Инвестиране във Форекс Стратегии

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
murdjev4520
Регистриран: 02 мар 2015, 11:25

Инвестиране във Форекс Стратегии

Мнение от murdjev4520 » 13 авг 2019, 18:08

Здравейте,

Надявам се че тази тема ще бъде от полза на колкото се може повече инвеститори, трейдъри или просто който се интересува от финансовите пазари. Както повечето от Вас са разбрали по един или друг начин, генерирането на доход от инвестиране в продукти като Форекс и други алтернативни инвестиции, са подложени на голяма доза риск. Като вземе човек да се поразгледа по форуми пък било и от личен опит, повече от 90%, стига да са прями, ще признаят че им е коствало пари. Еми да ви кажа честно, работик съм в последните горе-долу 10 години към различни брокери и финансови посредници - всички извън нашите граници, и да процента е повече от 90%. Това което се разбира рано или късно е че търговията не е за всеки, без значение какво ви казва брокерът ви. Просто няма как и да е иначе, не можеш днес да се събудиш и от утре да си професионален трейдър, забрави. Или примерно да си постоянен в резултатите. Това от което смятам че всички имаме нужда или поне по-голяма част от нас са надеждни стратегии които ни позволяват да инвестираме. Реших че ще е от полза да споделим тук в тази група тези стратегии, които са работят и котио предоставят надеждни резултати, така че който се интересува да разгледа и потенциално да може да получи добра доходност, която да му позволи да покрие част от месечните разходи или пък всички, или пък да предостави възможност да изгради нещо като фонд за започване на бизнес и т.н

murdjev4520
Регистриран: 02 мар 2015, 11:25

Re: Инвестиране във Форекс Стратегии

Мнение от murdjev4520 » 13 авг 2019, 18:19

Това което забравих да вметка към заглавието е, че в момент с 3ма мои партньори оснавахме фирма в Англия, която се специализира в предоставянето на професионално управлявани сметки, като разполагаме с необходимите лицензи - Лиценз за управление на средства от Кипър и от Швейцария, като управленският ни екип има лицензи от Англия CISI (Chartered Instute of Securities and Inevstment). Въпреки че имаме стратегии които генерират годишна доходност от 17% (ниска рискова база 4.5%) до 40%+ ( рискова база от 14,01%) , ние се интересуваме от разглеждане на други иневстиционни стратегии, които можем да включим към портфолиото което предлагаме в момента на нашите клиенти.

Уеб сайта ние е: https://www.mayfairbrooks.co.uk/ - за тези от вас които искат да погледнат, и инфо към някои от сметките:
- https://www.fxblue.com/users/mayfairbrooksam - тази е оперирана от 2017 до сега с доста ниско ниво на риск от само 2.5%
Имаме и други с 4-5% месечна доходност, които мога да публикувам при интерес но както казах ще е чудесно да споеделим колкото се може повече опции и да разгледаме какво можем да направим заедно.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 13 авг 2019, 21:27

Ето една стратегия която може да приложи всеки . За съжаление изисква много време , а повечето искат да забогатеят максимум за месец или два . https://www.youtube.com/watch?v=j4azaof ... kUtex03rLQ

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
93 получени
65 дадени

Мнение от Mateev » 01 окт 2019, 22:22

Резултатите във вашият акаунт са повече от трагични. Има смешно малка печалба и смешно малко ПМО (Expectancy). Много са лоши и всички останали критерии (показатели) на търговската стратегия, която ползвате. Тъжно ми е да го кажа, но вие търгувате СЛУЧАЙНО и мизерния положителен резултат е плод на флуктоациите на самата случайност, а не на някаква познаваемост.

Въпрос на време е да си загубите парите (ваши и на вашите клиенти, ако имате такива).

Ето вижте моите резултати от 228% ръст за няма 1 година:
https://www.myfxbook.com/portfolio/benchmark/2754158

Mateev
93 получени
65 дадени

Мнение от Mateev » 02 окт 2019, 08:15

В предишния постинг съм дал грешен линк, който работи само ако съм логнат в моя си профил. Ето публичния линк, на който всички можете да разгледате търговията по този акаунт в Бенчмарк:
http://www.myfxbook.com/members/Mateev6 ... rk/2754158

В акаунта търгуват 8 робота, всичките на H1 графики, като 4 от роботите търгуват на CADJPY, 3 от роботите на EURAUD и един робот на EURCAD. Роботите са пуснати да търгуват на 11 март тази година и до момента са търгували по-малко от 6 месеца, правейки 228% ръст. Ако продължат с подобни темпове и вторите 6 месеца, за 1 година ще направят 450% ръст.

