Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
11 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от i6On » 13 юли 2017, 12:45

не си спомням точно, кой беше завършил писмото си с: "извинявай за дългото писмо, но нямах време да ти обясня накратко", цитата не е точен.

да пробваме:
биткойн вс. етериум.
една от разликите между двете монети е, че едната е с ограничен брой (21 милиона) и се знае точно кога ще бъде добита последната монета (биткойн), което го превръща в дефлационна система, докато етера няма лимит, знаеш какво означава това.

друга съществена разлика е необходимото време за генерирането на блок (10 мин. биткойн - около 16 етериум).

друга разлика е, че при етера съществуват така наречените “умни договори”, които по принцип дават възможност за почти неограничено приложение в бита, докато при биткойн поне засега, такива, в тази си форма, не съществуват.

какви са тези умни договори? ами това са опростени договрни отношения, с алгоритъм, който следи за изпълнението на уговорените условия и при А, изпълнява Б и т.н.
това засега, че трябва и работа да се върши :)

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 13 юли 2017, 13:25

i6On написа:
13 юли 2017, 12:45
... друга съществена разлика е необходимото време за генерирането на блок (10 мин. биткойн - около 16 етериум)...
16 ама секунди и наскоро станаха ~19, не че има някакво значение де.

Иначе до последно май няма нищо сигурно с тия валути. По предварителен график PoS фазата на Етер-а трябваше да настъпи миналата година, но го отложиха уж за края на тази 2017-та. Обаче преди няколко дни чух, че пак го отлагат с година-година и половина, токувиж до 2020-та се случи. Ае правят каквото си искат и каквото им е изгодно, вероятно да издоят още малко шараните... :grin: Но не се оплаквам де, важното е да има какво да се копае. Пък тези разлики в техническите параметри кога ще придобият някаква реална тежест не знам. Да видим бъдещето какво ще покаже.

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 13 юли 2017, 14:13

Прав си, изтървал стм да пиша секундите :)разликата е голяма. Иначе пребладаващото мнение е, че не е реално, поне за момента, преминаването към ПОС

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 13 юли 2017, 17:10

лайткоин:
по принцип няма голяма разлика между двете монети, лайткойн произлиза от биткойн и дори в началото не е замислян като отделна монета, а просто е целял да внесе някои подобрения.
лайткойн също е лимитиран, но за разлика от биткойн, ще бъдат “емитирани” 84 милиона монети.

стойността му се покачи ето заради това http://www.coindesk.com/litecoins-segwi ... hats-next/ и много по-задълбочена информация тук https://steemit.com/segwit/@cryptonomad ... d-litecoin

Потребителски аватар
kompira
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 13 юли 2017, 18:47

Моите спомени за Лайткойна като че ли са малко по-различни. Беше си изцяло алтернатива (конкурент) на Биткойна, с коренно различен алгоритъм. Вярно, може би целта е била подобрена версия на алгоритъма на Биткойна. Апропо, scrypt -алгоритъма заложен в Лайткойна е може би най-тежкия, който съм срещал, товареше яко и ядрото, и паметта на картите -прегряваха, голямо шоу беше. Тогава и картите бяха едни лами, гълтащи по 200-300 W. Лайткойна добре се отрази на тези копачи, които изпуснаха влака на биткойна - доста от тях регистрираха добри печалби, но хубавото беше за кратко. След това излязоха мощните машини и копането на биткойн и лайкойн с видеокарти се обезсмисли, поради което минахме на следващите новоизлюпени (с нови алгоритми) като Dash (Dark) и т.н.. След Биткойна и Лайткойна се появиха също десетки техни клонинги - същите алгоритми, само с променено име, номинал и някои други дреболии. Те така и не намериха място на голямата сцена и останаха в историята. По едно време се натъкнах на софтуер, с който мога да си направя собствена валута, но не си струваше заниманието...

