Конференция Forex Forum на 30 Ноември в София

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Svetlin
Регистриран: 22 юли 2010, 18:16
Контакти:

Re: Конференция Forex Forum на 30 Ноември в София

Мнение от Svetlin » 01 ное 2012, 09:22

saxsten написа: Ами Светльо ,може за този курс да не съм прав и Гуретата на него, може и да са били добри, ама ти например ,ако се захванеш и напишеш книжка по темата обещавам да я купя.
Щото сам виждаш и ти си в сфетата на догадките ,и тайственото по въпроса ,кой го мести форекса :twisted:
Ако открехнеш в новата такава книжка, дори и на косъмче завесата за да се процежда светлинка -такава книжка ще е ценност
:smile:
Успех !
За Гуретата дали си прав не е толкова важно. За пазара обаче си повече от прав. Повечето хора изобщо не се замислят за какво става въпрос. Книги не ми се пишат, но в сайта споделям каквото видя.

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 01 ное 2012, 14:20

StoneHeart написа: Наскоро казах на един анализатор :
"Дефинирай ТРЕНД, математически, и ще ти напиша програма"
Оттогава не сме говорили.
Пожелавам ви , приятни забавления.
И къде е сложното?
Инициация: Поредица от два бара при условие последния да има по-висок хай от хая и по-висок лоу от лоу от предния.
Проверка на всеки следващ тик: ако е над лоу на предходния бар -> тренда е жив, ако е под -> тренда го няма.
Това на всеки един фрейм.
Други са трудните моменти при автоматизирането на конвенционалния тех. анализ и наистина не могат да се разпишат.

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 01 ное 2012, 15:29

saxsten написа: Но съм почти сигурен ,че на който и Гуру да задам въпрос в подобна област само ще примигва като мишок и нищо няма да знае.
:grin: :grin: :grin: :grin:
не съм Гуру , но ще ми е интересно да ми зададеш някакъв въпрос на който само ще примигвам като мишок и нищо няма да зная.... особено от човек , който си мечтае да има сто лева за да ги инвестира при някой брокер.....

:-? :-? :-? :-? :cry: :cry: :cry: :cry:

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 01 ное 2012, 20:55

йосиф написа:
saxsten написа: Но съм почти сигурен ,че на който и Гуру да задам въпрос в подобна област само ще примигва като мишок и нищо няма да знае.
:grin: :grin: :grin: :grin:
не съм Гуру , но ще ми е интересно да ми зададеш някакъв въпрос на който само ще примигвам като мишок и нищо няма да зная.... особено от човек , който си мечтае да има сто лева за да ги инвестира при някой брокер.....

:-? :-? :-? :-? :cry: :cry: :cry: :cry:
Eто ти въпроса:

А сега кажи според тебе кой и как го мести форекса.

ПП Ако наистина наистина кажеш нещо ценно, дето аз и останалите не го знаем ,официално ще ти се извиня и ще си взема думите назад
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 02 ное 2012, 22:34

тъпото копеле написа:
И къде е сложното?
Инициация: Поредица от два бара при условие последния да има по-висок хай от хая и по-висок лоу от лоу от предния.
Проверка на всеки следващ тик: ако е над лоу на предходния бар -> тренда е жив, ако е под -> тренда го няма.
Други са трудните моменти при автоматизирането на конвенционалния тех. анализ и наистина не могат да се разпишат.
Ако бе така просто готин отдавна да сме забогатели всичките
Правил съм я таз комбинация в експерт и друти подобни ,има известен ефект признавам, ама не е панацея.
Успех !

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 02 ное 2012, 22:47

saxsten написа:
тъпото копеле написа:
И къде е сложното?
Правил съм я таз комбинация в експерт и друти подобни ,има известен ефект признавам, ама не е панацея.
Успех !
ПП Всъщност ти рееално не говориш за два бара ,а за три ,като третият е нулевия бар и е в движение и развитие защото е нулевия :grin:
Или с други думи при възходящ тренд твоето условие математически трябва да изглежда така:

High[2]<High[1] && Low[2]<Low[1] && Low[1]<Low[0]

