Отново за клъстерите

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
speculus
Регистриран: 11 сеп 2011, 12:45
3 получени

Отново за клъстерите

Мнение от speculus » 11 юли 2012, 11:56

Здравейте момчета :grin:
И такаа, виждам че форумът се активизира и много се говори за търговия, технически анализи, прогнози и прочее изпитани похвати :grin:
Още малко и аха-аха и аз да започна да търгувам така, натам да се отклони потока на моите мисловни процеси и търсения :grin: ама нали съм си дебела глава, предпочитам си моите методи, за които съм писал тук неведнъж.

И така, ъпдейта в клъстерните размишления е, че трябва да търсим чрез алгоритъм такъв баланс, че печалбата да осцилира под и над нулата. Съответно затваряме над нулата и почваме отначало. Самият клъстер си е балансиран, но ако пускаме ордери във всяка двойка на базата на движенията, понякога се дебалансира твърде много, съответно трябва да търсим нещо уравновесяващо.
Засега аз ползвам филтър, който определя през колко време може да се пуска поръчка, така че ако за даден период има рязко движение в една от валутните двойки в клъстера, то времевото ограничение ще принуди тази двойка да отвори по малко ордери, от тези с по малки движения, което ще балансира донякъде ситуацията. На тикови тестове(аз вече други не ползвам) този похват дава добри резултати, но имати ли идеи за още начини за уравновесяване на клъстера?

Ще съм много благодарен на отзовалите се :grin:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
150 получени
250 дадени
Контакти:

Re: Отново за клъстерите

Мнение от S.Zhelev » 11 юли 2012, 16:55

speculus написа:Здравейте момчета :grin:
И такаа, виждам че форумът се активизира и много се говори за търговия, технически анализи, прогнози и прочее изпитани похвати :grin:
Още малко и аха-аха и аз да започна да търгувам така, натам да се отклони потока на моите мисловни процеси и търсения :grin: ама нали съм си дебела глава, предпочитам си моите методи, за които съм писал тук неведнъж.

И така, ъпдейта в клъстерните размишления е, че трябва да търсим чрез алгоритъм такъв баланс, че печалбата да осцилира под и над нулата. Съответно затваряме над нулата и почваме отначало. Самият клъстер си е балансиран, но ако пускаме ордери във всяка двойка на базата на движенията, понякога се дебалансира твърде много, съответно трябва да търсим нещо уравновесяващо.
Засега аз ползвам филтър, който определя през колко време може да се пуска поръчка, така че ако за даден период има рязко движение в една от валутните двойки в клъстера, то времевото ограничение ще принуди тази двойка да отвори по малко ордери, от тези с по малки движения, което ще балансира донякъде ситуацията. На тикови тестове(аз вече други не ползвам) този похват дава добри резултати, но имати ли идеи за още начини за уравновесяване на клъстера?

Ще съм много благодарен на отзовалите се :grin:
Здравей, speculus.

Миналият път като се "отзовах", ти реагира така:
Не мога да отговоря на всички, особено на тези, които почват да дават акъл, защото не ми се впуска в дискусии, които не водят доникъде.
Сега ще си мълча, макар че много ми се ще да попитам колко милиона направи експерта ти за изминалите 4 месеца. На демо долкото си спомням правеше милиони, започвайки с $300.

Успех!

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 11 юли 2012, 17:09

S.Zhelev написа:
Здравей, speculus.

Миналият път като се "отзовах", ти реагира така:
Не мога да отговоря на всички, особено на тези, които почват да дават акъл, защото не ми се впуска в дискусии, които не водят доникъде.
Сега ще си мълча, макар че много ми се ще да попитам колко милиона направи експерта ти за изминалите 4 месеца. На демо долкото си спомням правеше милиони, започвайки с $300.

Успех!
Съжалявам, ако съм реагирал така навремето, обаче наистина не можех да отговоря на всички постове, които критикуваха в хор, затова съм отговарял избирателно.

Относно милионите - първо, тогава още тествах на 1 minute OHLC където, както установих, има значителна разлика с тиковите тестове, въпреки, че патерните са подобни. Второ, продължавам да твърдя, че не е невъзможно да се изкарат значителни суми с подобни стратегии, при поемането на малко повече риск, разбира се. Мисля, че и тогава споменах, че трябва да се гледа risk/reward ratio - ако например съществува 50% риск от зануляването на 300 доларов акаунт и 50% вероятност той да стане 1500 долара, то тогава си струва човек да започне с 10 малки акаунта с известна разлика в настройките и подбора на валутите.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 12 юли 2012, 08:02

speculus написа: ... ако например съществува 50% риск от зануляването на 300 доларов акаунт и 50% вероятност той да стане 1500 долара, то тогава си струва ...
Това се нарича : "Положително Математическо Очакване" .
А има една мъдрост, според която :
"Никакъв Money Management не може да даде траен положителен резултат,
ако имаш заложено Отрицателно Математическо Очакване в системата"
Желая ти успех в начинанието.

