Benchmark :: Бенчмарк

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
41 получени
115 дадени
Контакти:

Benchmark :: Бенчмарк

Мнение от S.Zhelev » 13 май 2010, 13:33

Както повечето от вас знаят, Benchmark Finance са White Label на ODL Markets.

Преди седмица излезе новината, че FXCM купува ODL Markets. След придобиването FXCM държи над 200 000 клиентски сметки на обща стойност над $800 млрд. и има собствен капитал от $150 млрд. В компанията работят повече от 700 човека по целия свят.

Какви ще са промените за клиентите на Benchmark Finance?

На сайта на българският инвестиционен посредник все още не са обявени никакви промени, не е обявено и придобиването.
Ето какви са вероятните промени за клиентите на Benchmark:

-промяна на работното време - търговията на Metatrader платформата ще започва 15 минути по-късно и ще приключва 1 час по-рано
-промяна в някои от символите на финансовите инструменти и спирането на някои не особено популярни финансови инструменти.
-увеличаване на спреда - типичният спред на еврото най-вероятно ще се увеличи на 2.3 пипса
-промяна на марджин изискванията - вероятно ще се изисква марджин за хеджирани позиции (при хеджиране се освобождава целия марджин). Освен това може да се очаква stop out нивото да се вдигне на 100% т.е. всички позиции да се затварят когато свободният марджин падне под 0.

Повече информация можете да намерите на http://www.odlmarkets.com
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
41 получени
115 дадени
Контакти:

Re: Benchmark :: Бенчмарк

Мнение от S.Zhelev » 25 май 2010, 18:25

Промените вече са факт. Добрата новина за клиентите на Бенчмарк е, че инвестиционният посредник успя да договори условия, по-добри от стандартните за FXCM и при откриване на насрещни позиции марджин не се блокира (както беше и досега).
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
41 получени
115 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 юни 2010, 13:38

John Last написа:Аз имах кошмарна сутрин. Бях пуснал къса в петък, която беше на +20 пипса. И какво ми стана и забравих да я затворя. Понеже Бенчмарк имат нов провайдер, защото ОДЛ са купени от FXCM и прехвърлят данните. И така цяла седмица нямах графика . Това ОК.
Но тази сутрин се прибирам за малко в къщи и решавам да си затворя 80 те пипса, които направих от гапа и тренда надолу.
Каква беше изненадата ми. Не ми дава да си затворя позицията. Първи опит, не. Така 15 тина минути. След това пипсоваете станаха 70, след това 60. Вече крайно изнервен реших да се обаждам по телефона. Без да искам набрах една клиника в София. Аз взех да им се обяснявам, супер гневен, да не ми се правят на луди ами да ми затварят позицията. Те ми обясняват,че всъщност са клиника и че не могат въобще да разберат, за какво става дума. След това се усетих, че грешката е в мене и се обадих на истинските БМарк. Оператора любезно ми обясни, че това се получило, защото позицията ми била от миналата седмица и не можела да се затвори автоматично.
Затвориха ми е ръчно. Обещаха, че не би трябвало да има проблеми .
Модератор

ilko
Регистриран: 27 яну 2010, 12:23

Мнение от ilko » 07 юни 2010, 15:50

Вече трета седмица подкарахме с обещанията на бенча,че няма проблми,че се работи в момента и т.н. и т.н.Продължаваме с тренировките по чертане върху чисто нови графики,то няма лошо-"по-трудно в тренировките,по-лесно в боя".Не знам как мислят да я карат тия хора.Ако съм на тях,ще изхвърля всичката техника и ще започна да развъждам пощенски гълъби.Тази нощ видях спред на евродолара 6 пипса,на моменти над 10.
Чувал съм,че форекс и емоции са несъвместими неща,но аз лично нещо започнах да се нервя.
John Last,напиши моля те телефона на клиниката,предполагам,че при тях ще се търгува по-лесно.

