От колко време търгувате на демо сметка?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Re: От колко време търгувате на демо сметка?

Мнение от Lucifer » 18 яну 2014, 18:04

antdim написа:Явно пускаш сделка и чакаш задължително да спечелиш от нея,доколкото разбрах.Време е да се научиш да затваряш и на загуба.
Нищо подобно .От 2 седмици бях на 400 лв демо ( начални 500) и тамън върнах всичко и бам -200 и нещо . Резултата ми е закръглено общо загуби -300 общо печалби +412 = 112 ,но съм -105 комисионни и това без тези 2 поръчки . Влязох в поръчка не сложих стоп ,но заради оформянето на края на срока не гледах много много форекса тази седмица (от вторник са ми губещите поръчки) . USD/RUB къса е едната ,а другата BGN/HUF къса . При първата е на връх и чакам откат на големия бар нагоре да затворя на прилична загуба .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

antdim
Регистриран: 28 юни 2012, 01:22

Мнение от antdim » 18 яну 2014, 19:26

Lucifer написа:
antdim написа:Явно пускаш сделка и чакаш задължително да спечелиш от нея,доколкото разбрах.Време е да се научиш да затваряш и на загуба.
Нищо подобно .От 2 седмици бях на 400 лв демо ( начални 500) и тамън върнах всичко и бам -200 и нещо . Резултата ми е закръглено общо загуби -300 общо печалби +412 = 112 ,но съм -105 комисионни и това без тези 2 поръчки . Влязох в поръчка не сложих стоп ,но заради оформянето на края на срока не гледах много много форекса тази седмица (от вторник са ми губещите поръчки) . USD/RUB къса е едната ,а другата BGN/HUF къса . При първата е на връх и чакам откат на големия бар нагоре да затворя на прилична загуба .
Явно си падаш по екзотичните валути,а аз не съм ги и поглеждал даже :grin: .

ystoilov
Регистриран: 28 авг 2013, 17:24

Мнение от ystoilov » 18 яну 2014, 22:47

antdim написа:
Lucifer написа:
Явно си падаш по екзотичните валути,а аз не съм ги и поглеждал даже :grin: .
Почти не разбирам защо му е на някой да гледа EUR/HUF или BGN/HUF ... то това е не съвсем, но горе долу все едно да гледаш BGN/EUR :grin:

Това в кръга на шегата (но не съвсем).

antdim

Мнение от antdim » 18 яну 2014, 22:57

Не знам защо му е на колегата да се занимава с тея валути,още повече и на демо,едва ли ще му е много от полза.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 18 яну 2014, 22:58

Lucifer написа:Относно това ,че ми е време - Имах идея ако запазя една демо сметка до края на коледа да си отворя реал - пуснах фейсбук акции без стоп и отиде сметката след месец и нещо мъчене . После и за рождения ми ден имах този план (28 януари) ,но сега съм в 2 сделки на -200 и нещо и замина сметката и няма да стане . Ако се проваля ще се пусна в демо конкурси и ще тръгна на реал с бонуси ако спечеля .Логиката ми е ,че ако един демо конкурс не мога да спечеля или пък после не мога да запазя една бонус сметка ще си е чисто самоубийство да тръгвам на реал .
Относно бонуса - не го гледам изобщо . Мисля ,че в тази тема по назад съм обяснил ,че бонуса не ми е важен и логиката ми е ,че ако съм добър ще си спечеля конкурс ще си взема заслужен бонус и ще спечеля от него , ако не съм добър - няма нужда да го прахосвам + ,че бонуса не се дава на трети лица ,а на реал сметката ще е на име на майка ми и да искам не мога да го ползвам още 1 година и 10 дни ( ставам на 17 този януари)
Защо си търгувал без стоп??? Така не става който каквото и да ти говори, особено за начинаещ(търгуването без стоп е за опитни трейдъри и хора които са по цял ден пред графиката, дори итогава има стоп, просто е умствен)
Това с конкурса е глупост и не може да е никакъв критерии за това колко успешен ще бъдеш, даже обратното, начина по който се търгува за да се спечели такъв конкурс е противоположен на начина по който се търгува реална сметка.

antdim

Мнение от antdim » 18 яну 2014, 23:08

Малко странни идеи се въртят в главата на младежа и не ми е много ясно какво точно иска да направи.

