За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнение от StoneHeart » 21 яну 2017, 16:00

K_W написа:Както и сам си казал няма как да познаваш всички движения, именно затова насрещните са нелепи, защото за да се възползваш от тях и да правиш пари трябва не само да познаваш посоката и докъде ще стигне цената ами и малките флуктуации/корекции, които до голяма степен са случайни, особено на по-малките фреймове. :wink:
Нещо не разбрах :
Как така движението на малките тайм-фреймове е случайно,
а на големите не е?
Цената на произволен тайм-фрем, в един и същ момент е една и съща !
Е, може да я гледаш "отдалеч" или "под лупа", но това не я променя.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 21 яну 2017, 16:42

StoneHeart написа:Нещо не разбрах :
Как така движението на малките тайм-фреймове е случайно,
а на големите не е?
Цената на произволен тайм-фрем, в един и същ момент е една и съща !
Е, може да я гледаш "отдалеч" или "под лупа", но това не я променя.
Обяснявам:

Говорим за движения, не за конкретна цена, корекцията на м5 е 5-15 писа(най-общо)
Колкото е по-голям тайм фрейма, толкова по-големи са стойностите на корекциите, които се обсъжда как да се гонят с насрещни.

Как функционира пазара:

Когато купувачите са равни на продавачите цената седи на определено ниво. Когато едните станат повече от другите цената се покачва или спада, докато пак се постигне равновесие.

Малките движения са трудни за прогнозиране, защото за генерирането им са необходими много по-малко средства/консенсус между пазарните участници.

Няма как да предвидиш кой производител, износител/вносител, фонд, банка или индивидуален трейдър с много капитал, ще реши да купи или подаде голямо количество валута в даден момент и ще премести цената с 5-10 пипса. Причините може да са твърде разнообразни, хеджиране на нов договор или сделка, прибиране на печалба или загуба, лошо време в Лондон и трейдър на който му е дошло в повече и е решил, че има нужда от почивка в топлите страни без да иска да има отворени позиции.

При големите движения шанса за флуктуация дължаща се на случайни събития е много по-малък заради обемите и броя на участниците.

Това което мислят много "трейдъри", които не познават ценовото движение а именно, че графиките са случайни, че имат фрактална структура и т.н. Просто не е истина, че и е лесно доказуемо, аз си го доказах с няколко експерта, които търгуват на база определен сетъп. На различни инструменти и дори само на различни фреймове в един инструмент резултатите са коренно различни. Ако всичко беше рандъм и фрактално, просто нямаше това да е така.

Потребителски аватар
aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
6 получени
16 дадени

Мнение от aaangelll » 21 яну 2017, 19:54

Добре написано! :good:

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
117 получени
7 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 22 яну 2017, 08:27

aaangelll написа:Добре написано! :good:
Глупости !!!!
Плетеница от елементаризми , които се срещат в хилядите блогове и саитове в нета и откровенни глупотевини :lol: :lol: :lol:

mitef1
Регистриран: 02 яну 2017, 16:23
1 получени

Мнение от mitef1 » 22 яну 2017, 18:22

K_W написа:1. За какво ти е пауза, почти всички професионални трейдъри търгуват по ТА(почти всички казвам, но при всички интервюта, които съм чел и слушал се казват само ТА)
Това не значи, че ФА събития не движат пазара, напротив, но ние използваме ТА за да се хващаме посоката и магнитута им.

Следователно именно тази новина, както е описано в твоят случай ще е катализатора, който ще сбъдне очакванията ти(или пък при друг сценарии ще ти каже, че грешиш). От тук и следва, че паузата която ще правиш е излишна и грешна тактика.

2. Казваш, че цената след новината продължава в посока първоначалната позиция
как точно тогава затваряш тази в обратната посока на печалба. :grin: Графики не съм гледал, но да приемем, че си го направил. Е имал си късмет, но това не значи, че си направил нещо смислено. Или, че дългосрочно можеш да печелиш с подобни техники.

