Избор на forex брокер

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Re: Избор на forex брокер

Мнение от good mood » 02 юли 2017, 11:49

druster написа:
good mood написа:
Най-лошите са много и ги знаем. Кажете за най-приемливите. Реших да дам още една седмица шанс на Айси. Да видим как ще се представят. :grin: :wink:
Аз те помолих да качиш линкове или скрийншот на 2-3 твои сделки да видим ти как си се представил,ти не пожела.Щяхме да обсъдим как са ти ударили стоповете и дали брокера ти е ощетил.Тогава можеш да пуснеш оплакване в ASIC и бъди сигурен ,че ще се заемат с нещата.А другото без доказателства е общи приказки от твоя страна.
Вероятно вината е моя, че слагам близки стопове, но такъв е моя стил. А при брокера дразнещото е начина по който ми удря стоповете. Няма как да сложа скрийншотове, но ще обясня с две думи. Купувам например евро-долар и цената качва 5-6 пипса. Слагам стоп на +1. При мен спреда е 0, но плащам комисионна и за да я покрия ми трябва печалба от 0.7 пипа. В момента, в който сложа стоп не минава и минута и цената прави рязко захождане до стопа ми и го удря и после си се връща на първоначалната позицията. Нали се сещаш - Цак-цак - буквичката V прави графиката. И естествено слипидж от 0.2 до 0.5, което прави поръчката ми дори губеща. И това десетки пъти в рамките на три дни. Затова отбелязах бавния сървър. Дреме, дреме и щом пусна поръчка се активира и се движи на подскоци и гапове - цак-цак. Много дразнещо и неприятно. Само забележи - за една седмица съм платил $121 комисионни и съм само на 19 долара загуба и като ми върнат 22% от комисионната (участвам в една програма), то ще се окаже, че дори съм на лека печалба. Опитват се, но няма да ме съборят, защото аз съм българин, а не някоя еврогейска шушумига. Не са познали. :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 02 юли 2017, 12:03

good mood написа:
druster написа:
good mood написа:
Най-лошите са много и ги знаем. Кажете за най-приемливите. Реших да дам още една седмица шанс на Айси. Да видим как ще се представят. :grin: :wink:
Аз те помолих да качиш линкове или скрийншот на 2-3 твои сделки да видим ти как си се представил,ти не пожела.Щяхме да обсъдим как са ти ударили стоповете и дали брокера ти е ощетил.Тогава можеш да пуснеш оплакване в ASIC и бъди сигурен ,че ще се заемат с нещата.А другото без доказателства е общи приказки от твоя страна.
Вероятно вината е моя, че слагам близки стопове, но такъв е моя стил. А при брокера дразнещото е начина по който ми удря стоповете. Няма как да сложа скрийншотове, но ще обясня с две думи. Купувам например евро-долар и цената качва 5-6 пипса. Слагам стоп на +1. При мен спреда е 0, но плащам комисионна и за да я покрия ми трябва печалба от 0.7 пипа. В момента, в който сложа стоп не минава и минута и цената прави рязко захождане до стопа ми и го удря и после си се връща на първоначалната позицията. Нали се сещаш - Цак-цак - буквичката V прави графиката. И естествено слипидж от 0.2 до 0.5, което прави поръчката ми дори губеща. И това десетки пъти в рамките на три дни. Затова отбелязах бавния сървър. Дреме, дреме и щом пусна поръчка се активира и се движи на подскоци и гапове - цак-цак. Много дразнещо и неприятно. Само забележи - за една седмица съм платил $121 комисионни и съм само на 19 долара загуба и като ми върнат 22% от комисионната (участвам в една програма), то ще се окаже, че дори съм на лека печалба. Опитват се, но няма да ме съборят, защото аз съм българин, а не някоя еврогейска шушумига. Не са познали. :grin: :grin: :grin:
И за двете платформи МТ4 и cTrader има функция да покажеш сделката,така че при твое желание ще я покажеш,ако не искаш си е твоя работа. Така обяснено от теб , е ми при всеки брокер го има това движение, то това е пазара, има тренд после корекция и т.н. За да си платил за една седмица 121$ комисионни , значи си изтъргувал около 17-18 лота. Слипидж има навсякъде, ако не знаеш какво е провери и прочети.
Information is the most dangerous weapon of all the world.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Мнение от emonik » 02 юли 2017, 12:21

Човека каза че ще направи клипче и за добрите , според него .

