Карол :: Karoll

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Re: Карол

Мнение от druster » 18 апр 2013, 13:49

Dimo Dimov написа:Здравейте,
естествено че има такива трейдъри. То е фокусирано към хора, които и без това търгуват поне с 2 000 $ и търсят разпознаваемост (по една или друга причина)

Поздрави
Димо Димов
Заслужава си наистина.Само че търгувам на CQG :smile: Колкото ,до популярност трейдъра да получи аз лично не я търся.Успех! :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 18 апр 2013, 19:34

Dimo Dimov написа:Здравейте колеги,
състезанието World Top Investor е за хора които искат да се развиват в посока управление на активи. Евентуално добро представяне в него наистина може да отвори доста врати за допълнителен капитал за управление. Сумата от 2 000 $ или евро може да е голяма за значителна част от трейдърите (само вметка, че до миналото издание на състезанието тя беше 5 000 $ или евро), но тук идеята е ако и без това търгуваш с подобна или по-голяма сума и вярваш в своите способности да използваш състезанието за добиване на популярност т.е. за своеобразен трамплин.

По отношение на инвеститорските пароли за сметките на Карол - всеки един реален клиент на Карол Метатрейдър 4 може да ги получи,

Поздрави,
Димо Димов
Добре де, но не отговори как точно да я получим тази парола :-? трябва ли да се пиши до офиса или става по друг начин...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Dimo Dimov
Регистриран: 24 ное 2011, 16:15

Мнение от Dimo Dimov » 19 апр 2013, 11:00

Здравейте,
за получаване на инвеститорските пароли просто трябва да се свържете с нас по какъвто и да е начин (мейл, телефон, скайп, на място в офиса) и да дадете вашите имена и номер на сметката Ви за МТ4. След това ние ще Ви изпратим паролите на мейла, който сте дал за комуникация когато сте откривали сметката си за търговия

Поздрави,
Димо Димов

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 14 юни 2013, 14:13

Здравейте колеги,
вече направихме отделна секция в нашия сайт за менторските сметки които управляваме и до които даваме инвеститорски достъп в реално време за нашите клиенти. Там ще качваме месечните извлечения от сметките, както и ще даваме информация за успеваемостта по тях. Има и линк към редовните видео анализи които са достъпни за абсолютно всеки - от тях може да се види каква е логиката ни за заемане и управляване на позиции, как търгуваме и т.н. Поемаме голям риск предоставяйки пълна прозрачност за начина по който търгуваме - рискът е свързан с успеваемостта, не че някой ще ни открадне ноу-хауто...но както се казва стиска ни да го направим, а бъдещето ще покаже как се справяме.
Линка към сайта е: http://karollbroker.bg/analizi-i-obrazo ... entorstvo/

Поздрави

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
Регистриран: 23 авг 2012, 12:28

Мнение от Cvetan Radoslavov » 14 юни 2013, 15:04

вече направихме отделна секция в нашия сайт за менторските сметки които управляваме и до които даваме инвеститорски достъп в реално време за нашите клиенти. Там ще качваме месечните извлечения от сметките, както и ще даваме информация за успеваемостта по тях. Има и линк към редовните видео анализи които са достъпни за абсолютно всеки - от тях може да се види каква е логиката ни за заемане и управляване на позиции, как търгуваме и т.н. Поемаме голям риск предоставяйки пълна прозрачност за начина по който търгуваме - рискът е свързан с успеваемостта, не че някой ще ни открадне ноу-хауто...но както се казва стиска ни да го направим, а бъдещето ще покаже как се справяме.

