За ForexForum.bg - предложения и препоръки

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57

Re: За ForexForum.bg

Мнение от Lucifer » 12 дек 2014, 19:11

mrbinks написа:Форума си е супер. Не мисля, че са необходими визуални промени..... просто си е излишен труд, а и съб убеден, че повечето потребители са свикнали както си е постарому.

Днес беше последният срок за заявяване на бонусите!!!!!
Някой да не остане неприятно изненадан!!!!!
Наясно съм ,че на някой им харесва .И на мен в момента не ми пречи и нямам проблем . Аз просто предлагам опцията за втори изглед ако не е скъпо и трудно . Защото преди някой беше казал ,че тук вечер не се пише и не се дискутира . Е аз от опит знам ,че вечер да влезеш във форума си е мъчение за очите и те се изморяват и ми се доспива много по-бързо и това влияе на решението на хората ,които седят будни ,защото си следят трейдър дали да отворят форума и да пишат в него и постоянно да им се налага да си сменят яркостта на екрана . Нормално при сегащната ситуация вечер да не се пише и да е замрял . И ми хрумна ,че ако има опция да се реши този проблем то може форума да стане по-активен и вечер .В момента форума в един вид има ограничение от към време кога може да се пише в него . Например 1.Много е трудно чрез 3G да влизам и да си го хабя бързия интернет да вляза във форума да чета мнения и през деня ,когато хората са на вън форума не е толкова активен и това е едно ограничение 2. Времето през нощта е много тегаво за очите ,а пък сменянето на яркостта постоянно е досадна и ето второ ограничение . Това означава ,че през средата на деня и късно вечер форума е г/д замрял . Ако се добави избор за втори дизайн за през нощта и мобилно приложение форума ще може да е активен 24/7 . На сбирката излезе статистика ,че форума има 2500+ членове и ще се развива . Е представете си много членове ,които имат няколко часа за писане как всичко се излива във форума наведнъж и всеки пише и не можеш да следиш всичко . Ако се направи така ,че да се увеличи времето през ,което да се посещава форума то тези мнения в повече ще са разпределени във времето и ще е по лесна комуникацията . Форума е като влака на метрото . Представи си ,че всички ,които през деня ползват метрото се наредят на веднъж ....е ще е гъчканица и няма да има място за всички да влязат ( реално да се изкажат) ,а као трафиката е разпределен във времето е много по-хубаво .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 12 дек 2014, 19:55

Lucifer написа:1.Оказа се ,че е сложно ,но идеята ми беше за мобилно приложение на форума и се оказа възжмно ,но не е лесно .

2. Блога да може да се споделя директно линк от него в темите ,защото опитах веднъж и не стана .

3.Това е малко по екстравагантно . То е да се съберат мнения по много въпроси на съфорумци и да се напише книга .

4.Да има и черна версия на форума .
Здравей, Lucifer.

Благодаря за предложенията. Ето как ми се виждат на първи поглед:

1. Да, хубаво би било да има мобилно приложение. Ограничени сме от съчетанието на wordpress и phpbb форум, но ще помислим как да стане.

2. Не виждам защо да не става. Ето линк към новина, да видим работи ли.

3. Издаването на книга е наистина екстравагантно предложение. Ако трябва да съм честен, не бих се заел с това, ти ако имаш желание, имаш правото да ползваш текстове от форума с упоменаване на източника :wink:

4. Засега не предвиждам черна тема. Това си е стандартната разцветка, с която всички са свикнали.
Модератор

Потребителски аватар
doubleu
Регистриран: 07 фев 2014, 21:13

Мнение от doubleu » 15 яну 2015, 11:41

S.Zhelev написа: 1. Да, хубаво би било да има мобилно приложение. Ограничени сме от съчетанието на wordpress и phpbb форум, но ще помислим как да стане.
Може да се използват 2 отделни приложения и да се свържат в трето, което да играе ролята на homepage.

