Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
6 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от aaangelll » 12 юни 2017, 11:07

Ако мисли да обръща на нивото, което съм дал в горните 2 поста сега е логично да преодолее червената линия.
Прикачени файлове
Биткойн3.png
Биткойн3.png (115.67 KБ) Видяна 532 пъти

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
24 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 12 юни 2017, 14:36

i6On написа:привет на всички!
интересувам се отскоро от криптовалути, и като повечето от вас, все още се опитвам да реша дали това е поредния балон или пък сега се полагат основите на бъдещето на икономиката, а междувременно няма да е зле, ако мога да изкарам и няко лев екстра.
в частност искам да споделя, че рипълите изглеждат доста апетитно за отваряне на дълги позиции, особено след като последните 2 дни паднаха с около 1000 сатошита, а иначе зад проекта стоят един кош лидери в банковия сектор.
Криптовалутите може да се окажат основите на бъдеща икономика, не знам, но това, което виждаме в момента, е някаква дива спекула. Ако вземем Ripple - за 20 дни цената му е скочила 15 пъти, след което се е сринала с 50%. Това е все едно златото днес да струва $1300, началото на юли да е на $20 000. Няма как да приема, че нещо с подобна волатилност, може да изпълнява някаква монетарна функция. Но пък независимо дали аз приемам или не, хората си правят пари.
Модератор

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
7 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 12 юни 2017, 15:04

S.Zhelev написа: Няма как да приема, че нещо с подобна волатилност, може да изпълнява някаква монетарна функция. Но пък независимо дали аз приемам или не, хората си правят пари.
абсолютно съгласен. очакванията ми са, че тепърва предстоят огромни състресения, но ако дотогава може да се направи някой лев - нищо лошо :grin:

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
12 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 12 юни 2017, 17:18

Вярно е някаква дива спекула всичко. Допреди 2-3 години като че ли по-малко хора участваха в копането и спекулата, сега куцо и сакато е в "бизнеса", който придоби огромна популярност. Въртят се милиони по борсите всеки ден, всеки търси бързи и лесни пари.
Имам едно чуство (а и не само аз), че през лятото ще се случат някои спуквания на болни, но да видим. От цялото надхитряне, едни ще са на добра печалба, други ще се окажат собственици на скъпи и непродаваеми койни.

Не помня да е имало чак толкова дълбока и дълга криза на пазара за миньорски хардуер, нормално - в момента една карта се избива за 1 месец... Интересно ми е с Ether-а какво ще се случи в следващите месеци, уж се очаква да влиза в POS -фаза скоро...

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
12 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 12 юни 2017, 17:24

с какво се избива карта?
и каква карта точно?

Потребителски аватар
kompira
12 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 12 юни 2017, 17:54

Стандартна видеокарта за настолен компютър, предназначена за гейминг. Предпочитани са AMD Radeon RX 470, 480, 570 и 580. Цените им варират от 400 до 700-800 лева за брой. В момента е почти невъзможно да си купи нова от фирма по каналния ред, рядко зареждат защото и в целия свят има голямо търсене, а и колкото докарат вносителите- предварително са платени от големите играчи, които искат да станат още по-големи. В продавалниците се намират оферти втора употреба на доста завишени цени... Доста от колегите поръчват колективно много бройки от Германия или отдругаде където намерят..
Преди няколко месеца беше по-добре положението и доста народ заредиха, сега вече е трудно. И тъй като AMD карти няма вече, започнаха да изкупуват и nVidia картите от сериите GTX 1600 , 1700, 1800 че даже и 1800Ti. Но като цяло AMD си остават по-универсалните копачи , за нвидиа или липсат софтуери за новите валути или ги пускат със закъснение.
Под "избиване" имам предвид да се товарят с миньорски софтуер и да "генерират" койни от дадена валута. След това койните се обръщат в евра и така.

