Benchmark :: Бенчмарк

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
...
Регистриран: 17 дек 2013, 21:07

Re: Benchmark :: Бенчмарк

Мнение от ... » 23 юли 2015, 10:15

TradeALot написа:
... написа:Бенча ми затвориха печеливша позиция, оправданието, че поръчката е отворена в гап. На някой случвало ли му се е такава мизерия ? С доста пари ме резнаха, от 8 месеца съм с тях и досега не съм имал никакви проблеми. Когато отворих поръчката, графиката изчезна, но котировки имаше.
На мен ми се случи същото преди около две години, но след като им се обадих ми изпратиха доста подробни данни за котировките на Саксо и FXCM и се оказа, че наистина е имало зависване на цената в платформата. Абе те са си прави по правилата им, ама ние откъде да знаем кога се е бъгнала цената и кога не като сключваме сделка.

На мен ми изпратиха само котировки от FXCM, но и дума не казват за Саксото, а на саксото им пратих чартовете на които се вижда на 1м, че НЯМА ГАП. Да не споменавам, че котировките от FXCM не могат да бъдат потвърдени понеже дефакто нито са цифрово подписани, нито нищо. Плюс това няма логика, ако Бенча са наистина NDD/ECN да ми затварят позицията защото това не би следвало да е загуба за тях.

А клаузата за това, че бенча могат да затварят поръчки е много гнусно скрита в договора като ПРЕПРАТКА КЪМ САЙТА ИМ !!! Въпросната точка, че могат да ви затворят позиция я има само на сайта, нито в договора, нито в общите условия.

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 23 юли 2015, 10:26

... написа:
TradeALot написа:
... написа:Бенча ми затвориха печеливша позиция, оправданието, че поръчката е отворена в гап. На някой случвало ли му се е такава мизерия ? С доста пари ме резнаха, от 8 месеца съм с тях и досега не съм имал никакви проблеми. Когато отворих поръчката, графиката изчезна, но котировки имаше.
На мен ми се случи същото преди около две години, но след като им се обадих ми изпратиха доста подробни данни за котировките на Саксо и FXCM и се оказа, че наистина е имало зависване на цената в платформата. Абе те са си прави по правилата им, ама ние откъде да знаем кога се е бъгнала цената и кога не като сключваме сделка.

На мен ми изпратиха само котировки от FXCM, но и дума не казват за Саксото, а на саксото им пратих чартовете на които се вижда на 1м, че НЯМА ГАП. Да не споменавам, че котировките от FXCM не могат да бъдат потвърдени понеже дефакто нито са цифрово подписани, нито нищо. Плюс това няма логика, ако Бенча са наистина NDD/ECN да ми затварят позицията защото това не би следвало да е загуба за тях.

А клаузата за това, че бенча могат да затварят поръчки е много гнусно скрита в договора като ПРЕПРАТКА КЪМ САЙТА ИМ !!! Въпросната точка, че могат да ви затворят позиция я има само на сайта, нито в договора, нито в общите условия.
След като тази точка за затваряне на позиция от тяхна страна я няма черно на бяло в договора , според мен може да човек да си търси правата, все пак договора като е на хартиен носител, няма как да видиш разни препратки към техния сайт

...

Мнение от ... » 23 юли 2015, 10:42

Има точка в договора, която пише, че за всички неуредени спорове и въпроси, ще се прилагат правила за търговия на финансовите пазари публикувани на сайта. Като подпишеш договора се съгласяваш, че си запознат с въпросните правила. Предполагам, че така направено е законно, но е изключително некоректно. Въпросните правила ги има само на сайта им и могат да си ги променят по всяко време.

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 23 юли 2015, 13:12

zezo написа: Резултата към момента е заведено дело за 6 цифрена сума от тяхна старна към техен клиент.... :evil: :evil:
Внимавайте с тях.... Всеки може да попадне в това положение...
Баси наглеците :o Ти успя ли да намериш някой юрист който да е в час с MiFID и по точно с категоризацията на клиентите като ритейл и профи, като за първите брокито е длъжно да се грижи за финансовото им здраве до колкото ми е известно?
А ако наистина са дали ход на дело им пусни едно насрещно за психически тормоз и нанесени вреди :x

п.п. Ако до момента не си внесъл жалба до КФН е крайно време да го направиш и то точно срещу Бенчмарк защото те са им подопечен посредник. Датчаните си се разправят през тяхното FSA: http://www.financemagnates.com/forex/re ... -handling/
Форексът е полезен като ХОБИ

...

