За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнение от K_W » 14 яну 2017, 22:22

Търгувайте си както искате.

Като не се справяте с елементарна математика какъв е смисъла да дебатираме изобщо. +1лот имаш, затваряш го платил си веднъж спред, цената пада с 50 пипса, решаваш че е време за покупка отново и отваряш дълга срещу още един спред, цената се връща отново където е била, като цяло си +50 пипса -2 спреда.

При другия сценарии с насрещната в този случаи, ще си платил пак 2 спреда и ще имаш повече позиции за управление.

В този случай е все тая коя техника използваш, само дето си съдаваш лоши навици, после почваш с насрещни вместо стопове, защото така няма загуби.... и накрая свършваш в кюпа с лузърите. Както и да го мислите с насрещни е или по-зле или същата история (с добавка лоши практики)

mitef1
Регистриран: 02 яну 2017, 16:23
1 получени

Мнение от mitef1 » 14 яну 2017, 22:41

emonik написа:
mitef1 написа:
emonik написа:
mitef1 написа:Аз съм дал един пример отпреди няколко дни с насрещни позиции в който съм ги изкарал на печалба. Така че "K_W" има как, къде с късмет къде с майсторлък. :wink:
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50 ... 04#p187504
Дано имаш късмет че майсторлъка .
Явно съм имал. Майсторе! :wink:
Казвам се Емил а не Маистора . Никои , дори самия ти в момента не знае коя стратегия най добре ще подхожда на твоя темперамент . Да не говорим че стратегията е малка част от целият процес . От значение е психическата стабилност и опита . Това е път които трябва да извървиш сам . И по спокойно аз само се шегувам .
Приятно ми е Димитър! :smile: Напълно съм съгласен с теб. Аз все още тествам стратегии. И наистина на демо нещата бяха по-лесни , на реална сметка психическата стабилност е с по-голяма тежест. Приемам шегата ти. И се извинявам че си помислих че си поредния опитен трейдър който се надсмива на новаците.

Потребителски аватар
knestin
Регистриран: 28 яну 2015, 14:33
4 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от knestin » 14 яну 2017, 22:42

И все пак, като цяло смятам, че си прав ! Начина ти на мислене е "по-чист". За другата ситуация просто не са ти нужни стопове.
Може би по-важен е въпеоса колко често и в кои часове да се открива /откриват/ сделка ? Т.е. да се чака ли изпълнението на някакво условие или винаги да се прави сделка в определен час /часове/ ? :-?
Не можеш да решиш проблемите с мисленето, с което си ги създал !

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 14 яну 2017, 22:52

K_W написа:Търгувайте си както искате.

Като не се справяте с елементарна математика какъв е смисъла да дебатираме изобщо. +1лот имаш, затваряш го платил си веднъж спред, цената пада с 50 пипса, решаваш че е време за покупка отново и отваряш дълга срещу още един спред, цената се връща отново където е била, като цяло си +50 пипса -2 спреда.

При другия сценарии с насрещната в този случаи, ще си платил пак 2 спреда и ще имаш повече позиции за управление.

В този случай е все тая коя техника използваш, само дето си съдаваш лоши навици, после почваш с насрещни вместо стопове, защото така няма загуби.... и накрая свършваш в кюпа с лузърите. Както и да го мислите с насрещни е или по-зле или същата история (с добавка лоши практики)
А какво се случва с третата позиция която отваряш и третия спред?