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 12 юли 2012, 12:19

StoneHeart написа:
speculus написа: ... ако например съществува 50% риск от зануляването на 300 доларов акаунт и 50% вероятност той да стане 1500 долара, то тогава си струва ...
Това се нарича : "Положително Математическо Очакване" .
А има една мъдрост, според която :
"Никакъв Money Management не може да даде траен положителен резултат,
ако имаш заложено Отрицателно Математическо Очакване в системата"
Желая ти успех в начинанието.

Благодаря. Развитието никога не спира.

Потребителски аватар
katilarium
Регистриран: 17 апр 2010, 23:57

Мнение от katilarium » 13 юли 2012, 07:03

:shock: :shock: :shock: Желев,понягога ме оставяш безмълвен :o :shock: :o Не знам Шпеката дали го заслужава в случая,но определено това трябва да е подхода .... подкрепям :oops:
Сега да не грабнеш и мен,че се скатавам и не пиша :oops: :-? :grin:

@speculus
Ъъъъъ ...и аз няма да взема отношение,щото предният път не пожела да чуеш съветите ми и едва ли и тоя път ще искаш :-? Все пак съм с предложение - съвместна работа,но без публичност!!!
Не му се нерви на Желев .....има си хляб в тая стратегия.Както виждаш дебна те,да видя колко време ще ти отнеме да намериш сам решението :P :oops: :wink:

Успех
Страхът трудно се преодолява само със знания
"Незагубеният 1 лев днес е по-важен от спечелените 2 лева утре"

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 12:04

E, сега пък ти се правиш на обиден, че не съм приел съветите ти. Мисля, че ги коментирах, доколкото си спомням. А иначе съм си спокоен, защо да се нервя на мненията на някой? Няма причина, това са само постове във форум, а и в тези на Желев аз не виждам нищо дразнещо.

Не разбирам, каква е тази съвместна работа, за която пишеш, като според теб не съм намерил решението? С какво бих могъл да ти бъда полезен аз, след като ти се държиш така, сякаш притежаваш Граала и гледаш другите докъде са стигнали в пъпленето си към него? :-?

Моите тестове(тикови) показват нелоши резултати, а миналият месец започнах да търгувам на реал и съм на плюс. Проблемът е, че на тестовете понякога системата се дъни, когато стана прекалено нетърпелив и бутна настройките към по висока доходност. Дали има абсолютно, 100% печелившо решение за всяка пазарна ситуация? Съмнявам се. Аз лично преследвам по изгладена графика на растеж на екуитито, без внезапни и големи дроудауни. От там нататък всичко е въпрос на скалиране.
katilarium написа::shock: :shock: :shock: Желев,понягога ме оставяш безмълвен :o :shock: :o Не знам Шпеката дали го заслужава в случая,но определено това трябва да е подхода .... подкрепям :oops:

@speculus
Ъъъъъ ...и аз няма да взема отношение,щото предният път не пожела да чуеш съветите ми и едва ли и тоя път ще искаш :-? Все пак съм с предложение - съвместна работа,но без публичност!!!
Не му се нерви на Желев .....има си хляб в тая стратегия.Както виждаш дебна те,да видя колко време ще ти отнеме да намериш сам решението :P :oops: :wink:

Успех

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 12:29

btw, ще се опитам да направя нещо като доказателство, че Граалът не съществува. Всеки момент, когато сме в позиция, независимо каква е тя, проста или сложна, пазарът може да тръгне в наша посока или обратната. За да печелим, ние трябва да имаме някаква експозиция, а теоретично погледнато, всеки път, когато сме в експозиция пазарът може да върви срещу нас. А това, че той не върви срещу нас всеки път, се дължи на факта, че ние експлоатираме някакви вероятности, основаващи се на някакви характеристики на ценовото движение. Но те са променливи или по скоро, редуващи се на случаен принцип - тренд, рейндж, тренд, рейндж... На различните таймфрейми последователността е различна. А моята система влиза в дроудаун когато трендовете на различните таймфрейми на дадена валутна двойка, които са в обратна посока, съвпаднат в един момент. В такъв случай има два фактора, които допринасят за излизането от ситуацията - печалбите от другите двойки в клъстера и обращането на тренда на високия таймфрейм или влизането му в рейндж.

