Benchmark :: Бенчмарк

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
12 получени
1 дадени

Re: Benchmark :: Бенчмарк

Мнение от vgc » 11 авг 2015, 14:38

GeppyTrader написа: не, благодаря, нямам желание да депозирам по сметки на брокери в чужбина
Че кой те кара да депозираш по сметки - вземи си някоя безплатна от тук:
http://www.100forexbrokers.com/contests ... mo-account
или от тук:
http://www.bestforexbonus.com/demo-contest
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 11 авг 2015, 16:53

ivaceda написа:
GeppyTrader написа:Нашето законодателство е назад и затова дистанционният начин за откриване на сметки е толкова муден. Дано скоро да го променят и да го направят както навън. Сканираш, пращаш и си готов.
Извод? По-надалеч от БГ брокери. До един са калпави. Аз си стоя при Актив и съм си много доволна.
Аз въобще не съм съгласен. Българските брокери предлгат напълно конкурентни условия на търговия и не случайно успешно продават услугите си на клиенти от цяла европа. Trader.bg и Делтасток регистрираха компании в Англия и вече освен от КФН са регулирани и от FCA.

От ActivTrades съм изкарвал пари на изоставащи котировки преди време. Естествено следваше забавяне на изпълнението с 3-4 секунди. Сега вече може да са си оправили нещата, не знам.

Между другото пари от клиентите за покриване на негативните баланси търсят Саксо Банк, не толкова самите Бенчмарк. И при това положение да говорим как българските брокери не стават, пък чуждите супер просто не е сериозно.

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 11 авг 2015, 21:28

Аз не съм тествал безброй брокери докато разбера кой става и кой не, ползвах жокери и ми казаха наготово. :wink: Към активтрейдс нямам никакви забележки, казвам го с чиста съвест като клиент, нито съм акционер нито фирмата е на брат ми. :wink: :grin: Спред перфектен, реални котировки без шипове, игли и мизерии, изплащане на печалби, днес пускам, утре са ми в сметката. До сега за 6 месеца с тях съм имал един единствен проблем, нещо им сечаха графиките, обадих се, казаха, че имат проблем в момента, предложиха ми да ми затворят позициите, аз отказах, след 1 час се оправиха и даже бях на печалба. Това е от опита ми с тях до тук, нищо не преувеличавам, нищо не спестявам. Искам само да попитам, защото видях, че трейдър.бг пак ни го промотират като едва ли не перфектния български брокер, а пък се споменават бъговете при останалите, какво стана с мажещите им графики, оправиха ли си проблема, който беше в продължение на месеци и никой не даде смислен отговор на какво се дължеше това. И оправиха ли го в крайна сметка? :-?
Proud student of KVV and pitfx!

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 12 авг 2015, 14:12

Борето_С написа:Искам само да попитам, защото видях, че трейдър.бг пак ни го промотират като едва ли не перфектния български брокер, а пък се споменават бъговете при останалите, какво стана с мажещите им графики, оправиха ли си проблема, който беше в продължение на месеци и никой не даде смислен отговор на какво се дължеше това. И оправиха ли го в крайна сметка? :-?
Не съм наясно с този проблем и не съм аз човека, който може да ти отговори на въпроса. Има си тема за Trader.bg и там съм сигурен, че ще получиш отговор. Пък и щом сам си забелязал проблема, вероятно знаеш и дали е решен.

Аз не бих нарекъл никой forex брокер "перфектен" - всеки си има кусури и с колко от тях ще се сблъскаме зависи от стила ни на търгуване, резултатите от търговията и времето, което ползваме услугите на дадения брокер.

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 12 авг 2015, 14:27

S.Zhelev написа:
Не съм наясно с този проблем и не съм аз човека, който може да ти отговори на въпроса. Има си тема за Trader.bg и там съм сигурен, че ще получиш отговор. Пък и щом сам си забелязал проблема, вероятно знаеш и дали е решен.
Питах http://forexforum.bg/viewtopic.php?p=157883#p157883 И на още поне 5 места съм го дискутирал това "явление" обаче тц, отговор никакъв. Не знам дали е разрешен, защото от няколко месеца не съм пускал тяхната платформа, честно да ти кажа вече не ме и вълнува разрешен ли е, не е ли, на какво се дължеше(аз знам, но това не е важно), избрал съм си друг брокер, концентрирал съм се върху неговото състояние и качество. Ако има проблеми с него, няма да ги спестя изобщо, имам нулева толерантност към такива неща.

