Карол :: Karoll

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
quantum
Регистриран: 06 май 2010, 23:38

Карол :: Karoll

Мнение от quantum » 29 юни 2010, 12:17

Някакви мнения за Karoll? Аз съм тествал платформата им karoll dealing и не е лоша. Минус е че е малко тежка, зарежда бавно и товари процесора, но самото и ползване е лесно и интуитивно. Спреда на eur/usd беше 3 пипса, но не е фиксиран и се разширява в редки случаи. За мен плюса е ниската комисионна за CFD (0.10% без минимум) и разнообразните фючърси, иначе само за форекс няма някакво кой знае какво предимство, можеби плюс е мигновеното изпълнение и поне аз не съм забелязал рекотиране при нормални условия.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
122 получени
235 дадени
Контакти:

Re: Карол

Мнение от S.Zhelev » 29 юни 2010, 12:40

Отдавна се каня да се възползвам от промоцията на Карол и да си взема 200 евро подарък, но все ме домързява да ходя до там, договори, преводи...
Иначе схемата е проста - отварят се 2 сметки. На една се играе късо евро, на другата - дълго евро. В момента, в който загубата по една от сметката достигне 200 евро, двете позиции се затварят. Според условията на промоцията, те трябва да възстановят загубата по губещата сметка, а печалбата по печелившата сметка си оства за нас.

Иначе платформата им съм я пробвал само на демо. Миналата година трябваше да се обадя в офиса им за да получа демо, сега не знам как е. Видя ми се малко дървена, а спредът е 3 пипса. Единствения друг брокер в БГ, който предлага 3 пипса (фиксиран) спред е Трейдър.бг, но те също така предлагат плаващ спред от 1.9 пипа. Изпълнението им е под секунда, рекотирането е рядкост, но платформата им отстъпва на Metatrader.

Липсата на минимална комисионна при търговията със CFD определено е премиство за хората, които търгуват с този финансов инструмент. Сега разгледах основните конкуренти - и Бенчмарк, и Делтасток, и Трейдър.бг имат минимална комисионна.
FP Markets - 1:500 левъридж. Регулирани в Австралия. Демо сметка: цък! Реална сметка: цък!

Antony
Регистриран: 03 дек 2010, 16:52

Мнение от Antony » 17 яну 2011, 22:03

Здравейте, има съфорумци, които работят с този брокер и какви са ви впечатленията? :) Понеже май не са сред най-предпочитаните? :?:

Потребителски аватар
soros
Регистриран: 14 ное 2010, 14:24

Мнение от soros » 25 фев 2011, 11:40

От 2-3 дни се захванах да разуча платформата на Карол. Горе долу се справям. Но спредът ме изненада- eurusd- 10 пипса :o ( usdjpy- 9 пипса)
Та въпросът ми е, такъв ли е в действителност или нещо бъркам :-?
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.

Потребителски аватар
S.Zhelev
122 получени
235 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 25 фев 2011, 13:22

Не съм търгувал при Карол и не мога да кажа нещо от опит.

Да си регистрира човек демо при тях не е никак лесно, така че предпочетох да им се обадя по телефона и да ги питам.

Спредът на еврото е 3 пипса, но по новини може да се разширява. Може би в такъв момент е бил 9 пипса?
FP Markets - 1:500 левъридж. Регулирани в Австралия. Демо сметка: цък! Реална сметка: цък!

Потребителски аватар
soros
Регистриран: 14 ное 2010, 14:24

Мнение от soros » 25 фев 2011, 14:41

soros написа:От 2-3 дни се захванах да разуча платформата на Карол. Горе долу се справям. Но спредът ме изненада- eurusd- 10 пипса :o ( usdjpy- 9 пипса)
Та въпросът ми е, такъв ли е в действителност или нещо бъркам :-?
Свързах се с Карол. От там ми казаха, че и при двете валутни двойки спредът е 3 пипса и че вероятно е някаква грешка в "демото". Казаха, че ще отстранят проблема. Сега видях, че са взели мерки и вече всичко е наред и спредът е 3 пипса.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.