[/quote]
В заблуда си, но не ми се обяснява пак елементарна математика -1лот+1лот=0 както и да го сучеш и въртиш плащаш два спреда и няма как нулата да стане печалба.[/quote]
Добре...аз ще ти обесня. Имаш дълла позиция на седмична графика и я държиш сигурно месец и си трупа печалба и си добре, но на дневна графика виждаш корекция... ти не искаш да затваряш дългата защото гониш голям лимит и ако късата не е успешна ще загубиш, но ако отвориш къса и запазиш дълга имаш и двете позиции...и окей..дългата трупа загуба за сметка на късата, но късата я затваряш след 2-3 дни на печалба и после тренда си продължава и дългата пак си трупа печалба и всичко е окей.
Обаче какво става със спреда? Еми ти за дългата си платил веднъж и я затваряш..плащаш за късата, която искаш да отвориш и я затваряш и после плащаш пак за да отвориш пак дълга да си продължиш с нея да гониш големия лимит. И с какво е по-добре?
И не можеш да ми кажеш, че това е куха теория, защото търгуването на няколко фрейма не е нещо нечувано нито пък е лошо. И тук твоята математика +1лот - 1лот = 0 не работи. Защо? Ми защото ти не ги затваряш по едно и също време.Затваряш по различно време на различна цена с цел по-голяма печалба.[/quote]
сметни го пак по твоя вариант ако обичаш!
И дали си толкова добър че във всеки един момент знаеш накъде ще тръгне цената и не ти трябва малко пауза с нулев риск за изчакване на по-удобен момент? Съмнявам се! :-?

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 14 яну 2017, 23:50

mitef1 написа: сметни го пак по твоя вариант ако обичаш!
И дали си толкова добър че във всеки един момент знаеш накъде ще тръгне цената и не ти трябва малко пауза с нулев риск за изчакване на по-удобен момент? Съмнявам се! :-?
Накрая ще кажете, че се заяждам а аз искам да ви насоча вниманието към смислени неща.
Като казвам, че не ми се спори за елементарна математика наистина го мисля.

Не се замисляте много какво става, купуваш нещо на цена Х при Х+50 решаваш, че цената ще връща 50 пипса, затваряш и цената падас 50 пипса е до тук си прибрал 50 пипса, после купуваш и имаш пак позиция от цена Х с 2 спреда.

при вашата схема- при Х+50 ти отваряш -(Х+50), цената пада Х и ти затваряш тази с -(Х+50) от което печешиш 50 пипса, но първата вече ти е изгубила 50те спечелени пипса и имаш позиция Х с 2 спреда. (но създаваш лоши навици, най-вероятно си заел марджин, може и суап да си платил и това е най-добрия случай с тия насрещни)

трета няма, ако има по описания начин, тогава с нея си напред 100 пипса за сметка на 50 със насрещните

Не ме занимавайте повече с глупости моля :smile: на други смислени въпроси отговарям всякакви :smile:

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 15 яну 2017, 08:10

K_W написа:
Накрая ще кажете, че се заяждам а аз искам да ви насоча вниманието към смислени неща.

Не се замисляте много какво става, купуваш нещо на цена Х при Х+50 решаваш, че цената ще връща 50 пипса, затваряш и цената падас 50 пипса е до тук си прибрал 50 пипса, после купуваш и имаш пак позиция от цена Х с 2 спреда.

при вашата схема- при Х+50 ти отваряш -(Х+50), цената пада Х и ти затваряш тази с -(Х+50) от което печешиш 50 пипса, но първата вече ти е изгубила 50те спечелени пипса и имаш позиция Х с 2 спреда. (но създаваш лоши навици, най-вероятно си заел марджин, може и суап да си платил и това е най-добрия случай с тия насрещни)

трета няма, ако има по описания начин, тогава с нея си напред 100 пипса за сметка на 50 със насрещните

Не ме занимавайте повече с глупости моля :smile: на други смислени въпроси отговарям всякакви :smile:
Добре. Искам да задам смислен въпрос. Очакваното поскъпване на петрола ще подкрепи ли канадеца?
Възходящата тренд линия на седмична графика е пробита надолу. А на дневна имаме пореден тест на подкрепата , който изглежда издържа. И ако обърнете внимание това се случва точно по-средата на месеца както и миналия месец! Можем ли да очакваме в края на месеца отново да гоним 1,36 или сме надолу?
Имам открита къса при 1,3521 в трейдъра от 29.12. И се колебая дали да я затворя и да отворя дълга(жълто), или да я оставя отворена и да отворя една дълга. И по-този начин да изчакам по-ясен сигнал за посока без да загубя от спечеленото досега.
На жълтия цвят или на синия залагате? :-?
Прикачени файлове
file.jpeg
file.jpeg (344.95 KБ) Видяна 1487 пъти