За форума може да се използва tapatalk, който си е за този форум идеално, а за блога има сумати приложения безплатни - пък и платени в codecanyon, които да направят сайта мобилен. Другият вариант е просто да се добави код на блога, за да стане респонсив - добър дизайнер ще се справи. :-)

А това третото приложение, за което говорех да е като homepage, то може примерно да се направи то да се тегли.

Примерно, потребителя тегли приложението ForexForum, което изисква инсталация на tapatalk + приложение за блога, а ако се направи респонсив, няма да има изискване за инсталация на друго освен tapatalk.

След това, когато юзъра влезе в него, може да избере дали да разгледа форума или блога и съответно с връзка да бъде препратен. Изпълнимо е и откъм ресурс не е кой знае какво. Напрактика се спестява от правенето на приложение за форум (щото tapatalk си е готово).

PS.: СЕга видях, че предлагат и интеграция на Wordpress в tapatalk, така че това според мен е най-евтиното, лесно и бързо решение, за да се мобилизира сайта. :-)
Никоя мечта не е твърде голяма и никой мечтател не е твърде малък! :-)

typ4o
Регистриран: 10 юли 2014, 17:21

Мнение от typ4o » 19 фев 2015, 16:38

някой може ли да ми каже дали тези бонуси са все още актуални?

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 19 фев 2015, 16:46

typ4o написа:някой може ли да ми каже дали тези бонуси са все още актуални?
Не са.
Never look down on anybody unless you are helping them up.

reenica
Регистриран: 31 юли 2014, 19:15

Мнение от reenica » 17 апр 2015, 20:03

Искам да споделя моето виждане за форума, или поне какво му липсва според мен. Някак вдървен стана напоследък, в Лафчето никой не пише, изглежда за да не го помислят за спамаджия. Пък аз смятам, че всеки от нас в някакъв момент трябва да изчаква през компа, без постоянно да смята, изчислява и нахитрява :smile: Просто да си говорим като хора, така казано. Че всички сме велики, то си е ясно :lol:

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 19 апр 2015, 17:42

На Желев, май не му харесва много много да вижда темите от лафче на първа страница. В темата за бонусите Желев беше подкастрил няколко колеги по тая тема вкл. и мен и от тогава рядко се пише в тези теми.
П.п от телефона като влизам във форума и не ми показва бутона "цитирай" и трябва ръчно да го прявя. От моя телефон ли е или по принцип не се показва бутона като се влиза през тел??
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
1 дадени

Мнение от pitfx » 21 май 2015, 16:13

Нещо бъгна форума.
Върна и датата
Изображение
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
BDSM_Mistress
Регистриран: 31 окт 2013, 07:22

Мнение от BDSM_Mistress » 21 май 2015, 16:41

И друг бъг има. За мненията във форума за които се даваха пари се вдигна "марджина" :grin: Преди 2 правеха левче, сега 20 са необходими :|
4un4o

Бонус: 79.5 лв.

Благодарности: 19

reenica

Мнение от reenica » 21 май 2015, 16:47

Аз навсякъде чета "Мнението все още не е одобрено" - на чужди постове това :-?

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
14 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 21 май 2015, 17:03

reenica написа:Аз навсякъде чета "Мнението все още не е одобрено" - на чужди постове това :-?
Май е цензура това щото много се разгорещихме по някои теми :grin:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 май 2015, 17:07