Antony
Регистриран: 03 дек 2010, 16:52

Мнение от Antony » 26 фев 2011, 11:23

хмм, не знам дали наистина е грешка на демото. преди около месец като се занимавах с тяхното демо, спреда на някои валути (тези, от които се интересувах) около 1-2 ч. вечер винаги варираше от 3 до 8-9 и после сам се оправяше... :|

Потребителски аватар
S.Zhelev
122 получени
235 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 25 ное 2011, 11:15

Вчера пуснах една новина за новите промоции на Карол . Те са я прочели и малко по-късно Димо Димов от Карол се регистрира във форума и ми писа и отговори на въпроса ми относно спредовете. Позволявам си да копирам неговия отговор
Dimo Dimov написа:По отношение на въпроса ви - спредовете са практически фиксирани - те са такива през целия ден като единствено при излизането на някаква данна може да се разширят за кратко (не повече от няколко секунди). Т.е. при нас го няма този рекламен трик да се обявава най-ниската стойност от плаващ спред която много рядко да я има през деня.

Практически няма и рекотиране (подобно много много рядко може да се случи дори и по време на данни), така че спреда посочен в съобщението е напълно реален (предполагам търгувате при други брокери при които първо рядко съвпада рекламираният спред и освен това има слипидж при повечето ордери)
Спреда разбира се може да се провери на практика - който има сметка при нас знае как стоят нещата в действителност.

А за промоцията върху CFD на DAX - сам преценете малко ли е да се позволи търгуване с 2 контракта на индекс мърдащ много често по 200-300 точки на ден (1 точка е 1 евро на контракт). Промоцията е абсолютно чиста без рекламни трикове (такива при нас няма) така че едва ли може да намерите аналог
Благодаря на Димо и очаквам да се включи по късно по темата. Аз искам да се възползвам от неговото присъствие и да го питам нещо, което вчера нищихме с FX Rookie:

Карол покриват ли сделките с CFD-та върху акции и индекси с позиции в базовия актив - акции или фючърси?

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 25 ное 2011, 19:31

S.Zhelev написа:Карол покриват ли сделките с CFD-та върху акции и индекси с позиции в базовия актив - акции или фючърси?

По принцип не са задължени да го правят.
Но и да искат не могат, друг върти баницата.
Хайде малко светлина за автора на темата, с много здраве от тъпото. :grin:
http://www.karoll.net/bg/?section=single_news&id=454
http://www.cmcmarkets.co.uk/cfd-trading ... nd-margins
http://www.goforex.net/reviews/cmc.htm

Dimo Dimov
Регистриран: 24 ное 2011, 16:15

Мнение от Dimo Dimov » 25 ное 2011, 21:31

Здравейте,
колегата който преди малко е писал правилно е отбелязал, че хеджирането на позициите не е при нас, а при нашия партньор CMC Markets на който сме white label партньор. Иначе отговора на въпроса е да, нетната отворена позиция се хеджира макар и не директно от Карол, а от CMC Markets.
По въпроса за спредовете на CMC колегата не е запознат в детайли -просто това което той е посочил са средовете на new generation платформата която е съвсем различна от тази върху която е базирана Карол Дилинг. Има разлика в технологията и съответно при new generation платформата спредовете са доста по-ниски (в тази платформа са инвестирани над 100 милиона долара - може да си представите каква може да е разликата). Така че посочения линк не е коректен. Хубаво е когато се дава каквото и да е първо да се проверява дали информацията е коректна и дали става въпрос за еднакви продукти.
Иначе ако се върнем на въпроса за хеджиране на позициите от страна на брокера - трейдъра според мен трябва да обръща основно внимание на това как търгува, а не как брокера си нетира позициите. Основната причина трейдърите да губят пари са самите те и енергията им трябва да се насочи към самите тях. От брокера се иска единствено коректно и бързо изпълнение на сделките, ниски спредове и комисионни, както и коректност в отношенията с клиентите. Това трябва да търси клиента основно при избор на брокер