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 13 юли 2017, 20:32

Какво мислите за Dash и Monero основното качество при тях е, че ги хвалят за трудно проследими криптовалути. Как мислите може ли да се обменят криптовалути като се запази напълно анонимността?
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 13 юли 2017, 20:41

kompira написа:
13 юли 2017, 18:47
По едно време се натъкнах на софтуер, с който мога да си направя собствена валута, но не си струваше заниманието...
е малко по-назад к_в мисля че беше пуснал един линк, за един пич, къде си е купил плазми от едно ико, така че можеше поне няколко по-големи монитора да заработиш, да ти е по-лесно да следиш еур/усд :grin: даже ако се напънем съм сигурен, че ще измислим и бранд, нещо като компиркойн и така ...

сега, майтапа настрана, да допиша за един от фаворитите ми - рипъл, или по-точно ripple xpr, както е наречена монетата за да се отличава от името на фирмата, което е Ripple.
тук основното предимство е, че Рипъл разполагат с технология, която позволява да се свържат в една мрежа традиционни и алтернативни системи на разплащане. има банки, които вече са я внедрили в системите си и такива, които тепърва я изпробват. примерно точно вчера, ББВА извършиха междуконтинентална транзакция (паричен превод от Испания до Мексико) ползвайки мрежата на Рипъл, за секунди, нормално това отнема 4 дни.
не те задължават да ползваш монетата им, която между другото, не се копае, а е вече "емитирана" и има 100 милиарда xpr, като 60% от тях са притежание на Рипъл и точно това е един от страховете на всички потенциални инвеститори. можете да си представите какво ще стане, ако Рипъл решат да ги изкарат на борсата. те между другото имат някакъв план, според който ще ги пускат планирано, така че да инвеститорите да знаят, кога какво да очакват.

Svada
Регистриран: 13 мар 2013, 14:46

Мнение от Svada » 13 юли 2017, 21:10

Kompir ти с какви карти ''копаеш'' в момента, при това развитие на цените(на валутите), вярвам си обновил ''машинния парк''. Преди NVidia картите уж не ставаха за ''копане'', сега май са по-добре от AMD, как мислиш, кои са по перспективните ?

Потребителски аватар
kompira
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 13 юли 2017, 21:41

i6On написа:
13 юли 2017, 20:41
kompira написа:
13 юли 2017, 18:47
По едно време се натъкнах на софтуер, с който мога да си направя собствена валута, но не си струваше заниманието...
е малко по-назад к_в мисля че беше пуснал един линк, за един пич, къде си е купил плазми от едно ико, така че можеше поне няколко по-големи монитора да заработиш, да ти е по-лесно да следиш еур/усд :grin: даже ако се напънем съм сигурен, че ще измислим и бранд, нещо като компиркойн и така ...
Направата е само една малка стъпка (тя ще бъде разбира се клонинг на някоя друга със същия алгоритъм), след това следва сложното. Трябва да се разработи валутата, да се правят басейни за колективно копане, трябва да се привлече вниманието на "миньорите". А това ще стане след като някоя голяма борса я добави за търговия, което хич не е лесна задача. Без всичките тези стъпки, валутата няма да има никаква стойност и ще и се радвам само аз. :smile:

Svada написа:
13 юли 2017, 21:10
Kompir ти с какви карти ''копаеш'' в момента, при това развитие на цените(на валутите), вярвам си обновил ''машинния парк''. Преди NVidia картите уж не ставаха за ''копане'', сега май са по-добре от AMD, как мислиш, кои са по перспективните ?
Ох, майни, през последните няколко месеца е пълно мазало на пазара за видеокарти. Голямо търсене, ограничени наличности, "китовете" с връзките ги прибират от вносителите преди да са се появили в ценовите листи. Напоследък и цените скочиха двойно. Аз съм с AMD карти Полариси от серията RX 470 и RX 580. Имал съм доста периоди в миналите години, в които не съм копал и съм разпродавал хардуера, защото не е било изгодно, след това пак зареждам от новите поколения карти като се появи "далавера". За сега тези мисля да ги пазя по-дълго, имат си 3г, гаранция. Пък като(ако) стане кофти и не могат да си избиват тока, просто ги спирам и чакам по-добри времена.

