Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
6 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от aaangelll » 04 юни 2017, 16:27

Bolyarski написа:
reniemilova5 написа:Експерти прогнозират бъдещето на биткойн

http://www.economic.bg/bg/news/8/eksper ... tkojn.html

Не съм запознат много с криптовалутите, но ми е интересно /особено като прочетох за 1500 вида освен биткойн/ да разбера имат ли реално покритие и какво е то? :-?
Не че долара и другите имат вече, но поне зад тях стоят реални икономики

Покритието им е само в доверието на хората, които ги ползват, нищо друго. Ако в един момент всички решат да продават няма да струват нищо, но това важи и за всичко друго. Само, че тук няма никакъв актив зад тях. Може би само интереса на производителите на видео карти и хардуер, който имат интерес манията по-копаенето да продължи.

aaangelll
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 04 юни 2017, 16:37

Имаме канал за нагоре, но още нямаме валидна тренд линия на канала. За да стане валидна цената още веднаж трябва да стигне до долната линия и да се оттласне от нея. Пробива на валидна тренд линия дава много повече предпоставки за рязък спад, затова е важно да се знае дали линията е валидна или не. От друга страна всеки един фалшив пробив на валидна тренд линия я прави по-силна.
Прикачени файлове
изтеглен файл111.png
изтеглен файл111.png (152.11 KБ) Видяна 728 пъти

aaangelll
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 04 юни 2017, 16:50

Валидната тренд линия за момента е синята. Имаме три фалшиви пробива, при който цената бързо се връща, което прави тренд линията много силна. Колкото тренд линията е по-силна толкова повече ще падне цената при евентуалния и пробив. Освен долна проекто тренд линия на канала долната червена линия се явява и линия на ножицата, ако бъде потвърдена с още едно оттласкване на цената от нея, след това може да доведе да срязването на тренда, но преди да бъде потвърдена не е от особено значение.
Прикачени файлове
изтеглен файл112.png
изтеглен файл112.png (109.53 KБ) Видяна 724 пъти

zubik
Регистриран: 09 сеп 2016, 13:24

Мнение от zubik » 06 юни 2017, 16:16

Но интересното е, че когато най-добрите брокери freshforех например, не само ще приемат Bitcoins за зареждане, но и ги търгуват.

reniemilova5
Регистриран: 31 окт 2016, 19:11

Мнение от reniemilova5 » 06 юни 2017, 23:45

Ехо къде е колегата дето твърдеше че биткойн няма да мине върха от предишната седмица.Той си продължава смело на горе и според мен гони 3000 $.Имайте повече вяра в него :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 07 юни 2017, 00:24

zubik написа:Но интересното е, че когато най-добрите брокери freshforех например, не само ще приемат Bitcoins за зареждане, но и ги търгуват.

Тука http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... hforex.com
интересно, че трейдърите не са на същото мнение , че Вашия брокер е сред най-добрите брокери. :grin:
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 07 юни 2017, 19:20

Колеги искам да си обърна част от печалбата. Стратегията ми не работи на криптовалутите и не ги търгувам. Дайте предложения на какви нива да се купува т.е ще има корекция и на какви нива ще има върхове и е добре да се продава? Между другото какви борси използвате за обмяна на биткойнти. Аз използвам https://www.quadrigacx.com/ тя взема 0,5% трейдинг такса.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
12 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 07 юни 2017, 21:42

ndimitrov73 написа:Колеги искам да си обърна част от печалбата. Стратегията ми не работи на криптовалутите и не ги търгувам. Дайте предложения на какви нива да се купува т.е ще има корекция и на какви нива ще има върхове и е добре да се продава? Между другото какви борси използвате за обмяна на биткойнти. Аз използвам https://www.quadrigacx.com/ тя взема 0,5% трейдинг такса.
Аз ползвам https://www.kraken.com/ и https://poloniex.com/
Таксите мисля, че са по-ниски. Тези двете са едни от най-големите борси и най-предпочитани от "миньорите".

Има и няколко други, също читави като https://bittrex.com/ и https://bter.com.

aaangelll
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 07 юни 2017, 22:41

Мисля че му е време за по-сериозна корекция
Прикачени файлове
изтеглен файл.png
изтеглен файл.png (87.61 KБ) Видяна 585 пъти

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 09 юни 2017, 10:10

"Безплатните" транзакции при криптовалутите (имейл от борсата)...
Please note the following changes to our bitcoin (XBT) and tether (USDT) withdrawal fees, and the Gnosis token (GNO) address fee.