Поздрави,
Димо Димов

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 25 ное 2011, 23:45

Здравей Димо Димов,
Спомняш ли си преди години си говорихме за йената.Поствах едни графики-малко странни.
Цената?Къде е сега-където казвах или?
Поздрави.
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 26 ное 2011, 10:57

Dimo Dimov написа: Така че посочения линк не е коректен. Хубаво е когато се дава каквото и да е първо да се проверява дали информацията е коректна и дали става въпрос за еднакви продукти.
Дал съм линк към една БГ сергия на която продават английски домат по 1.70 лв и линк към една ингилизка сергия на която продават същия сорт - директно от производител - по 0.70 лв.
Сега ти ми казваш, че на английската сергия освен по-евтин, бил и селектиран, еко продукт, плод на 100 млн инвестиции.
Объркан съм.

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 27 ное 2011, 18:14

Здравейте,
не мога да разбера защо по тези форуми не може да се получи смислена дискусия. Според мен идеята им е да се извлече полза за участниците в тях, а не всеки да се опитва да се изкара по-по-най или пък да оплюе другия.
Марио Димитров - нямам спомен някога да съм дискутирал с теб йената. Но дори и това което пишеш да е вярно, какво от това? Търгувам вече 12 години и съм направил страшно много прогнози, една част от тях са се оказали верни, много от тях са се оказали грешни. Нещо повече - много от верните ми прогнози не съм ги оттъргувал по една или друга причина. Това което е важно за мен е не дали съм дал вярна прогноза, а колко пари съм изкарал от нея. Кажи ми какъв е смисъла да познаеш движение без да изкараш пари от него. Тупането по гърдите не храни семейството, а по-скоро собственото его. Не те познавам, не знам как търгуваш, но лично аз не познавам човек който да държи позиции във валути години напред. Така че изтъкване на някаква прогноза направена преди години няма кой знае каква стойност за мен по простата причина, че тя едва ли е изтъргувана от край до край. Отделно от това желанието да се докажеш като най-добрия няма да те доведе до никъде, повярвай ми. Разликата между мен и мнозинството останали трейдъри е, че аз никога не съм се опитвал да се правя на велик, никога не съм крил каквото и да е и съм показвал единствено и само реалността...имал съм впечатляващи постижения, но съм имал и немалко загуби. Номерът е да се опиташ да извлечеш поуки от грешките си и да се опиташ да ги избягваш в бъдеще. И последно никога не си и помисляй че си станал много добър, а се опитвай да се учиш постоянно...повярваш ли си изхода е само един...рано или късно...
По отношение на втория колега (съзнателно не споменавам ника му защото е несериозно да си избереш такъв ник) - както вече казах не е коректно да се сравняват два коренно различни продукта. Това което е важно е, че с намалението на спредовете направихме нашите спредове едни от най-добрите в България, при това става въпрос за устойчиво ниски спредове без рекламни трикове. Разбира се има много по-добри условия ако се избере директно някой чужд брокер, но по ред причини много от хората предпочитат български брокер. Ако лично той ползва български брокер вероятно има или приблизително равни, или по-лоши условия. Ако искаш по-добри условия избираш директно чужд брокер. Ако обаче решиш да не избереш директно чужд брокер, нямаш право да атакуваш българския брокер по простата причина, че условията му са вече едни от най-добрите от предлагащите услугата български брокери.
И накрая повярвайте ми не искам да бъда въведен в безсмислени спорове. Ако се стигне до там просто няма да участвам в тях. Единственото което има смисъл за всички нас са дискусии от които всички ние да извлечем някаква полза. За съжаление съзнавам, че това е може би по-скоро пожелание което няма да се сбъдне и вероятно няма да продължа с постовете си тук.