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 02 юли 2017, 12:26

druster написа:
И за двете платформи МТ4 и cTrader има функция да покажеш сделката,така че при твое желание ще я покажеш,ако не искаш си е твоя работа. Така обяснено от теб , е ми при всеки брокер го има това движение, то това е пазара, има тренд после корекция и т.н. За да си платил за една седмица 121$ комисионни , значи си изтъргувал около 17-18 лота. Слипидж има навсякъде, ако не знаеш какво е провери и прочети.
Няма нужда да показвам сделките. Нека си направя сам изводите. Дали от жегата, дали от прекалено желание да спечеля, но след вторник напуснах комфортната зона и по едно време висях на 300 долара загуба. Големи обеми и необосновани рискове, но все пак се измъкнах почти сух от цялата патаклама. Така и не можах да приема за нормален този ръст на еврото и непрекъснато скъсявах. Чак накрая смених плочата и така поизбих от загубите.

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 03 юли 2017, 15:22

Стойте далече от Тикмил. Тия са абсолютен скам. Три документа за доказване на адрес им пращам и те ги одобряват, но искат още. Не им стига банково извлечение от една банка ами искат още едно от друга банка. Още малко ДНК експертиза. Да пътуват с товарния влак. :o :( 8-) :-? :shock:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 юли 2017, 15:56

good mood написа:Стойте далече от Тикмил. Тия са абсолютен скам. Три документа за доказване на адрес им пращам и те ги одобряват, но искат още. Не им стига банково извлечение от една банка ами искат още едно от друга банка. Още малко ДНК експертиза. Да пътуват с товарния влак. :o :( 8-) :-? :shock:
А предложиха ли ти да си откриеш сметка в офшорката им?

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 03 юли 2017, 17:27

S.Zhelev написа:
good mood написа:Стойте далече от Тикмил. Тия са абсолютен скам. Три документа за доказване на адрес им пращам и те ги одобряват, но искат още. Не им стига банково извлечение от една банка ами искат още едно от друга банка. Още малко ДНК експертиза. Да пътуват с товарния влак. :o :( 8-) :-? :shock:
А предложиха ли ти да си откриеш сметка в офшорката им?
Не. За офшорката дума не са отваряли. Пращат ми стандартни отговори: The documents provided have been accepted by us, however, according to our FCA AML procedure, our Compliance Department requests an additional documentation proving your residential address:

· Latest utility bill (gas, electricity or landline phone)
· or Bank account statement (from another bank)
· or any other official document that includes your name and address

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Re: Избор на forex брокери

Мнение от i6On » 04 юли 2017, 21:20

i6On написа: стига да са коректни, а те май са от малкото останали читави, не ми пречи ако и да са нигерийски адвокати на богати принцове :grin:
тук се самоцитирам понеже от глупост ли от прибързаност ли, реших да нахваля дукаскопи, обаче в момента съм малко със смесени чувства.
досега бях ги пробвал единствено на демо и впечатленията ми бяха предимно добри. ревюта, мнения на трейдъри и т.н., също са предимно добри.
в моя случай обаче, не съм доволен от отношението на администратора на сметката ми, с който нещата не винаги стават от първия път.

историята започна с това, че след като си качих личните данни, придружени от снимка на лична карта етс, и съвсем добросъвестно попълних декларации че доходите ми са легални и т.н., въпросният администратор ми поиска доказателство за доходи и започна да разпитва по- обстойно с каква дейност се занимавам.
аз съвсем спокойно пренебрегнах въпроса за дейността и му пратих снимка на фактура от гугъл, от която става ясно, че най-малкото сумата, която смятам да внеса е законно придобита.
след два дни мълчание, от страна на въпросния администратор, го попитах как вървят нещата по откриването на сметката и вместо отговор от него получавам имейл от някой от по- високо ниво на съпорта, предоплагам, който ми повтаря същите неща но на английски. на мен вече почва да ми дотяга цялата работа, затова отговарям, че вече съм пратил доказателство за доход, който покрива първоначалната сума по сметката, затова ако го приемат ок, ако не да ми трият данните и няма проблеми.

следва отговор от личния ми администратор, който ми казва, че всичко е ок и мога да продължа с подписването на договора.

в един момент, докато чета общите им условия, нещо започва да ме гложди. не знам, може би прекаленото въпроси относно супер лични неща, като доходи и предмет на дейност и т.н., започват да ме човъркат и пробуждат параноика в мен. това ме кара да си задам и въпроса: "искам ли да продължа с брокер, който ме кара да се чувствам така?" и съответно решавам да отхвърля договора.

натискам бутона диклайн, пиша на аминистратора по сметката, че не се чувствам готов да си отворя сметка при тях и го моля да ми изтрие личните данни.
отговора е, че не могат понеже някакви лицензи и т.н., ги задължават да пазят данните на клиентите си в продължение на 5 години.
пиша отново, уточнявайки, че аз фактически не съм им клиент и моля още веднъж любезно да ми изтрият данните.
отговора е, че не е само за клиенти, но важи и за всички данни от процеса по откриване на сметка.
едва след като му цитирам член 7, точка А от тази директива http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 46&from=en, след по- малко от 10 мин. въпросния служител на дукаскопи ми отговаря, че ще препрати искането ми на правния им отдел, което потвърждава впечатлението ми, че досега ми е отговарял, каквото му дойде на акъла.