Аз ако знам, че за следващата 1 година ще е все така розово положението, бих инвестирал още, но се въздържам на този етап. Не съм привърженик на идеята всичко изкарано да се влага в още и още хардуер, въпреки че така се става "големец". Но пък ако се спука един ден балона, ще се окажа с едно хале желязо и никакви пари в касата. А тогава пазара ще е залят от бивши кирки на ниски цени. Всеки рискува който както може, понякога риск -печели. Само за протокола да вметна, че имам приятели с по около 100 и нагоре видеокарти във фермата си вече. Смятай в момента една прави около 7$ на ден, за какво идве реч... Аз съм слабак, колкото да съм в играта.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 12 юни 2017, 17:58

bvg написа:с какво се избива карта?
и каква карта точно?
Е с какво, с копане разбира се , но колегата е експерта той да обяснява :wink:

Иначе инвестицията карти и майнинг ригове на мен ми се струва най-смислената инвестиция за желаещите да се възползват от бума на криптовалутите. Наливането на пари в незнайни койни с цел поскъпването им, ми се струва близко до "Националната лотария". По-добре пени стокс, всъщност те май са най-близко, като тип инвестиция.

i6On
7 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 12 юни 2017, 20:25

не знам, ама ако се спука балона, от всички най-много ще намажат геймърите :gamer: :gamer: :gamer:

aaangelll
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 12 юни 2017, 20:45

Търфовията времено е спряна :wink:

Потребителски аватар
kompira
12 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 12 юни 2017, 20:56

i6On написа:не знам, ама ако се спука балона, от всички най-много ще намажат геймърите :gamer: :gamer: :gamer:
Вероятно ще е така. Но и големите китове-копачи ще изкупят всичко де що се продават евтини карти. Да се въоръжат за следващият влак (силна валута), защото хардуер се купува когато пазара не е в криза, тогава и цените са нормални. Всеобщото схващане е, че дори и настоящите валути да спрат да се копаят един ден (по някаква причина), то ще се появят следващи и така нататък. Щом се изкарва повече отколкото се дава за ток, то си заслужава да бръмчат и да правят жега. :smile:

В момента дотолкова се е засилила спекулата и еуфорията, че карти които допреди 2 месеца струваха 400 лева в магазина, сега се продават втора ръка в olx на двойна цена и даже няколко човека се карат кой да я купи, луда работа стана.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 13 юни 2017, 05:44

Започвам и аз да се замислям сериозно, каква е тази еуфория покрай Биткойн. Цената е ясно, че се определя от търсене и предлагане, ама какво е това търсене на всяка цена :shock: . Цената расте главоломно, а търсенето продължава т.е. ще купувам на всяка цена :shock: . Отвреме на време удари един як спад(от порядъка на стотици долари :grin: ) и после пак постепенно, постепенно пълзи пак нагоре. Ще видим накрая къде ще му излезе края. Абе обърнах едни койни събота през моята борсичка после ми останаха малко пари викам пак ще купя койни ама със 200 долара по-евтино отколкото ги продадох викам си да съм в играта. Днес получавам е-мейл сделката Ви е осъществена. Викам си "Какво става тук"? Гледам графиката един як спад :grin: .Такива ми ти работи да се чуди човек да купува ли, да продава ли да стиска ли. Абе общо взето смахната работа. Лесно и просто се борави с тези валути ама цената им направо кърти мифки. Питам един познат работи в фирма за продажба на компоненти. Питам има ли миньори при вас? Вика: мани мани. Някакъв имал ферма в Лондон и сега си купил желязо за 50 000 (не разбрах паунда ли лева ли) да прави плантация в БГ. Народа масово се е побъркал.
Не знам дали Биткойн ще изчезне напълно, ама и такава цена пък както казва Желев той уби и златото :grin: . Бива, бива ама бивол за мезе не бива както казва народа.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
12 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 13 юни 2017, 09:08

kompira написа:Стандартна видеокарта за настолен компютър, предназначена за гейминг. Предпочитани са AMD Radeon RX 470, 480, 570 и 580. Цените им варират от 400 до 700-800 лева за брой. В момента е почти невъзможно да си купи нова от фирма по каналния ред, рядко зареждат защото и в целия свят има голямо търсене, а и колкото докарат вносителите- предварително са платени от големите играчи, които искат да станат още по-големи. В продавалниците се намират оферти втора употреба на доста завишени цени... Доста от колегите поръчват колективно много бройки от Германия или отдругаде където намерят..
...........