Успех на всички

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 16 авг 2010, 14:18

emonik
за бенча с метата:
Аз проблеми с тях не съм имал, но има неща които не ми харесват.
Имат доста по широки спредове. Понеже следя евро долар и паунд долар, то за тях ще ти кажа. При еврото спреда е редовно на 2.5-2.7 пипса, което наистина е много. При паунда е от порядъка на 2.5-3 като често спада и до 2.0 и дори 1.8.
Има слипидж, но не е голям, средно е около 1 пипс.
Изпълнението на поръчките...какво да ти кажа, не е като в дюкаскопи :lol: няма как да бъде, но пък сравнено с традер.бг, поне преди, където редовно рекотираха и те питат, желаете ли да бъде отворен ордер от тази цена, при бенча не ми се е случвало.
Котировките, мисля че са порядъчни, няма изкуствени шишове и пр.
Като цяло стават, само спредовете им са кофти, но честно казано ако те бърка 1 пипс повече спред, то освен ако не целиш 10 пипсови таргети не е голяма болка...ама е неприятно.
А и все пак е метатрейдър, тя и самата платформа не предлага кой знае какви възможности.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
1 получени
2 дадени

Мнение от emonik » 16 авг 2010, 14:29

Благодаря .Поздрави Емил

GGG
Регистриран: 23 юни 2010, 21:20

Мнение от GGG » 16 авг 2010, 16:27

Саксобанк са ок

Метатрейдъра е може би брокера с най-лоши условия в БГ. Спреда е 2.5-2.7
Слипидж винаги има, ако стилът ти е да влизаш по движение, а не да контриш се приготви за 2-3-4 пипа слипидж. Става дума на евро/долар. Нямам нито един изпълнен стоп, а са над 1000 сигурно на заявената цена от мене, между 0.5-3 пипа слипидж. Реално оцених спреда има на между 5-6 пипа на евро/долар след около 10000 сделки откакто преминаха към фхсм през май. Или от фхсм или от бенчмарк са сложили някакъв скрит марк ъп. Много често сключвам пазарна сделка , примерно продава на цена с до 1 пип по-ниска от най-ниската за 1м бар в който е сключена.
Рекламират , че имат фул хедж, но ако маржина ти падне под 100% и сложиш да влезеш с насрещна ти отменят сделката, като някой от дилърите от 1 до 3 мин ти я вкарва ръчно. Често забравят, което доведе до изгърмяване на над 10 мои сметки. После е адското ходене по мъките докато си оправят грешката. Накрая в прав текст ми заявиха, че на мене няма да ми изпълняват чакащи позиции и да спра да търгувам.
Иначе хората са приветливи имат винаги пари в касичката и се стараят да ти влезнат в положение.
Но имах случаи, в който пазара прескочи мой чакащ ордер с 0.2 пипа, повтарям нула точка два пипа (нищо че рекламират, че са със слипидж) и в момента, в който включих платформата и видях, че са го канселирали и пропусната ми печалба е над 800 евро в този момент и им звъннах. Първо дилърът ми каза няма проблем ще го оправят от Англия, да ама не го оправиха и аз си останах без 800 евро, а в последствие позицията нарастна до 7600 евра, но един бог знае дали щях да я държа. Това го написах да изкажа, че ако е в техен ущърб дори с такава сума ти казват не мога нищо да направя съди ни в кфн. Категорично не препоръчвам да се работи с метатрейдъра им. Всички бъкети в България до един са с по-добри условия в пъти.
Всички цени, за които пиша са бидове

forexer
Регистриран: 27 май 2009, 15:30

Мнение от forexer » 16 авг 2010, 16:59

Реално оцених спреда има на между 5-6 пипа на евро/долар след около 10000 сделки откакто преминаха към фхсм през май.
:shock:

5-6 пипса спред.... Успяваш ли изобщо да изкараш някой пипс при Бенмарк?
Forex trading is momentum trading!

