Търговия с bitcoin и други криптовалути

Търговия с Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Neo, Nem, Monero. Борси. Първични предлагания на койни - ICO. Как да си купя биткойн?
Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
17 получени
1 дадени

Re: Търговия с bitcoin и други криптовалути

Мнение от kompira » 02 авг 2017, 16:04

S.Zhelev написа:
02 авг 2017, 12:39
Маркет капа на Bitcoin Cash в момента е 6 пъти по-малък от този на биткойн, но въпреки това новата валута се нарежда на трето място по този показател след Bitcoin и Ethereum. Не е никак зле.
Това е нормално, защото 99% от всички биткойни изведнъж се клонираха (копираха) под новото име. Ако цената му се изравни с тази на биткойна (което не мисля, че ще се случи) - ще се бори с биткойна за първото място в тази класация. Дето се вика появиха се едни милиарди от нищото, разпредлени между всички участници.
Иначе стандартно когато се "ражда" нова валута, тя тръгва от нулата и респективно е в дъното на тази класация, след което ако се развие добре се изкачва. А този биткойн кеш - някакъв глупав клонинг за мързеливите далавераджии :smile:

Аз вчера продадох "бонуса", а днес цената се качи доста. Ама каквото такова, ще си копаме пак алтовете и всичко постарому.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 авг 2017, 16:44

kompira написа:
02 авг 2017, 16:04
Дето се вика появиха се едни милиарди от нищото, разпредлени между всички участници.
Не го бях погледал от тази гледна точка. Ама е истина, $7 млрд. се появиха от въздуха.

P.S. Това още го осмислям.... Значи ако си бях купил биткойни за $1000 вчера, днес щях да имам около $170 бонус, така ли?

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 05 авг 2017, 08:51

И така Биткойн прескочи психологическата граница от $3000.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
kompira
17 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 05 авг 2017, 13:35

S.Zhelev написа:
02 авг 2017, 16:44
kompira написа:
02 авг 2017, 16:04
Дето се вика появиха се едни милиарди от нищото, разпредлени между всички участници.
Не го бях погледал от тази гледна точка. Ама е истина, $7 млрд. се появиха от въздуха.

P.S. Това още го осмислям.... Значи ако си бях купил биткойни за $1000 вчера, днес щях да имам около $170 бонус, така ли?
Технически да. Все пак в първите часове след форк-а борсите бяха бъгнали и няколко часа все още не бяха добавили новата валута за търговия. След това я пуснаха, но цената много играеше като в същото време биткойна падна и се оказа че далаверата от новия койн не е съществена. Какво имам предвид: Купувам биткойн ден преди форк-а. Следващите часове цената му расте, но в момента на събитието започва да играе в широки граници нагоре-надолу. Веднага след пускането на боткойн кеша, цената на биткойна е паднала и цената на биткойн кеш-а не е достатъчна да компенсира загубата (или излиза на малък плюс). В общи линии в първия момент от общата стратегия печалбата беше нищожна. Това разбира се ако веднага след форк-а продадеш и двете валути за евро. Но след това биткойн кеш-а скочи доста, после пак падна (след като се наляха много монети от локалните порфейли - имаше забавяния на тия транзакции и затова цената беше висока). Но пък ето сега биткойна политна пак нагоре. Тоест ако се пазят и двете валути по-дълго - може и да се излезе на добра печалба (но не е сигурно/задължително). То това е цаката на тия валути - да излезеш в правилния момент, все някой по света печели и разбира се други пък губят. Не е лесно, все едно да гониш да хванеш точно локален връх на графиката. И копачите са все пред дилема - да продават ли веднага койните или да ги пазят (или част от тях) и да чакат да поскъпнат в бъдеще време. Сега с това клониране доста хора влзенаха мощно с биткойни, за да хванат далаверата. Дори един българин (от чат групата) - с цели 850 биткойна в Кракен (вероятно сбор от няколко инвеститора). Доста се изпоти човека... :grin:

Повтори се случката от преди време, когато Етер-а се клонира в Етер класик (ETC). Тогава пак всички получихме същото количество от новата валута. Та така.

