Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
42 получени
117 дадени
Контакти:

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от S.Zhelev » 20 юли 2017, 13:53

Интересен вълнов анализ на биткойна, дело на Goldman Sachs:

Изображение
Модератор

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
44 получени
17 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 20 юли 2017, 15:33

S.Zhelev написа:
20 юли 2017, 13:53
Интересен вълнов анализ на биткойна, дело на Goldman Sachs:

Изображение
С две думи посоката е нагоре? :-?
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 20 юли 2017, 15:50

Да, 3134 са дали като цел. Но дали ще стигне до там и там ли ще спре...
Модератор

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
7 получени
8 дадени

Мнение от p_dim » 21 юли 2017, 20:54

kompira написа:
19 юли 2017, 05:27
Доколкото знам, USDT е някаква "фирмена" валута на Poloniex, изпълняваща ролята на заместник на нормалния долар в тяхната си борса. Някои от вървежните криптовалути могат да се продават там директно за USDT. Но пък в Kraken си има един инструмент за търговия USDT/USD, курсът му на който шава в тесни граници (в момента е 1.0012). Първото впечатление е, че примерно Етера е на по-висока цена в Poloniex (спрямо Kraken) като стойност в USDT, но след това USDT като се обърне в USD - все същото идва, само излишни конвертирания да се правят.

Това са само мои повърхностни впечатления, не влагам време и сили да се ровя много в тея неща, че всичко си е неква "накамура" май май... :grin: От доста време се опитвам да се завърна към форекса, но все си викам "от утре" ще е... тези криптощуротии и копанета голям мързел ми генерираха.

Мерси адаш, поразцъках още днеска. Значи Тетера работи на принципа на валутния борд, точно както българския лев. Както ние имаме фонд от €18 милиарда, с които се гарантират емитираните левове, така и Тетера имат гаранционен фонд в Хонг Конг, с който обезпечават всеки един новоизлюпен тетер. В блокчейна затова използват не ProofOfWork или ProofOfStake, ами ProofeOfReserves, т.е. проверява се дали има налични долари в резерва, за да се разреши емитирането на всеки тетер. При покупката на всеки тетер, доларите отиват във фонда и обратно, като продадеш тетер, взимат пари от фонда и ти дават доларчето. Признавам че съм впечатлен. Само, че пак си го има риска един ден да изчезнат с фонда и потребителите да си останат с тетерчетата (за колекцията де :lol: ). Иначе съвсем честно са написали на сайта си за рисковете какви са: да фалира банката в която държат парите за фонда, да им замразят сметките по регулаторни причини и подобни. Все пак може и да им измисля приложение на тия тетерчета, имам вече идейки 8-) Нищо не пишеше на сайта им да са вързани с Poloniex, има само списък с борси където се обменят и толкова.
Нещо с днешна дата: Марио Драги се бил изказал за криптовалутите в дух че е ефекта от тях е минимален върху икономиката, но при нужда ще е необходим "international regulatory response" т.е. отговор от страна на регулаторите и нещо май хич не е възхитен от цялата работа, като ЕЦБ продължавала с мониторинга. Накрая без бой няма да мине, на такова и мирише :grin: Ето днеска чета за някакви юнаци дето пускат платформа за музика базирана на етера. Артистите ще могат директно да си предлагат творчеството на потребителите и да финтират Spotify, AppleMusic, Tidal и сие. То всичко хубаво, ама ...данъци, т`ва онова, а? :lol:

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 26 юли 2017, 15:26

Вече над 24 часа няма достъп до BTC-e, една от най-старите криптовалутни борси.
Модератор

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 26 юли 2017, 16:18

S.Zhelev написа:
26 юли 2017, 15:26
слуховете са от за атака на сайта, до "човека взе парите и каза чакай малко".
вчера по някое време в руската уикипедия са писали, че борсата е престанала да функционира с вчерашна дата :grin:
а иначе "пак в руската версия на уикипедия" се появява и България, но всичко е малко "една приятелка ми каза, че един братовчед на мъжа й, имал зет, който ..."

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 26 юли 2017, 16:41

Ех, тази борса какви спомени ми връща за ония години, предимно нея ползвах както и някои други, част от които вече са в историята. Германската bitcoin.de обаче си е все така железна, от старата генерация е и тя.