S.Zhelev написа: Аз не бих нарекъл никой forex брокер "перфектен" - всеки си има кусури и с колко от тях ще се сблъскаме зависи от стила ни на търгуване, резултатите от търговията и времето, което ползваме услугите на дадения брокер.
Тук си много прав! Абсолютна истина! :good:
Proud student of KVV and pitfx!

Ivan Goranoff
Регистриран: 13 юли 2015, 09:56

Мнение от Ivan Goranoff » 18 авг 2015, 11:49

Борето_С написа:
S.Zhelev написа:
Питах http://forexforum.bg/viewtopic.php?p=157883#p157883 И на още поне 5 места съм го дискутирал това "явление" обаче тц, отговор никакъв. Не знам дали е разрешен, защото от няколко месеца не съм пускал тяхната платформа, честно да ти кажа вече не ме и вълнува разрешен ли е, не е ли, на какво се дължеше(аз знам, но това не е важно), избрал съм си друг брокер, концентрирал съм се върху неговото състояние и качество. Ако има проблеми с него, няма да ги спестя изобщо, имам нулева толерантност към такива неща.

S.Zhelev написа: Аз не бих нарекъл никой forex брокер "перфектен" - всеки си има кусури и с колко от тях ще се сблъскаме зависи от стила ни на търгуване, резултатите от търговията и времето, което ползваме услугите на дадения брокер.
Тук си много прав! Абсолютна истина! :good:

И аз съм на това мнение, няма перфектни брокери, важното е да си доволен от услугите им и това да е в полза на теб самия. Както знаете, не живеем във вакум и нещата се променят постоянно, демек някой път се получават и грешки. Но хората сме склонни повече да критикуваме от колкото да похвалим. :grin:

...
Регистриран: 17 дек 2013, 21:07

Мнение от ... » 19 авг 2015, 14:42

TradeALot написа:
... написа:Бенча ми затвориха печеливша позиция, оправданието, че поръчката е отворена в гап. На някой случвало ли му се е такава мизерия ? С доста пари ме резнаха, от 8 месеца съм с тях и досега не съм имал никакви проблеми. Когато отворих поръчката, графиката изчезна, но котировки имаше.

На мен ми се случи същото преди около две години, но след като им се обадих ми изпратиха доста подробни данни за котировките на Саксо и FXCM и се оказа, че наистина е имало зависване на цената в платформата. Абе те са си прави по правилата им, ама ние откъде да знаем кога се е бъгнала цената и кога не като сключваме сделка.

То преди 2 години може и да са били 100% white label на FXCM и XSaxo, но ако им разгледаш сайта и прочетеш политиката им на изпълнение на поръчки и местата за изпълнение на поръчки ще видиш, че са си маркет-мейкъри. Какъв процент от поръчките пускат на саксото и на FXCM не е ясно. Като маркет мейкъри те търгуват за собствена сметка и щом са ти приели и изпълнили поръчката значи са съгласни.
Питах ги кой е доставчика на ликвидност изпълнил поръчката ми и номер на тикета, а получих отговор, че такава информация не давали!!! А информацията как изпълняват поръчките и кои са им доставичиците на ликвидност е публична информация според българското законодателство и са длъжни да я предоставят дори да не съм им клиент. Причината да крият КОЙ е изпълнил поръчката е ясна.

Ето го файла http://www.benchmark.bg/pics/editor/doc ... cution.pdf
Прочети чл. 54 и чл. 55

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
2 получени
5 дадени

Мнение от flow » 30 дек 2015, 13:11

Изглежда имат проблем с оборудването. Нито сайта им се отваря, нито платформите работят

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 30 дек 2015, 13:24

flow написа:Изглежда имат проблем с оборудването. Нито сайта им се отваря, нито платформите работят
явно използват празниците да правят някакво профилактика

Потребителски аватар
Bolyarski
Регистриран: 13 дек 2011, 15:14
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 31 дек 2015, 00:49

Защо, работят си платформите - имам реални там и не са спирали днес. За сайта не знам

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
2 получени
5 дадени

Мнение от flow » 07 яну 2016, 08:21

Изображение

Изображение

тази сутрин позицията е изчезнала без никаква печалба или загуба. нямам представа за какво става дума