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 15 яну 2017, 12:05

mitef1 написа:
K_W написа:

Добре. Искам да задам смислен въпрос. Очакваното поскъпване на петрола ще подкрепи ли канадеца?
Възходящата тренд линия на седмична графика е пробита надолу. А на дневна имаме пореден тест на подкрепата , който изглежда издържа. И ако обърнете внимание това се случва точно по-средата на месеца както и миналия месец! Можем ли да очакваме в края на месеца отново да гоним 1,36 или сме надолу?
Имам открита къса при 1,3521 в трейдъра от 29.12. И се колебая дали да я затворя и да отворя дълга(жълто), или да я оставя отворена и да отворя една дълга. И по-този начин да изчакам по-ясен сигнал за посока без да загубя от спечеленото досега.
На жълтия цвят или на синия залагате? :-?
Лунито изглежда много добре за къси. Има тествам пробив на много добра подкрепа която вече се явява съпротива. Обърни внимание на предишното дъно което си оградил. там свещта след тази с дългата сянка е зелена, това е сигнал за покачване, тук го няма.

Единственото което не ми харесва е бичата дивергенция на 4Н.

Ако имаш още такива питания, пиши в друга тема д не разводняваме тази.
Screenshot_5.jpg
Screenshot_5.jpg (95.25 KБ) Видяна 1454 пъти
Screenshot_4.jpg
Screenshot_4.jpg (64.53 KБ) Видяна 1454 пъти
Петрола както писах преди няколко месеца мисля че отива към 60$, но не мисля че трябва да се съобразяваш с него особено.

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 15 яну 2017, 20:53

K_W написа: Лунито изглежда много добре за къси. Има тествам пробив на много добра подкрепа която вече се явява съпротива. Обърни внимание на предишното дъно което си оградил. там свещта след тази с дългата сянка е зелена, това е сигнал за покачване, тук го няма.

Единственото което не ми харесва е бичата дивергенция на 4Н.

Ако имаш още такива питания, пиши в друга тема д не разводняваме тази.
Screenshot_5.jpg
Screenshot_4.jpg
Петрола както писах преди няколко месеца мисля че отива към 60$, но не мисля че трябва да се съобразяваш с него особено.
Благодаря! :smile: Значи си оставям късата позиция отворена.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 16 яну 2017, 06:28

K_W написа:

Проблема в сметките е, че не отчиташ времевия период. Ти броиш сделките като зависими една от друга, а реално не са.
Отварям на цена Х дълга и печеля 50 пипса(теоретично), но аз гоня 300 пипса(теоретично) и вместо да затворя да хвана, корекция, която нека да не е 50 пипса, защото тогава не е само корекция, но нека е 20 пипса.Затварям късата и имам 20 пипса печалба затворена, но дългата е назад с 20 пипса и е на +30. Обаче аз я държа отворена и не затварям и гоня 300 и ако приема, че ги достигам съм + 320 от цялата работа и съм платил 2 спреда.
Идеята идва от там, че без насрещни поръчки ако заема дългосрочна позиция някъде аз един вид си заключвам опциите да хвана малки корекции, които бих могъл да предвидя. Ако приема, че всяка от тези сделки е сама за себе си и целя всяка да си удари лимита то сметките ти излизат криви. Колко от тези позиции са печеливши зависи от това колко си добър, но стратегията е ясна - виждаш тренд и следваш дългосрочния, но хващаш корекциите и така печелиш допълнително ако си прав. Не е нещо нечувано. Общо взето е доста елементарно ако се замислиш и погледнеш от гледна точка на това, че сделките са независими една от друга или поне за трейдъра би трябвало да е така.
Относно марджина - ако спазваш основни правила да използваш малък процент, не е проблем.
Относно блокирането на средства - ако не бяха блокирани какво щеше да направиш?Да влезеш в сделка. Еми защо не там където имаш някакво предчувствие или сигнал за дадено нещо?
Относно лошите практики - кой казва, че са лоши? Аз не казвам, че съм майстор на този тип търгуване, но той съществува и има приложение и моята основна цел е да ти покажа, че математиката ти куца, защото в твоето уравнение не влиза в сметките времевия период. Знаеш ли защо е важен?Защото затвориш ли по различно време то резултата е различен.