Bitcoin (XBT) withdrawal fee

Now 0.0025 XBT

Why the change? Kraken always pays a miner fee that is sufficient to ensure transactions are processed quickly. However, the average miner fee required to prioritize and confirm Bitcoin transactions has been increasing for some time without a corresponding increase in the fee we charge to clients. The update brings the withdrawal fee more in line with our cost for the miner fees. Note that the fee is static and represents our average cost per transaction, so the fee may not match the actual miner fee we pay in every case. Sometimes the fee we pay will be higher and sometimes lower than the fee you pay. Soon we will be moving to a more dynamic fee system that will match the fees more closely in each case - see below.

Tether (USDT) withdrawal fee

Now 5 USDT

Why the change? Since USDT is issued and transferred on the Bitcoin blockchain, the fee required to transfer USDT quickly has also gone up.

Gnosis token (GNO) address fee

Now 0.004 GNO

Why the change? The fee in terms of GNO has gone down, so we are passing the decrease along to clients.

Moving to more dynamic fees soon

In the near future network fees for bitcoin and tether (and possibly other tokens if needed) will be updated dynamically to better match the fee to our costs. The fee may change each time you withdraw, so if you want to know the withdrawal fee you should check it each time you withdraw. You can find the current withdrawal fee for any asset by navigating to Funding > Withdrawal > Asset in your Kraken account.

Thank you for choosing Kraken, the trusted and secure digital assets exchange.

The Kraken Team

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 09 юни 2017, 23:06

K_W написа:"Безплатните" транзакции при криптовалутите (имейл от борсата)...
Please note the following changes to our bitcoin (XBT) and tether (USDT) withdrawal fees, and the Gnosis token (GNO) address fee.

Now 0.0025 XBT

Why the change? Kraken always pays a miner fee that is sufficient to ensure transactions are processed quickly. However, the average miner fee required to prioritize and confirm Bitcoin transactions has been increasing for some time without a corresponding increase in the fee we charge to clients. The update brings the withdrawal fee more in line with our cost for the miner fees. Note that the fee is static and represents our average cost per transaction, so the fee may not match the actual miner fee we pay in every case. Sometimes the fee we pay will be higher and sometimes lower than the fee you pay. Soon we will be moving to a more dynamic fee system that will match the fees more closely in each case - see below.

Now 5 USDT

Why the change? Since USDT is issued and transferred on the Bitcoin blockchain, the fee required to transfer USDT quickly has also gone up.

Now 0.004 GNO

Why the change? The fee in terms of GNO has gone down, so we are passing the decrease along to clients.

In the near future network fees for bitcoin and tether (and possibly other tokens if needed) will be updated dynamically to better match the fee to our costs. The fee may change each time you withdraw, so if you want to know the withdrawal fee you should check it each time you withdraw. You can find the current withdrawal fee for any asset by navigating to Funding > Withdrawal > Asset in your Kraken account.

The Kraken Team
Ха, един от най- върлите противници на криптовалути имал сметка в Кракен. Сега остана да покаже сметка в офшорен брокер и ще излезе вярна приказката за ходжата който казал "не гледайте какво върша, а слушайте какво проповядвам" :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 10 юни 2017, 07:03

kompira написа:
ndimitrov73 написа:Колеги искам да си обърна част от печалбата. Стратегията ми не работи на криптовалутите и не ги търгувам. Дайте предложения на какви нива да се купува т.е ще има корекция и на какви нива ще има върхове и е добре да се продава? Между другото какви борси използвате за обмяна на биткойнти. Аз използвам https://www.quadrigacx.com/ тя взема 0,5% трейдинг такса.
Аз ползвам https://www.kraken.com/ и https://poloniex.com/
Таксите мисля, че са по-ниски. Тези двете са едни от най-големите борси и най-предпочитани от "миньорите".