Мнение от ... » 23 юли 2015, 14:12

И аз чух, че Саксото съдят свой клиент за 6 цифрена сума, но не знаех, че става въпрос за българин.

audia6
Регистриран: 21 сеп 2013, 15:54
1 получени

Мнение от audia6 » 25 юли 2015, 17:20

Бенчмарка имат промоция от 50лв. без депозит, някой възползвал ли се е ? Имам и друг въпрос, когато отидете в офиса да си отворите сметка при някой български брокер сканират ли ви личната карта, или просто я виждат, за да сравнят данните ?
На света две марки автомобили и те са Мерцедес и всички останали!
$50 Forex No Deposit Bonus Phone Verification only | Easy Directory Submission

...

Мнение от ... » 25 юли 2015, 18:20

Сканират я и съхраняват. Длъжни са по закон.

audia6
1 получени

Мнение от audia6 » 29 юли 2015, 13:33

Ще си отварям сметка при тях. Пратих днеска документите за тея 50лв. безплатни, наистина, че в клаузата им в договора пише, че клиентът трябва да си покрие негативното салдо ... много кофти

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 29 юли 2015, 14:30

Audia6, наистина ли след неволите на колеги тук във форума точно с този брокер, ти си решил да подпишеш въпросният член?
B.png
B.png (15.09 KБ) Видяна 1652 пъти
Ясно е че с добър адвокат, ще успееш да докажеш че въпросната тъпня е нищожна, но защо държиш да се вкараш в приключение. За пример:
- С въпросните 50 лв. бонус си купуваш 0.02 лота EURUSD
- Софта на Бенчмарк се смарангясва и ти пускат една игличка до да кажем 0.5
- Следва служебно затваряне и честито ти дължиш два бона на Бенчмарк

Може и да не е виновен софта, а примерно някой задрямал дилър вместо да гледа екрана докато цъка с мишката зяпа късата пола на секретарката и после ти си виновен до доказване на противното ...
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
1 получени

Мнение от saxsten » 30 юли 2015, 08:55

Едно нещо не мога да разбера
От къде на къде някакъв си тъп бъкет ще затваря едностранно вече отворенеа и утвърдена от тях сделка
Такова нещо всеки нормален съд би им го заврял там дето слънце не огрява.
Как така ще си купиш кило домати за 1 лев и после продавача ще рече дай си ми ги обратно щото цената им се промени
Какво ме интерисува какво се изменило .
Имаме сделка
Бъдета така добри да си я спазвате, а ако едностранно я отмените плащайте неустойки и пропуснат ползи.
Освен това при губеща сделка от къде на къде ще искат да им се плаща
При достигане на маржин кола сделката се затваря автоматично от тях и ако са я пратили на междубанковия пазар ,в което се съмнявам, затварят си я и там автоматично
Защо клиентът ще им плаща за несъвършенството на техния софтуер
Същата работа и при арбитража
Имаш сключени сделки, но после ти ги отменят защото си използувал несъвършенството на софтуерът им
Ми като не им е съвършен софтуера кво правят на форекс пазара
Айде да се оттичат по канализацията, където им е мястото.
Изобщо тази работа с едностранното отменяне на вече сключени сделки от страна на брокера е много гнила и мирише
Няма кой да се заеме с това ,независимо от регулациите и тн.
Форекса е оръжие за масово поразяване

GeppyTrader
Регистриран: 13 юли 2015, 10:09

Мнение от GeppyTrader » 30 юли 2015, 09:34

Прави впечатление че едни и същи хора коментират срещу един и същи брокер в различни форуми.

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 30 юли 2015, 10:37

vgc написа: - Софта на Бенчмарк се смарангясва и ти пускат една игличка до да кажем 0.5
Колега не бих си позволил точно вас да коригирам, но тук ще го направя, тези иглички не са случайни и плод на смарангясване, а са си целенасочена манипулация, целта на която на всички ни е известна. :wink: :grin: :grin: Или казано по-грубо, боклучарски практики на брокери измамници.
Proud student of KVV and pitfx!

audia6
1 получени

Мнение от audia6 » 30 юли 2015, 11:46

Вече тотално се отказах, кво е тва некоректно отношение 1-во ходя до банката да си вадя документ, че имам сметка банкова щото били искали, играя си да чета договори ходя да им пращам документи си губя времето за 50 лв. И ей ся ми звънят по телефона не можем да ви отворим сметката защото не ми с виждало снимката на личната катра, а аз преди това в чата ги попитах дали е проблем просто копирът така ги вади, всички данни си се четат и в чата ми казаха няма проблем. Казах им, че ще си помисля, но ей сега май ще им звънна защото щом още при отварянето на сметката се правят така и като чета и вие какво пишете ми става лошо ...

