За ForexForum.bg - предложения и препоръки

admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
1 получени
1 дадени

За ForexForum.bg - предложения и препоръки

Мнение от admin » 06 яну 2010, 22:28

Всякакви въпроси, мения и предложения са добре дошли.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Re: Въпроси, мнения и предложения до Forex Pro

Мнение от StoneHeart » 23 яну 2010, 17:59

Като разгледах условията за търговия с валута ми се наби в очите това, че :
- минималния лот = 0.1
- минимален депозит = 500 (usd,eur,...)
Като се има в предвид , че доста брокери предлагат лот 0.01, и доста по-малко депозити,
то определено тази компания няма да привлече дребни играчи, ... или може би не желае да се занимава с тях.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 24 яну 2010, 00:46

Не мисля, че началният депозит от $500 ще спре потенциален клиент, който цени добрите условия за търговия.
Действително има брокери, които предлагат начален депозит от $50. Техните спредове обиновено са по-високи, предлаганият ливъридж е по-нисък, а разнообразието от финансови инструменти - по-малко. Освен това трудно би могло да се каже на какво разчита човек, който си открива сметка от $50. Дори да печели по 1% на ден, то печалбата му за първия месец ще е около $13, което е недостатъчно да покрие дори сметката за интернет.

10к минимален лот също не би трябвало да е проблем за човек, който желае да реализира приличен доход от forex. Тук обаче се налага да направя една уговорка - 10к минимален лот действително е висок за трейдър, който изгражда някакъв вид grid (мрежа) или прилага Мартингейл. За тези трейдъри минималният лот е от критично значение и единственото разумно решение е да се ползва брокер, който прилага микро (1к) лотове, поне докато сметката не нарастне до 5-цифрена сума.
За всички останали трейдъри 10к минимален лот не е проблем. Не виждам стабилни аргументи (освен по-прецизния ММ) те да се нуждаят от микро лотове в търговията си, особено ако си ценят времето.

Обаче всички трябва да сме благодарни на брокерите, които предлагат микро лотове и сметки от $50. Те осигуряват лесен достъп до пазара на максимално широк кръг хора и точно от такива брокери са тръгнали повечето трейдъри.

САПИ
Регистриран: 31 яну 2010, 11:02

Мнение от САПИ » 03 фев 2010, 13:39

Здравейте,
Исках да проверя ,дали ще мога ,да работя с платформата.........и за това се включих в Демо играта, но докато си търсех нужните настройки :oops: , изгубих графата на инструментите ,как да си я върна .........благодаря предварително и Успехи!!!!

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 фев 2010, 17:42

Здравейте!

Прозорчето с котировките можете да върнете като натиснете Ctrl+M

САПИ
Регистриран: 31 яну 2010, 11:02

Мнение от САПИ » 03 фев 2010, 18:02

S.Zhelev написа:Здравейте!

Прозорчето с котировките можете да върнете като натиснете Ctrl+M
Благодаря колега............но като излеза отново всичко изчезва ,скайпа за кантакти Ваш ли е, и ако е, мога ли да мога ли да се свържа :oops: !!!!!!!!!!!

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 фев 2010, 21:56

Да, аз съм на посоченият скайп. Skype ID: minfin8273

За мен ще е удовоствие да се запознаем.

Поздрави!

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Re: Въпроси, мнения и предложения до ForexBroker.bg

Мнение от StoneHeart » 20 фев 2010, 19:27

И аз не мисля че моя експерт ще се спре пред ограничение Lot_Minimum=0.1 , :lol:
НО Ще се наложи да го преработя ... заради такива като вас :cry: ..... , но дал господ и други :mrgreen:

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 фев 2010, 11:10

Да разбирам ли, че скоро може да станеш клиент на FxPro :)

Потребителски аватар
StoneHeart
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 26 фев 2010, 21:12

Отговора на въпроса е НЕ.
А, като допълнение - прочетете тук : http://www.forextrade.bg/trader/advantages/

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 26 фев 2010, 21:19

Ок, явно просто не съм разбрал предишния ти пост.

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
12 получени
1 дадени

Новият вид на сайта

Мнение от vgc » 18 юли 2010, 19:56

Не знам за каква резолюция е предвиден новият вариант на страниците, но отдавна мониторите са масово поне 1280 точки по хоризонтала и в сегашният си вид преклено малкият размер на карето за самият форум според мен е неудобен. Допълнително доста от качваните картинки в темите като история не се визуализират и препратките сочат към невалидни файлове, но се надявам да не са загубени съвсем безвъзвратно.
Форексът е полезен като ХОБИ

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 18 юли 2010, 20:50

И аз съм за по-широк формат. За прикачените файлове мисля, че също има доста по-удачни решения. На мен лично ми допада начина, по който е направено във форексфактори.