Сега ще ти кажа нещо много важно, на някои хора им трябват години да го осъзнаят. Добрата сделка не винаги е печелившата. Това е и причината да е толкова трудно да успееш в този бизнес. Понякога положителния резултат е въпрос на късмет или случайност, а ти си вадиш изводи и градиш стратегия...

Какво бих направил аз:

1-ви вариант искам пауза (хванало ме е шубето или поради някаква причина не искам да имам пазарна експозиция на дадена новина) затварям и чакам да мине новината. След излизане на новината тогава преценявам ситуацията, искам ли позиция и със каква посока. Също така не ми дреме какво ще стане тъй като няма как да изгубя. Не съм застрашен от бързо обиране на стопа на едната позиция и после връщане към стопа на другата

2-ри вариант, вярвам в анализа си, не съм рискувал повече от колкото мога да си позволя да изгубя, имам стоп, придържам се към първоначалните решения, които съм взел, когато преценката ми не е била замъглена от P&L без да се поддавам на моментни емоции

Както и сам си казал няма как да познаваш всички движения, именно затова насрещните са нелепи, защото за да се възползваш от тях и да правиш пари трябва не само да познаваш посоката и докъде ще стигне цената ами и малките флуктуации/корекции, които до голяма степен са случайни, особено на по-малките фреймове. :wink:
Благодаря за мнението! Ще го запомня, и ще се опитам по-често да търгувам по този начин макар и да не съм съгласен с всичко написано. Например аз си мисля че професионалистите разчитат много повече на ФА отколкото се опитват да ни убедят. И данните и събитията в по-голяма степен движат пазара отколкото ТА.
Другото нещо с което не съм съгласен е че насрещните са нелепи. Да може би не са идеалния вариант. Но най-малкото те предпазват от загуба на част от натрупаната печалба, а както се вижда при малко късмет и добро стечение на обстоятелствата дори може да се максимизира печалбата. В случая с допълнителни 11,56$. :smile:

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 22 яну 2017, 21:39

aaangelll написа:Добре написано! :good:
И аз се присъединявам към това...браво :smile:
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 23 яну 2017, 09:38

mitef1 написа: Но най-малкото те предпазват от загуба на част от натрупаната печалба, а както се вижда при малко късмет и добро стечение на обстоятелствата дори може да се максимизира печалбата. В случая с допълнителни 11,56$. :smile:
Няма как да максимизираш печалба с насрещни, нищо не можеш да оптимизираш с тях.
mitef1 написа:На 11,01,17 в 17:02 ГМТ съм открил къса позиция на USDJPY sell 0.02 при цена 116,2852 със s.l. 116,9600 и t.p.113,6000. На 13.01 позицията се движи добре но чакам данни от Америка в 13:30 и 15:00 които могат да обърнат пазара но не искам да затварям позицията защото си гоня целта. Просто искам да ударя пауза. Затова откривам насрещна позиция в 12:45 USDJPY buy 0.02 при цена 114,4602 s.l.113,6000 и t.p.116,9600. Излизат данните и в 15:15 цената поема отново в моята първоначална посока. Затварям 2та позиция при цена 115,1232 с 11,56$ печалба а на 17,01 и 2та позиция достига t.p.113,6000 и оттам имам 46,58$ печалба.
Аналогът на тези насрещни с нетираща търговия е:
1. Къса 116.28, СЛ116.96, ТП 113.60.
2. Затваряне на късата на 114.46 => печалба от $31.80.
3. Къса 115.12, СЛ116.96, ТП 113.60
4. Затвяряне на късата на 113.60 => печалба от $26.76.
Общо $58.56 = 46.58+11.56 с насрещни. (малката разлика идва от грешните ти изчисления за печалбата в долари).
Едно и също е, защото е в идеалния вариант, ако насрещната ти от 114.46 не сработи и слезе директно на стопа при 113.60 ще си платил един спред повече.

