Избор на forex брокер

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Re: Избор на forex брокер

Мнение от good mood » 31 авг 2017, 09:05

Има някаква драма с напуснали или уволнени служители на Бенчмарк. Няма да взимам страна, но искам да поставя един друг въпрос.
Бенчмарк предлагат собствена кредитна карта, издател на която казват, че е определена фирма. Хвърлих едно око и се изненадах, че тя се
води наследник на Кредибул. Те даваха бързи заеми и преди 4-5 години нещата при тях драстично се влошиха и фалираха. При това интернет е добре "почистен" и Кредибул се води "много успешна". А добре помня, че и там имаше скандали за шуробаджанащина и пробутване на некадърници, които са докарали фирмата до фалит, а имаше и обвинения за кражби дори.

Споменавам ги, защото на два пъти взимах заеми от тях. Имаха офис в Обеля някъде. В началото тръгнаха добре, но когато взех втория заем моя кредитен консултант ме предупреди, че нещата се скапват. Той напусна, а за си доизплатих всичко и повече с тях не се занимавах, макар че вече се водех "лоялен клиент с преференции". Обаче те се заядоха с мене преди 3-4 години. По-точно тези, които им бяха докопали архива.
Бяха фалирали и някой е взел документацията и ползвайки личните данни, което е явно незаконно се започна един тормоз. Обаждаха ми се
някакви като мутри да ми обясняват, че съм имал неплатени вноски към Кредибул и да сме се договорели да си платя. Аз обаче си пазех документа, където пише, че съм си платил всички вноски и им теглих една майна. Повече не ме безпокоиха, но сигурно са се пробвали където мине номера. Сега е малко обезпокоително, че същата фирма я вадят от нафталина и я представят в измислена светлина колко била успешна.
Бенчмарк може и да е добър брокер, но аз не бих си поверил парите при тях при положение, че имат подобни съмнителни партньори. :wink: :o :shock: :oops: :lol:

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 31 авг 2017, 12:26

Щом се е стигнало дотам да се ебават със служетелите си за някакви 500 лв нещата не са розови. Най-голямата мотика за една компания са недоволните и нелоялните и служители, стигне ли се до там нещата са необратими.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 01 сеп 2017, 15:22

Последно време виждам, че всички са полудели по разни бонус програми. Искам само да вметна. Как мислите кои брокери правят тези маркетингови трикове? Според мен това са новооткритите брокери и тези които нямат много клиенти. Защо хубавите коли нямат нужда от реклама като Мерцедес и БМВ например? Защото марката продава. Това е доказана марка и няма нужда да се рекламира. И така кой брокер ще пуска почти всеки ден бонус програми? Отговора на този въпрос ще запазя за себе си. Но лично на мен ми светна една червена лампичка. Лично аз при такъв брокер няма да инвестирам парите си. И още веднъж ще подчертая и ще обърна внимание на новите поели по не лекия път на трейдъра. Проверявайте си добре брокера преди да вкарвате пари. Има много места за сравняване на брокери, рейтинги и мнения за съответния брокер. Не инвестирайте в новооткрити и непроверени брокери рискът е голям и е за ваша сметка. Питайте тук или в други форуми преди да предприемете каквото и да било. Все ще се намери кой да ви помогне. Това ще ви спести много нерви, главоболия, време и най-вече дефицитния ресурс "пари".
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
bigi
Регистриран: 08 ное 2013, 00:47
1 получени

Мнение от bigi » 04 сеп 2017, 16:35

Защо само плюем по брокерите и казваме кои не са добри? Сигурно всички тук са си избрали брокер и търгуват в момента с него. Кажете в последните години,как са се променили нещата,кои брокери харесвате.
Аз търгувам с Адмирала и съм доволен. Харесвам и Активтрейдс, смятам и при тях да си открия.
"Очаквай най- доброто, но винаги бъди подготвен за най- лошото"

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 04 сеп 2017, 17:56

bigi написа:
04 сеп 2017, 16:35
Защо само плюем по брокерите и казваме кои не са добри? Сигурно всички тук са си избрали брокер и търгуват в момента с него. Кажете в последните години,как са се променили нещата,кои брокери харесвате.
Аз търгувам с Адмирала и съм доволен. Харесвам и Активтрейдс, смятам и при тях да си открия.
Тази година гледам има отрицателни отзиви за активтрейд.

http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... trades.com

Аз ползвам simpleforex и сега тествам на демо Blackbullmarkets.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
bigi
Регистриран: 08 ное 2013, 00:47
1 получени