не знам, по принцип не е кой знае каква история, но от цялата ми кореспондеция с този администратор струи някаква недружелюбност, което ме кара по- скоро да съм резервиран към този брокер. пак казвам, чел съм предимно добри отзиви за тях, но това отношение към дребния клиент, лично мен ме отблъсква.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Мнение от emonik » 04 юли 2017, 21:58

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 04 юли 2017, 22:04

i6On написа:въпросният администратор ми поиска доказателство за доходи и започна да разпитва по- обстойно с каква дейност се занимавам.
аз съвсем спокойно пренебрегнах въпроса за дейността и му пратих снимка на фактура от гугъл...
Много е дразнещо това, макар че въпросите за доходите и професията са част от стандартния въпросник на много брокери. Не че в повечето случаи не можеш да си напишеш каквото искаш... Но има брокери, които искат доказатества по въпроси, които са наистина чувствителни - примерно банково извлечение, с което удостверяваш, че наистина притежаваш сумата, която си декларирал, че имаш.

На мен пък преди време FXCM просто отказаха да ми открият сметка без да посочват конкретна причина. На мен сметката ми трябваше, за да събирам данни за спредовете им от реален акаунт и като ме питаха колко пари ще внеса, казах някаква малка сума. Включи се втори господин, който ме попита дали смятам да инвестирам сериозно - казах му, че преди да вкарам някаква сериозна сума искам да тествам услугите им. След няколко дни дойде отговор, че няма да ми е открият сметка.

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Мнение от i6On » 04 юли 2017, 23:20

S.Zhelev написа: Много е дразнещо това, макар че въпросите за доходите и професията са част от стандартния въпросник на много брокери. Не че в повечето случаи не можеш да си напишеш каквото искаш... Но има брокери, които искат доказатества по въпроси, които са наистина чувствителни - примерно банково извлечение, с което удостверяваш, че наистина притежаваш сумата, която си декларирал, че имаш.
да, аз не съм работил с кой знае колко, но при останалите с една декларация, че доходите ти са легални и няколко общи въпроса за приблизителни доходи, са ми били достатъчни за отваряне на реална сметки.
сега като гледам съм писал фактура от гугъл, но не съм уточнил, че е фактура на гугъл, която удостоверяваше, че сумата, която влагам е спечелена от адсенс. затова и ме издразни, че започнаха да ме пристискат за повече извлечения. такова нахлуване в личното пространство е направо неадекватно, когато говорим за сравнително малки суми.

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 06 юли 2017, 11:37

Да си поговорим пак за Айшето (IC Markets). Те твърдят, че са ЕЦН брокер. Ок. Аз си отворих при тях две ECN True сметки и си търгувам с тях. Рядко имам едновременно сделки, но днес се случи това - на двете сметки все дълги евро/долари на печалба. Сложих им дори плюсовите стопове на едно и също място - 1.13530. Удариха ми ги както си е реда, но тук идва изненадата - на едната сметка поръчката затворена точно на цената - 1.13530, а на другата слипидж - 1.13528. По едно и също време и при най-висшата технология ЕЦН да се получават разлики? Това не е ли странно? Иначе тази нощ ги оръсих 200 долара и си ги платиха без да мънкат. Напипвам им слабите места и ще си ги муфтя дълго време, надявам се. :grin: :lol:

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 06 юли 2017, 13:14

good mood написа:
06 юли 2017, 11:37
Да си поговорим пак за Айшето (IC Markets). Те твърдят, че са ЕЦН брокер. Ок. Аз си отворих при тях две ECN True сметки и си търгувам с тях. Рядко имам едновременно сделки, но днес се случи това - на двете сметки все дълги евро/долари на печалба. Сложих им дори плюсовите стопове на едно и също място - 1.13530. Удариха ми ги както си е реда, но тук идва изненадата - на едната сметка поръчката затворена точно на цената - 1.13530, а на другата слипидж - 1.13528. По едно и също време и при най-висшата технология ЕЦН да се получават разлики? Това не е ли странно? Иначе тази нощ ги оръсих 200 долара и си ги платиха без да мънкат. Напипвам им слабите места и ще си ги муфтя дълго време, надявам се. :grin: :lol:
Не е странно, но на теб не ти е ясно. :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 юли 2017, 13:36

good mood написа:
Не е странно. При истинския пазар (достъп до който трябва да ти дават ECN-ите), на всяко ниво има определена ликвидност. Примерно еврото bid price 1.1350 означава, че на 1.1350 има определн обем поръчки "купува". Да речем, че има примерно поръчки за покупки на 1 000 000. Ако в един и същи момент постъпят поръчки за 1 100 000, 100-те хиляди горница ще бъдат изпълнени на следващата възможна цена т.е. със слипидж.

