От колко време търгувате на демо сметка?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Re: От колко време търгувате на демо сметка?

Мнение от sakral » 07 яну 2014, 15:34

Добре съгласен съм, така поне си знаеш името и паролата и няма да губиш време за създаване на нова сметка ако е закрита

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 07 яну 2014, 22:25

asd написа:Идеално е демото. Правя всички простотии за които се сетя, гледам си големия минус и му се радвам, че не е на реалната! :lol: :lol: :lol:
Добре де не разбирам каква е поуката от това :-? защото идеята на демото е да се научиш да търгуваш, за да бъдеш успешен в реалната търговия...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

mishozard
Регистриран: 14 ное 2013, 16:42

Мнение от mishozard » 08 яну 2014, 09:57

saxmovies написа:
asd написа:Идеално е демото. Правя всички простотии за които се сетя, гледам си големия минус и му се радвам, че не е на реалната! :lol: :lol: :lol:
Добре де не разбирам каква е поуката от това :-? защото идеята на демото е да се научиш да търгуваш, за да бъдеш успешен в реалната търговия...
Аз съм изравнил демото и реала. Ползата е, че на демото проигравам по-рисковите входове и имам възможност да коригирам грешката :wink:

antdim
Регистриран: 28 юни 2012, 01:22

Мнение от antdim » 12 яну 2014, 23:14

При мен на демо резултата е добър,но на реална не толкова,затова и го спрях демото и се концентрирам само на реалната.

Потребителски аватар
asd
Регистриран: 15 ное 2013, 12:42

Мнение от asd » 13 яну 2014, 07:40

saxmovies написа:
Поуката е следната: Когато си открил топлата вода :grin: /т.е. стратегия която работи успешно/ я прилагаш на реалната :!: В други ситуации - когато сделката изглежда съмнителна или ти е скучно или правиш някакви експерименти - цъкаш демото за спорта :gamer: .... за да не си създаваш излишни проблеми. :smile:

rinaa
Регистриран: 16 яну 2014, 13:59

Мнение от rinaa » 16 яну 2014, 14:07

Вече трета година съм само на демо и понеже не съм в първа младост, т .е не толкова експресивна и бързаща, което според мен пречи в търговията, никой не може да ме убеди, че с реалната сметка трябва да се бърза.
Търговията на демо е като ежедневните тренировки при футболистите, които веднъж на 4 години са на световно.

anislavcho
Регистриран: 16 яну 2014, 14:11

Мнение от anislavcho » 16 яну 2014, 14:37

Привет!
Аз търгувам вече няколко месеца, но нещо не ми се получава в прилагането на стратегиите които се споделят тук или ако направя някаква печалба тя по-скоро е от хазартен тип. :D Надявам се след време с добра мотивация и търпение да променя резултатите си :)

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 16 яну 2014, 15:27

Един съвет,не копирай сделки от форуми,трябва сам да си изградиш стратегия :)

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 17 яну 2014, 00:33

anislavcho написа:Привет!
Аз търгувам вече няколко месеца, но нещо не ми се получава в прилагането на стратегиите които се споделят тук или ако направя някаква печалба тя по-скоро е от хазартен тип. :D Надявам се след време с добра мотивация и търпение да променя резултатите си :)
За всичко си има време, така че не се притеснявай ще дойде момента,в който ще имаш своя стратегия...успех
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28
2 получени

Мнение от bokogega » 17 яну 2014, 00:45

saxmovies написа:
Аз съм против демото за дълго време.Хубаво е за експеримент на дадена стратегия,но само до техническата част.След това веднага на реална,щото там почват да действат и другите фактори-страха и алчността,а е те са солта и водата на успешната търговия :shock: :shock: :shock: :shock:
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
heavencloser
Регистриран: 23 сеп 2010, 02:08

Мнение от heavencloser » 17 яну 2014, 01:16

bokogega написа:
saxmovies написа:
Аз съм против демото за дълго време.Хубаво е за експеримент на дадена стратегия,но само до техническата част.След това веднага на реална,щото там почват да действат и другите фактори-страха и алчността,а е те са солта и водата на успешната търговия :shock: :shock: :shock: :shock:
Хммм и аз така бре...НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ТЪРГУВА НА ДЕМО :!: :!: :!:
ПРОТИВОПОКАЗНО Е :!: :!: :!:

доказвам:
1.правих си на демо разучаване на златото,последната седмица на годината си отворих реала,почнах да трейдвам и отначалото на годината вижте кво става особено последната и миналата седмица :evil: :evil: :evil: ,кво си мислете че ша стане...зарязал съм го златото сега...пазара се мени..ще се върна към това което познавам добре,като разширявам познанията си и в други инструменти внимателно на реал...