Днес са качени промени по форума с оглед подновяването на бонусите за писане. Този път мненията от темите в раздела Лафче са изключени при изчисляването на бонуса.
reenica написа:Искам да споделя моето виждане за форума, или поне какво му липсва според мен. Някак вдървен стана напоследък, в Лафчето никой не пише, изглежда за да не го помислят за спамаджия. Пък аз смятам, че всеки от нас в някакъв момент трябва да изчаква през компа, без постоянно да смята, изчислява и нахитрява :smile: Просто да си говорим като хора, така казано. Че всички сме велики, то си е ясно :lol:
Вече всички спокойно могат да си пишат където искат. Бонус за мнения в Лафчето няма да има, така че няма да има и обвенения в спам.
BDSM_Mistress написа:И друг бъг има. За мненията във форума за които се даваха пари се вдигна "марджина" :grin: Преди 2 правеха левче, сега 20 са необходими :|
Бонусите са занулени и се изчисляват само върху постове след 1 май. Благодарностите ще са достъпни за всички, но няма да носят бонус.
pitfx написа:Нещо бъгна форума.
Върна и датата
Изображение
При мен не излиза това съобщение, може проблемът да се е появил временно при качването на промените. Пиши ако все още ти се появява.
Модератор

reenica

Мнение от reenica » 21 май 2015, 17:15

Това е добре :good: Ама и на тая дискусия за соца в основната тема не и е там мястото.

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 21 май 2015, 21:49

Е сега гледайте какво става. Някои хора, които поизчезнаха ще се появят отново при новината за бонуси.

А и Желев излезе веднага при питания. Явно си следи форума нищо че седмици наред не пише. Агент под прикритие :hi:

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
1 дадени

Мнение от pitfx » 21 май 2015, 22:00

BDSM_Mistress написа:Е сега гледайте какво става. Някои хора, които поизчезнаха ще се появят отново при новината за бонуси.

А и Желев излезе веднага при питания. Явно си следи форума нищо че седмици наред не пише. Агент под прикритие :hi:
:grin: :grin: :grin:
Stop loss is your friend

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
19 получени
7 дадени

Мнение от Trader90 » 21 май 2015, 22:08

BDSM_Mistress написа:Е сега гледайте какво става. Някои хора, които поизчезнаха ще се появят отново при новината за бонуси.

Днес влизам и гледам над 15 теми светят в червено, а то за какво било! :grin:

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20

Мнение от trade » 21 май 2015, 22:34

аз ще съм първият спамер ...най активен дет ще се появи ...сега ще видите разни Таневи ,разни боисовци дет изчезнаха... само да зацепят че има бонус веднага при всяка новина за петрола ще я обявяват във форума ...щот брояча чука
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Random Selection
Регистриран: 10 дек 2013, 12:36

Мнение от Random Selection » 21 май 2015, 22:42

Я, бонуси! Пак се почна якото спамене... :grin:
Time takes too much time.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57

Мнение от Lucifer » 21 май 2015, 23:06

Пишете 10 мнения за това как някой ще спами ???Oh the irony ... .
За да не се включа и аз в тази бройка ще задам едно въпросче - Има ли промяна относно правенето на мобилна версия на форума ? Преди се оказа ,че има проблем и няма как да стане ,но после doubleu написа как би трябвало да стане и ...до там . Много неудобно ,защото напоследък се прибирам и сядам на компа чак около 20-21 и после лягам ,че ставам в 6 за даскало .(Добре ,че са матурите да му отпусна края ) И мисля ,че не съм само аз този ,който има проблем със следенето на форума през деня .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 21 май 2015, 23:36

Аз нямам проблем. Нито матури.
Ударила съм го на секс :oops:

Вече се появиха няколко човека, които забелязаха, че пак има бонуси. Сега тази замряла тема очаквам до утре да има поне 2 нови страници с "Ама наистина ли", "Я, гледай ти" и т.н.

Не ми харесва тази работа. Вземете да направите нещо от 2 към 1, два месеца няма бонуси, един има, като не се знае преди края на месеца имащ или нямащ бонуси е. Тоест тарикатите да трябва да пишат 3 месеца в които два могат да се окажат напразни.

А това не се определя от админа, защото като минат два месеца без бонуси следващия ще е ясен, а примерно от курса евро-долар. Ако затвори месеца на цифра свършваща примерно от 0 до 6 няма бонуси, от 7 до 9 има.

Желев, таралеж си вкара в гащите.

Отговори

Върни се в “ЛАФЧЕ”