И не толкова спреда, марджина или суапа са проблема на насрещните, а психологията. Когато нямаш позиция си чакаш сигнал и може да влезеш и дълъг и къс, зависи какво излезе на графиката. Когато си в хедж, търсиш ниво на което да затвориш втория лег, ерго вече не си обективен, а еднопосочен. Смешното е, че на практика в състояние на пълен хедж ти си без позиция, но ментално си в посока.

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 23 яну 2017, 21:47

тъпото копеле написа:
mitef1 написа: Но най-малкото те предпазват от загуба на част от натрупаната печалба, а както се вижда при малко късмет и добро стечение на обстоятелствата дори може да се максимизира печалбата. В случая с допълнителни 11,56$. :smile:
Няма как да максимизираш печалба с насрещни, нищо не можеш да оптимизираш с тях.
mitef1 написа:На 11,01,17 в 17:02 ГМТ съм открил къса позиция на USDJPY sell 0.02 при цена 116,2852 със s.l. 116,9600 и t.p.113,6000. На 13.01 позицията се движи добре но чакам данни от Америка в 13:30 и 15:00 които могат да обърнат пазара но не искам да затварям позицията защото си гоня целта. Просто искам да ударя пауза. Затова откривам насрещна позиция в 12:45 USDJPY buy 0.02 при цена 114,4602 s.l.113,6000 и t.p.116,9600. Излизат данните и в 15:15 цената поема отново в моята първоначална посока. Затварям 2та позиция при цена 115,1232 с 11,56$ печалба а на 17,01 и 2та позиция достига t.p.113,6000 и оттам имам 46,58$ печалба.
Аналогът на тези насрещни с нетираща търговия е:
1. Къса 116.28, СЛ116.96, ТП 113.60.
2. Затваряне на късата на 114.46 => печалба от $31.80.
3. Къса 115.12, СЛ116.96, ТП 113.60
4. Затвяряне на късата на 113.60 => печалба от $26.76.
Общо $58.56 = 46.58+11.56 с насрещни. (малката разлика идва от грешните ти изчисления за печалбата в долари).
Едно и също е, защото е в идеалния вариант, ако насрещната ти от 114.46 не сработи и слезе директно на стопа при 113.60 ще си платил един спред повече.

И не толкова спреда, марджина или суапа са проблема на насрещните, а психологията. Когато нямаш позиция си чакаш сигнал и може да влезеш и дълъг и къс, зависи какво излезе на графиката. Когато си в хедж, търсиш ниво на което да затвориш втория лег, ерго вече не си обективен, а еднопосочен. Смешното е, че на практика в състояние на пълен хедж ти си без позиция, но ментално си в посока.
Благодаря за мнението. Сега вече разбирам аргументите ти. Не ми се смята отново. Да приемем че си прав. Обръщам внимание на това че по-опитните все се хващате за този спред. Толкова сериозен проблем ли е този спред дългосрочно?

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 24 яну 2017, 08:40

mitef1 написа: Обръщам внимание на това че по-опитните все се хващате за този спред. Толкова сериозен проблем ли е този спред дългосрочно?
Точно дългосрочно е най-големия проблем. Тъй като е нищожна фракция от цената, масово се подценява.
Спредът е предимството, което гарантира печалба на брокера. Като го завъртиш това уравнение на обратно ще видиш доколко е важен за трейдъра.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 24 яну 2017, 20:04

тъпото копеле написа:
mitef1 написа: Обръщам внимание на това че по-опитните все се хващате за този спред. Толкова сериозен проблем ли е този спред дългосрочно?
Точно дългосрочно е най-големия проблем. Тъй като е нищожна фракция от цената, масово се подценява.
Спредът е предимството, което гарантира печалба на брокера. Като го завъртиш това уравнение на обратно ще видиш доколко е важен за трейдъра.
Само искам да спомена, макар да не го практикувам :
При ползването на насрещни поръчки,
ползването на възножността "затваряне чрез насрещна"
генерира общо 1(ЕДИН) спред за 2(ДВЕТЕ) поръчки. :oops: :-? :shock: :P