Поздрави
Поздравления за впечатляващата доходност.
над 800% за месец май приблизително...
Инициативата ви е много хубава, със сигурност
ще е полезна за много колеги.
Наистина изключителна доходност. :)

Сърдечни поздрави ;)

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 14 юни 2013, 17:16

Здравейте,
да се надяваме че доходността ще нараства и занапред - предстои да видим
Иначе първоначално бях практически фалирал сметката и се наложи да се довнесат 500 $ по нея, но това са рисковете на прекалено агресивното търгуване каквото практикувам с тази сметка. От друга страна изкарам ли пари незабавно тегля защото съм видял така да се каже 2 и 200 във форекса. Към момента има доста приличен плюс, но не съм спрял да търгувам и всичко може да се случи..
Ще се радваме ако сме полезни - това е наистина уникална услуга (неслучайно е уникална - просто рисковете по отношение на успеваемостта са огромни)

Поздрави

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 15 юни 2013, 13:52

Поздравления за печалбата. 8 бона са си 8 бона. Да си ги изхарчиш със здраве.
Само че представянето на доходността е много странно за професионалист.
Листната доходност уж за месеца е всъщност върху началния капитал, а този начален капитал не е $1000 щом се е наложило довнасяне.
Когато има движения на капиталови потоци по управляваната сметка доходността се изчислява на времево претеглена база за да се види чистата успеваемост от търговията. Има си формули за тая цел. В конкретния случай с тези фалити тук доходността гарантирано ще е доста отрицателна, колкото и странно да изглежда за някой лаик.
Със сигурност си наясно, че поредица от 50% загуба и 100% печалба и обратното дава доходност 0.
Дайте по-професионално данни или поне крива на доходността в пипове, да видим резултат от търговията, а не от умели вноски и тегления.
Успех!

Потребителски аватар
heavencloser
Регистриран: 23 сеп 2010, 02:08

Мнение от heavencloser » 15 юни 2013, 16:16

Поздрави
Здравейте-аз не мисля ,че това е риск-това си е лично мое мнение,все пак трябва да се знае как се борави с парите/или съм се изкривил вече-поне аз бих искал да знам какво и как става ,не е казано че всички на тази планета трябва да разбират от това ,а и не могат всички/...а за ноу хауто...тук вече ми стана интересно-

значи аз ги виждам нещата така:това е най трудната професия защото:
-пазара е постоянна променлива
-дори да се изучи до съвършенство техническия анализ никой не може да предвиди абсолютно точно къде ще е дъното или върха
-никой не може да предвиди точно какво ще се случи днес-дали хачерчета ще хакнат акаунта на обама в туитър и пазара ша забие,земетресение ли ще тресе някъде-и как ще реагира пазара и трейдъра на това

Това се сещам в момента....та дори и да го подарите ноу хауто на някой ,ако не сте до него в една стая и да го научите/да му налеете в главата както се казва/-да му изкорените грешките,няма как да стане...
пазара се променя постоянно-като цени ,обеми/волатилността спада в последните години/.....
After the pullback...
Яздя вълната без много да расъждавам....
universal scalper...
официално се отказвам от начисляването на бонус,ако може желая да бъде премахнат !!!

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 15 юни 2013, 17:11

Здравейте,
по отношение на показаната доходност приемам забележката и ще направим промени от другия месец - ще покажем доходността с отчитане на вноски и тегления по нея, а не само върху първоначално внесената сума, но и ще покажем печалбата или загубата като абсолютно число.
Причината да покажем така да се каже лаишки доходността е с цел да се избегне объркване във средно статистическия посетител на страницата. Стила ми на търговия е твърде различен от стандартния и предполага вноски и тегления по сметката - вноски за да изтъргувам движение в което имам по-голяма увереност с по-голям обем и тегления защото знам, че ако не се изтеглят пари от сметката и се продължи с агресивната търговия е просто въпрос на време сметката да фалира. При положение, че към момента съм изтеглил доста прилична сума от сметката, тази сума става своеобразен буфер за допълнително още по-агресивно търгуване на моменти. И подобно постоянно движение към и от сметката ще промени драстично числата за доходността и човек дори може да се обърка ако не е специалист. Затова сме направили доходността в този вид - вкарал си еди колко си на дадена дата и доходността представлява печалбата или загубата нетирана със съответните вноски и тегления. Не е коректно, но е разбираемо за средно статистическия потребител. Но както вече казах приемам забележката и ще направим съответните корекции от другия месец...просто исках да обясня защо сме постъпили така да се каже лаишки при показването на доходността (все пак има уточнение, че тя е само върху първоначално внесената сума)