GGG

Мнение от GGG » 16 авг 2010, 17:02

Вече не. Реално се боря за 6-7 пипа на сделка и съм при тях назад 1300 евра от 01.05 насам. Става дума на Метатрейдъра.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 17 авг 2010, 01:59

Рекламират , че имат фул хедж, но ако маржина ти падне под 100% и сложиш да влезеш с насрещна ти отменят сделката, като някой от дилърите от 1 до 3 мин ти я вкарва ръчно.
Когато маржина ти е ПОД 100% това озанчева, че НЕ МОЖЕШ да покриеш цялата позиция чрез хеджиране. ... остава ти открита позиция ( ако направиш частично насрещно хеджиране - до колкото можеш ) Дори когато хеджираш, те си вземат спреда, а това е "минус" за теб, който трябва да платиш веднага.

GGG

Мнение от GGG » 17 авг 2010, 12:32

StoneHeart написа:
Рекламират , че имат фул хедж, но ако маржина ти падне под 100% и сложиш да влезеш с насрещна ти отменят сделката, като някой от дилърите от 1 до 3 мин ти я вкарва ръчно.
Когато маржина ти е ПОД 100% това озанчева, че НЕ МОЖЕШ да покриеш цялата позиция чрез хеджиране. ... остава ти открита позиция ( ако направиш частично насрещно хеджиране - до колкото можеш ) Дори когато хеджираш, те си вземат спреда, а това е "минус" за теб, който трябва да платиш веднага.

Това като какъв го пишеш. Да не си служител на Бенчмарк. Когато се предлага фул хедж, както в техния случай се разрешава хеджиране до стоп аут нивото, което е 10%. Имам си причини да търгувам по този начин и съответно търся такива брокери. От 20и май слушам как до 2 седмици ще го оправят. Преди 3 седмици си ми казаха, абе спирай да търгуваш, щото няма да се справим. Както и да е. Сега преди малко отново ме ощетиха с 35евра. Цъкам с малка сметка колкото да ги наблюдавам. Имах 2 дълги и селл стоп на 5 пипа под дългата. Отмениха селл стопа пазара слезе още 20 пипа и не ми стигна маржина за едната дълга и фалира. Съответно дилърът си прави пас и не вкарва и другата къса. Така вместо да отскалпирам от късата 20 пипа и да остана дълъг, както направих по другите брокери, затрих 40% от сметката поради условията им. Прилагам една картинка, на която е видно. Не гледай графиката а хисторито и маркираната позиция. В момента на отмяната имам 0.29 лонг.

Само да поясня. Бенчмарк са просто комисионери. Преблема идва от фхсм, но тука вземат поне 12$ долара комисионна на лот, ако не и повече, а не искат да си мръднат пръста в полза на клиента някой път.
Сега тия 45-50 евра, които ме ощетиха , ако реша да им звъня да се разправям ще ми отнеме сума нерви да си ги получа. Не че се жалвам или йещо такова, просто казвам каква е ситуацията с тях. Иначе саксобанк са железни и ако не се държи на метатрейдъра спокойно може да се работи с Бенча, но на Саксото.
Прикачени файлове
bencha mamqtotnowo.gif
bencha mamqtotnowo.gif (97.26 KБ) Видяна 9284 пъти

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 17 авг 2010, 12:55

GGG разбрахме че си много недоволен от бенчмарк, но аз поне не разбирам защо продължаваш да се тормозиш. А и при този ти стил на търговия, нищо чудно :D ти ги правиш разногледи :lol:
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

GGG

Мнение от GGG » 17 авг 2010, 13:05

greedforsuccess написа:GGG разбрахме че си много недоволен от бенчмарк, но аз поне не разбирам защо продължаваш да се тормозиш. А и при този ти стил на търговия, нищо чудно :D ти ги правиш разногледи :lol:

Спрял съм да търгувам при тях. Чакам да си оправят проблема с хеджирането да ги съдера, затова и държа нещо дребно винаги с едно експертче да следя как са нещата. По същия начин държа сметки във всеки един бг брокер за да съм в час.