Има и няколко други, също читави като https://bittrex.com/ и https://bter.com.
Мерси за сайтовете. Но всички искат валидация адреси и т.н. като регулирани брокери са. Само https://bter.com ме впечатли, но когато го гоогълнах се оказа, че има много лоша репутация ще си остана за сега на моя мерси още веднъж. :good: добра работа.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 10 юни 2017, 17:26

ndimitrov73 написа:
K_W написа:"Безплатните" транзакции при криптовалутите (имейл от борсата)...

Now 0.0025 XBT

Now 5 USDT

Now 0.004 GNO

The Kraken Team
Ха, един от най- върлите противници на криптовалути имал сметка в Кракен. Сега остана да покаже сметка в офшорен брокер и ще излезе вярна приказката за ходжата който казал "не гледайте какво върша, а слушайте какво проповядвам" :grin:
Е имам що да нямам. Ако не знам за какво става дума как ще оборя някой, който твърди колко са велики крипто валутите. И аз съм изкопал някоя стинка. :grin:

Работил съм и за компании чиято дейност е основана на операции с криптовалути.

Това не ми пречи да виждам реалността и да соча фактите с пръст.

Не съм им и противник. Просто съм реалист, който прави преценка на база факти.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 11 юни 2017, 13:52

Ето още няколко важни неща, ndimitrov73 обърни внимание на точка 2 и 3
As you think about the potential implications of bitcoin for your business, here are six things you should be aware of:

1. Transactions paid for in digital currencies are taxed in the same way as transactions paid for with traditional currencies. The government expects you to collect and remit any applicable sales tax that you would otherwise be responsible for on transactions where payment is made in bitcoin and other cryptocurrencies, just as you do for transactions paid for in U.S. dollars.

2. Transactions paid for in bitcoin should be reported along with all your other reportable transactions on the same tax forms you use today. For example, your gross sales number should include the total of all reportable U.S. dollar transactions plus the U.S. dollar value of all bitcoin transactions.

3. Don’t expect that the anonymous nature of the blockchain means the government cannot find out about your digital currency transactions. Records of bitcoin transfers are kept in a public database that the government can review. Even though identities in that database are anonymous, the government has in certain cases broken that anonymity. The government is also seeking transaction data from major bitcoin exchanges, such as in the current IRS lawsuit against Coinbase.

4. It is important to track the desire on the part of some governments to obtain real-time reporting on all transactions, including bitcoin transactions, in order to ensure proper tax collection and reporting and to accelerate receiving the tax funds. If you do business internationally, this development could directly impact how you report and pay your sales tax obligation.

5. Consider how third-party services will be able to automate the sales tax calculation, collection and reporting process for bitcoin transactions. Manually calculating your sales tax obligation for bitcoin transactions can be very confusing and time-consuming, especially as tax rates, rules and reporting requirements change. However, trying to purchase, deploy and maintain software for this purpose can be very complex and expensive. A third-party cloud-based service can usually integrate with your existing systems with little disruption. Such a service will also ensure your calculations are based on the latest tax rates and comply with the latest tax regulations.

6. Another important trend is the evolution of “smart contracts” tied to bitcoin transactions. These will likely develop over time to include and automate sales tax calculations and payments as part of the transaction itself. However, these smart contracts may still be years off, so you will likely not want to wait for this development to begin your bitcoin journey.

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 11 юни 2017, 14:47

K_W написа:Ето още няколко важни неща, ndimitrov73 обърни внимание на точка 2 и 3
As you think about the potential implications of bitcoin for your business, here are six things you should be aware of:

1. Transactions paid for in digital currencies are taxed in the same way as transactions paid for with traditional currencies. The government expects you to collect and remit any applicable sales tax that you would otherwise be responsible for on transactions where payment is made in bitcoin and other cryptocurrencies, just as you do for transactions paid for in U.S. dollars.

2. Transactions paid for in bitcoin should be reported along with all your other reportable transactions on the same tax forms you use today. For example, your gross sales number should include the total of all reportable U.S. dollar transactions plus the U.S. dollar value of all bitcoin transactions.

3. Don’t expect that the anonymous nature of the blockchain means the government cannot find out about your digital currency transactions. Records of bitcoin transfers are kept in a public database that the government can review. Even though identities in that database are anonymous, the government has in certain cases broken that anonymity. The government is also seeking transaction data from major bitcoin exchanges, such as in the current IRS lawsuit against Coinbase.

