Избор на forex брокер

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
46 получени
5 дадени

Re: Избор на forex брокер

Мнение от kompira » 25 апр 2018, 16:20

Да и аз получих мейла за AS Expobank:
Withdrawals in USD – 150 EUR commission.
Withdrawals in EUR – 60 EUR commission.

Явно са се захапали нещо с тази банка, но пък има и други методи за теглене с далеч по-ниски такси.
Ще видим, още не съм захранил нищо при алпарците...

stormy
Регистриран: 28 апр 2018, 02:04
2 дадени

Мнение от stormy » 29 апр 2018, 17:12

Здравейте,
от няколко години разцъквам на демо сметки. Целта беше да наблюдавам пазара и да мога да извлека "на практика" разни показатели и модели от котировките и трендовете, не да ги чета само из учебниците (такава ми беше специалността).

Разбира се, все още се смятам за пълен лаик. Отделно от това съм по- скоро risk- averse персонаж.

Спредове, комисионни, слипидж и рекотиране при българските брокери (държа да е такъв) проучих горе- долу. Предпочитам да мога при проблем да ида във физически офис (в София), затова клоня към български брокер.
Понеже чета, че при повече печалби (не че се надявам на такива, имам реална самооценка) брокерите правят номерца, един от критериите ми е лесно и често теглене на пари.
Та от кой бг брокер лесно се теглят суми без баснословни такси и без да ти правят проблеми?

Другият вариант, който обмислям, е центова сметка. За да се упражнявам, но все пак да е малко или много реално. Преди четох,че само Варчев предлагат такава услуга у нас. Все още ли е така?

И при кофти сделки, сметката се нулира и заминава или има и такива брокери, при които можеш да излезнеш и на загуба. Преди време говорих със служител на oanda, която ми хвалеха и той ми отговори, че може и то не до определена сума, а до нефиксиран минус. Това ме стресна малко. Всички брокери ли са така?

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 29 апр 2018, 22:30

kompira написа:
25 апр 2018, 16:20
Да и аз получих мейла за AS Expobank:
Withdrawals in USD – 150 EUR commission.
Withdrawals in EUR – 60 EUR commission.

Явно са се захапали нещо с тази банка, но пък има и други методи за теглене с далеч по-ниски такси.
Ще видим, още не съм захранил нищо при алпарците...
При такива брокери като Alpari.ru дето са регистрирани на скали в океана, банковите депозити/тегления не са желани от самите тях, затова са такива таксите. За да работят с някоя банка в Европа например дето да им приема депозитите, сметката ще е под постоянен мониторинг, защото вероятно е на името на някаква офшорна фирма. При всички положения ще имат ядове с регулациите. Затова негласно ви казват: Ползвайте е-трансферите Skrill, Neteller или каквото е там.
Аз лично за ECN ползвам fxopen.com, по-чист ECN с мост към МетаТрейдъра не съм виждал. Имат си агрегатор на няколко доставчика, това е изключително важно, за да е минимална вероятността от шипове в цената. Случва се поръчката да се изпълни частично, което доказва че ECN-a си е истински т.е. насрещната поръчка не е била с достатъчен обем, че изцяло да изпълни моята. За което ми идва известие в пощата. Единствения проблем, който имам е че през уикенда МТ4 често губи връзка със сървъра и в понеделник като отвори пазара връзката не се възстановява ако не рестартирам Терминала. Вероятно имат някакъв бъг във моста и не го оправиха и това си е. През седмицата няма грижи, изпълнението е светкавично. За теглене към банка комисионната е €30, но има и много други опции с другите е-трансферни системи, няма PayPal. Може и депозиране/теглене с биткойни и друго крипто, но не съм го пробвал. Нищо не рекламирам, просто ми се вижда по-добре от Алпарито, поне са регистрирани в Нова Зеландия.