Мнение от bigi » 05 сеп 2017, 08:50

ndimitrov73 написа:
04 сеп 2017, 17:56
bigi написа:
04 сеп 2017, 16:35
Тази година гледам има отрицателни отзиви за активтрейд.

http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... trades.com

Аз ползвам simpleforex и сега тествам на демо Blackbullmarkets.
Смятам,че не са толкова много отрицателните мнения в линка,който даде. Все пак хората имат склонността да обвиняват другите за собствените си грешки,така че смятам,че като не им върви търговията,виновен е брокерът. А и все пак ми остава Адмирал-а.
Споделете мнение за българските брокери,които са клонове на чуждестранни брокери. Аз мисля,че се представят доста добре у нас.
"Очаквай най- доброто, но винаги бъди подготвен за най- лошото"

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 сеп 2017, 23:11

ndimitrov73, във FPA ще намериш отрицателни отзиви за практически всеки брокер. Няма как да имаш десетки и стотици хиляди клиенти и да няма няколко човека недоволни.

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 09 сеп 2017, 17:54

S.Zhelev написа:
06 сеп 2017, 23:11
ndimitrov73, във FPA ще намериш отрицателни отзиви за практически всеки брокер. Няма как да имаш десетки и стотици хиляди клиенти и да няма няколко човека недоволни.
Това си е напълно вярно. :grin: Ето Димитров хвали Blackbullmarkets, а аз вече се чудя що за брокер са щом дори регистрацията на нов акаунт не сработва. :shock: Вкарвам си данните и накрая ми забива и дори грешка не дава. Върти едно кръгче и си цикли до безкрайност. :oops: :-? Смених браузъра и пак същото. Обадих се на приятел и при него същото вечно кръгче. 8-) :lol: Писах им и те ми отговориха да им пратя данните, че ще ме регистрират ръчно. Пратих ги, но седмица след това няма ни вест ни кост от тях. Нова Зеландия верно са пълни аборигени. :grin: :lol: :o :oops: :P

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 09 сеп 2017, 22:34

Аз гледам и рейтингите. Сега ми е щукнала една муха в главата. Искам да инвестирам част от парите които съм изкарал в курс при някой майстор. избрал съм тези двамата гhttp://www.forexpeacearmy.com/forex-reviews/70 ... market.com и http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... sforex.com Ама се чудя кой от двамата. По принцип съм се спрял на втория ама с тази анти реклама https://2ndskiesforex.com/forex-videos/ ... -gambling/ нещо ме отблъсна. За това което говори е състезание и сметката е демо. Самия Нейл казва че е трейдвал много рисковано за да спечели това състезание. Явно двамата са голяма конкуренция.

А между другото дай някакви отзиви от Blackbullmarkets като ги пробваш. Мерси предварително. За сега на демото са ОК. ама за реал не знаем.

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 10 сеп 2017, 22:23

ndimitrov73 написа:
09 сеп 2017, 22:34

А между другото дай някакви отзиви от Blackbullmarkets като ги пробваш. Мерси предварително. За сега на демото са ОК. ама за реал не знаем.
Как да ги пробвам като не мога да се регистрирам при тях? :shock:
Ти пробва ли да си направиш реална сметка там? :smile:
Изглежда не приемат нови клиенти. :-? :shock:

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 10 сеп 2017, 22:42

Опиши какъв е точно проблема, ако обичаш. Не можеш да качиш документите и да ги изпратиш ли? Или не можеш да се регнеш въобще? Те имат и Лайф чат.

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 10 сеп 2017, 22:58

ndimitrov73 написа:
10 сеп 2017, 22:42
Опиши какъв е точно проблема, ако обичаш. Не можеш да качиш документите и да ги изпратиш ли? Или не можеш да се регнеш въобще? Те имат и Лайф чат.
Попълвам си всички страници и накрая след последната почва да върти едно кръгче и повече не се спира. Пробвах 5-6 пъти с различни браузъри.
Пробваха и мои приятели. С прикачване на документи и без документи. Все тая. Дори едно писмо не пратиха. Мисля си, че вероятно страните от ЕС сме им в игнор листата. Ти от САЩ може и да успееш. На работещ чат още не съм попадал. Все са оффлайн. Загубиха ме за клиент. Щом една регистрация не става какво ли следва после? Предпочитам да не знам. Желая ти успех! :grin: :wink: :o :shock: :lol:

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 10 сеп 2017, 23:04

Определено навсякъде чета много добри отзиви за този брокер. Няма да се учудя, ако имат много кандидати да не могат да се справят със заявките. Ето още коментари. http://forex-rating.online/brokers/blackbull-markets
Jignesh Shah:
Very good broker. I am trading past 5 months. Spreads are awesome. Gold and Euro spreads are the best. Mine is prime account, they gave me with $1k deposit even though minimum is $2k. Very good support staff. I have withdrawn 2 times now and both times i got my money back in 24hours. Keep up the good work and help me make more money.....hehe

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 10 сеп 2017, 23:44

good mood написа:
10 сеп 2017, 22:58
ndimitrov73 написа:
10 сеп 2017, 22:42
Попълвам си всички страници и накрая след последната почва да върти едно кръгче и повече не се спира. Пробвах 5-6 пъти с различни браузъри.
Пробваха и мои приятели. С прикачване на документи и без документи. Все тая. Дори едно писмо не пратиха. Мисля си, че вероятно страните от ЕС сме им в игнор листата. Ти от САЩ може и да успееш. На работещ чат още не съм попадал. Все са оффлайн. Загубиха ме за клиент. Щом една регистрация не става какво ли следва после? Предпочитам да не знам. Желая ти успех! :grin: :wink: :o :shock: :lol:
Аз се регистрирах за секунди. Качих само сметка за ток без ID документи. И Ето резултата:
Screenshot at 2017-09-10 16-40-04.png
Screenshot at 2017-09-10 16-40-04.png (327.86 KБ) Видяна 365 пъти
Опитай да изтреш история и бисквидки и т.н. в баузера. Аз имам проблем когато влизам в сайта на правителството и правя това. Изчиствам си хисторито и става не мога да кажа защо.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 11 сеп 2017, 05:04

Няколко часа по-късно:
Screenshot at 2017-09-10 21-57-07.png
Screenshot at 2017-09-10 21-57-07.png (219.64 KБ) Видяна 356 пъти
Какво мога да добавя повече. Сами преценете. Американците може да са с предимство :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 11 сеп 2017, 17:48

ndimitrov73 написа:
10 сеп 2017, 23:44
Опитай да изтреш история и бисквидки и т.н. в баузера. Аз имам проблем когато влизам в сайта на правителството и правя това. Изчиствам си хисторито и става не мога да кажа защо.
Позачистих, както ти ми препоръча. После говорих с тези по чата и сигурно и те са позачистили. :grin:
Факт е, че вече имам реална сметка. :wink: При това ми верифицираха всички документи за 15 минути, а
уж пише да се чака 48 часа. :shock: :oops: Чак ми се вижда леко съмнително, защото вече ме натискат да
депозирам при тях. :-? :shock: :oops:

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 11 сеп 2017, 18:05

good mood написа:
11 сеп 2017, 17:48
ndimitrov73 написа:
Позачистих, както ти ми препоръча. После говорих с тези по чата и сигурно и те са позачистили. :grin:
Факт е, че вече имам реална сметка. :wink: При това ми верифицираха всички документи за 15 минути, а
уж пише да се чака 48 часа. :shock: :oops: Чак ми се вижда леко съмнително, защото вече ме натискат да
Всеки брокер може да те натиска колкото си иска. Избора си е твой. Ако искаш пробвай ги на демо виж какво ще се получи и си решавай. Аз само ще им забия един въпрос за Ислямската сметка и Примото. Ислямската е ясно, че няма суап ама дали не си го избиват със спредовете. Иначе за мене твърдо съм решил да правя бизнес с тях на този етап. Само ще ги пробвам на плътност като колегата дето цитирах. Ще се опитам да захраня примото с 1000$ като минимума е 2000 и ще видя дали ще мине номера. :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 11 сеп 2017, 18:17

Питах ги. Разликата е в спреда. При ислямската минимума е 200 кинта и няма суап, а Примото 2000 кинта минимум и 6 кинта на лот. За сега съм пуснал една Примо на Демо и ги разцъквам и ще видим. so far so good.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 11 сеп 2017, 18:20

good mood написа:
11 сеп 2017, 17:48
ndimitrov73 написа:
Хайде да ти е на късмет. Ако ги пробваш пусни някакво мнение тук, ако обичаш и имаш време. И както знам ти си обиколил доста брокери. Дай някакво сравнение на брокерите, ако имаш време разбира се. Положителни и отрицателни страни за всеки брокер. Все пак темата е избор на брокер. Мерси предварително от мен.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Мнение от emonik » 11 сеп 2017, 18:52

Ако търгувате валутни двойки не знам защо брокер чак в Нова Зеландия , ако съм разбрал правилно . Международните банкови преводи са скъпи , което ограничава броя тегления и яде от печалбата .

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”