Преди време AMD-тата си бяха по-универсалните копачи, защото за тях е по-лесно да се пише софтуер за всеки нов алгоритъм, при nVidia с тяхната CUDA се бавеха доста програмистите. Но сега nVidia са напълно адекватни, дори що се касае за Етера в момента са по-добре от AMD-тата, но цените са доста високи. Също и в другия алгориътм на Zcash-a са доста силни. Поради нарастването на DAG-a на Етер-а, AMD-тата ще им пада скоростта лека полека занапред, заради самата архитектура на ядро/шина, докато нВидиата е бетон. Но пък това не е болка за умиране, има още няколко валути в момента, които могат да се копат със същата доходност... Напоследък и цените на валутите се сринаха и профита падна, но сигурно е временно явление, правят разни ревизии на някои валути, форк-ове и тем подобни, та ще видим. Нормално е да има силни и слаби периоди, преди 2 години положението беше още по-зле. Някои дават прогнози за на есен Етер-а да стане 800$, хех...

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 14 юли 2017, 06:41

kompira написа:
12 юни 2017, 17:54
Стандартна видеокарта за настолен компютър, предназначена за гейминг. Предпочитани са AMD Radeon RX 470, 480, 570 и 580. Цените им варират от 400 до 700-800 лева за брой. В момента е почти невъзможно да си купи нова от фирма по каналния ред, рядко зареждат защото и в целия свят има голямо търсене, а и колкото докарат вносителите- предварително са платени от големите играчи, които искат да станат още по-големи. В продавалниците се намират оферти втора употреба на доста завишени цени... Доста от колегите поръчват колективно много бройки от Германия или отдругаде където намерят..
Преди няколко месеца беше по-добре положението и доста народ заредиха, сега вече е трудно. И тъй като AMD карти няма вече, започнаха да изкупуват и nVidia картите от сериите GTX 1600 , 1700, 1800 че даже и 1800Ti. Но като цяло AMD си остават по-универсалните копачи , за нвидиа или липсат софтуери за новите валути или ги пускат със закъснение.
Под "избиване" имам предвид да се товарят с миньорски софтуер и да "генерират" койни от дадена валута. След това койните се обръщат в евра и така.

Аз ако знам, че за следващата 1 година ще е все така розово положението, бих инвестирал още, но се въздържам на този етап. Не съм привърженик на идеята всичко изкарано да се влага в още и още хардуер, въпреки че така се става "големец". Но пък ако се спука един ден балона, ще се окажа с едно хале желязо и никакви пари в касата. А тогава пазара ще е залят от бивши кирки на ниски цени. Всеки рискува който както може, понякога риск -печели. Само за протокола да вметна, че имам приятели с по около 100 и нагоре видеокарти във фермата си вече. Смятай в момента една прави около 7$ на ден, за какво идве реч... Аз съм слабак, колкото да съм в играта.

Какво ти е мнението за тази карта?

https://www.newegg.ca/Product/Product.a ... -_-Product

https://www.newegg.ca/Product/Product.a ... 6814125913

https://www.newegg.ca/Product/Product.a ... 6814125914 Тук пише, че свършва след 3 часа.

Каква е разликата и стават ли за копане?
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
kompira
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 14 юли 2017, 12:09

ndimitrov73 написа:
14 юли 2017, 06:41
Какво ти е мнението за тази карта?

https://www.newegg.ca/Product/Product.a ... -_-Product

https://www.newegg.ca/Product/Product.a ... 6814125913

https://www.newegg.ca/Product/Product.a ... 6814125914 Тук пише, че свършва след 3 часа.

Каква е разликата и стават ли за копане?
По принцип стават, избира се най-евтината, все пак бих предпочел модели с 2 перки. Но тази карта така или иначе не грее много, поради което и тази с 1 перка ще хлади достатъчно, и ще е тиха. Но са слабички откъм скорост и все пак във времена на криза и липса на по-мощни, някои колеги си взеха такива 1050Ti да си попълнят риговете. По-високи скорости ще постигнат моделите GTX 1060, 1070 и 1080, но и цените вече са различни. Покрай тази криза как вдигнаха грозно цените на картите не е истина, и AMD, и nVidia. Преди няколко месеца взех една RX 580 4GB за 470 лева, което си е нормалната цена, а сега е на двойна цена и пак трудно се намира по фирмите. Нормално, голямо търсене, невъзможност на производителите да осигурят достатъчно бройки и така. Дано да спадне още доходността, та да стихне тази еуфория, но да видим какво ще стане.