Едно просто доказателство срещу, което не можеш да спориш - ако отворя насрещни позиции с 1лот и едната я затворя днес, а другата след един месец или 1 ден дори...резултата няма да е 0. Значи 1лот-1лот=/=0. Ако приемем, че простата ти математика е грешна то можеш да не харесваш дадено нещо, но неможеш да го отпишеш 100% като нещо, което не работи.

Аако приемеш, че работи макар и не за теб - то тогава този спор е приключен.

Има и друг начин да се приключи спора - като се приеме, че насрещната поръчка е дефакто стоп - гаранция за ограничаване на загубите за даден период от време ( докато не я затвориш) така, че заглавието на темата в превод значи " не ползвайте стоп, но ползвайте насрещни, което върши подобна работа", което е тъпо. Ако някой не е съгласен с дефиницията ми за стоп нека ви питам - ако имате дълга и зададете чакаща поръчка със същото количество на по ниско ниво от което сте купили ще имате ли насрещна?Да!А ще имате ли сигурност че сте огриничили загубата?Да! Е тогава стоп ли е ?

За финал - да отпишеш насрещните като безполезни е доста тъпо. Да смяташ, че насрещната не е стоп също.
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 16 яну 2017, 09:20

Lucifer написа:
K_W написа:

Проблема в сметките е, че не отчиташ времевия период. Ти броиш сделките като зависими една от друга, а реално не са.
Отварям на цена Х дълга и печеля 50 пипса(теоретично), но аз гоня 300 пипса(теоретично) и вместо да затворя да хвана, корекция, която нека да не е 50 пипса, защото тогава не е само корекция, но нека е 20 пипса.Затварям късата и имам 20 пипса печалба затворена, но дългата е назад с 20 пипса и е на +30. Обаче аз я държа отворена и не затварям и гоня 300 и ако приема, че ги достигам съм + 320 от цялата работа и съм платил 2 спреда.
Идеята идва от там, че без насрещни поръчки ако заема дългосрочна позиция някъде аз един вид си заключвам опциите да хвана малки корекции, които бих могъл да предвидя. Ако приема, че всяка от тези сделки е сама за себе си и целя всяка да си удари лимита то сметките ти излизат криви. Колко от тези позиции са печеливши зависи от това колко си добър, но стратегията е ясна - виждаш тренд и следваш дългосрочния, но хващаш корекциите и така печелиш допълнително ако си прав. Не е нещо нечувано. Общо взето е доста елементарно ако се замислиш и погледнеш от гледна точка на това, че сделките са независими една от друга или поне за трейдъра би трябвало да е така.
Относно марджина - ако спазваш основни правила да използваш малък процент, не е проблем.
Относно блокирането на средства - ако не бяха блокирани какво щеше да направиш?Да влезеш в сделка. Еми защо не там където имаш някакво предчувствие или сигнал за дадено нещо?
Относно лошите практики - кой казва, че са лоши? Аз не казвам, че съм майстор на този тип търгуване, но той съществува и има приложение и моята основна цел е да ти покажа, че математиката ти куца, защото в твоето уравнение не влиза в сметките времевия период. Знаеш ли защо е важен?Защото затвориш ли по различно време то резултата е различен.

Едно просто доказателство срещу, което не можеш да спориш - ако отворя насрещни позиции с 1лот и едната я затворя днес, а другата след един месец или 1 ден дори...резултата няма да е 0. Значи 1лот-1лот=/=0. Ако приемем, че простата ти математика е грешна то можеш да не харесваш дадено нещо, но неможеш да го отпишеш 100% като нещо, което не работи.

