Избор на forex брокер

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Re: Избор на forex брокер

Мнение от good mood » 26 юни 2017, 19:29

S.Zhelev написа:
good mood написа:
S.Zhelev написа:
good mood написа:
ndimitrov73 написа:Някой да е чувал нещо и да има впечатления за брокерите Tickmill и XM? :shock: :-?
Ако си избереш Tickmill, гледай сметката да е с FCA регулираното, а не офшорното им дружесто. Иначе мисля, че и двата брокера са ОК.
Да. Регистирах се към Tickmill UK . Сериозна работа. Мотаят ме с верификацията. Бележка за мобилен телефон не приемали. Тежкари. :grin: :-?
Хахха :) Иначе да, landline искат обикновено.
Явно няма да стане това с Тикмил. Метнах им едно фотошопче на банков стейтмънт, но уж го приеха, а сега искат оригиналния пдф файл. Майната им. Ще карам само с Айсито. Вече заработих първите 80 кинта и ги дръпнах, но се оказа, че се чакало 24 часа, а и сега в Сидни е нощ. Тия да не са руснаци? Съпорта са все руски имена - Михаил, Полина, Катерина? :grin: :wink: Няма отърване от братската прегръдка. :lol: :grin: 8-)

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 26 юни 2017, 20:37

good mood написа:Тия да не са руснаци? Съпорта са все руски имена - Михаил, Полина, Катерина? :grin: :wink: Няма отърване от братската прегръдка. :lol: :grin: 8-)
Съмняваш ли се :) Аз така едно време открих, че Dukascopy, които са лицензирана швейцарска банка, всъщност са братушки.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 26 юни 2017, 20:46

good mood написа:
Явно няма да стане това с Тикмил. Метнах им едно фотошопче на банков стейтмънт, но уж го приеха, а сега искат оригиналния пдф файл. Майната им. Ще карам само с Айсито. Вече заработих първите 80 кинта и ги дръпнах, но се оказа, че се чакало 24 часа, а и сега в Сидни е нощ. Тия да не са руснаци? Съпорта са все руски имена - Михаил, Полина, Катерина? :grin: :wink: Няма отърване от братската прегръдка. :lol: :grin: 8-)

Така да видим какво казва "платения" сайт по въпроса :
http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... ckmill.com

По долу четем:

Muhammad Aqeel
Riyadh, Saudi Arabia
Mar 13, 2017
Registed user

Tickmill Account opening issue

i tried for 45 days to open the account with tickmill under FCA regulation but fails to get approved i provided hell of documents all the time tickmill ask it is very hard to get approved account under FCA the documents you submitted need verification from chamber of commerace but if you open account under Seychelles all these documents are accpected why so much hesitation to register under FCA beacuse FCA is very strict
Unable to understand why passport need attestation from chembar of commerace why proof of residency need attestation from chamber of commerece.
i read many positive review but now very disappointed also customer service is not 24 hours like other broker.
I am just sharing my experience i never use this broker may be this is a very good broker
its my advice to all those who want to open account with any broker always go for strict regulator and confirm before opening account that your account is under which regulator

Това го прочетох и се смях на постовете на колегата тук. Давам информация къде да търсите мнения за брокери ама никой не слуша блъскайте си главите.

Между другото с какво БГ брокерите не те задоволяват? Какви са ти изискванията, че БГ брокерите не ти харесват? Много ми е интересно, ако не е тайна разбира се.

Аз имам две сметки Демо Адмирал и Реална при моя брокер. Трябва ми Ню Йорк клоуз графика затова използвам демото. Друга голяма разлика не виждам освен графиките и около 0,3 пипа разлика в курса. Спреда почти същия или разлика която чак не ме бърка. Това е моето виждане. На Трейдъра не харесвам че нямат МТ4 свикнал съм и не искам да уча нова. Мерси предварително за отговора
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 26 юни 2017, 21:39

ndimitrov73 написа: Между другото с какво БГ брокерите не те задоволяват? Какви са ти изискванията, че БГ брокерите не ти харесват? Много ми е интересно, ако не е тайна разбира се.