А това за 7-те долара дето съм го писал в цитата ти, вече не е актуално - към днешна дата е около 2$ само, малко но от сърце. :smile:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
7 получени
8 дадени

Мнение от p_dim » 17 юли 2017, 13:37

Готови ли сте за 1-ви август, когато може Биткойн-веригата да се разпадне на две отделни вериги (hard fork)? Никой не засегна темата, а това е най-наболялото в момента и основната причина за срута на Биткойна, което повлича и другите криптовалути. Ето дискусии от други места. Ако никое от предложенията за подобрение на мрежата не получи достатъчна подкрепа, блокчейна ще се разцепи на две вериги и реално може да се сбъдне мечтата на колегата K_W да се затрие Биткойна. Веднъж загубено доверието, трудно ще се възстанови. Всеки като си каже: Как да го купувам тоя шит, като не се знае кога пак ще се разцепи на две-три нови вериги, може и наистина да му е краят. Обратно, ако не се стигне до разцепване, цената може бързо да излети, но нещата са чист хазарт от сегашна гледна точка. Затова аз съм се скрил при Етера, в смисъл обърнах още миналата седмица всичките Биткойни в Етери и макар, че цената продължава да пада спрямо еврото, нямам никакви намерения да продавам. За момента перспективите пред етера са цветя и рози, няма разногласия в екипа разработчици "дали" трябва да се правят промените в алгоритъма, има различия само в мненията "кога точно" да стане преминаването към "Proof Of Stake". Всъщност такъв хард форк при Етера вече се получи миналата година, когато хакер успя да докопа почти 12% от всички монети (случая с The DAO). Тогава разработчиците решиха да направят хард форк (разделяне на веригата) за да изрежат наглеца, обаче пък и той излезе жилав и предложи на копачите 1 милион етера и 100 Биткойна за да останат да поддържат неговата верига. Практиката показа, че когато става въпрос за пари, моралната страна на въпроса да подкрепяш опит за кражба на интелектуална собственост, слабо развълнува миньорите както и разни борси като poloniex.com. Кръстиха набързо новата верига на Ether Classic (ETC) и готово, работи си и в момента тая криптовалута. Та такива работи у наше село...Но за Етера всичко това вече е минало, много уроци научиха момчетата от екипа и съм сигурен че няма лесно да се допуснат пак такива атаки.
Не съм съгласен с колегата i6On, че Етера няма да поскъпва защото емитирането на нови монети няма таван, значи винаги ще има "инфлация". Първо, инфлацията е така заложена, че след няколко години само да компенсира (приблизително) изгубените етери (при повредени/загубени флашки или загубени ключове за портфейли). Второ, след като се премине към Proof Of Stake (PoS), възнаграждението за миньорите ще е на база кой повече Етери има т.е. кой е по-голям акционер, а не кой по-мощен хардуер има. Значи няма да имат интерес да продават Етерите си за да купуват периодично по-мощен хардуер, ами обратното - ще гледат да акумулират възможно повече, за да взимат по-голям "дивидент". А това ще доведе даже до недостиг на Етери за всичките ICO-та които се излюпват и цената я виждам с годините твърдо да пълзи нагоре (ако няма сакатлъци от друг характер). Разбира се ще се радвам да чуя и други мнения :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
41 получени
115 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 юли 2017, 11:51

Един интересен поглед към криптовалутите. Google липсва от таблицата, той е с над 650 млрд капитализация. Microsoft също - 550 млрд.
Прикачени файлове
FB_IMG_1500367351796.jpg
FB_IMG_1500367351796.jpg (38.51 KБ) Видяна 266 пъти
Модератор

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 18 юли 2017, 17:54

научете повече за zero knowledge proofs докато разрешавате проблеми http://qed-it.com/2017/07/the-hunting-of-the-snark/