В случая вероятно е временно това спиране, надявам се че ще се оправи, само търпение и силна храна. Едва ли те греят моите надежди де, ако си държал там солидна сума и вземе че не се завърне. Спомням си преди няколко години една друга bitcoin-24 май да беше, всичко точно сума време и изведнъж няма никой. След половин година съдилища в Германия и разправии успяха да ни изплатят 75% от сумите, което пак е доволно. С тези руснаци ако стане така... да не стане да "гониш Михаля".

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 26 юли 2017, 17:24

Руснак е арестуван в Гърция, по подозрения, че е препрал $4 млрд. чрез биткойн транзакции. Нали уж тези транзакции са непроследими :-?
https://www.reuters.com/article/us-gree ... SKBN1AB1OP
Модератор

Потребителски аватар
p_dim
7 получени
8 дадени

Мнение от p_dim » 28 юли 2017, 02:28

Не са непроследяеми 8-) В смисъл те портфейлите са анонимни и никой не знае кой е притежателя на всеки един портфейл, но ако те дебнат докато правиш транзакция, не е никакъв проблем да ти асоциират IP адреса с транзакцията и респективно с портфейла. Единствения начин да се скриеш си остава рутинните хакерски техники чрез TOR мрежата и т.н. В някои от ап-овете я има вградена тая опция, но никога не съм я изпробвал щото нямам какво толкова да крия :grin:

За btc-e.com на мене сега ми излезе съобщение, че имало работа по поддръжката, което може да продължи и 5-10 дни :-? Според мене яко са ги хакнали, имам сметка и там но добре че нямам пари, преди месеци преместих всичко в gdax от няколко борси.

А по повод предстоящия хард форк дето писах, от Bitstamp ми пратили мейл като тънко намекват че по-добре да си изтеглиш биткойните, че и те май нямат идея какво ще стане след 1-ви август. Нямам пари там, но прекопирвам писмото за който е интересно:

Bitcoin Hard Fork: Our Position

We would like to take this opportunity to let you know our plans for the upcoming weeks as we navigate any potential disruptions on the Bitcoin (BTC) network. As always, our focus will continue to be on the safety of your funds. In the event of a User Activated Hard Fork (UAHF) on 1 August or thereafter, it is important to clarify that Bitstamp would not be in a position to support Bitcoin Cash (BCC), the coin associated with the Bitcoin Cash proposal. In Bitstamp's view, BCC is an alt-coin and the decision to list BCC tokens remains at our sole discretion at all times.

If Bitstamp chooses to list BCC, we would decide at our own discretion on what course of action to take with balances deriving from the hard fork. BCC would also be subject to the same due diligence processes as for any other alt-coin, which requires time and careful planning. For these reason, Bitstamp is not in a position to support BCC, nor will Bitstamp be liable fo r any BCC sent to Bitstamp.

As always, the safety of your funds remains our number one priority. To this end, as a security precaution, we will be disabling bitcoin deposits and withdrawals on 31 July 2017 at 23:00 hrs UTC to ensure that all BTC funds stored at Bitstamp remain secure. Trading will remain unaffected throughout. Deposits and withdrawals will be resumed only when we deem it safe and prudent to do so.

We will leave it to you to decide whether to withdraw your BTC funds from Bitstamp prior to this cut-off date if you would like to access BCC or any other hard fork, and Bitstamp shall not be held liable for any consequences of that decision, from neither a financial, operational nor regulatory standpoint.

To be clear, Bitstamp has no favoured outcome to the resolution of the bitcoin scaling issue. Our sole focus is on you and your best interests. As such, we are continuing to monitor developments closel y. Please check our Twitter feed, Facebook page and website for the latest news, updates and developments.

Best,
The Bitstamp team

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 28 юли 2017, 14:12

Тоя управлява активи, по-големи от капитализацията на всички криптовалути взети заедно и ги нарича "пирамида".
http://www.cnbc.com/2017/07/26/billiona ... cheme.html

Howard Marks warns his clients against investing in digital currencies. His firm Oaktree Capital has $99 billion of assets under management as of June 2017, according to its website.

Разбира се, може и да греши.
Модератор

Потребителски аватар
kompira
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 28 юли 2017, 14:18

Ето и позицията на Kraken, относно Bitcoin Cash - новата валута, която ще се "роди" от Биткойна след Hard Fork-а:
On August 1 2017 at 12:20 pm UTC a small community of Bitcoin users is planning a hard fork from Bitcoin to an alternative protocol called “Bitcoin Cash” (BCH). Bitcoin Cash is expected to be a minority chain, with the vast majority of the Bitcoin community remaining on the chain that activates Segregated Witness and, later on, a possible increase to 2MB blocks.