РАзбира се, има и други системи, където принципите са по различни.

katilarium написа::shock: :shock: :shock: Желев,понягога ме оставяш безмълвен :o :shock: :o Не знам Шпеката дали го заслужава в случая,но определено това трябва да е подхода .... подкрепям :oops:

@speculus

Успех

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 13 юли 2012, 13:18

Ако няма да показваш нещо конкретно по - добре си спести усилията.
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 13:30

Разбира се че имам какво да покажа, и съм показвал :)
Скоро ще пусна и fxbook профил, а дотогава тикови бектестове.
Не бързай, примери ще има :)

John Last написа:Ако няма да показваш нещо конкретно по - добре си спести усилията.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 13 юли 2012, 14:08

Аха ОК приятен уикенд и успех в начинанието.
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 14:31

Ще поддържам редовни ъпдейти.

John Last написа:Аха ОК приятен уикенд и успех в начинанието.

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 15:30

И така, за да не съм голословен, и както обещах, пускам първия тест, той е за около 3 седмици, за съжаление дори и на работният ми компютър, който е доста мощен, тиковете тестове се смятат доста бавно.

Изображение

Не е впечатляващо, има един кофти дроудаун, но все пак се забелязва възходящата тенденция. Разбира се, има и по печеливши настройки, но те са и по хазартни.

Този тест търгува клъстери от двойки(всяка валута по два пъти купена и продадена), всяка двойка си има таргет, но няма стоп лосс. Когато екуитито нарастне с определена сума, системата затваря всичко и почва отначало. Мисля, обаче, че таргетът бе твърде нисък. Да, колкото по нисък, толкова рискът е по малък, обаче и компенсацията на губещите двойки намалява. Системата не осреднява през равни интервали, има активирани няколко филтъра, които обаче не са индикатори.

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 15:53

Само да добавя, че в понеделник ще пусна тестови резултати от по дълъг период - компютърът тук ще тества целия уикенд, все още не мога да определя за себе си дали система с таргети е по добра от система без таргети, която затваря само когато екуитито нарастне с определена сума.

Тестовете ще покажат...

speculus написа:И така, за да не съм голословен, и както обещах, пускам първия тест, той е за около 3 седмици, за съжаление дори и на работният ми компютър, който е доста мощен, тиковете тестове се смятат доста бавно.

Изображение

Не е впечатляващо, има един кофти дроудаун, но все пак се забелязва възходящата тенденция. Разбира се, има и по печеливши настройки, но те са и по хазартни.

Този тест търгува клъстери от двойки(всяка валута по два пъти купена и продадена), всяка двойка си има таргет, но няма стоп лосс. Когато екуитито нарастне с определена сума, системата затваря всичко и почва отначало. Мисля, обаче, че таргетът бе твърде нисък. Да, колкото по нисък, толкова рискът е по малък, обаче и компенсацията на губещите двойки намалява. Системата не осреднява през равни интервали, има активирани няколко филтъра, които обаче не са индикатори.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 13 юли 2012, 16:04

Относно тестването искам да ти обърна внимание,
че на Шампионата искат :
8 месеца да се тестват за по-малко от 15 минути.
Ти какво ще тестваш толкова много време :?:
Ако програмата ти отнема наистина толкова много време,
можеш да си сигурен, че не е добре написана.

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 16:13

StoneHeart написа:Относно тестването искам да ти обърна внимание,
че на Шампионата искат :

Хм... чак толкова бавно да работи програмата... вероятно не е добре написана, не съм мислил за оптимизация, което означава че трябва да поработя над това.

Може би това, което я забавя, е че е многовалутна, въвеждат се двойките, които се търгуват, като за всяка двойка има около 10 отделни параметъра, таргет, стоп лосс, отстояние между ордерите, индивидуални параметри за определени филтри, обем на ордера, посока на търгуване, която може и да подлежи на промяна и т.н. Отделно има много общи параметри, опция за динамика на на много от параметрите в зависимост от условията на пазара и резултатите и т.н.

Един месец се тества минимум за часове на мощен компютър...

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 16:39

че на Шампионата искат :

Абе пуснах тук един стандартен MACD експерт, ама и при него за 15 минути се тества най много половин месец. Не виждам как ще стане тази работа.