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 18 юли 2017, 18:35

@p_dim извинявай, за късното връщане: нямам какво да добавя, аз съм скептичен относно преминаването на етера към ПоС, ама времето ще си покаже. иначе това е криптовалутата с най-добри перспективи за в бъдеще.
за възможния сплит, 1/ви август е близо, ще видим. ако има някой с по-обширни познания по темата да коментира. аз нямам кой знае какви инвестиции, за да се вълнувам силно от темата. дори смятам, че колкото повече падне сега, толкова по-добре. след разрешаването на кризата, ще има възможност за нови спекулации.

Потребителски аватар
p_dim
7 получени
8 дадени

Мнение от p_dim » 18 юли 2017, 22:37

И аз нямам някакви големи инвестиции в криптовалути, ама както съм писал вече - интересно ми е да се забавлявам с тях :grin:
Забравил съм да напиша, че случая с цепенето на Етера е напълно различен с това което предстои при Биткойна. При Етера си ставаше въпрос за атака, понеже хакера беше открил как да се възползва от бъг в смарт контракта на ДАО-то, а сега при Биткойна дилемата е дали разума ще надделее над лакомията 8-) За незапознатите, накратко ще обясня: Мрежата на Биткойна вече работи в режим на свръх-натоварване т.е. на ръба на възможностите си. За да се разтовари, трябва да се приемат чрез гласуване от копачите и борсите някои промени в протокола на мрежата. Много от копачите обаче не са съгласни разбира се, защото колкото повече е натоварена мрежата, толкова по-скъпи са комисионните и лапат много повече. Затова реално може да се стигне до разпадане на мрежата на две вериги, единствено и само заради лакомията на някои хора. Е, нищо ново под слънцето, то човещинка :lol: Последния път като правих транзакция миналата седмица, ми взеха €3,20 комисионна (за Биткойни на стойност около €800), което си е чисто безобразие при условие, че транзакциите нормално трябва да струват центове, при това комисионните не са задължителни да ги плащаш а са по желание за да се обработи по-бързо. Обаче сега ако не платиш оптималната комисионна която ти изчислява портфейла, може да си почакаш и една седмица за потвърждение. Доколкото знам, според протокола ако две седмици не получиш потвърждение за транзакцията, койните се връщат обратно в портфейла и ще ти дойде съобщение че е неуспешна. Напълно реално е да се случи при сегашното състояние на нещата. За незапознатите давам малко хронология за да се ориентират по-лесно, ако им е интересно: Първо двама от разработчиците на Биткойн мрежата предлагат промени в протокола (статията е от преди две години), с цел да се избегне достигането до това свръхнатоварване на което сме свидетели в момента. Предложението обаче е посрещнато на нож от другите разработчици, защото както станало ясно - те били на заплата в басейни за копане (като BlockStream) т.е. пряко заинтересувани от натоварена мрежа и високи комисионни. В последствие в същия сайт (hash.bg) оплюха и първите разработчици които поставиха въпроса като и набедиха единия че отишъл да работи за проекта R3 (частен банков блокчейн, наброяващ междувременно над 40 големи банки), не знам кой крив, кой прав. В последствие се появиха и други предложения за промени в протокола като Bitcoin Unlimited, но нито едно не е получило достатъчна подкрепа досега и затова сега не се знае нищо след 1-ви август какво ще стане. Това е всичко което знам :smile:

А за Етерите и минаването към PoS мисля, че е начина криптовалутата да се появи реално в ежедневието, защото транзакциите така ще стават мигновено. Давам пример: Как да направиш да кажем кафе-автомат който приема Биткойни (или друга криптовалута) като чакаш по половин час за три потвърждения на транзакцията (минимума на който ще се съгласи всеки търговец за да е сигурен, че му е платено)? Ако има опашка сутринта от 5 човека, какво става? :( А и в тоя ред на мисли за `къв чеп изобщо ти е тоя Биткойн, освен ако не искаш да си купиш кило кокаин и/или автомат Калашников и продавача приема само Биткойни за да не го хванат с белязани пари?
Обратно, когато Етера мине към PoS, нещата коренно се променят. Много бързо търговците ще се светнат, че са на далавера да приемат Етери за стоките си, защото няма ДДС а за данъците може и да се направиш на разсеян. Тъй като покупката ще е мигновена, веднага можеш да хеджираш получените Етери на борсата за евро и си готов. Поне теоретично не виждам проблем да започне да се прави. Може и да пропускам нещо, контра-мненията са добре дошли :ugeek:

П.П. Събитията покрай ДАО-то ги следях ТУК, добър проект ама го хакнаха. Потребител се беше похвалил че е набил $30К, не знам после какво стана, дано се е измъкнал сух човека.

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 18 юли 2017, 22:56

p_dim написа:
18 юли 2017, 22:37

Обратно, когато Етера мине към PoS, нещата коренно се променят. Много бързо търговците ще се светнат, че са на далавера да приемат Етери за стоките си, защото няма ДДС а за данъците може и да се направиш на разсеян. Тъй като покупката ще е мигновена, веднага можеш да хеджираш получените Етери на борсата за евро и си готов. Поне теоретично не виждам проблем да започне да се прави. Може и да пропускам нещо, контра-мненията са добре дошли :ugeek:
пропускаш, че малко администрации по света, ще оставят търговците да си веят байряка :) иначе благодарско за мненията!

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
41 получени
115 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 юли 2017, 22:56

p_dim написа:
18 юли 2017, 22:37
А и в тоя ред на мисли за `къв чеп изобщо ти е тоя Биткойн, освен ако не искаш да си купиш кило кокаин и/или автомат Калашников и продавача приема само Биткойни за да не го хванат с белязани пари?
Пак сложна ми се вижда тази схема на мен. Приемаш плащане в етери, разходи за обмяна, разходи за транзакции и накрая пак имаш евро, върху което със сигурност дължиш данъци. Не че няма да има и такива търговци, със сигурност ще има. Ама защо ти е да си усложняваш живота?

Сигурно се повтарям, но няма как да приема сериозно валута, която се обезценява с 60% за няма един месец, както се случи с етерите. Днес пък гледам, че са 33% нагоре :?:
Модератор

Потребителски аватар
p_dim
7 получени
8 дадени

Мнение от p_dim » 19 юли 2017, 01:53

@i6On, То нали риба се лови в мътна вода :grin: , а като станат много хитреците е ясно че ще има законодателни промени за да запушат вратичките. Номера е дотогава да си направил вече пачките :o

@S.Zhelev, Ами при нормално функциониране на блокчейна, комисионните по транзакциите са нищожни. Иначе - да, пируетите в котировките отблъскват раята от криптото. Ама то иначе много бързо хората ще се научат да се разплащат в крипто и да не плащат ДДС и данъци. Тогава ще стане интересното :lol: Между другото има и една криптовалута - Tether, има usdT, eurT и т.н. Цената и е винаги закована към долара или еврото и съответно не се котира на борсите, ама още не съм намерил време да чета за нея какъв е случая. Ако някой вече е чел/ползвал, да споделя впечатления плиййз...

Потребителски аватар
kompira
13 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 19 юли 2017, 05:27

Доколкото знам, USDT е някаква "фирмена" валута на Poloniex, изпълняваща ролята на заместник на нормалния долар в тяхната си борса. Някои от вървежните криптовалути могат да се продават там директно за USDT. Но пък в Kraken си има един инструмент за търговия USDT/USD, курсът му на който шава в тесни граници (в момента е 1.0012). Първото впечатление е, че примерно Етера е на по-висока цена в Poloniex (спрямо Kraken) като стойност в USDT, но след това USDT като се обърне в USD - все същото идва, само излишни конвертирания да се правят.

Това са само мои повърхностни впечатления, не влагам време и сили да се ровя много в тея неща, че всичко си е неква "накамура" май май... :grin: От доста време се опитвам да се завърна към форекса, но все си викам "от утре" ще е... тези криптощуротии и копанета голям мързел ми генерираха.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”