Потребителски аватар
Bolyarski
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 07 яну 2016, 08:45

На мен ми изчезна графиката в тази двойка в периметър около седмица и я отсвирих

beyonce
Регистриран: 28 юни 2011, 18:21

Мнение от beyonce » 25 яну 2016, 16:07

flow написа:Изображение

Изображение

тази сутрин позицията е изчезнала без никаква печалба или загуба. нямам представа за какво става дума
Преди около 2 години имах сметка при тях, получи се нещо подобно и за да не се излагам проучих нещата, искам да ти кажа, че ако не бях се обадила щяха да ме занулят без да им мигне окото. След 4 часово мотане ми възстановиха сумата и въпреки, че ако не беше станал този гаф щях да съм на печалба, не ми признаха транзакцията за отворена...

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 28 яну 2016, 19:59

Тия дни получих следния е-майл :
Здравейте,
На базата на въведени законодателни промени от 2016 г., БенчМарк Финанс започна да предоставя услугата „Онлайн откриване на реална сметка за търговия”. Това ще замени досегашната усложнена процедура, която изискваше от клиента да заверява при нотариус договора, да притежава квалифициран електронен подпис или да има специален банков документ.

Нововъведението позволява на клиентите да открият реална сметка изцяло онлайн, използвайки компютър, таблет или мобилен телефон.

Процедурата е в рамките само на няколко минути и минава през следните етапи:

> Попълване на регистрационната форма в сайта;
> Към формата се прилагат копие на лична карта, както и копие на сметка за комунална услуга или банково извлечение. Копията могат да бъдат сканирани или снимани с мобилен апарат;
> След попълване на онлайн формата, служители на БенчМарк Финанс преглеждат изпратената информация и след одобрение, клиентът веднага получава обратен имейл с потвърждение за откритата сметка, както и с данните за потребителско име и парола за достъп в съответната платформа за търговия.

Формата за онлайн откриване на сметка, както и повече информация, може да получите от секцията в сайта на БенчМарк Финанс – „Реална сметка”.
Направо не мога да повярвам , че това е вярно :shock:
България започва да прилича на остамалия свят :-?

Моля ако някой е запознат да посочи по-точно , къде това е написано :
- В кой нормативен акт;
- Държавен вестник - в кой брой !

tankan
Регистриран: 21 юли 2015, 10:35

Мнение от tankan » 01 фев 2016, 12:34

Условията по откриване на сметката са олекотени по същия начин и в Делтасток, сега видях. Хубави промени.. :)

Потребителски аватар
Bolyarski
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 04 фев 2016, 08:52

StoneHeart написа:
Моля ако някой е запознат да посочи по-точно , къде това е написано :
- В кой нормативен акт;
- Държавен вестник - в кой брой !
А трябва ли да е обнародвано това улеснение? Не мисля, че съдържа особена промяна отпреди няколко месеца тромавата процедура с куриер - разликата е само в скоростта.
И самолетни билети се продават онлайн от куцо и сакато и не чакат обнародване.
Аз чакам друго едно улеснение, ама едва ли ще го доживея в БГ - всички печалби/загуби автоматично да се отнасят в банковата ми сметка.

Потребителски аватар
Bolyarski
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 25 фев 2016, 01:42

usdcad_dupka.jpg
usdcad_dupka.jpg (130.57 KБ) Видяна 2199 пъти
От полунощ ОТНОВО ми изчезнаха графични данни. Не се подлага на възстановяване и от сървъра им. Всички двойки, които съм търгувал последната седмица са така "счупени". Само допреди час имах нормална графика, какво е това безобразие? Нов номер на брокерите?

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Мнение от emonik » 25 фев 2016, 07:48

Писаха че имат сериозен технически проблем .

Потребителски аватар
Bolyarski
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 25 фев 2016, 08:22

emonik написа:Писаха че имат сериозен технически проблем .
Не виждам такава новина. Вече гледам от демото на петицата, че там няма сакатлък засега. За втори път от началото на годината става това тъпо положение.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
4 получени
4 дадени

Мнение от emonik » 25 фев 2016, 08:28

Извинявай , отнасясе за платформата са саксо . Сериозен технически проблем , даже някои валутни двойки не можеше да се търгуват .

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”