Има и друг начин да се приключи спора - като се приеме, че насрещната поръчка е дефакто стоп - гаранция за ограничаване на загубите за даден период от време ( докато не я затвориш) така, че заглавието на темата в превод значи " не ползвайте стоп, но ползвайте насрещни, което върши подобна работа", което е тъпо. Ако някой не е съгласен с дефиницията ми за стоп нека ви питам - ако имате дълга и зададете чакаща поръчка със същото количество на по ниско ниво от което сте купили ще имате ли насрещна?Да!А ще имате ли сигурност че сте огриничили загубата?Да! Е тогава стоп ли е ?

За финал - да отпишеш насрещните като безполезни е доста тъпо. Да смяташ, че насрещната не е стоп също.
Луци стига си се излагал брато, не знам какъв трейдър/програмист си тръгнал да ставаш, като математиката от втори клас ти е проблем. Твоя пример е същия, нищо не променя, седни с едно листче и хиикалак пред графиката и си рисувай и смятай, преди да постваш повече. :smile:

Не можеш да възприемеш елементарни пазарни концепции,
хубаво нека за теб 1-1 си е различно от 0.
Не ме занимавай повече с нелепите си разсъждения, МОЛЯ, търгувай си както искаш. :smile:

Аз се придържам към +1-1=0 :smile:

Успех

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 16 яну 2017, 09:52

K_W написа:
Lucifer написа:
K_W написа:

Луци стига си се излагал брато, не знам какъв трейдър/програмист си тръгнал да ставаш, като математиката от втори клас ти е проблем. Твоя пример е същия, нищо не променя, седни с едно листче и хиикалак пред графиката и си рисувай и смятай, преди да постваш повече. :smile:

Не можеш да възприемеш елементарни пазарни концепции,
хубаво нека за теб 1-1 си е различно от 0.
Не ме занимавай повече с нелепите си разсъждения, МОЛЯ, търгувай си както искаш. :smile:

Аз се придържам към +1-1=0 :smile:

Успех
Зарежи Луци(ако може да те наричаме така), той си знае неговото. Аз се отказах да споря. Аз съм отворил отделна тема където се вижда, че е възможно да се спечели от насрещни.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50&t=2046&p=187504
който иска може да види резултата.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 16 яну 2017, 10:36

Ти нали беше начинаещ, който търси стратегии с които да експериментира. Е аз като не начинаещ си казвам мнението, че този тип стратегии са безсмислени и неефективни. Не, че не може да с печели с тях. Може, но при всички случаи ще е по малко отколкото при същите нива на входове и изходи без насрещни.

Ама пак като искате си ги ползвайте то си е за вас. :smile: Само не ми спорете за неща, които се доказват с елементарна математика.

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 16 яну 2017, 10:45

Lucifer написа: Едно просто доказателство срещу, което не можеш да спориш - ако отворя насрещни позиции с 1лот и едната я затворя днес, а другата след един месец или 1 ден дори...резултата няма да е 0. Значи 1лот-1лот=/=0.
Резултата ще е чиста нула до момента на затваряне на първата. Защото затварянето на единия лег на хеджа е всъщност момента на истинското откриване на позиция.
Две насрещни с еднакъв обем са липса на позиция, нула.
Търговията на няколко фрейма се осъществява с намаляване и увеличаване на позицията , практикува се редовно на фондовите пазари.
Хеджирането има равен спред с нормалното управление само в печелившия му вариант, когато се хващат точно корекциите, при грешки, които са нормално нещо, води до повече спред.
Като се изключат популярните недостатъци като суап, спред и евентуално марджин, математическата му безсмисленост и т.н., хеджирането води и до възможност за регулярно трупане на доходност в баланса при влошаване на капитала. Което е огромен недостатък и е недопустимо на професионално ниво във финансовия свят.
Затова щатския регулатор казва FIFO. Ако искаш суингтрейдвай на 100 фрейма.
"Хеджирането" е удобно само за заблуждаващи системи по схеми за социална търговия и продавачи на курсове да си крият реалната ситуация.

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 16 яну 2017, 11:12

K_W написа:Ти нали беше начинаещ, който търси стратегии с които да експериментира. Е аз като не начинаещ си казвам мнението, че този тип стратегии са безсмислени и неефективни. Не, че не може да с печели с тях. Може, но при всички случаи ще е по малко отколкото при същите нива на входове и изходи без насрещни.