PartialExecution.png
PartialExecution.png (43.37 KБ) Видяна 1020 пъти
Последна промяна от p_dim на 29 апр 2018, 22:54, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
41 получени
53 дадени

Мнение от p_dim » 29 апр 2018, 22:37

@stormy,
Не му мисли толкова, почвай с една центова сметка при Варчев и готово. Какви са тия "години на демо" :-? До сега трябваше да си затрил 2-3 депозита и да си вече гърмян заек :grin: Варчев е добър избор, за други дето имат центови сметки не знам.

kompira
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 30 апр 2018, 09:07

@p_dim,
Благодаря за препоръката. :hi:

Преди години разцъквах във FXOpen, но сега като гледам доста промени има, в положителен аспект.
В последно време се оглеждам точно за истински ECN, че се оказва трудна задача да се открие такова животно.
Искам да не ми се барат сделките и бързо изпълнение. Съгласен съм и по-висока комисионна да плащам стига 2-те ми условия да са на ниво. А тук комисионните са прилични/задоволителни. Насърчават и да бъдеш активен, чрез "Inactive account fee". Брей... муцка значи.
А това
p_dim написа:
29 апр 2018, 22:30
Може и депозиране/теглене с биткойни и друго крипто
означава, че съм на правилното място. :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 апр 2018, 16:44

stormy написа:
29 апр 2018, 17:12
Здравейте,
от няколко години разцъквам на демо сметки. Целта беше да наблюдавам пазара и да мога да извлека "на практика" разни показатели и модели от котировките и трендовете, не да ги чета само из учебниците (такава ми беше специалността).

Разбира се, все още се смятам за пълен лаик. Отделно от това съм по- скоро risk- averse персонаж.

Спредове, комисионни, слипидж и рекотиране при българските брокери (държа да е такъв) проучих горе- долу. Предпочитам да мога при проблем да ида във физически офис (в София), затова клоня към български брокер.
Понеже чета, че при повече печалби (не че се надявам на такива, имам реална самооценка) брокерите правят номерца, един от критериите ми е лесно и често теглене на пари.
Та от кой бг брокер лесно се теглят суми без баснословни такси и без да ти правят проблеми?

Другият вариант, който обмислям, е центова сметка. За да се упражнявам, но все пак да е малко или много реално. Преди четох,че само Варчев предлагат такава услуга у нас. Все още ли е така?

И при кофти сделки, сметката се нулира и заминава или има и такива брокери, при които можеш да излезнеш и на загуба. Преди време говорих със служител на oanda, която ми хвалеха и той ми отговори, че може и то не до определена сума, а до нефиксиран минус. Това ме стресна малко. Всички брокери ли са така?
Не мисля, че някой регулиран БГ брокер ще ти направи проблем с тегленето на пари, особено пък за суми, които можеш да спечелиш с центова сметка.

При кофти сделка можеш да сложиш стоп лос и да ограничиш загубата. Но това би трябвало да го знаеш след няколко години на демо.

stormy
Регистриран: 28 апр 2018, 02:04
2 дадени

Мнение от stormy » 03 май 2018, 16:09

Да, разбира се.
Интересува ме хипотетично без SL дали мога да потъна под нулата и да дължа пари.
А въпросът за тегленето не беше свързан с центова сметка (малко объркано го формулирах явно). Центовата ми е друга алтернатива просто. Като преход. Преди да си направя реална с повечко пари.

Благодаря за отговорите :)

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 май 2018, 19:59

stormy написа:
03 май 2018, 16:09
Да, разбира се.
Интересува ме хипотетично без SL дали мога да потъна под нулата и да дължа пари.
А въпросът за тегленето не беше свързан с центова сметка (малко объркано го формулирах явно). Центовата ми е друга алтернатива просто. Като преход. Преди да си направя реална с повечко пари.

Благодаря за отговорите :)

Зависи от брокера. Примерно на сайта на Варчев, за които стана дума, си пише:
Моля, обърнете внимание, че загубите могат да бъдат практически неограничени и че първоначално депозираната сума няма трайно да ограничи риска.
В същото време на сайта на Активтрейдс:
Ние защитаваме всички наши клиенти от негативен балас по сметката си
Малко неграмотно са го написали, но смисълът е ясно :)

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
97 получени
66 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 05 май 2018, 17:22

p_dim написа:
29 апр 2018, 22:37
@stormy,
Не му мисли толкова, почвай с една центова сметка при Варчев и готово. Какви са тия "години на демо" :-? До сега трябваше да си затрил 2-3 депозита и да си вече гърмян заек :grin: Варчев е добър избор, за други дето имат центови сметки не знам.
Абе при всеки е различно. Ако не постига задоволителни резултати, защо да почва на Реал. Нали трябва да избере стратегия да тренира на демо и ако е готов да почва на Реал. Така поне мисля аз.
Винг Чун, Ип Ман https://www.youtube.com/watch?v=SSQtBvT6s-Y
ПА, ndimitrov73

КОЙТО ОТ ФОРЕКС РАЗБИРА, ТУК СЕ СПИРА.

Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
97 получени
66 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 05 май 2018, 21:52

kompira написа:
30 апр 2018, 09:07
@p_dim,
Благодаря за препоръката. :hi:

Преди години разцъквах във FXOpen, но сега като гледам доста промени има, в положителен аспект.
В последно време се оглеждам точно за истински ECN, че се оказва трудна задача да се открие такова животно.
Искам да не ми се барат сделките и бързо изпълнение. Съгласен съм и по-висока комисионна да плащам стига 2-те ми условия да са на ниво. А тук комисионните са прилични/задоволителни. Насърчават и да бъдеш активен, чрез "Inactive account fee". Брей... муцка значи.
А това
p_dim написа:
29 апр 2018, 22:30
Може и депозиране/теглене с биткойни и друго крипто
означава, че съм на правилното място. :smile:
Дали си на правилното място времето ще покаже. Гледам в армито оценката не е цветуща. А и последните отзиви нещо не са в полза на брокера. Нещо ECN брокер със само 100 $ депозит и плаваща комисионна нещо не ми се вързва. Ама ако сте Хепи значи добре.
ПА, ndimitrov73

Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

kompira
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 05 май 2018, 22:27

ndimitrov73 написа:
05 май 2018, 21:52
Дали си на правилното място времето ще покаже. Гледам в армито оценката не е цветуща. А и последните отзиви нещо не са в полза на брокера. Нещо ECN брокер със само 100 $ депозит и плаваща комисионна нещо не ми се вързва. Ама ако сте Хепи значи добре.
Разбира се, че времето ще покаже, няма да се женя за даден брокер... Тази работа малко по схемата проба-грешка. Отзивите в нета не бива да са 100% мерило, защото не се знае колко компетентни хора са ги писали (може да има и фалшиви такива с рекламна цел), но все пак може да е някакъв ориентир...
И голямата сума за депозит не е гаранция за качество. Тук дават възможност и на нискобюджетните трейдъри да се докоснат (евентуално) до системата, въпреки по-високата комисионна при ниските суми...
Ако имаш някакво предложение за читав ECN, може да споделиш.

Потребителски аватар
ndimitrov73
97 получени
66 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 06 май 2018, 04:06

kompira написа:
05 май 2018, 22:27
ndimitrov73 написа:
05 май 2018, 21:52
Разбира се, че времето ще покаже, няма да се женя за даден брокер... Тази работа малко по схемата проба-грешка. Отзивите в нета не бива да са 100% мерило, защото не се знае колко компетентни хора са ги писали (може да има и фалшиви такива с рекламна цел), но все пак може да е някакъв ориентир...
И голямата сума за депозит не е гаранция за качество. Тук дават възможност и на нискобюджетните трейдъри да се докоснат (евентуално) до системата, въпреки по-високата комисионна при ниските суми...
Ако имаш някакво предложение за читав ECN, може да споделиш.
За ECN брокери аз мога да дам. Global Prime.com.au
BlackBullmanrkets.com
Въпроса е найстина ли ти трябва ECN брокер. Защото според мен в по-голямата част от трейдърите не се нуждаят от такъв вид брокери излишен лукс е според мен. Ама ти си решаваш.

Между другото прегледай cashback forex.com ако брокера ти е в списъка връщат част от спредът. Прочети условията
ПА, ndimitrov73

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 08 май 2018, 11:19

Въпрос!
Някой в час ли е с регулацията на ESMA относно ливъринджа дет ща наложат в близко време. Макс 1:30 при форекс търговията.

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
117 получени
7 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 08 май 2018, 11:28

Georgi написа:
08 май 2018, 11:19
Въпрос!
Някой в час ли е с регулацията на ESMA относно ливъринджа дет ща наложат в близко време. Макс 1:30 при форекс търговията.
До една година , някъде ще влезе в сила ...........
Но мисля , че ще ''измислят'' вратички , от сорта ..... '' ако си дългогодишен клиент - ще те пишат ''профи'' и ще оставят по голям ливер ......... ''
Като пример го давам само , де ............ може да не е точно това ...........
Но идеята ми е че '' вратички '' ще има ......................