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 25 яну 2017, 09:20

StoneHeart написа:Само искам да спомена, макар да не го практикувам :
При ползването на насрещни поръчки,
ползването на възножността "затваряне чрез насрещна"
генерира общо 1(ЕДИН) спред за 2(ДВЕТЕ) поръчки. :oops: :-? :shock: :P
От март миналата година е въведено в МТ5 покрай мераците на Метакуоутс да конвертират масата от фенове на МТ4. Затваря фиктивно на цената на която е отворен втория лег на хеджа, което всъщност е истинския момент на затваряне на позицията. Метакуоутс мисли за рибоците, да не вземе някой да се усети и да се откаже от хеджинга заради втория спред. :grin:
И не втория спред е основния проблем:
тъпото копеле написа:... а психологията. Когато нямаш позиция си чакаш сигнал и може да влезеш и дълъг и къс, зависи какво излезе на графиката. Когато си в хедж, търсиш ниво на което да затвориш втория лег, ерго вече не си обективен, а еднопосочен. Смешното е, че на практика в състояние на пълен хедж ти си без позиция, но ментално си в посока.

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 25 яну 2017, 09:29

тъпото копеле написа:
Да. Като го сметна доста парички се събират общо за спред. В момента търгувам при трейдър.бг заради невъзможността за натрупване на отрицателен баланс по сметката и спреда им е доста висок, като имаше случай на кивито ми сложиха 12 пипса спред при отварянето една от позициите. :( . Ти при кой брокер си и как е спреда там?

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 25 яну 2017, 11:03

mitef1 написа:
тъпото копеле написа:
Да. Като го сметна доста парички се събират общо за спред. В момента търгувам при трейдър.бг заради невъзможността за натрупване на отрицателен баланс по сметката и спреда им е доста висок, като имаше случай на кивито ми сложиха 12 пипса спред при отварянето една от позициите. :( . Ти при кой брокер си и как е спреда там?
Не знам защо си се наплашил толкова от този отрицателен баланс.
Ако поемаш разумен риск и не правиш глупости, шасна да достигнеш до такъв е почти нулев. Много малко брокери и ще те гонят да си го искат.
Последна промяна от K_W на 25 яну 2017, 11:13, променено общо 2 пъти.

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 25 яну 2017, 11:11

K_W написа:
mitef1 написа:
тъпото копеле написа:
Не знам защо си се наплашил толкова от този отрицателен баланс.
Ако поемаш разумен риск и не правиш глупости, шасна да достигнеш до такъв е почти нулев. Много малко брокери и ще те гонят да си го искат.
Наплашил съм се защото видях някои стряскащи суми. И искам да знам че няма да ме извъртят по някакъв начин да плащам допълнителни суми , а най-много мога да загубя сумата на депозита. Освен това съм новак и не винаги мога да преценя коя ситуация може да е по-рискова от очакваното. Засега не поемам излишен риск и търгувам само валутни двойки с по 0,01лота и слагам стоп на 5-10$ макс. загуба. Можеш ли да ми препоръчаш брокер измежду Бенчмарк, Варчев и Делтасток? А ти самия кой брокер ползваш?

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 25 яну 2017, 11:33

mitef1 написа: Наплашил съм се защото видях някои стряскащи суми. И искам да знам че няма да ме извъртят по някакъв начин да плащам допълнителни суми , а най-много мога да загубя сумата на депозита. Освен това съм новак и не винаги мога да преценя коя ситуация може да е по-рискова от очакваното. Засега не поемам излишен риск и търгувам само валутни двойки с по 0,01лота и слагам стоп на 5-10$ макс. загуба. Можеш ли да ми препоръчаш брокер измежду Бенчмарк, Варчев и Делтасток? А ти самия кой брокер ползваш?