По отношение на риска - повярвайте ми риск има особено когато се търгува по начина по който търгувам аз. Трейдинга е много специфична дейност която не се подчинява на нормалната причинно-следствена връзка при останалите професии...това че си професионалист не изключва вероятността така да се каже да станеш за резил за отрицателно време. Замислете се другите професионалисти защо не предлагат подобна услуга...
Полезността в случая е, че може да си направиш някои изводи гледайки в реално време как търгуват другите...не казвам, че търгуваме правилно - извода може дори да е да не се прави така или да се прави обратното...но някакъв извод може да има, който да подобри твоята търговия

Поздрави

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 15 юни 2013, 17:58

Поздрави за добрия резултат, за съжаление от тук насетне мога само да ви критикувам.
Не е нужно да откривате топлата вода. Като начало защо не закачите акаунта към myfxbook примерно и няма да има объркване при изчисляване на доходността (наред с много по-подробна инфромация). Или пък ползвайте формула и илюстриране, като при ПАММ-сметките.

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 15 юни 2013, 22:58

Dimo Dimov написа: Стила ми на търговия е твърде различен от стандартния и предполага вноски и тегления по сметката - вноски за да изтъргувам движение в което имам по-голяма увереност с по-голям обем и тегления защото знам, че ако не се изтеглят пари от сметката и се продължи с агресивната търговия е просто въпрос на време сметката да фалира.
Форексът не е БФБ за да имаш нужда от вноски и тегления за да променяш обема на позициите си. Благодарение на левъриджа можеш да си променяш търговията от консервативна в рискова и обратното когато и колкото искаш.
Т.е. нямаш рационална основа да търгуваш така, а по-скоро емоционална някаква, сякаш се пазиш от самия себе си. Но всеки сам си знае най-добре.
Dimo Dimov написа:Замислете се другите професионалисти защо не предлагат подобна услуга...
Страх ги е да не се издънят, а и маркетинговата полза е малка в сравнение с негативите. Това, че теб не те е страх обаче не означава автоматично, че си голям трейдър :wall: Досега е ясно, че поне си страшно агресивен, да не казвам хазартен :bomb:
Успех и всеки месец по 8К да вадиш!

Потребителски аватар
heavencloser

Мнение от heavencloser » 16 юни 2013, 04:08

тъпото копеле написа:
Dimo Dimov написа: Стила ми на търговия е твърде различен от стандартния и предполага вноски и тегления по сметката - вноски за да изтъргувам движение в което имам по-голяма увереност с по-голям обем и тегления защото знам, че ако не се изтеглят пари от сметката и се продължи с агресивната търговия е просто въпрос на време сметката да фалира.
Форексът не е БФБ за да имаш нужда от вноски и тегления за да променяш обема на позициите си. Благодарение на левъриджа можеш да си променяш търговията от консервативна в рискова и обратното когато и колкото искаш.
Т.е. нямаш рационална основа да търгуваш така, а по-скоро емоционална някаква, сякаш се пазиш от самия себе си. Но всеки сам си знае най-добре.
Dimo Dimov написа:Замислете се другите професионалисти защо не предлагат подобна услуга...
Страх ги е да не се издънят, а и маркетинговата полза е малка в сравнение с негативите. Това, че теб не те е страх обаче не означава автоматично, че си голям трейдър :wall: Досега е ясно, че поне си страшно агресивен, да не казвам хазартен :bomb:
Успех и всеки месец по 8К да вадиш!
Мислих- четох...пак мислих,пак четох,пак гледах тоя стейтмънт...влезнах в сайта изтеглих си мт4-ката...отворих едно демо,спредовете ми харесаха и твърдението ,че не се различава от реала...