4. It is important to track the desire on the part of some governments to obtain real-time reporting on all transactions, including bitcoin transactions, in order to ensure proper tax collection and reporting and to accelerate receiving the tax funds. If you do business internationally, this development could directly impact how you report and pay your sales tax obligation.

5. Consider how third-party services will be able to automate the sales tax calculation, collection and reporting process for bitcoin transactions. Manually calculating your sales tax obligation for bitcoin transactions can be very confusing and time-consuming, especially as tax rates, rules and reporting requirements change. However, trying to purchase, deploy and maintain software for this purpose can be very complex and expensive. A third-party cloud-based service can usually integrate with your existing systems with little disruption. Such a service will also ensure your calculations are based on the latest tax rates and comply with the latest tax regulations.

6. Another important trend is the evolution of “smart contracts” tied to bitcoin transactions. These will likely develop over time to include and automate sales tax calculations and payments as part of the transaction itself. However, these smart contracts may still be years off, so you will likely not want to wait for this development to begin your bitcoin journey.

Мерси за това. А как мислиш ако си тегля парите от биткойнмат? Дали и там правителството ще проследи цялата траннзакция? Е, вярно ще загубя от курса и комисионната, но дали е проследимо от правителството. Борсата която използвам нямат данни за мен. Има опция да тегля парите кеш като ги изпратят на адрес. Име мога да дам фиктивно, ама с адреса си мисля как да стане. И поща да си наемеш с тези атентати вече навсякъде искат имена. Май за битматите за сега е най-удачния вариант както се замисля. :grin: Този цитат от Октопода ли е, ако не е тайна?

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 11 юни 2017, 20:48

ndimitrov73 написа:
K_W написа:Ето още няколко важни неща, ndimitrov73 обърни внимание на точка 2 и 3

Мерси за това. А как мислиш ако си тегля парите от биткойнмат? Дали и там правителството ще проследи цялата траннзакция? Е, вярно ще загубя от курса и комисионната, но дали е проследимо от правителството. Борсата която използвам нямат данни за мен. Има опция да тегля парите кеш като ги изпратят на адрес. Име мога да дам фиктивно, ама с адреса си мисля как да стане. И поща да си наемеш с тези атентати вече навсякъде искат имена. Май за битматите за сега е най-удачния вариант както се замисля. :grin: Този цитат от Октопода ли е, ако не е тайна?
Предполагам, че проблемите биха дошли с по-големите суми. Ако искаш да купиш недвижимо имущество или да кажем бързо движещо се имущество (по- скъпа кола) трябва да можеш да докажеш от къде имаш парите. В БГ при внасяне над 10 к кеш се иска документ, при транзакции в електронен вид над 30 к също.

Информацията е от реномиран сайт за финансови новини.

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
7 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 11 юни 2017, 21:41

привет на всички!
интересувам се отскоро от криптовалути, и като повечето от вас, все още се опитвам да реша дали това е поредния балон или пък сега се полагат основите на бъдещето на икономиката, а междувременно няма да е зле, ако мога да изкарам и няко лев екстра.
в частност искам да споделя, че рипълите изглеждат доста апетитно за отваряне на дълги позиции, особено след като последните 2 дни паднаха с около 1000 сатошита, а иначе зад проекта стоят един кош лидери в банковия сектор.

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 11 юни 2017, 22:06

i6On написа:привет на всички!
все още се опитвам да реша дали това е поредния балон или пък сега се полагат основите на бъдещето на икономиката
И всички ние това се опитваме да решим :grin: . Явно видни трейдъри не могат да го решат още това. Ако намериш отговор(решение) сподели го и с нас. :grin:

aaangelll
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 11 юни 2017, 22:55

Според разширението цената трябва да стигне до 3225
Прикачени файлове
Биткойн.png
Биткойн.png (95.53 KБ) Видяна 370 пъти

aaangelll
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 11 юни 2017, 23:14

aaangelll написа:Според разширението цената трябва да стигне до 3225
На 3216 идва подчиненото разширение, а на 3200 следващото в йерархията или по-точно казано в дървовидната структура на наследяването.

П.П. Разширението на 3200 съм го сбъркал.
Прикачени файлове
Биткойн2.png
Биткойн2.png (128.79 KБ) Видяна 368 пъти
Биткойн1.png
Биткойн1.png (123.61 KБ) Видяна 368 пъти

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”