Аз имам две сметки Демо Адмирал и Реална при моя брокер. Трябва ми Ню Йорк клоуз графика затова използвам демото. Друга голяма разлика не виждам освен графиките и около 0,3 пипа разлика в курса. Спреда почти същия или разлика която чак не ме бърка. Това е моето виждане. На Трейдъра не харесвам че нямат МТ4 свикнал съм и не искам да уча нова. Мерси предварително за отговора
Не са важни толкова моите изискванията, колкото отношението или по-точно способността на брокера да се справя с проблемна ситуация. Нима мислиш, че не съм пробвал повечето български брокери през годините? Всичко е наред до момента, когато се получи конфликтна ситуация и аз се почувствам ощетен от неадекватните действия на брокера. Взимам си парите и отивам при друг и готово.Един добре го беше казал във форума на инвестора. Едно момче питаше за добър форекс брокер и той му отговори, че всичките са "лайна" и да взима по-малко миризливото. :grin: :wink: :o :lol:

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Мнение от i6On » 26 юни 2017, 22:50

S.Zhelev написа:
good mood написа:Тия да не са руснаци? Съпорта са все руски имена - Михаил, Полина, Катерина? :grin: :wink: Няма отърване от братската прегръдка. :lol: :grin: 8-)
Съмняваш ли се :) Аз така едно време открих, че Dukascopy, които са лицензирана швейцарска банка, всъщност са братушки.
доколкото знам Dukascopy са регистрирани в Латвия, за да могат да оперират в Европа и е нормално да има и "нашенски" имена. дори нещо повече, в зависимост от местоживеенето ти, ти се назначава един или друг личен администратор на сметката, на мен в случая ми е назначен регионален.
иначе са банка, защото някакъв швейцарски закон ги задължава да се лицензират като такава, за да могат да оперират с валути или нещо подобно ...

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 26 юни 2017, 23:12

i6On написа:
S.Zhelev написа:
доколкото знам Dukascopy са регистрирани в Латвия, за да могат да оперират в Европа и е нормално да има и "нашенски" имена. дори нещо повече, в зависимост от местоживеенето ти, ти се назначава един или друг личен администратор на сметката, на мен в случая ми е назначен регионален.
иначе са банка, защото някакъв швейцарски закон ги задължава да се лицензират като такава, за да могат да оперират с валути или нещо подобно ...
Те в Европа могат да оперират и с швейцарското дружество с банковия лиценз. Никакъв закон не ги задължава да са швейцарска банка, просто търсят дебели клиенти, които от своя страна търсят преди всичко сигурност за парите си. А по-сигурно от швейцарска банка няма :) Това мисля е единственият брокер, който стандартно приема банкова гаранция вместо депозит и от своя страна може да ти издаде банкова гаранция.

Латвийският брокер е за клиентите извън Швейцария (т.е. почти всички), които нямат $5000:
Dukascopy Bank SA only opens accounts with less than 5,000 USD for Swiss residents. For non-Swiss residents such an option is available with Dukascopy Europe, an EU subsidiary of Dukascopy Bank SA.
Така или иначе с Алексей си писахме в началото на 2010, дълго преди да регистрират латвийската компания. Просто са си руснаци хората, в което няма нищо лошо.

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
14 дадени

Re: Избор на forex брокери

Мнение от i6On » 27 юни 2017, 07:41

S.Zhelev написа: Латвийският брокер е за клиентите извън Швейцария (т.е. почти всички), които нямат $5000:
Dukascopy Bank SA only opens accounts with less than 5,000 USD for Swiss residents. For non-Swiss residents such an option is available with Dukascopy Europe, an EU subsidiary of Dukascopy Bank SA.
Така или иначе с Алексей си писахме в началото на 2010, дълго преди да регистрират латвийската компания. Просто са си руснаци хората, в което няма нищо лошо.
стига да са коректни, а те май са от малкото останали читави, не ми пречи ако и да са нигерийски адвокати на богати принцове :grin: за клона в Латвия е вярно, не знам откъде ми е останало това в главата. за банковия лиценз, това със сигурност съм го чел някъде, но не означава, че непременно е било вярно.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 27 юни 2017, 12:25

Един коментар и за моя брокер:
themagician
Belgium
Apr 4, 2017
Registed user
Unethical practices, random prices and buggy UI

Non regulated broker. This means they change their sources without warning the client.
In my case the market was going up but down on ( скривам името заради СЕМ :grin: ) FX. This is due to the fact that hey are using triangulation instead of having a direct access to the market leading to random prices !
Their UI is also very buggy.
I do not recommend at all !

Лично Аз не съм забелязал нещо такова.