ystoilov
Регистриран: 28 авг 2013, 17:24

Мнение от ystoilov » 18 яну 2014, 23:30

Аз от няколко месеца практикувам търговия на принципа купувам/продавам, когато двойката достигне статистическо дъно/таван, и съответно затварям след предварително преценено движение (и разбира се - винаги слагам стоп). Така обобщено казано сделките, които правя са много по-малко на брой от преди, но успеваемостта е много по-голяма.

montin
Регистриран: 20 ное 2012, 20:53

Мнение от montin » 20 яну 2014, 18:40

От 2 месеца. Преди това доста четене, графики...до колкото ми позволяват знанията. Днес получавам съобщение от Trader.bg , че 85% от сделките ми са успешни и ми дават 10% бонус ако направя депозит. Имам почти 100% доходност(което ми се струва нереално, като чета колко е нормално за опитен трейдър), но може и на късмет да е до момента, за това си мисля, че ми трябва още време на демо :D

Потребителски аватар
Lucifer
1 дадени

Мнение от Lucifer » 20 яну 2014, 22:11

montin написа:От 2 месеца. Преди това доста четене, графики...до колкото ми позволяват знанията. Днес получавам съобщение от Trader.bg , че 85% от сделките ми са успешни и ми дават 10% бонус ако направя депозит. Имам почти 100% доходност(което ми се струва нереално, като чета колко е нормално за опитен трейдър), но може и на късмет да е до момента, за това си мисля, че ми трябва още време на демо :D
първия е 10% после следва ново предложение за 20% при поредни успешни сделки . Може да има и 30% ,но не съм стигал до там . Препоръчвам ти да пробваш бонус на стойност 5 долара примерно и да видиш за теб ли е .

montin

Мнение от montin » 20 яну 2014, 22:35

Lucifer написа:
montin написа:От 2 месеца. Преди това доста четене, графики...до колкото ми позволяват знанията. Днес получавам съобщение от Trader.bg , че 85% от сделките ми са успешни и ми дават 10% бонус ако направя депозит. Имам почти 100% доходност(което ми се струва нереално, като чета колко е нормално за опитен трейдър), но може и на късмет да е до момента, за това си мисля, че ми трябва още време на демо :D
първия е 10% после следва ново предложение за 20% при поредни успешни сделки . Може да има и 30% ,но не съм стигал до там . Препоръчвам ти да пробваш бонус на стойност 5 долара примерно и да видиш за теб ли е .

Благодаря за информацията. Не знаех, че има по-голям % бонус ако се справяш добре на демо. Може ли да дадеш повече информация за бонуса на стойност 5$.
Поздрави,

Потребителски аватар
Lucifer
1 дадени

Мнение от Lucifer » 21 яну 2014, 00:20

montin написа:
Lucifer написа:

Благодаря за информацията. Не знаех, че има по-голям % бонус ако се справяш добре на демо. Може ли да дадеш повече информация за бонуса на стойност 5$.
Поздрави,
http://www.bestforexbonus.com/nodeposit-bonus първият бонус от списъка е 5 долара . Тук има списък със всички форекс бонуси .Специално съм изкарал тези без депозит ,но има и други . Ако се колебаеш пробвай един такъв и виж колко можеш да спечелиш .

Потребителски аватар
TheMole
Регистриран: 05 фев 2013, 19:41

Мнение от TheMole » 21 яну 2014, 09:45

Благодарско за сайта не го бях преглеждал скоро а гледам има големи бонуси
Някой знае ли кои от тях си струват, аз взех този от arafx за сега вс е окей
“People who believe in politics are like people who believe in God: they are sucking wind through bent straws.”

cherkezov
Регистриран: 26 яну 2014, 00:41

Мнение от cherkezov » 26 яну 2014, 11:48

Търгувам на демо сметки от 4-5 години,непостоянно разбира се.Имам една провалена реална сметка в +500.Четох доста отначало после станах небрежен(очевидно),а сега след като се регистрирах в форума разбирам,колко малко знам.Време е отново да се взема в ръце и да почета защото мисля отново да скоча в боя(образно),а именно да открия нова реална сметка но в Trader.bg.Това беше и причината да вляза в форума за да събера малко мнения и коментари преди да дам отново пари!
Благодаря на всички за съветите и успешна спекулация!!