Очевидно при 10 валутни двойки, каквито са настройките на публикувания тест, нещата се връзват, като време.

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 16:54

Няма да оптимизирам, засега смятам да търгувам за себе си :)

че на Шампионата искат :

Потребителски аватар
speculus
3 получени

Мнение от speculus » 13 юли 2012, 17:14

Системата без таргети сякаш не е толкова печеливша и допуска по високи дроудауни, това е цялостното ми впечатление, въпреки че логиката говори, че движенията би трябвало да се компенсират в клъстер. Лошото при тази система е, че не се възползва от временните рейнджове и колебания в цената, така, както системата с таргети, която ще затваря и пуска нови ордери в такава ситуация.

Но стига приказки, в Понеделник ще подкрепя разсъжденията си с нови графики!

speculus написа:Само да добавя, че в понеделник ще пусна тестови резултати от по дълъг период - компютърът тук ще тества целия уикенд, все още не мога да определя за себе си дали система с таргети е по добра от система без таргети, която затваря само когато екуитито нарастне с определена сума.

Тестовете ще покажат...

speculus написа:И така, за да не съм голословен, и както обещах, пускам първия тест, той е за около 3 седмици, за съжаление дори и на работният ми компютър, който е доста мощен, тиковете тестове се смятат доста бавно.

Изображение

Потребителски аватар
katilarium
Регистриран: 17 апр 2010, 23:57

Мнение от katilarium » 13 юли 2012, 20:01

speculus написа:E, сега пък ти се правиш на обиден, че не съм приел съветите ти. Мисля, че ги коментирах, доколкото си спомням. А иначе съм си спокоен, защо да се нервя на мненията на някой? Няма причина, това са само постове във форум, а и в тези на Желев аз не виждам нищо дразнещо.

Не разбирам, каква е тази съвместна работа, за която пишеш, като според теб не съм намерил решението? С какво бих могъл да ти бъда полезен аз, след като ти се държиш така, сякаш притежаваш Граала и гледаш другите докъде са стигнали в пъпленето си към него? :-?

Моите тестове(тикови) показват нелоши резултати, а миналият месец започнах да търгувам на реал и съм на плюс. Проблемът е, че на тестовете понякога системата се дъни, когато стана прекалено нетърпелив и бутна настройките към по висока доходност. Дали има абсолютно, 100% печелившо решение за всяка пазарна ситуация? Съмнявам се. Аз лично преследвам по изгладена графика на растеж на екуитито, без внезапни и големи дроудауни. От там нататък всичко е въпрос на скалиране.
Да има начало :smile:

"Не разбирам, каква е тази съвместна работа, за която пишеш, като според теб не съм намерил решението? С какво бих могъл да ти бъда полезен аз, след като ти се държиш така, сякаш притежаваш Граала и гледаш другите докъде са стигнали в пъпленето си към него? :-? "

Абе Граал не е,но е най спокойния начин на търговия до който съм стигнал и който постига добри резултати.Бихме си били полезни,защото сме напреднали в дадена насока и всичко ще върви доста по-бързо.Полезността за мен е твоето умение да програмираш,а за теб е икономията на време с предоставяне на доста решения наготово от моя страна.Ето и малък жокер - защо търсиш хоризонтална нула(това във връзка с филтъра)

Следващо:
" Аз лично преследвам по изгладена графика на растеж на екуитито, без внезапни и големи дроудауни. От там нататък всичко е въпрос на скалиране."
Хехе,може би защото сам се вкарваш в ограничения в рамките на клъстера.Ако не приемаш,че един клъстер е един обем,всичко ще си дойде на мястото.Разбий клъстера на примерно три обема и кога му дойде времето затваряй само два и оставяй един да си се развива.В патърската тема бях постнал нещо на ....ъъъъ...Лари уилямс ли да беше :-? ....та там той казва,че не оставяме малката печалба да стане голяма печалба(само това си вземи от тоя и после забрави човека)

Многовалутна
Има ли критерии кои са валутите :-? Ако са просто сбирщина валути малко не вдявам смисъла :o

Отговори ми на един въпрос:"Коя е първоначалната,груба,първична форма на фундамент?"

Уж нямаше да казвам,а ето че дадох прикрито поне 5 жокера

Успех

п.с чакай и една снимка да прасна
xxx.gif
xxx.gif (14.52 KБ) Видяна 2496 пъти
Страхът трудно се преодолява само със знания
"Незагубеният 1 лев днес е по-важен от спечелените 2 лева утре"

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”