Although the Bitcoin Cash fork is expected to be minor, it may be successful. Provided that unforeseen circumstances do not make it prohibitively unsafe or difficult for us to do so, Kraken will support Bitcoin Cash as follows:

1. All Kraken clients holding Bitcoin (XBT) balances at the time of the fork will be credited with an equal amount of Bitcoin Cash (BCH)
2. All Kraken clients borrowing Bitcoin (XBT) for margin trades at the time of the fork will be debited an equal amount of Bitcoin Cash (BCH)
3. After the fork Kraken will enable BCH deposits and withdrawals (with replay protection enabled)
4. After the fork Kraken will enable BCH trading in the following pairs: BCH/XBT, BCH/USD, BCH/EUR
5. Kraken-owned Cryptowat.ch will support BCH charts and trading
6. BCH margin trading may be added at a later date if it survives and trade volume is robust

What Kraken Clients Need to Know about the Hard Fork

Bitcoin funding will be halted at 11 am UTC on August 1 – do not deposit during the fork
Kraken will halt XBT funding at 11 am UTC and safely secure funds during the fork. Funding will be re-enabled after the outcome of the fork is clear and the network is safe.

Trading will continue across the fork
XBT trading is expected to continue as normal across the fork, however there may be a brief interruption for the listing of new pairs and adjustment of balances.
...
Та.. както и при някои други борси, всеки колкото биткойни е имал преди форка, след него ще получи същото количество от новата валута Bitcoin Cash. На пръв поглед изглежда възможност за бонус както стана преди време с ETH >> ETC, тогава изкарах едни 100 евро от този форк. Но сега не се знае какво ще стане и с цените около това събитие. За всеки случай от няколко дни всичко каквото изкопам го обръщам в Биткойн и така до 31-ви, пък да видим в началото на август дали ще се окаже добра стратегия... :smile:

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 28 юли 2017, 16:36

койнбейс ми писаха, че няма да поддържат новия биткойн, така че който има биткойни, ще си остане само с класическата версия... хммм, започвам да се чудя, дали няма някаква врътка тук.
в смисъл, след като ако имаш биткойн портфейл, след хардфорка ще разполагаш с еднаква сума в двете валути, къде ще отидат тези, които са по борсите, ето кракен ще ти ги начисляват, щом койнбейс няма да го правят, къде ще останат тези биткойнкеш?
добре че се махнах овреме оттам.

Потребителски аватар
ndimitrov73
44 получени
17 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 28 юли 2017, 18:46

i6On написа:
28 юли 2017, 16:36
койнбейс ми писаха, че няма да поддържат новия биткойн, така че който има биткойни, ще си остане само с класическата версия... хммм, започвам да се чудя, дали няма някаква врътка тук.
в смисъл, след като ако имаш биткойн портфейл, след хардфорка ще разполагаш с еднаква сума в двете валути, къде ще отидат тези, които са по борсите, ето кракен ще ти ги начисляват, щом койнбейс няма да го правят, къде ще останат тези биткойнкеш?
добре че се махнах овреме оттам.
Това ми е въпроса и на мен. Имам биткойни при брокера и в борса. Който е по-запознат да каже как да реагираме? Автоматично ли ще се прехвърлят едната валута в другата или двете валути ще са независими една от друга?

Възникват много въпроси тук. Какво да правим с Биткойните?
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
kompira
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 28 юли 2017, 19:22

ndimitrov73 написа:
28 юли 2017, 18:46
...Автоматично ли ще се прехвърлят едната валута в другата или двете валути ще са независими една от друга?

Възникват много въпроси тук. Какво да правим с Биткойните?
Независими ще са, биткойните никой няма да ти ги пипа. Това е проблема, че не всички в общността (в това число и някои борси) са съгласни с този форк и дефакто са против съществуването на разклонената Bitcoin Cash валута. Затова някои борси няма да ги добавят и при тях който си държи биткойните няма да получи същото количество от новите. Пък какво става на заден план не знам - вероятно ще си ги приберат за тях си. И аз не съм много наясно с детайлите, например ако имам койни в обикновен биткойн портфейл - дали и как ще получа от новите..

Ае то не е голяма драма с този Bitcoin Cash, защото едва ли някой очаква цената му да е като на "баткото" Биткойна. Същата работа ще стане както преди време от ETH се отцепи новата ETC - цената и е доста по-ниска (около 15 пъти по-ниска) и така си и остана. Нещо като второ качество двойник на ETH, която се поддържа от ограничен кръг от хора (малцинство).

