Печалба от разликата във валутите

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
danzel
Регистриран: 31 май 2012, 21:50

Печалба от разликата във валутите

Мнение от danzel » 31 май 2012, 22:14

Здравейте
аз съм начинаещ все още извинявам се за глупавия въпрос
имам една идея и не знам дали е възможна .По принцип от разликата във валутите дали може да се реализира някаква печалба
примерно копувам турска лира после я обменян в долар и после пак в лев
това за един ден.Ако имам примерно такъв софтуер който сравнява всички валути които съществува и прави алгоритъм коя валута с коя да обменям и колко пъти за да има печалба

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
111 получени
220 дадени
Контакти:

Re: печалба от разликата във валутите

Мнение от S.Zhelev » 31 май 2012, 22:32

Здравей Danzel,

Първо - няма глупави въпроси. Това, за което говориш е известно като триъгълен арбитраж. Примерно купуваш лира за левове при курс 1 лев за лира, после с лирите купуваш долари при курс 1,50 лири за долар и накрая с доларите купува пак левове, но при курс 1,60

Така 1000 лв = 1000 лири = 666 долара = 1065 лв. Курсовете са услувни.

Може да бъде направена и при спот форекса, но разликите са много по-малки (от порядъка на 1-2 пипса), а сумите биха могли да бъдат много по-големи. Трябва да бъде автоматизирано, за да не се изпускат кратките моменти в които тези дисбаланси съществуват.

danzel
Регистриран: 31 май 2012, 21:50

Re: Печалба от разликата във валутите

Мнение от danzel » 31 май 2012, 23:17

а как може да стане в форекса там не трябва ли първо да затворя зделката после да копувам нова валута там курс копува е по малък мйсля .как мога да преминавам от една валута в друга. Благодаря за отговора колега

Потребителски аватар
S.Zhelev
111 получени
220 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 31 май 2012, 23:30

danzel написа:а как може да стане в форекса там не трябва ли първо да затворя зделката после да копувам нова валута там курс копува е по малък мйсля .как мога да преминавам от една валута в друга. Благодаря за отговора колега
Във форекса, както предполагам знаеш, валутите се търгуват на валутни двойки. През 99.9% от времето $/лев= $/лира х лира/лев . Отклоненията от това равенство продължават обикновено няколко секунди.

За да се възползваме от отклонението, трябва да сключим едновременно сделки и във трите валутни двойки, и след това да ги затворим след като курсовете им се върнат към горното равенство.

pri6aleca
Регистриран: 30 май 2011, 22:46

Мнение от pri6aleca » 08 юни 2012, 23:27

според мен по-интересния арбитраж е купуваите петрол и провайте бензин примерно,лошият момент е 4е плащате 2 спреда

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
95 получени
15 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 13 юни 2012, 14:23

4356830_700b_v1.jpg
4356830_700b_v1.jpg (17.93 KБ) Видяна 5659 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 15 юни 2012, 11:31

danzel написа:а как може да стане в форекса там не трябва ли първо да затворя зделката после да копувам нова валута там курс копува е по малък мйсля .как мога да преминавам от една валута в друга. Благодаря за отговора колега
Danzel не искам да се заяждам , но недей да се занимаваш с глупости да кОпуваш една , втора , трета валута за да пИчелЕш...най-добре си оправи граматиката , после наблегни на математиката , а после си намери работа като за тебе..Номера с покОпката на валута е сложна , трудна ,а за тебе и доста губеща дейност.

pri6aleca
Регистриран: 30 май 2011, 22:46

Мнение от pri6aleca » 19 юни 2012, 00:37

йосиф написа:
Danzel не искам да се заяждам , но недей да се занимаваш с глупости да кОпуваш една , втора , трета валута за да пИчелЕш...най-добре си оправи граматиката , после наблегни на математиката , а после си намери работа като за тебе..Номера с покОпката на валута е сложна , трудна ,а за тебе и доста губеща дейност.
е от на4ало може да загуби малко,но след това ще запо4не да пи4ели като вси4ки нас

kamen6
Регистриран: 19 яну 2018, 09:50

Мнение от kamen6 » 19 яну 2018, 09:56

Момчета, гледам в нета има едно бюро на жълтите павета, дето предлагат да им върнеш валутата и ад ти я вземат на същия курс до някакъв срок. Дали може да се изкарат пари от такъв арбитраж, че съм зелен още във форекса?

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 19 яну 2018, 11:45

kamen6 написа:
19 яну 2018, 09:56
Момчета, гледам в нета има едно бюро на жълтите павета, дето предлагат да им върнеш валутата и ад ти я вземат на същия курс до някакъв срок. Дали може да се изкарат пари от такъв арбитраж, че съм зелен още във форекса?
Ако обърнеш внимание всяко чейндж бюро или банка обикновено имат курс купува/продава който е валиден за целия ден. Цените са разположени на +- 2-3 стотинки над и под цената "отваря" за деня. 2-3 стотинки е доста над обичайната дневна волативност, така че дори в края на деня цената на борсата няма да е достигнала нито една от двете котировки. Разбира се в много редки случаи може да се случи, но те не ядът доматите с колците и в подобни ситуации си актуализират 2-ри път котировките за деня.

galin65
Регистриран: 16 фев 2018, 09:23
1 получени

Мнение от galin65 » 16 фев 2018, 09:28

За арбитраж не знам, но можеш да им върнеш цветната валута на курса, на който си купил от тях

Потребителски аватар
S.Zhelev
111 получени
220 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 19 фев 2018, 13:14

kamen6 написа:
19 яну 2018, 09:56
Не знам какви са условията на конкретния чейндж, но това не ми звучи много сериозно.

Иначе да, можеш. Отиваш и купуваш примерно $2000. Ако примерно до края на деня доларът се се качи с 1 ст., си изкарал 20 лв. Като сметнем разликата курс купува - курс продава, остават ти не повече от 10 лв. Ако пък доларът падне, връщаш им доларите на курса, на който си купил и нямаш загуба.

Според мен на третия път ще ти откажат изобщо да ти продадат долари.

moon11
Регистриран: 01 мар 2018, 18:46

Мнение от moon11 » 01 мар 2018, 18:52

И аз не виждам смисъл в това.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”