Потребителски аватар
alexandar
Регистриран: 09 дек 2013, 10:35
1 дадени

Мнение от alexandar » 26 яну 2014, 16:17

Според мен да се търгува 4-5 години на демо сметка си е чиста загуба на време, защото не можеш да придобиеш истинска представа за реалния пазар. През първата година на реал е възможно да излезеш на минус - няма безплатно истинско обучение, за това трябва да се търгува с микро лотове. Но през следващите години ще започнеш да правиш реални пари.

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 26 яну 2014, 20:22

alexandar написа:Според мен да се търгува 4-5 години на демо сметка си е чиста загуба на време, защото не можеш да придобиеш истинска представа за реалния пазар. През първата година на реал е възможно да излезеш на минус - няма безплатно истинско обучение, за това трябва да се търгува с микро лотове. Но през следващите години ще започнеш да правиш реални пари.
Напълно те подкрепям и аз съм на същото мнение, освен това и се придържам към него :smile:

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 26 яну 2014, 21:49

Преди да си печеливш на реална,трябва да си на демо ;)

Потребителски аватар
alexandar
Регистриран: 09 дек 2013, 10:35
1 дадени

Мнение от alexandar » 27 яну 2014, 12:12

sakral написа:
alexandar написа:Според мен да се търгува 4-5 години на демо сметка си е чиста загуба на време, защото не можеш да придобиеш истинска представа за реалния пазар. През първата година на реал е възможно да излезеш на минус - няма безплатно истинско обучение, за това трябва да се търгува с микро лотове. Но през следващите години ще започнеш да правиш реални пари.
Напълно те подкрепям и аз съм на същото мнение, освен това и се придържам към него :smile:
Благодаря ти за подкрепата sakral и за това, че споделяш моето мнение. :wink:
Стефанов аз бях печеливш след втората седмица търговия на демо сметка, но разбрах, че това не е критерии, защото ми трябваше година и няколко месеца на реална сметка, за да се науча да печеля повече от колкото да губя. :smile:

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 27 яну 2014, 12:38

Всеки може да е пчеливш,не се изискват всъщност никакви умения да отвориш сделка...то е като ези/тора...въпроса е да си постоянен и да знаеш какво правиш ;)

montin

Мнение от montin » 27 яну 2014, 15:07

Stefanov написа:Всеки може да е пчеливш,не се изискват всъщност никакви умения да отвориш сделка...то е като ези/тора...въпроса е да си постоянен и да знаеш какво правиш ;)
Въпроса е да четеш много, защото с постоянство и без знания, даже и късмета не помага

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
47 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 27 яну 2014, 15:12

Не мисля, че има универсално правило за продължителността на демо сметките, при всеки е различно, то ако бяхме всички еднакви и печеливши...

За мен демото ми е необходимо винаги, дори си го движа паралелно с реала, защото не ми се трошат пари за всеки тест на поредната нова идея/стратегия, който има в излишък нека троши. Високотиражирано мнение е, че реала няма нищо общо с демото и не може да се придобие истинска представа за реалния пазар. Съгласен съм с това от гледна точка на психологическите настройки, но ако една система не работи на демото, как ще я подкараме и ще бъдем спокойни на реалното бойно поле, особено за начинаещия който тепърва си гради някакви правила и още се чуди какво се случва... както казах, пари за губене нямам и не искам да губя. 8-)

Това мнение сигурно няма да се хареса на много колеги, мое виждане е само към момента, през поглед на един носкоразряден mql програмист, търсейки нещо повече от обикновенния хазарт. Демото го ползвам колкото да остраня някои грешки и бъгове в поредната разработка, както и за многовалутни системи за тестове и оценка... Споделям мненията на vgc по много параграфи (за които има противници, което е нормално донякъде)... Не хванеш ли някаква зависимост, не си ли изградиш някакви правила окололо тази зависимост и да ги спазваш ... другото си е хазарт в крайна сметка, изходът откойто в повечето случаи е неприятен в дългосрочен план.
В последно време се опитвах да практикувам така известния гамблинг с грид хеджове както и многовалутни системи, резултати от които бях давал из темите, но от няколко месеца съм в отпуска поради "миньорските" дейности, пък имам нужда от почива понякога. :grin:

Въпреки лекото песимистично залитане от моя страна, желая на всички успехи, повече попътен вятър и да попаднете в тези 2-3-4-5% дългосрочно успешни трейдъри! :wink:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”