Поздрави,
Димо Димов

Потребителски аватар
fickata
Регистриран: 26 мар 2011, 20:28

Мнение от fickata » 27 ное 2011, 19:55

Г-н Димов, компанията която представлявате, за сериозен брокер ли се смята в България :-? Защото това, което чета е смешно : "

Анализ на основните валути

Валутните анализи се изготвят от Димо Димов и се базират на вълновия метод на Glenn Neely. Стартирайки от 2002 година предлаганите анализи включваха основните валутни двойки /EUR/USD;USD/JPY;GBP/USD/ с графика, текст и стратегия за търговия. Започвайки от 1 Юли 2009 решихме да променим коренно философията на анализите които публикуваме. Ако преди се наблягаше основно на графиките със съответното вълново броене за всяка валута, сега акцентът ще бъде по-скоро на стратегиите за търговия. Това ще направи услугата по-трейдърски ориентирана и тя вече няма да бъде ограничена единствено и само до основните валути, а ще включва всички валутни двойки които предлагат атрактивни нива за заемане на позиция. Графики с поясняващ текст ще бъдат също публикувани, но не регулярно, а единствено когато има сравнително чиста фигура от гледна точка на вълновият метод (Elliott Wave Theory)

Цените на анализите и стратегиите за търговия са както следва:

• 1 месец – 100 $
• 3 месеца – 270 $
• 6 месеца – 500 $
• 12 месеца – 900 $
:grin: :grin: :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.

Потребителски аватар
phillips
Регистриран: 02 сеп 2010, 12:49

Мнение от phillips » 27 ное 2011, 20:17

Dimo Dimov написа:...никога не си и помисляй че си станал много добър, а се опитвай да се учиш постоянно...повярваш ли си изхода е само един...рано или късно...
именно ;)...
за съжаление е трудно да го предадеш на аматьорите :music:...
pink martini every day keeps the doctor far away

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 29 ное 2011, 23:00

Dimo Dimov написа:Здравейте,
не мога да разбера защо по тези форуми не може да се получи смислена дискусия. Според мен идеята им е да се извлече полза за участниците в тях, а не всеки да се опитва да се изкара по-по-най или пък да оплюе другия.
Сигурно защото не е академичен форум за молекулярна генетика, а просто сборище на обикновени кандидат-милионери. Въпрос на ниво и интелект.
Спред от 1.7 пипа наистина е хубаво нещо, все някой ще потъргува риъл и ще каже от опит вярно ли е или не.
100 млн. за една шарена платформа ми се струват малко много, но живота поскъпна доста напоследък, може и така да е. Продължавам обаче да не разбирам защо не са сравняеми два различни спреда на един и същ дийлинг деск, но няма голямо значение. Ако пък не са ДД, какъв им е ликвидити пула?

Потребителски аватар
anonimen komardjia
Регистриран: 23 юли 2010, 17:25

Мнение от anonimen komardjia » 30 ное 2011, 07:44

Dimo Dimov написа:...никога не си и помисляй че си станал много добър, а се опитвай да се учиш постоянно...повярваш ли си изхода е само един...рано или късно...
постоянното "учене" е също толкова полезно, колкото всеки път да проверяваш котлона с ръка дали е включен. Има неща които един път се учат и се прилагат в последствие многократно, спазвайки нужните хигиенни норми ..... другото са лакърдии на кандидат лектори.

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 30 ное 2011, 17:18

Здравейте,
спреда от 1,7 пипса много лесно може да се провери на практика стига човек да реши - има и интересна промоция с която при късмет може да се изкарат няколкостотин евро без на практика да се носи риск ...както и преди писах промоцията е абсолютно чиста без каквито и да е уловки за теглене на спечелените пари.
Иначе скоро тази така наречената шарена платформа ще дойде и в България и ще може да се провери на практика дали инвестицията в нея е оправдана...разбира се с по-добри спредове

Поздрави,
Димо Димов

pri6aleca
Регистриран: 30 май 2011, 22:46

Мнение от pri6aleca » 04 дек 2011, 22:15

желев,знае6 ли тоя индекс ДАКС от промоцията на карол с какъв ливаридж се търгува,да не стане така 4е 500$ да са недостатъ4ни за търгожия на два броя индекси?

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 05 дек 2011, 09:36

Здравейте,
маржин изискването на всички основни индекси е 1 %.
CFD-то върху DAX също се търгува с 1 % маржин - при текущата цена това е около 61 евро маржин изискване на контракт.
Както неведнъж вече казах при нас няма уловки и не очаквайте номера от наша страна.

Поздрави,
Димо Димов

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”