Сега до понеделник очаквам да продължи поскъпването на Биткойна (за сметка на алтернативните валути, които потъват), защото масово се обръщат алтове за биткойни, с цел всеки да намаже повече от новите. Обаче дали няма да има разочаровани после... възможно е след това да видим погром надолу и дали при това положение няма да е добра идея да разтоваря биткойни докато цената е на върха (малко преди форк-а)... Няма нищо сигурно, с тези криптовалути е така и вода ще има за всички в крайна сметка, хах.

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 28 юли 2017, 20:16

и аз нямам представа както точно функционират борсите, но по принцип тези биткойни предполагам, се държат в портфейли. та затова и след хардфорка би трябвало някъде да рефлектира и другия, новия, биткойн, затова и се усъмних. а бе, общо взето впечатлението ми е, че много удобно се обявиха някои от борсите против новата монета. ама специално пък койнбейс след оная врътка със срива на етера, съм ги отписал като вариант.

Потребителски аватар
ndimitrov73
44 получени
17 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 28 юли 2017, 22:12

Мерси за отговяорите. Чатих си с брокера след като питах тук. Брокера ми отговори, че Биткойна няма да изчезне. Просто ще се появи нова криптовалута Биткойн Кеш и те не я приемат като депозит. Но Биткойн остава да функционира. Значи затова е била тази цялата дандания около цената на Биткойн с $ 1000 надолу и после пак нагоре.

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 28 юли 2017, 22:58

kompira написа:
28 юли 2017, 19:22
Сега до понеделник очаквам да продължи поскъпването на Биткойна (за сметка на алтернативните валути, които потъват), защото масово се обръщат алтове за биткойни, с цел всеки да намаже повече от новите. Обаче дали няма да има разочаровани после... възможно е след това да видим погром надолу и дали при това положение няма да е добра идея да разтоваря биткойни докато цената е на върха (малко преди форк-а)... Няма нищо сигурно, с тези криптовалути е така и вода ще има за всички в крайна сметка, хах.
аз мисля да се поослушам още малко и ако нещата не изглеждат много зле, да накупя малко етери още преди хардфорка, ама в някой брокер, за спекулация. сега ми изглежда разумно решение, но нищо не се знае, накрая може да ми занули сметката.
риба се лови в мътни води...

Потребителски аватар
p_dim
7 получени
8 дадени

Мнение от p_dim » 30 юли 2017, 00:45

:grin: Ха-ха...нероден Петко вече го търгуват на база фючърсни (бъдещи) контракти! Точно чета в coindesk: "Mining pool ViaBTC has already launched futures trading for the tokens, which at time of writing is trading for 12.5 percent of what "normal" bitcoin are worth, at 2,203 Chinese yuan, or $327."
Та като гледам цената на тоя Bitcoin Cash (BCC), дето ще се появи на 1-ви август като разклонение на блокчейна, на база фючърсите в момента вече е 8 пъти по-ниска от на Биткойна (гледам кроса BCC/BTC). На кой ли ще му трябва тая брадавица :-?

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 31 юли 2017, 16:08

S.Zhelev написа:
26 юли 2017, 15:26
S.Zhelev написа:
26 юли 2017, 17:24
Руснак е арестуван в Гърция, по подозрения, че е препрал $4 млрд. чрез биткойн транзакции. Нали уж тези транзакции са непроследими :-?
https://www.reuters.com/article/us-gree ... SKBN1AB1OP
хехе, понякога като събереш 2 и 2 и ти дава 10:
https://www.theverge.com/2017/7/29/1606 ... nforcement

едит: сега видях, че го пишело и в линка на ройтерс, ама тогава не съм му обърнал внимание. както и да е, дотук с бтц-е

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 авг 2017, 12:39

p_dim написа:
30 юли 2017, 00:45
Та като гледам цената на тоя Bitcoin Cash (BCC), дето ще се появи на 1-ви август като разклонение на блокчейна, на база фючърсите в момента вече е 8 пъти по-ниска от на Биткойна (гледам кроса BCC/BTC). На кой ли ще му трябва тая брадавица :-?
Маркет капа на Bitcoin Cash в момента е 6 пъти по-малък от този на биткойн, но въпреки това новата валута се нарежда на трето място по този показател след Bitcoin и Ethereum. Не е никак зле.
Прикачени файлове
bitcoin-cash-mcap.png
bitcoin-cash-mcap.png (83.1 KБ) Видяна 105 пъти
Модератор

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”