Ама пак като искате си ги ползвайте то си е за вас. :smile: Само не ми спорете за неща, които се доказват с елементарна математика.
Да начинаещ съм. Но започвам да се съмнявам че ти си чак толкова голям професионалист колкото твърдиш че си. И къде играеш голф ако не е тайна? Няколко пъти казваш че се доказва с елементарната математика,нека да я видим.

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 16 яну 2017, 11:17

mitef1 написа: А какво се случва с третата позиция която отваряш и третия спред?
K_W го е писал десет пъти и не го разбираш.
Няма трета позиция. Няма трети спред.
Има по два спреда и с хедж и без, но когато се разиграе оптималния за хеджа вариант. В другите случаи хеджа има по един спред повече.

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 16 яну 2017, 11:36

Lucifer написа: Добре...аз ще ти обесня. Имаш дълла позиция на седмична графика и я държиш сигурно месец и си трупа печалба и си добре, но на дневна графика виждаш корекция... ти не искаш да затваряш дългата защото гониш голям лимит и ако късата не е успешна ще загубиш, но ако отвориш къса и запазиш дълга имаш и двете позиции...и окей..дългата трупа загуба за сметка на късата, но късата я затваряш след 2-3 дни на печалба и после тренда си продължава и дългата пак си трупа печалба и всичко е окей.
Обаче какво става със спреда? Еми ти за дългата си платил веднъж и я затваряш..плащаш за късата, която искаш да отвориш и я затваряш и после плащаш пак за да отвориш пак дълга да си продължиш с нея да гониш големия лимит. И с какво е по-добре?
И не можеш да ми кажеш, че това е куха теория, защото търгуването на няколко фрейма не е нещо нечувано нито пък е лошо. И тук твоята математика +1лот - 1лот = 0 не работи. Защо? Ми защото ти не ги затваряш по едно и също време.Затваряш по различно време на различна цена с цел по-голяма печалба.
Добре мен като не можете да ме разберете какво ви говоря, прочетете какво е написал по-нагоре Луцифер и ми кажете и той ли не може да смята.

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 16 яну 2017, 11:52

mitef1 написа: Добре мен като не можете да ме разберете какво ви говоря, прочетете какво е написал по-нагоре Луцифер и ми кажете и той ли не може да смята.
И той не може.
Lucifer написа: Обаче какво става със спреда? Еми ти за дългата си платил веднъж и я затваряш..плащаш за късата, която искаш да отвориш и я затваряш и после плащаш пак за да отвориш пак дълга да си продължиш с нея да гониш големия лимит. И с какво е по-добре?
Не отваряш къса. Ти просто затваряш дългата и чакаш пазара да върне за да отвориш нова дълга от по-ниската цена, което е равносилно на отварянето на хеджираща къса.
Сега по-ясно ли е?

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 16 яну 2017, 12:58

mitef1 написа: Да начинаещ съм. Но започвам да се съмнявам че ти си чак толкова голям професионалист колкото твърдиш че си. И къде играеш голф ако не е тайна? Няколко пъти казваш че се доказва с елементарната математика,нека да я видим.
Аз ти писах, че не съм начинаещ, за голям професионалист не съм се обявявал(не че ми пречи и това да кажа :grin: )

Не разбирам защо се нервираш от нещата, които пиша, просто защото не съвпадат с твоите възгледи (на начинаещ, както сам казваш) ето и "тъпото копеле" ви обясни. Какво общо има къде играя голф?

След като спорим, че +1-1=0 и не сте съгласни с това, правих още една сметка с Х и нея не разбрахте, коя математика ще ви обеди?

Хайде, положи и ти малко труд, направи сметката и докажи, че греша. Можеш да си сигурен, че ще зарадваш поне още двама трима от форума ако ме затапиш :smile:

mitef1
1 получени

Мнение от mitef1 » 21 яну 2017, 10:32

K_W написа:
mitef1 написа: Да начинаещ съм.Няколко пъти казваш че се доказва с елементарната математика,нека да я видим.
Аз ти писах, че не съм начинаещ, за голям професионалист не съм се обявявал(не че ми пречи и това да кажа :grin: )

Не разбирам защо се нервираш от нещата, които пиша, просто защото не съвпадат с твоите възгледи (на начинаещ, както сам казваш) ето и "тъпото копеле" ви обясни. Какво общо има къде играя голф?