най-добре е човек когато започва да се запознава с трейдинга да почне на реал на центова сметка...
2.когато не е с реални пари трейда -трейдъра не мисли както трябва,все пак не можем да се подготвяме за работа -трябва да отидем на работа и да работим,да общуваме с колегите,сблъскваме се с непредвидени обстоятелства ,правим грешки и се учим,намираме свой подход към работата си.....

демото е за изтестване на нещо си...и е особено полезно за програмистите май,но пак и на тях им трябва реал :grin: ....
не е лесно но не е и невъзможно... :wink:
After the pullback...
Яздя вълната без много да расъждавам....
universal scalper...
официално се отказвам от начисляването на бонус,ако може желая да бъде премахнат !!!

Потребителски аватар
alexandar
Регистриран: 09 дек 2013, 10:35
1 дадени

Мнение от alexandar » 17 яну 2014, 10:32

Мисля, че истината е по средата, като гледам себе си е по-добре да се търгува с микро сметка с минимален лот 12-25 лева отколкото с центова сметка. Понеже като спечелиш или загубиш днес 1 или 2 лева с центова сметка няма да се замислиш много защо е станало така... Обаче ако загубиш днес 20-30 лева това така ще те разтърси, че ще започнеш да мислиш,защо се е получило така и да търсиш стратегии и начини да подобриш трейдинга си. :wink:

larisa
Регистриран: 28 сеп 2010, 22:52
10 получени
15 дадени

Мнение от larisa » 17 яну 2014, 12:03

heavencloser написа:
bokogega написа:
saxmovies написа:
Хммм и аз така бре...НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ТЪРГУВА НА ДЕМО :!: :!: :!:
ПРОТИВОПОКАЗНО Е :!: :!: :!:

доказвам:
1.правих си на демо разучаване на златото,последната седмица на годината си отворих реала,почнах да трейдвам и отначалото на годината вижте кво става особено последната и миналата седмица :evil: :evil: :evil: ,кво си мислете че ша стане...зарязал съм го златото сега...пазара се мени..ще се върна към това което познавам добре,като разширявам познанията си и в други инструменти внимателно на реал...

най-добре е човек когато започва да се запознава с трейдинга да почне на реал на центова сметка...
2.когато не е с реални пари трейда -трейдъра не мисли както трябва,все пак не можем да се подготвяме за работа -трябва да отидем на работа и да работим,да общуваме с колегите,сблъскваме се с непредвидени обстоятелства ,правим грешки и се учим,намираме свой подход към работата си.....

демото е за изтестване на нещо си...и е особено полезно за програмистите май,но пак и на тях им трябва реал :grin: ....
не е лесно но не е и невъзможно... :wink:

Ама напротив! Много си е полезно демото даже. Който не си научи урока там, по-добре да не отваря реал. На някои им трябват месеци, на някои години. Аз примерно изкарах около 3 години на демо. Ама който както си реши.
Имам един познат който вече около 20 реални сметки потруши.... бил се учел, трупал опит :grin:

tanewa
Регистриран: 03 сеп 2013, 22:54

Мнение от tanewa » 17 яну 2014, 13:23

Спорът за демото и реала ми напомня за кокошката и яйцето :grin: :grin:
Който намира полза,намира,а който не намира....Той си знае :wink:
Аз навлязох в 4 година и демото не го оставям за нищо на света.Има неща,които не могат за се научат без експеримент,а на демото е без пари :P
Сбогом и благодаря за рибата

antdim

Мнение от antdim » 17 яну 2014, 13:33

Съгласен съм,на който му върши работа да го ползва и да се учи.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 18 яну 2014, 01:05