Просто изказах мнение.
Последна промяна от GGG на 18 авг 2010, 19:57, променено общо 1 път.

guest
Регистриран: 26 юли 2010, 01:15

Мнение от guest » 17 авг 2010, 13:10

GGG, ти не си човек, ти си машина. :mrgreen:
Имаш 7 сметки в Бенча и още четири в други брокери, да не си шесторъкия Шива? :D
На всичко отгоре си и мазохист, при това чесане което FXCМ ти правят защо продължаваш да се подлагаш?
Иначе поздравления за разясненията, хубаво е да се споделят такива работи, че да се знае какво да се очаква. А при твойто цъкане не знам кой бъкет ще те приюти под крилото си. :D
Да не могат да отворят хедж под 100% марджин на мен лично ми звучи все едно да не можеш да си затвориш позицията под 100% марджин. Не че някога съм ползвал "хедж'. :mrgreen:
Аман от брокерски глупости.

GGG

Мнение от GGG » 17 авг 2010, 13:34

Имам сметки при над 15 брокера. В бенча сметките ми за последната година и половина сигурно са над 50. Това не означава, че се мъча ръчно. Ръчно винаги при 1 или 2 максимум.

Както сега ме чешат с по 50 евра, така ще се обърнат нещата, но с мноооого по-големи суми. Само ми трябва да са чисти откъм изпълнение. Мъча се с тях. защото 2-3-4-5 милиона не би трябвало да са проблем за фхсм като му дойде времето, докато делтата примерно директно ще ти заличат сметката от архива ако удариш такъв профит.

guest
Регистриран: 26 юли 2010, 01:15

Мнение от guest » 17 авг 2010, 13:58

Той тоя профит няма как да излезе изведнъж, така че имаш време да си разтоварваш, ама по-сериозния проблем ще е изпълнението на увеличаващите се обеми по време на нарастване на акаунта, така че повечето брокери ще те откажат още в началото на пътя.
Явно имаш сериозна причина да ползваш FXCM през бенча, а не директно. Тя ли е основата на трейдинг стратегията ти или просто те е домързяло да отвориш директно с майката?

GGG

Мнение от GGG » 17 авг 2010, 14:15

И във майката имам. Фхсм твърдят, а имам основание да им вярвам, че до 500 лота (50 мио ) е на автомат с директно рутиране на около 4-5 пипа спред. Целия ми модел е организиран в последни сделки 10 по 500 лота.
Ползвам Бенча, защото ми плащат комисионна за оборот, която покрива загубите докато чакам да се оправят.

GGG

Мнение от GGG » 17 авг 2010, 14:46

Да завърша темата за Бенча, ако някой има идея това как се настройва на сървъра От тик графиката на картинката е видно , че най-високия аск е 1.28681, а на мене ми затварят позицията на 28684 в същия миг. Позицията е маркирана долу в синио, а на тик графиката съм сложил най-високата цена. Определено е тенденция, но нямам идея как се настройва.
Прикачени файлове
smrudlivci.GIF
smrudlivci.GIF (154.24 KБ) Видяна 9236 пъти

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 18 авг 2010, 15:58

Ето ви един пример за размисъл, относно отварянето на насрещна позиция.
Tester: pending order is deleted [no enough money]
Tester: .. PrevEquity 67.38, PrevMargin: 77.66, NewMargin: 78, FreeMargin: -10.28
Tester: not enough money for ....
Това го дава функцията : AccountFreeMarginCheck
Виждате как при "PrevEquiti" < "PrevMargin" () програмата генерира отрицателен "FreeMargin", въпреки че очевидно такъв не й трябва ( NewMargin > PrevMargin ).
Не се наемам да обяснявам защо е така.
Това е нещо, което е факт, и ние трябва да се съобразяваме с него.

Потребителски аватар
S.Zhelev
41 получени
115 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 24 авг 2010, 11:26

GGG написа:Нямам нито един изпълнен стоп, а са над 1000 сигурно на заявената цена от мене, между 0.5-3 пипа слипидж.
Миналата седмица захраних една стара сметка при Бенча, нямах сделка при тях откакто FXCM купиха ODL. Слипиджа е факт, снощи ме слипнаха не с 0.5, а с 1.5 пипса на кабела при спокоен пазар, без новини.

Но понякога този слипидж и малко по-късно изпълнение на стоповете има и положителен ефект. Преди малко бид цената мина през sell stop ордера ми и веднага върна. Ордърът изобно не беше изпълнен, което в случая ми спести десетина пипса.
Модератор

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”