Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
13 получени
1 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от kompira » 02 авг 2017, 16:04

S.Zhelev написа:
02 авг 2017, 12:39
Маркет капа на Bitcoin Cash в момента е 6 пъти по-малък от този на биткойн, но въпреки това новата валута се нарежда на трето място по този показател след Bitcoin и Ethereum. Не е никак зле.
Това е нормално, защото 99% от всички биткойни изведнъж се клонираха (копираха) под новото име. Ако цената му се изравни с тази на биткойна (което не мисля, че ще се случи) - ще се бори с биткойна за първото място в тази класация. Дето се вика появиха се едни милиарди от нищото, разпредлени между всички участници.
Иначе стандартно когато се "ражда" нова валута, тя тръгва от нулата и респективно е в дъното на тази класация, след което ако се развие добре се изкачва. А този биткойн кеш - някакъв глупав клонинг за мързеливите далавераджии :smile:

Аз вчера продадох "бонуса", а днес цената се качи доста. Ама каквото такова, ще си копаме пак алтовете и всичко постарому.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 авг 2017, 16:44

kompira написа:
02 авг 2017, 16:04
Дето се вика появиха се едни милиарди от нищото, разпредлени между всички участници.
Не го бях погледал от тази гледна точка. Ама е истина, $7 млрд. се появиха от въздуха.

P.S. Това още го осмислям.... Значи ако си бях купил биткойни за $1000 вчера, днес щях да имам около $170 бонус, така ли?
Модератор

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
44 получени
17 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 05 авг 2017, 08:51

И така Биткойн прескочи психологическата граница от $3000.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 05 авг 2017, 13:35

S.Zhelev написа:
02 авг 2017, 16:44
kompira написа:
02 авг 2017, 16:04
Дето се вика появиха се едни милиарди от нищото, разпредлени между всички участници.
Не го бях погледал от тази гледна точка. Ама е истина, $7 млрд. се появиха от въздуха.

P.S. Това още го осмислям.... Значи ако си бях купил биткойни за $1000 вчера, днес щях да имам около $170 бонус, така ли?
Технически да. Все пак в първите часове след форк-а борсите бяха бъгнали и няколко часа все още не бяха добавили новата валута за търговия. След това я пуснаха, но цената много играеше като в същото време биткойна падна и се оказа че далаверата от новия койн не е съществена. Какво имам предвид: Купувам биткойн ден преди форк-а. Следващите часове цената му расте, но в момента на събитието започва да играе в широки граници нагоре-надолу. Веднага след пускането на боткойн кеша, цената на биткойна е паднала и цената на биткойн кеш-а не е достатъчна да компенсира загубата (или излиза на малък плюс). В общи линии в първия момент от общата стратегия печалбата беше нищожна. Това разбира се ако веднага след форк-а продадеш и двете валути за евро. Но след това биткойн кеш-а скочи доста, после пак падна (след като се наляха много монети от локалните порфейли - имаше забавяния на тия транзакции и затова цената беше висока). Но пък ето сега биткойна политна пак нагоре. Тоест ако се пазят и двете валути по-дълго - може и да се излезе на добра печалба (но не е сигурно/задължително). То това е цаката на тия валути - да излезеш в правилния момент, все някой по света печели и разбира се други пък губят. Не е лесно, все едно да гониш да хванеш точно локален връх на графиката. И копачите са все пред дилема - да продават ли веднага койните или да ги пазят (или част от тях) и да чакат да поскъпнат в бъдеще време. Сега с това клониране доста хора влзенаха мощно с биткойни, за да хванат далаверата. Дори един българин (от чат групата) - с цели 850 биткойна в Кракен (вероятно сбор от няколко инвеститора). Доста се изпоти човека... :grin:

Повтори се случката от преди време, когато Етер-а се клонира в Етер класик (ETC). Тогава пак всички получихме същото количество от новата валута. Та така.

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 авг 2017, 15:48

S.Zhelev написа:
20 юли 2017, 13:53
Интересен вълнов анализ на биткойна, дело на Goldman Sachs:

Изображение
Битойн почти чукна $3500. Вероятно има още малко да качва и ще оформи 5-та вълна. Ама дали се движи по Елиът... :-?
Модератор

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 08 авг 2017, 15:56

Що за глупост са тези криптовалути? Това за мене са измислени пари без никаква стойност. Като деца играехме една игра монополи и там парите бяха едни шарени хартийки. Същата работа като криптовалутите. :grin: :lol: :shock:

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 авг 2017, 16:05

good mood написа:
08 авг 2017, 15:56
Що за глупост са тези криптовалути? Това за мене са измислени пари без никаква стойност. Като деца играехме една игра монополи и там парите бяха едни шарени хартийки. Същата работа като криптовалутите. :grin: :lol: :shock:
Дай ми тогава няколко биткойна от твоите, аз ще ти платя с пари от монополи.
Модератор

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 08 авг 2017, 16:29

S.Zhelev написа:
08 авг 2017, 16:05
good mood написа:
08 авг 2017, 15:56
Дай ми тогава няколко биткойна от твоите, аз ще ти платя с пари от монополи.
Ще се учудиш, но аз имам 3 биткойна. В Ютуб имам много видеа как може да си хакнеш криптовалути и преди време си играх и ги натрупах. Но никога не съм си и помислял, че някой би ми дал и един цент за тях. Сега излиза, че струват над 10 бона в зелено. Продавам ги веднага под номинала, ако някой се навие. :grin: :lol: Майтап. Това не е сериозно да се искат пари за поредица код без никакво покритие. Дори виртуалния секс е за предпочитане пред виртуалните криптопари. :grin: :( :lol: :(

Не ме мисли за Тома неверни. Аз преди време дори копаех биткойни и бях събрал портфейл, но после помъдрях и осъзнах каква глупост е и затрих всичко, което бях натрупал. :grin: :P :oops: :o :mrgreen:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
7 получени
8 дадени

Мнение от p_dim » 25 сеп 2017, 00:24

Брех, наш Плевнелиев се включил в ICO за резервации и пътувания :-? То лошо няма, ама те такива проекти има вече доста. Много станаха мераклиите да подядат booking.com :smile: Все пак успех им пожелавам, дано да дръпнат напред :good:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”