Желев ти тотално си редактирал темата за офшорките. Направс да настръхне човна. :grin:
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 27 юни 2017, 12:47

Някой може ли да ми каже от какво зависи този суап. До колкото знам това е разликата на лихвите на валутната двойка. Питам защото имах случай на демото при единия брокер беше положителен,, а на риела на другия отрицателен за един и съм инструмент става дума и една и съща позиция дълга ли беше или къса не помня това. Мисълта ми е: Е ли възможно това?

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 27 юни 2017, 14:28

ndimitrov73 написа:Желев ти тотално си редактирал темата за офшорките. Направс да настръхне човна. :grin:
Да. Не искам някой да бъде подведен. В офшорните зони ежедневно се регистрират нови брокери, които са си чиста схема за злоупотреба с доверието на хората. Има и честни измежду тях, но множеството по-скоро не са.
ndimitrov73 написа:Някой може ли да ми каже от какво зависи този суап. До колкото знам това е разликата на лихвите на валутната двойка. Питам защото имах случай на демото при единия брокер беше положителен,, а на риела на другия отрицателен за един и съм инструмент става дума и една и съща позиция дълга ли беше или къса не помня това. Мисълта ми е: Е ли възможно това?
Зависи от разликата в лихвите на двете валути. Ако еврото има 1% лихва, а доларът - 3% лихва и си продал евро/долар брокерът би трябвало да ти плаща суап в 00:00 бг време. Обратното, ако си купил евро/долар при тези лихви, брокерът ще ти удържа суап.

Ако си купил високолихвената валута за ниско лихвена - получаваш суап. Ако си продал високолихвената валута за нисколихвена - удържат ти суап. Само че брокерът удържа малко от суапа за себе си и в двата случая и винаги получаваш по-малко, отколккото плащаш.

Различни брокери са си определили различни суапове, така че почти винаги има разлика от брокер до брокер.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 27 юни 2017, 16:01

S.Zhelev написа:
ndimitrov73 написа:Някой може ли да ми каже от какво зависи този суап. До колкото знам това е разликата на лихвите на валутната двойка. Питам защото имах случай на демото при единия брокер беше положителен,, а на риела на другия отрицателен за един и съм инструмент става дума и една и съща позиция дълга ли беше или къса не помня това. Мисълта ми е: Е ли възможно това?
Зависи от разликата в лихвите на двете валути. Ако еврото има 1% лихва, а доларът - 3% лихва и си продал евро/долар брокерът би трябвало да ти плаща суап в 00:00 бг време. Обратното, ако си купил евро/долар при тези лихви, брокерът ще ти удържа суап.

Ако си купил високолихвената валута за ниско лихвена - получаваш суап. Ако си продал високолихвената валута за нисколихвена - удържат ти суап. Само че брокерът удържа малко от суапа за себе си и в двата случая и винаги получаваш по-малко, отколккото плащаш.

Различни брокери са си определили различни суапове, така че почти винаги има разлика от брокер до брокер.

Merci :so_happy:

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 28 юни 2017, 23:01

Ето тук ще ви обясня как да прецените взима ли си повече от колкото трябва брокера и какво да гледате и сравните http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=14 ... 00#p193800

Често брокерите се рекламират само със спреда а ниският спред се компенсира със слипидж при изпълнение на поръчките, който може да го удвои или дори от 30-ти

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 30 юни 2017, 14:52

IC Markets се оказаха пълен боклук. Казвам го директно и не ви лъжа. Ясно е, че никой брокер не обича клиентите му да печелят, но тия надминаха всички по стиснатост. Точно два дни ме оставиха да печеля и после се нагодиха по моята система и вече е невъзможно да печеля. Сложа ли стоп веднага скача цената и ми го удря. Няма значение къде - на 5, 10 или дори 20 пипса. Добре са го измислили - сървърите им са бавни. Всичките са над 120 милисекунди при норма под 50 при повечето брокери. Това създава ефект на забавяне на котировките и дори връзката често се губи. Дори не ми се пише за тях. Всички псувни на света са им малко. Вместо да печеля аз избивам загуби. Кога е било това? Цяла седмица вися между 100 и 40 долара загуба. Пълен абсурд. Махам се оттам. Препоръчайте някой друг брокер. По възможност да не са гърци, руснаци или евреи. То има ли такива? :grin: :shock: :-? :lol: :o