нагоре видеокарти във фермата си вече. Смятай в момента една прави около 7$ на ден, за какво идве реч... Аз съм слабак, колкото да съм в играта.
Биткойн е безмислено с видеокарта да се копае. Явно някакви други валути копат с карти.

Потребителски аватар
kompira
12 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 13 юни 2017, 09:25

Ами практиката през последните месеци е показала, че срине ли се цената на биткойна (а и на етер-а), то трябва да се купува бързо, защото не след дълго тръгва пак нагоре и покорява нови върхове или поне се изравнява с предишния връх. Мисля си, че тези дропове са изкуствени, направени от няколко човека вероятно, с цел да изплашат новобранците и да тръгнат да продават панически на ниската цена, а те купуват доволно количество евтини койни... Аз вече съм им свикнал и не треперя въобще при такива манипулации, не че имам много койни събрани де та да ги мисля толкова. Но разбира се винаги има опастност да се омаскари положението (да се спука балона), но да се надяваме че няма да е скоро. Пък и в крайна сметка каквото стане, докато дава - ще прибираме, малко/много каквото такова. А и накрая вода ще има за всички. :grin:

Иначе знам за няколко човека, работещи в комп. фирми, които се изучиха и те, и те са си направили ферми. Просто няма как да не разберат защо е това търсене на конкретни модели в такива количества...
И аз дочух за един българин, който си е настанил фермата в Индонезия (там вероятно и тока е по-евтин и никой не му наднича какво прави в халето, и не задават въпроси). Купува де що намери карти из европейските магазини, правел по половин милион на ден. Колко е вярно не знам, но не бих се учудил и да е истина. Сигурно е наел няколко местни главореза да му охраняват имота с калашници. :grin: Пък той си управялява риговете отдалечено през интернет.
Та такива ми ти работи, народа е пощурял, да видим докъде ще стигне всичко. Някой дават смели прогнози за Етер-а - щял да се изравни с биткойна като цена, хмм...

bvg написа:Биткойн е безмислено с видеокарта да се копае. Явно някакви други валути копат с карти.
Да, от няколко години е така. За Биткойна и Лайткойна си има специализирани мощни машини за изчисления, разработени за съответните алгоритми...
В момента за видеокарти са актуални (и предпочитани) следните валути: ETH, ETC, ZEC, EXP, DCR, SIA... Като последните две се явяват втори валути, които картите копаят в дуал-режим, едновременно с основните (главните).

i6On
7 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 13 юни 2017, 15:00

биткойните отдавнаги копаят с така наречените асик (апликейшън спесифик интегрейтид сиркъит) майнъри, ама те там, влака е изтръван отдавна. не съм супер запознат с историята, ама общо взето, за момента се смята, че всичко произведено се набухва в плантации от самия производител и се копаят яко биткойни, а цените на асик майнърите втора ръка (те не че и много се намират де) скочиха от 1200 евро до 8000/9000 в алиекспрес, а в амазон с много късмет, могат да се намерят и малко по-евтино. с други устройства в момента е нерентабилно да се копае биткойн.

видео картите ги използват най-вече за копане на етериум, но и там точно в момента е безсмислено да се инвестира на сегашните цени на картите.
затова и за всеки, който като мен е изтървал момента за инвестиция в ригове, по-добрата опция е инвестиция, ако може във все още неизвестни проекти с перспектива и натам каквото стане ...