Не съм бил на реал затова говоря само теоретично относно една теория,която ми дойде на ум . Според мен различните финансови инструменти се търгуват различно . Т.е. при САЩ има игри около дълга на САЩ ,които ги няма в Канада примерно. Също така при САЩ има новини всяка седмица ,а при Турция няма . Някой инструменти се поддават на ТА ,други на ФА. Фючърсите примерно на реколта и подобни. Акциите са далеч по различни .Идеята ми е ,че една система ,не може да работи безотказно на всички финансови инструменти,защото големите играчи са различни ,както и новините и това от какво се ''клати кораба'' . Ако съм прав то ако имаш реална и търгуваш определени валутни двойки и решиш да минеш на фючърси ще ти е нужно демо за месец примерно за да видиш системата работи ли и ако не ,да разбереш какво да пригодиш . Ако и това е правилно следва ,че човек за да разширява познанията си във форекса и набора от инструменти то той трябва винаги да си има една демо сметка за експерименти .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 18 яну 2014, 16:12

Lucifer написа:Не съм бил на реал затова говоря само теоретично относно една теория,която ми дойде на ум . Според мен различните финансови инструменти се търгуват различно . Т.е. при САЩ има игри около дълга на САЩ ,които ги няма в Канада примерно. Също така при САЩ има новини всяка седмица ,а при Турция няма . Някой инструменти се поддават на ТА ,други на ФА. Фючърсите примерно на реколта и подобни. Акциите са далеч по различни .Идеята ми е ,че една система ,не може да работи безотказно на всички финансови инструменти,защото големите играчи са различни ,както и новините и това от какво се ''клати кораба'' . Ако съм прав то ако имаш реална и търгуваш определени валутни двойки и решиш да минеш на фючърси ще ти е нужно демо за месец примерно за да видиш системата работи ли и ако не ,да разбереш какво да пригодиш . Ако и това е правилно следва ,че човек за да разширява познанията си във форекса и набора от инструменти то той трябва винаги да си има една демо сметка за експерименти .
Като цяло си прав, но в повечето случаи, ако имаш представа от трейдинг, демото става само за разучаване на платформата от която търгуваш, после само реал. При някои инструменти(нисколиквидни), демото е доста далеч от реалността.
Луцифер ти няма ли да се пробваш вече на реал, пробвай с мин капитал и мин сайз, направи 3-4 сделки да видиш за какво става дума, пък после ако не ти стиска си дръпни капитала Време ти е :grin:

antdim

Мнение от antdim » 18 яну 2014, 16:38

Бонуса не го ли търгуваш,или чакаш да се понатрупа повечко.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 18 яну 2014, 17:32

Относно това ,че ми е време - Имах идея ако запазя една демо сметка до края на коледа да си отворя реал - пуснах фейсбук акции без стоп и отиде сметката след месец и нещо мъчене . После и за рождения ми ден имах този план (28 януари) ,но сега съм в 2 сделки на -200 и нещо и замина сметката и няма да стане . Ако се проваля ще се пусна в демо конкурси и ще тръгна на реал с бонуси ако спечеля .Логиката ми е ,че ако един демо конкурс не мога да спечеля или пък после не мога да запазя една бонус сметка ще си е чисто самоубийство да тръгвам на реал .
Относно бонуса - не го гледам изобщо . Мисля ,че в тази тема по назад съм обяснил ,че бонуса не ми е важен и логиката ми е ,че ако съм добър ще си спечеля конкурс ще си взема заслужен бонус и ще спечеля от него , ако не съм добър - няма нужда да го прахосвам + ,че бонуса не се дава на трети лица ,а на реал сметката ще е на име на майка ми и да искам не мога да го ползвам още 1 година и 10 дни ( ставам на 17 този януари)
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

antdim

Мнение от antdim » 18 яну 2014, 17:45

Явно пускаш сделка и чакаш задължително да спечелиш от нея,доколкото разбрах.Време е да се научиш да затваряш и на загуба.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”