Няма как да разбереш г-н Димов,но на мен ми е вече ясен та чак кристал-за тва сън не ме хваща,спеше ми се одеве а сега не :evil:
Мисля че може би аз от форума мога да разбера най -добре стила му на търговия и още един човек...той си знае кой е :grin: :wink:

Повярвай ми има и още по-агресивен стил от този...и то без промяна на обема,левъриджът в случая е прекрасен....но и тук отново пак ще кажа-не високия левъридж и размера на акаунта са от значение а този който ги управлява -как точно ги управлява :!: :!: :!:

Разбрах и друго,че г-н Димов е моя човек :oops: :grin:
В този ред на мисли обяснявам-това че тегли няма нищо общо с обемите...това има общо с психиката на трейдъра....този стил е много брутален и изглежда е камикадзе,но това което е направил е в следствие на много опит-това е висш пилотаж,и без теглене ще бъдеш смазан психически....особено ако си направиш малка отрицателна серия... :wink:
After the pullback...
universal scalper...
официално се отказвам от начисляването на бонус,ако може желая да бъде премахнат !!!

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 16 юни 2013, 16:04

heavencloser написа:Мислих- четох...пак мислих,пак четох,пак гледах тоя стейтмънт...
Какво толкова му гледа на тоя стейтмънт, пдф - не можеш да изкараш никакви данни за анализ.
Няма как да разбереш г-н Димов,но на мен ми е вече ясен та чак кристал-за тва сън не ме хваща,спеше ми се одеве а сега не :evil:
Естествено, че няма как да го разбера след като не виждам никакви данни за търговията. Печалба или загуба в пари е най-безполезната информация.
...но и тук отново пак ще кажа-не високия левъридж и размера на акаунта са от значение а този който ги управлява -как точно ги управлява :!: :!: :!:
Клише. Трейдинга е математика - цифри.
Разбрах и друго,че г-н Димов е моя човек :oops: :grin:
В този ред на мисли обяснявам-това че тегли няма нищо общо с обемите...това има общо с психиката на трейдъра....този стил е много брутален и изглежда е камикадзе,но това което е направил е в следствие на много опит-това е висш пилотаж,и без теглене ще бъдеш смазан психически....особено ако си направиш малка отрицателна серия... :wink:
Честито, че се намерихте.
По-горе казвам същото, че очевидно е психологически прийом.

Струва ми се, че влизаш в капана с 800-те %, неволно заложен от Димов. Дори и бабешката сметка показва, че с наложилата се добавка началният капитал е $1500, което ще даде 500%. А стандарта в индустрията изисква изчисление на доходността по TWRR, което, с риск да се повторя, ще даде силно отрицателна доходност (разбирай -70-80% на прима виста), колкото и скандално да ти звучи. Отделно може да се окаже, че от 300 сделки цялата месечна доходност е постигната с 2-3 трейда в едно движение, с голям обем, което ще е много лош знак. Има и една камара други интересни параметри по трейдовете, които едва ли те вълнуват.

Успех желая и на теб!

Потребителски аватар
heavencloser

Мнение от heavencloser » 16 юни 2013, 17:17

Тъпо-ти не си бил изобщо тъпо бре :grin: :wink:

Имаш право...за повечето неща но не и за клишето...

Аз честно да ти кажа още с първия трейд не хванах нещата-говоря за времето на трейда...края на сесията,по принцип го напарят евро-долара нагоре,а след края американците го попречукват надолу,но аз съм интрадей и още в началото смятах че е това...първия трейд ме отказа да гледам по-нататък...ако е такак както казваш/че може наистина да излезне малко камикадзе/- ти се извинявам....

Аз немога да си представя да оставя трейд през ноща,не мога да си представя да пусна трейд и да не съм на компа.....

Ще изчакам наистина и аз по-подробни данни ,също така и да тръгне пазара за да им сравня котировките с моя брокер...нещо не ми харесват графиките,но след 7 часа ще знам-ако наистина демото им няма разлика с реала.

Един въпрос:никъде в сайта не видях максималния левъридж до какъв размер на акаунта го поддържат???/възможно е и аз снощи да не съм догледал нещо/

Какво имаш предвид в капана?... :lol: :lol: :lol: :lol:
Аз да не съм жертва...бих платил само да науча нещо,не да ми управляват парите от друг човек....,тва нещо мога да го науча само при:
трейдинг рамо до рамо -аз с моите си пари,като се обсъжда...и да се чистят грешки...че лошите навици се изкореняват трудно,а петъчните още по-трудно :evil:
After the pullback...
universal scalper...