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 авг 2017, 15:48

S.Zhelev написа:
20 юли 2017, 13:53
Интересен вълнов анализ на биткойна, дело на Goldman Sachs:

Изображение
Битойн почти чукна $3500. Вероятно има още малко да качва и ще оформи 5-та вълна. Ама дали се движи по Елиът... :-?

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 08 авг 2017, 15:56

Що за глупост са тези криптовалути? Това за мене са измислени пари без никаква стойност. Като деца играехме една игра монополи и там парите бяха едни шарени хартийки. Същата работа като криптовалутите. :grin: :lol: :shock:

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 авг 2017, 16:05

good mood написа:
08 авг 2017, 15:56
Що за глупост са тези криптовалути? Това за мене са измислени пари без никаква стойност. Като деца играехме една игра монополи и там парите бяха едни шарени хартийки. Същата работа като криптовалутите. :grin: :lol: :shock:
Дай ми тогава няколко биткойна от твоите, аз ще ти платя с пари от монополи.

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 08 авг 2017, 16:29

S.Zhelev написа:
08 авг 2017, 16:05
good mood написа:
08 авг 2017, 15:56
Дай ми тогава няколко биткойна от твоите, аз ще ти платя с пари от монополи.
Ще се учудиш, но аз имам 3 биткойна. В Ютуб имам много видеа как може да си хакнеш криптовалути и преди време си играх и ги натрупах. Но никога не съм си и помислял, че някой би ми дал и един цент за тях. Сега излиза, че струват над 10 бона в зелено. Продавам ги веднага под номинала, ако някой се навие. :grin: :lol: Майтап. Това не е сериозно да се искат пари за поредица код без никакво покритие. Дори виртуалния секс е за предпочитане пред виртуалните криптопари. :grin: :( :lol: :(

Не ме мисли за Тома неверни. Аз преди време дори копаех биткойни и бях събрал портфейл, но после помъдрях и осъзнах каква глупост е и затрих всичко, което бях натрупал. :grin: :P :oops: :o :mrgreen:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
13 получени
14 дадени

Мнение от p_dim » 25 сеп 2017, 00:24

Брех, наш Плевнелиев се включил в ICO за резервации и пътувания :-? То лошо няма, ама те такива проекти има вече доста. Много станаха мераклиите да подядат booking.com :smile: Все пак успех им пожелавам, дано да дръпнат напред :good:

Потребителски аватар
kompira
17 получени
1 дадени

Мнение от kompira » 27 сеп 2017, 09:56

А аз понякога се чудя к'ви са тия тежки флашове, с които мозилата ми товари яко проца. :evil:

Код: Избери всички

if (they_hack_me) 
 {
   smrt_mrasna_da_bade = true;
   return(0);
 }
Всички се овълчиха вече с това копане, някаква Жунгла стана...

Потребителски аватар
p_dim
13 получени
14 дадени

Мнение от p_dim » 27 сеп 2017, 12:05

Компир, мноооо станаа хитреците да ги web@ :grin: Требе да се гледа джаджата дето следи натоварването на проца, иначе ако ти е мощен компа може и да не разбереш. По принцип крият такъв код в рекламните банери дето сайта ги зарежда от трети страни и така се правят че нищо не знаят и ни лук яли, ни лук мирисали :geek:

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Мнение от i6On » 27 сеп 2017, 19:40

в щатите гръмна скандал със сайтове на шоутайм. превърнаха ни в миньори :grin: Желев, ще трябва да потърсиш емотикон с миньорска каска :hi:

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 окт 2017, 23:15

Директорът на МВФ:

"Един ден гражданите могат да предпочетат виртуалните валути, тъй като те имат потенциала да предложат същите разходи и удобства като плащането в брой“

http://www.investor.bg/novini/130/a/kri ... ti-247680/

Потребителски аватар
p_dim
13 получени
14 дадени

Мнение от p_dim » 02 ное 2017, 15:34

Качвам становището на GDAX по повод предстоящия форк на биткойна за 16-ти ноември`17. За които не са разбрали, тоя форк ще е много тежък и никой не се наема да прогнозира коя блок-верига ще вземе превес. Самите GDAX заявяват, че ще считат сегашната верига за водеща, но са с готовност две седмици след форка пак да анализират нещата и може да решат, че ще считат за "истинския биткойн" нововъзникналата верига, ако се окаже че е получила по-голяма подкрепа от потребителите. Водещ критериий ще е разбира се маркет_кап-а на веригите т.е. кой от двата биткойна ще задържи най-добре цената си (в щ.долари). Всъщност това е причината за текущото рязко поскъпване на биткойна, всички бързат да напазаруват преди форка, защото след него ще получат същото количество биткойни в новата верига, а сега се очаква и двете вериги да задържат цената си. Едва ли ще се получи чак да си удвоим парите, но ситуацията е силно блазнеща и мераклиите да купуват са много, въпреки втрисащата цена. Даже е напълно възможно да видим цена от $10К точно преди форка. Качвайте плийз становищата на други борси, за да знаем какви ги мъдрят. От Bitstamp.net където също имам сметка, още не са казали как ще процедират.
Да не се счита за някакъв съвет за инвестиция, не съветвам никой да купува никакви криптовалути ако не е наясно с рисковете които поема.
Прикачени файлове
GDAX.png
GDAX.png (32.19 KБ) Видяна 144 пъти

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 ное 2017, 16:06

И аз нямам нищо от Bitstamp, от Kraken също нямам. Ако получа нещо, ще го пусна тук.

Междувременно биткойн се срина набързо с $550, но вече възстанови по-голямата част от загубите и като нищо може да направи нов връх до края на деня.

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 04 ное 2017, 10:30

Както правилно предвидих. Цената стигна до нивото, което бях дал. Очаквам още веднъж да стигне до него и тогава ще се реши дали ще ходи до следващото ниво или не.
Каквото и да реши пазара трябва да има корекция на нивото. Въпроса е дали ще е малка или корекция на цялото движение.
Изображение

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
12 дадени

Мнение от aaangelll » 06 ное 2017, 19:57

Както правилно предвидих стигна до нивото спрямо наклона на пазара и направи корекция.
Изображение

В другия форум съм описал по-подробно, какви ще са следващите стъпки

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
55 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 06 ное 2017, 20:33

Браво Ангелчо....................
Обясни им оттам всичко за ''наклонения ''
Кой те не разбира го прати при мен ...........да им покажа ''стърчащия'' 8-)
A Тримата глупаци ( живку , skp и уанабе) ..............да си цунат ''увисналия''......... :grin: :grin:

п.п. Нали знаеш , че великия специалист уанабе , е взел назаем профила на Гембъла , та да изкара за боза и 2 мекици .... :lol: :lol: :lol:

Joda
Регистриран: 27 окт 2017, 19:27
5 получени

Мнение от Joda » 07 ное 2017, 12:02

За Бога братя, купувайте Рипъла! Биткойнът изнесе на гърба си целия ръст на криптовалутите. Но може и да го върне по същия начин. Или казано по друг начин, можем да видим корекция при биткойна, която отново да е откъсната от останалите криптовалути. Иначе, по-нататъшното поскъпване на биткойна, към заветната мечта от 10 000 долара, ми се струва, че няма как да мине без ръст при останалите криптовалути. Какъв е изводът? Вместо да се купува биткойна в момента, с очакване да стане 10 000 долара, ил ида поскъпне с още 40%, много по-"безрисково" ми се вижда да се купи Рипълът при 20 цента и да се чака да поскъпне до 28 цента - с 40%. Първото (поскъпване на биткойна с 40%), едва ли ще мине без второто - поскъпване на Рипълът с 40%, докато ми се струва, че второто - поевтиняване на биткойна с 30%, може и да се случи без третото - поевтиняване на рипъла с 30%.

Успешно дерзаене...

Отговори

Върни се в “BITCOIN И ДРУГИ КРИПТОВАЛУТИ”