Постигнатото ПМО (Expectancy) е 32.6, което надхвърля спреда на брокера поне 20 пъти. Тези роботи са ярък пример за силно печеливши търговски стратегии, които са устойчиви на хватките на брокерите (разкрачване на спреда, слипидж и т.н.).

Интересното в случая е, че откакто съм ги пуснал, не съм им се месил в работата дори и в моментите, в които имаха притеснително дълбок дроудаун. Просто им повярвах и ги оставих да правят каквото си искат с акаунта. Признавам си, че използвам агресивен Money Management, но това според мене е правилния начин. Иначе защо в акаунта ще стоят пари, които за нищо не ги използвам.

Причината в акаунта да има само 6 робота, а не 30-40, е че този акаунт има само 200% маржин. Точно така - тези впечатляващи резултати са постигнати с доста по-малък маржин от любимия на всички 1000%. На практика в търговията съм използвал дори и още по-малък Leverage - някъде около 1:100. Това също е ярък пример, че и с малко маржин могат да се постигат чудеса.

Между другото към днешна дата, 9 дена преди да изтекат 6-те месеца, в акаунта има още 3 активни незатворени позиции, с обща печалба в тях около 400$. Ако сега ги затворя, ръста за 6 месеца ще достигне до 275%, което в годишен план прави около 550%. Това според мене е доходността (500% годишно), която е възможно да бъде постигната от всеки един форекс трейдер, ако търгува разумно и ако използва стратегии с доказано в миналото много високо ПМО (над 30 пипа).

Mateev
93 получени
65 дадени

Мнение от Mateev » 02 окт 2019, 08:45

За да успокоя тези, които веднага ще попитат - стратегиите не са Мартингейл. Не са и грид. В тях няма никакви добавяния към сделки. Просто стратегиите притежават нормални правила с нормални индикатори, нормални Stop Loss и нормални Take Profit. Дето се казва - най-обикновени простосмъртни стратегии, правилата на които обаче са много внимателно подбрани и прецизирани.

Единствената добавка, която съм направил, е следенето на средния спред и отказ от търговска операция, ако текущия тик е със спред, по-голям от средния.

Потребителски аватар
aienou
Регистриран: 11 окт 2010, 20:32
37 получени
12 дадени

Мнение от aienou » 05 окт 2019, 17:32

Здравей Матеев,

Има ли вариант за простосмъртните трейдъри като мен, които нищо не разбират от експерти и програмирането на такива, да получим такава система при някакви условия ? (покупка/наем) ??

Mateev
93 получени
65 дадени

Мнение от Mateev » 05 окт 2019, 23:54

aienou написа:
05 окт 2019, 17:32
Здравей Матеев,

Има ли вариант за простосмъртните трейдъри като мен, които нищо не разбират от експерти и програмирането на такива, да получим такава система при някакви условия ? (покупка/наем) ??
Не съм мислил по въпроса, пък и роботите ми все още не са защитени от копиране и от безразборно неконтролируемо разпространение из интернет. Когато съм готов с тези неща, вероятно ще започна да продавам или давам под наем такива роботи (или по-точно лицензи за определен период от време, които ще се контролират от централен сървър). Засега обаче роботите са си само за мене и все още са в период на доразвиване.

Потребителски аватар
aienou
Регистриран: 11 окт 2010, 20:32
37 получени
12 дадени

Мнение от aienou » 06 окт 2019, 10:35

Mateev написа:
05 окт 2019, 23:54
aienou написа:
05 окт 2019, 17:32
Здравей Матеев,

Не съм мислил по въпроса, пък и роботите ми все още не са защитени от копиране и от безразборно неконтролируемо разпространение из интернет. Когато съм готов с тези неща, вероятно ще започна да продавам или давам под наем такива роботи (или по-точно лицензи за определен период от време, които ще се контролират от централен сървър). Засега обаче роботите са си само за мене и все още са в период на доразвиване.
Благодаря за отговора и отделеното време. :so_happy: Ако дойде моментът за наем/покупка, аз съм на линия :smile:

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 07 ное 2019, 14:39

Поствам едно видео, метод чрез който може да се откриват с лекота печеливши стратегии. Методът е изключително лесен и е необходим единствено ексел. Не искам да става световно известен затова линка ще съществува само 14 дни от този момент, ако някой прочете поста ми на по-късен етап да ми пише на лично, ще му го пратя. Методът е научно издържан и няма нищо общо с глупостите с вълни, гребени, триъгълници параходи, камиони и т.н. Ако на някой не му достига пипето да разбере за какво се говори в него, съвсем искрено си заслужава да подпира цял живот в униформа фоайето на някой мол или да разтоварва зеленчуци на борсата срещу минимална заплата. Надявам се, ако има поне 10 човека, които знаят как да си инсталират ексел да се закачат и да обменим помежду си някакви намерени стратегии открити чрез метода.
https://www.temporary-url.com/AF43

Mateev
93 получени
65 дадени

Мнение от Mateev » 08 ное 2019, 21:01

Изгледах видеото и стигнах до извода, че този човек не е много наясно с Теорията на вероятностите. Има един единйствен метод (всъщност са два), по които могат да се разпознаят истински печелившите стратегии от тези, които печелят на базата на флуктоации на чистата случайност. Единия метод се базира на доверителния интервал на Expectancy, а втория - на изчисляване на най-вероятната вероятност, изгенерирала криеата на Equity-то.

Аз използвам и двата метода и трябва да си призная честно, че според тях една камара стратегии, които на пръв поглед са се маскирали като печеливши, всъщност се оказва, че или долната граница на доверителния интервал е отрицателна (признак за случайна стратегия), или вероятността, създала Equity-то, е много близка до 50%.

Съжалявам за лошите новини, но и аз донякъде съм разочарован. Мислех си, че посредством Strategy Quant съм открил хиляди печеливши стратегии, но тези два метода разбиха мечтите ми на пух и прах. Живот и здраве ще разкажа и докажа защо всичко това е така, но нека да не изпреварваме събитията.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 11 ное 2019, 10:45

Здрасти, Матеев,
във видеото интересната за мен част беше автокорелацията и как бързо да се провери дали назад във времето има периодична повтаряемост. Разбира се метода е непроложим за рулетка (освен, ако не е повредена или манипулирана), но е приложим за процеси които са в някакъв процент рандъмлес. Примера с петната на слънцето и 11 годишния цикъл на активност беше много добър.

Mateev
93 получени
65 дадени

Мнение от Mateev » 12 ное 2019, 22:57

Автокорелацията изчислява някакъв коефициент, който няма никаква практична стойност. Ами че то дори и флуктоациите на чистата случайност ще ти дадат висок коефициент на корелация, ако извдката от данни е малка по размер.

При статистическите изследвания е много важно човек да е наясно със следното:
1. Какво точно изследва
2. Как да разпознае по резултатие, че е намерил зависимост, а не флуктоации на случайноста
3. Как да я отработи тази зависимост, щото да започне да печели пари в статистически план със сравнително малък дроудаун

Една автокорелация на някакви си числа не ти дава нищо по горните 3 точки. Виж ако предварително ценовите данни се преобразуват във сегменти, от които се строи зиг-заг, то тогава нещата вече изглеждат по съвсем различен начин. Тогава по горните 3 точки ние правим следното:
1. Изследваме средната дължина на тези сегменти. При чистата случайност тази дължина е 2 единици.
2. Флуктоациите на чистата случайност се различават от зависимостите посредством изчисляването на доверителния интервал на средната дължина на сегмента. Ако долната граница е над 2 или горната граница е под 2, то тогава имаме трендоследяща зависимост (над 2) или противотрендова зависимост (под 2).
3. Отработването става посредством купуване по посока на сегмента (ако е над 2) или продаване против посоката на сегмента (ако е под 2). Изхода е по трейлинг стоп с размер 1-ца. В тази стратегия много лесно може да се направи допълнително подобряване на ПМО-то, ако част от сделките се филтрират (забранят) по часове от денонощието или по дни от седмицата.

Та тука накратко описах една работеща концепция за ресърч на печеливши търговски стратегии. Колкото до самата автокорелация - тя е само една математическа залъгалка, ако не е окомплектована с останалите аспекти така, както ги описах в горните 3 точки. Реалността дори е доста по-сложна и трябва човек да се погрижи за поне още 20 точки, преди да възложи живи пари на една потенциално печеливша стратегия..

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”