След като спорим, че +1-1=0 и не сте съгласни с това, правих още една сметка с Х и нея не разбрахте, коя математика ще ви обеди?

Хайде, положи и ти малко труд, направи сметката и докажи, че греша. Можеш да си сигурен, че ще зарадваш поне още двама трима от форума ако ме затапиш :smile:
Добре, ще се опитам. И целта ми не е да докажа че грешиш, а да видя как би го отиграл от позицията на опитен трейдър. Аз от позицията на новак мисля че съм прав защото не знам във всеки един момент накъде ще тръгне пазара и ми трябва пауза за да видя накъде ще тръгне пазара. Мисля че за всички новаци ще е от полза да обясниш как би отиграл следната ситуация, която аз бих отиграл така:
На 11,01,17 в 17:02 ГМТ съм открил къса позиция на USDJPY sell 0.02 при цена 116,2852 със s.l. 116,9600 и t.p.113,6000. На 13.01 позицията се движи добре но чакам данни от Америка в 13:30 и 15:00 които могат да обърнат пазара но не искам да затварям позицията защото си гоня целта. Просто искам да ударя пауза. Затова откривам насрещна позиция в 12:45 USDJPY buy 0.02 при цена 114,4602 s.l.113,6000 и t.p.116,9600. Излизат данните и в 15:15 цената поема отново в моята първоначална посока. Затварям 2та позиция при цена 115,1232 с 11,56$ печалба а на 17,01 и 2та позиция достига t.p.113,6000 и оттам имам 46,58$ печалба.
Мерси предварително!

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 21 яну 2017, 11:47

1. За какво ти е пауза, почти всички професионални трейдъри търгуват по ТА(почти всички казвам, но при всички интервюта, които съм чел и слушал се казват само ТА)
Това не значи, че ФА събития не движат пазара, напротив, но ние използваме ТА за да се хващаме посоката и магнитута им.

Следователно именно тази новина, както е описано в твоят случай ще е катализатора, който ще сбъдне очакванията ти(или пък при друг сценарии ще ти каже, че грешиш). От тук и следва, че паузата която ще правиш е излишна и грешна тактика.

2. Казваш, че цената след новината продължава в посока първоначалната позиция
как точно тогава затваряш тази в обратната посока на печалба. :grin: Графики не съм гледал, но да приемем, че си го направил. Е имал си късмет, но това не значи, че си направил нещо смислено. Или, че дългосрочно можеш да печелиш с подобни техники.

Сега ще ти кажа нещо много важно, на някои хора им трябват години да го осъзнаят. Добрата сделка не винаги е печелившата. Това е и причината да е толкова трудно да успееш в този бизнес. Понякога положителния резултат е въпрос на късмет или случайност, а ти си вадиш изводи и градиш стратегия...

Какво бих направил аз:

1-ви вариант искам пауза (хванало ме е шубето или поради някаква причина не искам да имам пазарна експозиция на дадена новина) затварям и чакам да мине новината. След излизане на новината тогава преценявам ситуацията, искам ли позиция и със каква посока. Също така не ми дреме какво ще стане тъй като няма как да изгубя. Не съм застрашен от бързо обиране на стопа на едната позиция и после връщане към стопа на другата

2-ри вариант, вярвам в анализа си, не съм рискувал повече от колкото мога да си позволя да изгубя, имам стоп, придържам се към първоначалните решения, които съм взел, когато преценката ми не е била замъглена от P&L без да се поддавам на моментни емоции

Както и сам си казал няма как да познаваш всички движения, именно затова насрещните са нелепи, защото за да се възползваш от тях и да правиш пари трябва не само да познаваш посоката и докъде ще стигне цената ами и малките флуктуации/корекции, които до голяма степен са случайни, особено на по-малките фреймове. :wink:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”