Мога да те уверя че тази иначе доста инертна последователност от три бара много честичко се нарушава и след нея проклетия пазар пак си продължава в същата посока.
Сдруги думи искам да кажа че това условие макар и до някъде необходимо за да се идентифицира ,че съществува тренд ,иначе е крайно недостатъчно :wink:

ingivo
Регистриран: 19 авг 2011, 13:45

Мнение от ingivo » 03 ное 2012, 13:21

S.Zhelev написа:
bokogega написа:Желев,моите почитания,нямах лоши намерения.Идеята ми беше отиваш на семинар ОК,а за това "понамирисва" имах предвид,че е реклама,но както и да е.
Успех,хубаво е темата да продължи и след въпросният семинар,и да чуем мнения на присъствали на него. :| :|
Благодаря ти, Боко. Аз ще споделя впечатления след семинара, дано да са добри :smile:
Желев едно конкретно въпросче и приключваме с въпросните 100 лв,само с да или не ще те помоля. Ти ще си платиш ли 100 лв лични средства за да участваш в този семинар?
Анализи, Сигнали и Реклами!!!http://forexsignalsarea.com/

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 03 ное 2012, 16:42

ingivo написа:
Желев едно конкретно въпросче и приключваме с въпросните 100 лв,само с да или не ще те помоля. Ти ще си платиш ли 100 лв лични средства за да участваш в този семинар?
Предполагам може и с фактура по ДДС. Да си ги осчетоводиш като разход. Защо не. Ако форекса ти е основен бизнес, има резон. 8-)
Ние от провинцията може и командировачно да си пуснем. Пътни, дневни, може и преспиване на хотел. Като всеки друг бизнес!!

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 ное 2012, 14:59

ingivo написа:
S.Zhelev написа:
bokogega написа:Желев,моите почитания,нямах лоши намерения.Идеята ми беше отиваш на семинар ОК,а за това "понамирисва" имах предвид,че е реклама,но както и да е.
Успех,хубаво е темата да продължи и след въпросният семинар,и да чуем мнения на присъствали на него. :| :|
Благодаря ти, Боко. Аз ще споделя впечатления след семинара, дано да са добри :smile:
Аз съм поканен безплатно от организаторите. 100 лв. ще пратя тук.

pitu
Регистриран: 19 ное 2010, 15:18

Мнение от pitu » 06 ное 2012, 12:27

Желев нищо не казваш как мина конференцията нещо ново ,нещо интересно имали в форекса .Например на мен MT5 нещо не ми допада в момента я тествам
„няма значение, колко пари правиш на пазарите, важното е да успееш да ги запазиш”.

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 ное 2012, 14:51

pitu написа:Желев нищо не казваш как мина конференцията нещо ново ,нещо интересно имали в форекса .Например на мен MT5 нещо не ми допада в момента я тествам
Конференцията е на 30 ноември :smile:

pitu
Регистриран: 19 ное 2010, 15:18

Мнение от pitu » 06 ное 2012, 22:14

Аха :grin: е аз разбрах, че беше тази събота и неделя 3.4. Е значи има време да се запишем :smile: .Ще има какво да се види да се научи ,там може би ще бъдат истинските трейдъри които за тях 100лв няма да са само ядене и пиене ...
„няма значение, колко пари правиш на пазарите, важното е да успееш да ги запазиш”.

o'sandoo
Регистриран: 25 яну 2012, 21:38

Мнение от o'sandoo » 12 ное 2012, 13:44

S.Zhelev написа:
quantum написа:Токущо видях, че Инвесторците организират конференция за Форекс в края на Ноември в Шератон. Ако не ме лъже паметта, това ще е първото по рода си събитие във България. Сред медийните партньори на събитието видях и forexforum.bg така че е добре да му направим малко реклама :grin:

Ето и лекторите http://forexforum.investor.bg/%d0%bb%d0 ... %80%d0%b8/

:grin:

Конференцията се организира от Инвестор.бг, Forexforum.bg е медиен партньор. Аз ще бъда там и ще се радвам да се видя с колеги от форума.