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 30 юли 2015, 13:46

audia6 написа:Вече тотално се отказах, кво е тва некоректно отношение 1-во ходя до банката да си вадя документ, че имам сметка банкова щото били искали, играя си да чета договори ходя да им пращам документи си губя времето за 50 лв. И ей ся ми звънят по телефона не можем да ви отворим сметката защото не ми с виждало снимката на личната катра, а аз преди това в чата ги попитах дали е проблем просто копирът така ги вади, всички данни си се четат и в чата ми казаха няма проблем. Казах им, че ще си помисля, но ей сега май ще им звънна защото щом още при отварянето на сметката се правят така и като чета и вие какво пишете ми става лошо ...
Бенча е последния брокер който бих защитил, но за снимката няма какво да им се сърдиш. Принципно е достатъчно да си снимаш картата с телефона и да им пратиш снимката. Също така относно поръчката на колегата. Трябва да се изясни ситуацията преди да направим заключение кой крив кой прав. Поръчка може да бъде отменена след изпълнението и не само от брокера но и от доставчиците на ликвидност(банките които изпълняват тези поръчки). Причината затова може да бъде много субективна, но не трябва да се забравя, че това не е централизиран пазар.

paco1896
Регистриран: 15 фев 2015, 12:00

Мнение от paco1896 » 30 юли 2015, 14:49

С бенча се занимавайте единствено ако търгувате с опций и по никакъв друг повод.Аз ги използвам точно за това . Там няма как да те цакат ,защото ти си прецакан поначало с тлъстия спред . :grin:

audia6
1 получени

Мнение от audia6 » 30 юли 2015, 16:07

K_W написа:
audia6 написа:Вече тотално се отказах, кво е тва некоректно отношение 1-во ходя до банката да си вадя документ, че имам сметка банкова щото били искали, играя си да чета договори ходя да им пращам документи си губя времето за 50 лв. И ей ся ми звънят по телефона не можем да ви отворим сметката защото не ми с виждало снимката на личната катра, а аз преди това в чата ги попитах дали е проблем просто копирът така ги вади, всички данни си се четат и в чата ми казаха няма проблем. Казах им, че ще си помисля, но ей сега май ще им звънна защото щом още при отварянето на сметката се правят така и като чета и вие какво пишете ми става лошо ...
Бенча е последния брокер който бих защитил, но за снимката няма какво да им се сърдиш. Принципно е достатъчно да си снимаш картата с телефона и да им пратиш снимката. Също така относно поръчката на колегата. Трябва да се изясни ситуацията преди да направим заключение кой крив кой прав. Поръчка може да бъде отменена след изпълнението и не само от брокера но и от доставчиците на ликвидност(банките които изпълняват тези поръчки). Причината затова може да бъде много субективна, но не трябва да се забравя, че това не е централизиран пазар.
Достатъчно е за чуждестранен брокер, питах ги да им я сканирам да я пратя по мейла или с телефон да я снимам трябвало да е копирана и да пише вярно с оригинала и подписа ми ...

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 30 юли 2015, 16:46

audia6 написа:
K_W написа:
Достатъчно е за чуждестранен брокер, питах ги да им я сканирам да я пратя по мейла или с телефон да я снимам трябвало да е копирана и да пише вярно с оригинала и подписа ми ...
Да бе вярно, забравих че са БГ :grin:

GeppyTrader

Мнение от GeppyTrader » 30 юли 2015, 18:41

Нашето законодателство е назад и затова дистанционният начин за откриване на сметки е толкова муден. Дано скоро да го променят и да го направят както навън. Сканираш, пращаш и си готов.

Потребителски аватар
ivaceda
Регистриран: 09 юни 2014, 14:51

Мнение от ivaceda » 09 авг 2015, 10:25

GeppyTrader написа:Нашето законодателство е назад и затова дистанционният начин за откриване на сметки е толкова муден. Дано скоро да го променят и да го направят както навън. Сканираш, пращаш и си готов.
Извод? По-надалеч от БГ брокери. До един са калпави. Аз си стоя при Актив и съм си много доволна.

GeppyTrader

Мнение от GeppyTrader » 10 авг 2015, 09:31

ivaceda написа:
GeppyTrader написа:Нашето законодателство е назад и затова дистанционният начин за откриване на сметки е толкова муден. Дано скоро да го променят и да го направят както навън. Сканираш, пращаш и си готов.
Извод? По-надалеч от БГ брокери. До един са калпави. Аз си стоя при Актив и съм си много доволна.
не, благодаря, нямам желание да депозирам по сметки на брокери в чужбина

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”