При един от брокерите които ползвам, спреда на кивито е 1 пипс целеви, среден 1.12 пипса

Тези и трите мисля, че са ОК. Бенчмарк е white label на FXCM, така, че все едно си отваряш при FXCM, не съм им голям фен. Варчев имам добри впечатления, раздават го сериозни, Делта сток нямам много наблюдения, мисля че са най-малки, но като цяло май са ок също. За всички съм чувал и лоши неща, въпроса е колко са обективни.
Ако искаш погледни и Activtrades.

Аз ползвам няколко брокера, имам сметки при 10-тина, хубаво е винаги да имаш едно наум и да наблюдаваш как те изпълняват.

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 25 яну 2017, 11:37

K_W написа:
mitef1 написа: Наплашил съм се защото видях някои стряскащи суми. И искам да знам че няма да ме извъртят по някакъв начин да плащам допълнителни суми , а най-много мога да загубя сумата на депозита. Освен това съм новак и не винаги мога да преценя коя ситуация може да е по-рискова от очакваното. Засега не поемам излишен риск и търгувам само валутни двойки с по 0,01лота и слагам стоп на 5-10$ макс. загуба. Можеш ли да ми препоръчаш брокер измежду Бенчмарк, Варчев и Делтасток? А ти самия кой брокер ползваш?

При един от брокерите които ползвам, спреда на кивито е 1 пипс целеви, среден 1.12 пипса

Тези и трите мисля, че са ОК. Бенчмарк е white label на FXCM, така, че все едно си отваряш при FXCM, не съм им голям фен. Варчев имам добри впечатления, раздават го сериозни, Делта сток нямам много наблюдения, мисля че са най-малки, но като цяло май са ок също. За всички съм чувал и лоши неща, въпроса е колко са обективни.
Ако искаш погледни и Activtrades.

Аз ползвам няколко брокера, имам сметки при 10-тина, хубаво е винаги да имаш едно наум и да наблюдаваш как те изпълняват.
Благодаря! :smile: Ще проуча въпроса

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 25 яну 2017, 18:51

Значи за заглавието на темата и стоповете, много абичам стоповете, особено когато вече съм го сложил в плюсовата зона.
:shock:

zubik
Регистриран: 09 сеп 2016, 13:24

Мнение от zubik » 27 яну 2017, 11:56

Да, всичко може да се случи. Feet да се използват само ако оставите за през нощта. Само че не винаги е разумно. Въпреки, че не TeleTRADE напусне през деня.

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 27 яну 2017, 16:37

idimitrov99 написа:Значи за заглавието на темата и стоповете, много абичам стоповете, особено когато вече съм го сложил в плюсовата зона.
:shock:
Това е идеалния вариант при всички случаи печелиш. Макар че така може би дългосрочно ще донесе повече вреда отколкото полза, защото понякога цената се връща удря стопа на минимален + и продължава в нашата посока и така пропускаме възможността за по-голяма печалба. Варианти много. Трябва да се прецени според стратегията.

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
12 получени
58 дадени

Мнение от flow » 21 юни 2018, 14:45

Следях сигнала на един пич, който търгуваше само кабела. Не ползваше стоп лос, на МТ5 предполагам с няква тактика за осредняване (незнам защо често виждам системи без SL на МТ5).

Та пича имаше дълга от април или май месец в GBPUSD, no не издържа и затвори загубата по-рано днес преди новината която вдигна кабела. Ако беше изчакал можеше да затвори на по-добра цена. Но кой може да знае. Предполагам напрежението е било голямо. Не бих желал да съм на негово място. Но итнересно се получи. Все пак е на плюс горе-доло колкото всички депозити които е правил.

Та това е пример как една единствена губеща сделка може да прецака година или повече труд, когато не спазваме мениджъмнта.

https://www.mql5.com/en/signals/282856

Скоро може да скрие инфото.
If you don't know where you are, find a starting point.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”