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 юли 2010, 21:42

Благодаря за предложенята.
vgc написа:Не знам за каква резолюция е предвиден новият вариант на страниците, но отдавна мониторите са масово поне 1280 точки по хоризонтала и в сегашният си вид преклено малкият размер на карето за самият форум според мен е неудобен.
Предполагам си прав. Ще потърсим по-добро решение.
vgc написа:Допълнително доста от качваните картинки в темите като история не се визуализират и препратките сочат към невалидни файлове, но се надявам да не са загубени съвсем безвъзвратно.
Няма нищо загубено, още утре ще решим този проблем.

Ако имате други предложения или сте попаднали на някакви бъгове, пишете, за да ги отстраним възможно най-скоро.
fx rookie написа:И аз съм за по-широк формат. За прикачените файлове мисля, че също има доста по-удачни решения. На мен лично ми допада начина, по който е направено във форексфактори.
Идеята, която осъщесвихме на тестовия сървър беше точно както при forexfactory. При прехвърлянето явно плъгина не е сработил. Утре ще го оправим.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 02 авг 2010, 20:54

Не махайте мацката с водещия индикатор, така едно хубаво настроение ми създава.

Наздраве
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 авг 2010, 20:56

Айде поне да сменя мацката :mrgreen:

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 02 авг 2010, 20:58

Добави но тази с водещия индикатор много ми помага. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Re: Въпроси, мнения и предложения до ForexForum.bg

Мнение от S.Zhelev » 04 авг 2010, 12:03

Колегата greedforsuccess преди малко ми изпрати долния скрийншот. Вече съм го препратил на програмистите.
Изображение

Моля ако някой друг има същия или подобен проблем с форума, да пише веднага щом му е възможно.

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 07 сеп 2010, 21:41

Желев имам едно питане. Мисля че е някакво модно течение, понеже преди го нямаше.
Каква е тази тенденция да се шарят сайтовете и по специално форекс сайтовете.
Ей сега влизам в замундата и гледам реклама на традер.бг
Преди беше син изчистен подреден сайт, сега станал като сайт за карнавални стоки с този оранжев цвят. Глупостите които са написани те са под всякаква критика, но няма да задълбавам.
FXpro същата работа, то едни формули едни мадами, някакви награди, томболи, целият сайт прилича на коледна елха с подаръци.
Instaforex същата работа и там така. Щот за глупост, то от такъв тип сайт за всичко може да очакваш да намериш но не и стабилност и от брокерска страна.
Тук гледам същата работа,поне не е брокерски сайт а сам форум с допълнения, какви са тези оранжеви цветове ? Поне като ще е цвят да е червено и то леко тъмно за да придава тежест. Икономиката и парите се свързват със синият и зеленият цвят, придават спокойствие, благодатност, яснота, хладина....
Виж за пример форексфакторито, и там си има разни цветчета, но главният е синьо-бял. То ти гали очите.
И Желев, щяхте да разпъвате форума и да си стане, като нормален форум, а все още прилича на блог. Ясно че трябва да има и реклами, но нека са си на началната страница, новините и те отделно, за какво ни са през цялото време да пълнят екрана. А и най малкото е че и не ги използваме.

И този оранжев цвят, много е натрапчив, сменете го, прекалено е оранжев, тук може да имаме странности, но не сме побъркани.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 сеп 2010, 22:34

greedforsuccess, благодаря ти за бележките.

Ще карам подред:

1. Цветовете - въпросът е изключително субективен. Ако сайтът е само син, на едни ще се види перфектен, на други - скучен и сив. Ако питаш мен, аз също бих предпочел синьо и червено като комбинация. НО! аз не съм дизайнер и когато работя с определен човек, следва му се доверявам.

2. Разширяването на форума - по въпроса се работи, но за съжаление задачата не е приоритетна, а работата никак не е малко. В момента се ползва готово wordpress решение и според програмистите за да разширим форума, трябва да се пренапише целия сайт. Не съм забравил, просто трябва време.

3. Новини, статии и банери - според мен те си имат своето място на всяка страница. Като разпънем форума, ще заемат относително по-малко място.

Може би просто си свикнал със стандартния форумен дизайн.

Относно сайтовете на брокерите - това все пак са retail forex брокери. Те имат изключително ясно дефинирана цел - сайтовете да са максимално user friendly и в същото време да са максимално атрактивни. Ако потребителят не намери къде да кликне през първите 5 секунди на сайта, той просто се маха от там. Брокерите не могат да си позволят това.

Преди време ПИБ пуснаха тази реклама . Рекламата определен излиза извън представите ми за реклама на финансова институция, но от ПИБ обявиха, че резултатите са били повече от добри. Според мен можем да им вярваме, щом последваха и други реклами в същата стилистика.

Ето и сайта на най-големите - Goldman Sachs . Мнозина ще са изненадани да видят хора в гащеризони на началната страница, но те са си там.

Отговори

Върни се в “ЛАФЧЕ”