Продължавай да ги скубеш и да се похвалиш и с по-големи суми :)

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 06 юли 2017, 14:22

S.Zhelev написа:
06 юли 2017, 13:36
good mood написа:
Не е странно. При истинския пазар (достъп до който трябва да ти дават ECN-ите), на всяко ниво има определена ликвидност. Примерно еврото bid price 1.1350 означава, че на 1.1350 има определн обем поръчки "купува". Да речем, че има примерно поръчки за покупки на 1 000 000. Ако в един и същи момент постъпят поръчки за 1 100 000, 100-те хиляди горница ще бъдат изпълнени на следващата възможна цена т.е. със слипидж.

Продължавай да ги скубеш и да се похвалиш и с по-големи суми :)
Това искам и аз да му кажа, ама първо да вземе да прочете малко :smile:

http://www.investopedia.com/terms/o/order-book.asp
http://www.investopedia.com/terms/d/depth-of-market.asp

И т.н.

Изплащат печалбите, няма страшно, и 12-15к да са :grin:
Прикачени файлове
Заснемане2.PNG
Заснемане2.PNG (7.88 KБ) Видяна 278 пъти

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 06 юли 2017, 15:17

Аха. Сега ми става ясно. Благодаря за инфото. Ще го прочета.
Скубнах им още 200 долара при първия ръст към обяд, но сега почивам, че взех да вдигам обемите и да не стане някой сакатлък. :grin: :lol: 8-) :roll:

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 13 юли 2017, 16:24

Кълна се в гроба на баща ми, че когато се опарича ще отида в Сидни. Ще намеря офиса на тоя брокер и ще им покажа българската сила юнашка на тия скапаняци. Само Бог ми е свидетел какво ми се върти в главата за тях. :grin: :wink: :o 8-) :lol: :geek: :ugeek:

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 13 юли 2017, 16:26

good mood написа:
13 юли 2017, 16:24
Кълна се в гроба на баща ми, че когато се опарича ще отида в Сидни. Ще намеря офиса на тоя брокер и ще им покажа българската сила юнашка на тия скапаняци. Само Бог ми е свидетел какво ми се върти в главата за тях. :grin: :wink: :o 8-) :lol: :geek: :ugeek:
Пак ли са те слипнали с 0.2 пипа или този път е нещо сериозно ;)

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 13 юли 2017, 16:41

S.Zhelev написа:
13 юли 2017, 16:26
good mood написа:
Редовно си ми удрят стоповете. :twisted: Верно, че и моя стил е с близки стопове, защото в тоя рейндж вдигам обема повечко. :evil: Знаеш ли какво се оказа? От началото на месеца съм им платил ни по-малко ни повече от 530 долара комисионна за всички сделки. :-? Верно е, че тези пари съм ги спечелил, но колко нерви ми е струвало, а те си ги прибират наготово. Чувал ли си лафа - "обля ме студена пот"? :x :oops: Аз покрай форекса го разбрах на практика какво точно значи това. А тия в Сидни - наготово. Ще си платят с лихвите. 8-) :wink: :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 13 юли 2017, 20:47

good mood написа:
13 юли 2017, 16:41
S.Zhelev написа:
13 юли 2017, 16:26
good mood написа:
Редовно си ми удрят стоповете. :twisted: Верно, че и моя стил е с близки стопове, защото в тоя рейндж вдигам обема повечко. :evil: Знаеш ли какво се оказа? От началото на месеца съм им платил ни по-малко ни повече от 530 долара комисионна за всички сделки. :-? Верно е, че тези пари съм ги спечелил, но колко нерви ми е струвало, а те си ги прибират наготово. Чувал ли си лафа - "обля ме студена пот"? :x :oops: Аз покрай форекса го разбрах на практика какво точно значи това. А тия в Сидни - наготово. Ще си платят с лихвите. 8-) :wink: :grin:
На теб не може да ти се угоди. Искаш брокер хем да няма спред да ти удря стоповете, хем да няма комисионна. Това е риска на професията. Всичко хубаво намери повечко парички и играй директно на пазара както банките с ливеридж 1:1 и си готов. Само ревеш тук, намери друго рамо на което да плачиш. Просто с нашите мижави сметки ще търпим брокерите и това е. Ако не ти отърва сменяш професията или стратегията. Виж тук има колеги хармоници, вълновици, price action и никой не реве като убодено мече. Всеки си е намерил брокер и си трайка.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”