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
1 получени

Мнение от Марио Димитров » 13 юни 2017, 19:30

Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
S.Zhelev
24 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 14 юни 2017, 12:26

Марио Димитров написа:https://money.bg/personal-finance/kak-m ... gn=sidebar
Статията е добър обзор за биткойн-лаици като мен, но както обикновено истината е премесена с добре звучащи факти. Доколкото ми е известно, най-голямото предимство на bitcoin е анонимността на транзакциите. Другите изтъквани предимства, като бързина и ниска цена ми звучат малко несериозно, при положение, че същото ми осигурява всяка кредитна карта.

Какво се оказва обаче?
Ha 1 aпpил, Япoния oфициaлнo пpизнa битĸoйнът, ĸaтo лeгaлнa фopмa зa плaщaнe. Caмo мeceц пo-ĸъcнo, битĸoйнът вce oщe yceщa пoзитивнитe въздeйcтвия oт тoвa. Peшeниeтo нa Япoния oзнaчaвa, чe пaзapът нa битĸoйни в cтpaнaтa, щe e peгyлиpaн пo cилaтa нa зaĸoнa зa пpaнe нa пapи (АМL) и пoлитиĸaтa пoзнaвaй-ĸлиeнтa-cи (КYС).
АМL/КYС регулацията означава, че борсата ще трябва да идентифицира съответното лице чрез документ за самоличност и доказателство за адрес (предполагам). Дотук с анонимността.

Ако греша, моля някой да ме поправи.
Модератор

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 14 юни 2017, 14:17

S.Zhelev написа: Ha 1 aпpил, Япoния oфициaлнo пpизнa битĸoйнът, ĸaтo лeгaлнa фopмa зa плaщaнe. Caмo мeceц пo-ĸъcнo, битĸoйнът вce oщe yceщa пoзитивнитe въздeйcтвия oт тoвa. Peшeниeтo нa Япoния oзнaчaвa, чe пaзapът нa битĸoйни в cтpaнaтa, щe e peгyлиpaн пo cилaтa нa зaĸoнa зa пpaнe нa пapи (АМL) и пoлитиĸaтa пoзнaвaй-ĸлиeнтa-cи (КYС).

АМL/КYС регулацията означава, че борсата ще трябва да идентифицира съответното лице чрез документ за самоличност и доказателство за адрес (предполагам). Дотук с анонимността.

Ако греша, моля някой да ме поправи.
Никак не грешиш. Това е основната цел и смисъл на легализацията на криптовалутите. Всички транзакции да са регулирани и да бъдат както нормалната валута. Печалбата независимо, че е в криптовалута също се облага с данъци. Всеки ден трябва да има среден курс за деня и се отчитат курсовете разлики има печалба или загуба от курсова разлика при приключване на месеца, годината и т.н. и т.н.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

i6On
7 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 14 юни 2017, 15:12

те и сега повечето борси на криптовалута искат идентификация, за да те допуснат да играеш. а иначе най- голямото предимство на биткойна (и останалите), е децентрализираността му, ама и това е относително.

Потребителски аватар
S.Zhelev
24 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 15 юни 2017, 12:20

i6On написа:те и сега повечето борси на криптовалута искат идентификация, за да те допуснат да играеш. а иначе най- голямото предимство на биткойна (и останалите), е децентрализираността му, ама и това е относително.
Да, но доколкото съм чел, blockchain технологията (ако това имаш предвид под децентрализираност в случая), има своето приложение и в конвенционалните финанси. Т.е. самата технология следва да се разграничи от криптовалутите като средство за разплащане и съхранение на стойност.
Модератор

aaangelll
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 15 юни 2017, 20:33

aaangelll написа:Ако мисли да обръща на нивото, което съм дал в горните 2 поста сега е логично да преодолее червената линия.
Както предположих цената преодоля линията(на тази графика е зелена) Преодоля и втората ножица и върна до тренд линията, като по този начин направи стъпало за едно евентуално обръщане.
Прикачени файлове
Биткойн4.png
Биткойн4.png (128.65 KБ) Видяна 211 пъти

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”