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 19 юни 2013, 23:10

Здравейте,
стила на търговия трябва да се формира на база на особеностите на конкретния характер. Аз по принцип търгувам супер агресивно и затова трябва да тегля и внасям постоянно по сметката. Обяснението за тези движения по сметката наистина са основно психологически - наистина го има фактора пазене от самия мен (най-големия враг на трейдъра е самия трейдър), но и когато има печалба и прибереш голяма част от печалбата, с останалите пари можеш да потърсиш по-голям риск с идеята за по-голяма доходност без това да те натовари емоционално (липсата на стрес е условието да печелиш)
По отношение на твърдението, че добрият трейдър е този който е по-устойчив (с малък дроудаун и устойчиво нарастване на сметката) - по принцип е така, но е възможен и сценарият за много на брой губещи сделки и само няколко печеливши...важното е общият баланс накрая да е положителен...Ако това се случва често, а не инцидентно факторът случайност се елиминира. Накратко искам да кажа, че тук няма правила и понятията добър и лош трейдър са много трудни за дефиниране и няма абсолютна истина.
И накрая - това, че ми стиска да си показвам стейтмънтите и стила на търговия наистина не значи, че съм автоматично добър трейдър...предстои да видим как ще се справям и занапред, но със сигурност няма всеки месец да изкарвам по 8 бона, нито пък всеки месец ще съм на печалба...дори още отсега знам, че повечето месеци ще бъда на загуба като месечен резултат...

Поздрави

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 02 юли 2013, 14:24

Здравейте,
стейтмънтите за Юни са качени на в секцията с менторските сметки на нашия сайт. Даваме и линк към статистиката за сметките в myfxbook.com. Дори там се получава един куриоз по отношение на моята сметка - към този момент сметката е на плюс около 8 000 $, а доходността която се показва е -99,9 %. Обяснението е, че тази доходност се смята с Time - Weighted Return. По принцип това е стандартът за оценка на инвестиционните мениджъри, но в моя случай не върши никаква работа. Обяснението - при мен има активно движение от и към сметката и парите които остават в даден момент по нея получават често голям дроудаун което рефлектира върху изчисляването на доходността с тази формула. Така се получава куриоза да си на огромна печалба и същевременно тази формула да дава невероятен минус. Затова при изчисляване на доходността на сайта сме използвали друга формула - Modified Dietz която елиминира недостатъците на TWR.

Поздрави

Dimo Dimov

Мнение от Dimo Dimov » 05 юли 2013, 17:39

Здравейте,
тази седмица дадох едно интервю за един сайт. Ако на някой му е интересно как точно търгувам може да го погледне - стана дълго и затова го публикуваха на 2 части
http://profit.bg/news/1000-dohodnost-za ... 09010.html
http://profit.bg/news/Kak-se-turguva-na ... 09013.html

Поздрави

Потребителски аватар
тъпото копеле
23 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 10 юли 2013, 14:22

Dimo Dimov написа: Даваме и линк към статистиката за сметките в myfxbook.com.
Сметките ви в ефексбука не са верифицирани и това лишава кибиците от някои интересни статистически инструменти налични в сайта. Едва ли е проблем да завършите процедурата.
Изборът на методика за смятане на доходността си е лично ваша работа, но сегашната каша с натрупването върху имагинерната начална сума от $1000 ще доведе до доста забавна (в математически аспект) ситуация при губещ месец под началното салдо - ще трябва да репортвате отрицателна доходност извън 100-те %, нещо което при този хазартен трейдинг ще се случи съвсем скоро.
В интервюто/статията летят едни хиляди %-ти, по 600, по 800 на месец, читателите мераклии сън няма да ги хване след като я прочетат. :grin:

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 10 юли 2013, 18:47

На мен повече ми допадна консервативният стил на другия колега, защото риска там наистина е примерен... :smile:
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Karoll

Мнение от Lucifer » 12 сеп 2013, 11:38

http://www.karollbroker.bg/forex-i-cfd/ ... -trgovija/

Това са условията за ползване на брокера и искам да питам какви са вашите впечатления от този брокер дали сте работили с него и има ли сигнали за измама (като стари кучета сигурно не ви отнема много време да забележите измами на пръв поглед ) .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”