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 08 май 2018, 11:39

Знам че в щатите от време оно си е 1:50. Щот, по висок, регулатора го тълкува вече като хазарт.

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 08 май 2018, 13:22

Малкия Кондор написа:
08 май 2018, 11:28
Georgi написа:
Въпрос!
Но мисля , че ще ''измислят'' вратички , от сорта ..... '' ако си дългогодишен клиент - ще те пишат ''профи'' и ще оставят по голям ливер ......... ''
Точно това ще се опитат направят, но засега изискванията не са никак лесни за покриване.

Ето изискванията на FCA един клиент да бъде квалифициран като професионален:

in relation to MiFID or equivalent third country business in the course of that assessment, at least two of the following criteria are satisfied:

(a) the client has carried out transactions, in significant size, on the relevant market at an average frequency of 10 per quarter over the previous four quarters;
(b) the size of the client's financial instrument portfolio, defined as including cash deposits and financial instruments, exceeds EUR 500,000;
(c) the client works or has worked in the financial sector for at least one year in a professional position, which requires knowledge of the transactions or services envisaged;

Освен това професионалните клиенти ще получат по-висок левъридж на цената на по-ниско ниво на защита. Не знам дали е добра сделка.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 08 май 2018, 13:37

С размера на портфейла ще имам малко проблем изглежда..........................

Потребителски аватар
aienou
Регистриран: 11 окт 2010, 20:32
25 получени
4 дадени

Мнение от aienou » 08 май 2018, 16:32

Регулациите влизат в сила от 28.05.Поне така се пише.

Потребителски аватар
bigi
Регистриран: 08 ное 2013, 00:47
33 получени
61 дадени

Мнение от bigi » 08 май 2018, 16:41

Аз съм при "Адмирал маркетс". Периодично ми пращат съобщения,че новите правила влизат от 28 май. И ако искам да ги избегна,да се "впиша" при тях като "професионален трейдър". Дори организират безплатни информационни семинари.
"Очаквай най- доброто, но винаги бъди подготвен за най- лошото"

Pipster
Регистриран: 22 фев 2018, 17:19
10 получени
4 дадени

Мнение от Pipster » 08 май 2018, 16:58

Привет, момци,
нека и аз да се включа по темата - това, че липсва защита от негативен баланс е огромен минус.
За щастие - легитимните (разбирай регулирани) брокери ще им се наложи да имат тази опция включена по подразбиране след влизане в сила на ЕСМА регулацията.
Малко (без)срамна реклама - JFD Brokers има такава защита и сега. Освен това, тегленията стават в рамките на 3 работни дни, таксите са по-малки и достъпът(изпълнението на поръчките) е DMA/STP.
Това е защото лицензът за DD(MM) е доста скъп. Втората причина е, че фирмата работи и печели от комисионни по тази причина няма нужда от такъв лиценз.
Описал съм всички условия в тази тема.
Малкия Кондор написа:
08 май 2018, 11:28
Georgi написа:
Въпрос!
Като пример го давам само , де ............ може да не е точно това ...........
Но идеята ми е че '' вратички '' ще има ......................
Вратичките вече са измислени:
- Регистрира се дъщерна фирма, която предоставя "gambling service" (т.е. не е брокер, а хазартна дейност) и така, тази дъщерна фирма не попада под ударите на регулацията (ЕСМА), тъй като не е брокер, и корабът-майка (брокера) предоставя по-голям левъридж на клиентите си като "услуга от трета страна (3rd party service)".
- Вариант 2 - регистрира се дъщерна фирма/ или се мести главният офис на компанията на някой остров от рода на Вануату, Мавриции и т.н. където тази регулация не важи и фирмата си продължава предоставянето на висок левъридж без да е застрашена от ЕСМА.
Това само на прима виста.

И двата варианта по-горе не са много добра оферта, защото се предпоставка за много злоупотреби и когато има проблем няма да има регулатор, на който да разчиташ че ще ти помогне.
aienou написа:
08 май 2018, 16:32
Регулациите влизат в сила от 28.05.Поне така се пише.
Имам усещането, че се бъркате с GDPR регулациите, които нямат общо с ЕСМА и левъриджа - те влизат в сила на 25.05 този месец.
За ЕСМА още не е ясно кога ще влезе в сила. По предварителни данни ще е около Юни-Юли.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”