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 30 юни 2017, 15:14

good mood написа:IC Markets се оказаха пълен боклук. Казвам го директно и не ви лъжа. Ясно е, че никой брокер не обича клиентите му да печелят, но тия надминаха всички по стиснатост. Точно два дни ме оставиха да печеля и после се нагодиха по моята система и вече е невъзможно да печеля. Сложа ли стоп веднага скача цената и ми го удря. Няма значение къде - на 5, 10 или дори 20 пипса. Добре са го измислили - сървърите им са бавни. Всичките са над 120 милисекунди при норма под 50 при повечето брокери. Това създава ефект на забавяне на котировките и дори връзката често се губи. Дори не ми се пише за тях. Всички псувни на света са им малко. Вместо да печеля аз избивам загуби. Кога е било това? Цяла седмица вися между 100 и 40 долара загуба. Пълен абсурд. Махам се оттам. Препоръчайте някой друг брокер. По възможност да не са гърци, руснаци или евреи. То има ли такива? :grin: :shock: :-? :lol: :o
Стига си ревал за брокери. Дадох ти источник чети. Избрал си си някаква система дето искаш да таковаш Дявола във въздуха. В крайна сметка пробвай blackbulls таксите казваш високи ама по- евтоно ли ти излиза сега да покриваш загуби. Безплатен обяд няма. Както казват англичаните "Не съм толкова богат за да купувам евтино".

Ънлайк :grin:

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 30 юни 2017, 15:57

good mood написа:IC Markets се оказаха пълен боклук. Казвам го директно и не ви лъжа. Ясно е, че никой брокер не обича клиентите му да печелят, но тия надминаха всички по стиснатост. Точно два дни ме оставиха да печеля и после се нагодиха по моята система и вече е невъзможно да печеля. Сложа ли стоп веднага скача цената и ми го удря. Няма значение къде - на 5, 10 или дори 20 пипса. Добре са го измислили - сървърите им са бавни. Всичките са над 120 милисекунди при норма под 50 при повечето брокери. Това създава ефект на забавяне на котировките и дори връзката често се губи. Дори не ми се пише за тях. Всички псувни на света са им малко. Вместо да печеля аз избивам загуби. Кога е било това? Цяла седмица вися между 100 и 40 долара загуба. Пълен абсурд. Махам се оттам. Препоръчайте някой друг брокер. По възможност да не са гърци, руснаци или евреи. То има ли такива? :grin: :shock: :-? :lol: :o
Дай линк за 3-4 сделки да видим :smile: как ти удрят стоповете , да сравним с други брокери.Защото така написано означава ,че поставяш стопа си проста така без да имаш идея къде трябва да е.

И не си прав ,че всички брокери не искат да печелят клиентите им. Най-просто казано е,че в FCA за да си Market Maker лиценза е около 750к паунда, а ако искаш да си STP,ECN е само 125к паунда. Англо-саксонските регулации са най-добрите.
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 юни 2017, 17:10

good mood написа:Сложа ли стоп веднага скача цената и ми го удря. Няма значение къде - на 5, 10 или дори 20 пипса. Добре са го измислили - сървърите им са бавни. Всичките са над 120 милисекунди при норма под 50 при повечето брокери.
120 милисекунди за австралийски брокер са си супер. Пък и по принцип не са никак много и при нормален трейдинг не са никакъв проблем.

В 2017 г. 20 пипа да мести котировките някой брокер за да ти удари спопа е много малко вероятно. По-скоро така си ги сложил стоповете.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 30 юни 2017, 17:45

druster написа: И не си прав ,че всички брокери не искат да печелят клиентите им. Най-просто казано е,че в FCA за да си Market Maker лиценза е около 750к паунда, а ако искаш да си STP,ECN е само 125к паунда. Англо-саксонските регулации са най-добрите.
Не баш има схеми, но няма да издавам ноу хау :grin:
а и 750 к е нищо за всеки взел FCA лиценз

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Мнение от emonik » 02 юли 2017, 10:27

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 02 юли 2017, 11:00

Най-лошите са много и ги знаем. Кажете за най-приемливите. Реших да дам още една седмица шанс на Айси. Да видим как ще се представят. :grin: :wink:

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 02 юли 2017, 11:15

good mood написа:
Най-лошите са много и ги знаем. Кажете за най-приемливите. Реших да дам още една седмица шанс на Айси. Да видим как ще се представят. :grin: :wink:
Аз те помолих да качиш линкове или скрийншот на 2-3 твои сделки да видим ти как си се представил,ти не пожела.Щяхме да обсъдим как са ти ударили стоповете и дали брокера ти е ощетил.Тогава можеш да пуснеш оплакване в ASIC и бъди сигурен ,че ще се заемат с нещата.А другото без доказателства е общи приказки от твоя страна.
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”