Здравейте, г-н Желев,
Казвам се Ал. Славов. Регистрацията ми на форума e 25.01.12 г.,тогава естествено си бях чиста проба "читател" :). Наближава краят на моята 6 месечна "творческа" командировка в безпределието на СНГ(галь), както "братушките" си го наричат http://ruforum.mt5.com, надявам се да присъедините "заблюденатъ уфтсъ" към Групата по Конференцията. "Топли" новини и Поздрави от Русия Ви нося!
С Уважение: Александър (о,сандо)

o'sandoo
Регистриран: 25 яну 2012, 21:38

Мнение от o'sandoo » 12 ное 2012, 23:55

pitu написа:Аха :grin: е аз разбрах, че беше тази събота и неделя 3.4. Е значи има време да се запишем :smile: .Ще има какво да се види да се научи ,там може би ще бъдат истинските трейдъри които за тях 100лв няма да са само ядене и пиене ...
o'sandoo написа:
S.Zhelev написа:
quantum написа:Токущо видях, че Инвесторците организират конференция за Форекс в края на Ноември в Шератон. Ако не ме лъже паметта, това ще е първото по рода си събитие във България. Сред медийните партньори на събитието видях и forexforum.bg така че е добре да му направим малко реклама :grin:

Ето и лекторите http://forexforum.investor.bg/%d0%bb%d0 ... %80%d0%b8/

:grin:

Конференцията се организира от Инвестор.бг, Forexforum.bg е медиен партньор. Аз ще бъда там и ще се радвам да се видя с колеги от форума.

Здравейте, г-н Желев,
Казвам се Ал. Славов. Регистрацията ми на форума e 25.01.12 г.,тогава естествено си бях чиста проба "читател" :). Наближава краят на моята 6 месечна "творческа" командировка в безпределието на СНГ(галь), както "братушките" си го наричат http://ruforum.mt5.com, надявам се да присъедините "заблюденатъ уфтсъ" към Групата по Конференцията. "Топли" новини и Поздрави от Русия Ви нося!
С Уважение: Александър (о,сандо)

В бг.като в бг. ...отговор - нема,нема и да има,навярно...мхм
Г-н Желев,аз съм 45-годишен, понякога господин, но понякога не съм:... моля за отговор, работата "меко казано" е сериозна... разчитам на ВАС... имам нужда от отговор до утре по "икиндия" ... може и по-нататък да "доде отговорот", ама няма да е "баш"същото...
П.С. Моля за Вашето Внимание: Ал.Славов

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 13 ное 2012, 23:57

Здравейте, г-н Славов,

Регистрацията за конференцията е онлайн и може да бъде направена от всяка точка на света. С удоволствие ще помогна, но не мога да разбера за какво точно ме молите.

ingivo
Регистриран: 19 авг 2011, 13:45

Мнение от ingivo » 27 ное 2012, 14:37

В един друг форум има съфорумци с безплатни билети спечелени . А тук какво стана изпросихте ли поне 10-тина места?
Анализи, Сигнали и Реклами!!!http://forexsignalsarea.com/

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 27 ное 2012, 15:10

saxsten написа:
тъпото копеле написа:
И къде е сложното?
Успех !
В горните постове става дума за математическа дефиниция на тренд, има ли такава и каква е. Виждам, че си съгласен с това което съм писал и това изчерпва въпроса. Останалите ти разсъждения дали работи, как, кога и колко ги отправяй към айти колегата, който ще "пише програма".

Потребителски аватар
saxsten
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 27 ное 2012, 19:20

тъпото копеле. написа: ..................................................................
В горните постове става дума за математическа дефиниция на тренд, има ли такава и каква е. Виждам, че си съгласен с това което съм писал и това изчерпва въпроса. Останалите ти разсъждения дали работи, как, кога и колко ги отправяй към айти колегата, който ще "пише програма".
Ъ -ъъъ....знам за какво става дума бре , ми то аз още миналия месец я писах таз програма ,според твоята матема,ама ефекта ,не че съвсем го нямаше ,ама слабичък се оказа.
За това след това ти писах ,че не е лесно да се забогатява. :(
За друг път да си знаеш
Като ти напиша нещо, че работи или не работи, не го приказвам ей така ,ами най малкото преди това съм го вкарал в код и съм му провел някакъв бак тест че чак тогава правя обобщенията ,ако ги има такивата ,обобщенията де :grin:

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 01 дек 2012, 13:49

ingivo написа:В един друг форум има съфорумци с безплатни билети спечелени . А тук какво стана изпросихте ли поне 10-тина места?
Аз спечелих безплатен вход, но за съжаление, чак днес си проверих пощата, за да видя, че съм спечелил безплатен вход!!!! Ще се изям от яд. :o
[b]Всекиму своето!!![/b]

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 01 дек 2012, 17:58

Споделете впечатления...как беше...беше ли полезно...заслужаваше ли си парите?

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”