Варчев Финанс :: Varchev Finance

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
42 получени
117 дадени
Контакти:

Re: Варчев Финанс :: Varchev Finance

Мнение от S.Zhelev » 07 ное 2010, 11:46

Moonkid баннах moonkid, и модерирах темата.
Модератор

jamie
Регистриран: 29 сеп 2010, 15:50

Мнение от jamie » 05 дек 2010, 13:18

Кога ще настроите адекватно суап-числата, в момента по доста инструменти имате дълги позиции с по-малък суап от късите?

Каква точно е методиката ви по изчисляване на суапа?

Потребителски аватар
тъпото_копеле
Регистриран: 26 ное 2010, 13:49

Мнение от тъпото_копеле » 19 дек 2010, 14:41

Прочетох темата, но не можах да се ориентирам напълно.
Интересува ме колко е средният слипидж при Варчев на сделки около 4-5 лота?
В една от задните страници видях някакви ненормални ефективни спредове от 10-15 пипа. После пък някой казва че се бил поправил. После пък изпълнението било ок, ама спреда бил по-висок от нормалното - каквото и да значи. Може ли в цифри.
Обявеният в сайта му е 2 пипа, но даже и в демото си е на 2.5-3 през цялото време.
Питането е само за евро/долар.

jamie
Регистриран: 29 сеп 2010, 15:50

Мнение от jamie » 19 дек 2010, 20:09

Обърни внимание на Forex и Forex4 групите. Едните са с фиксиран спред, рекотиране и без слипидж. Другите - обратното.

Потребителски аватар
тъпото_копеле

Мнение от тъпото_копеле » 19 дек 2010, 22:11

Видях ги. Дали ще ме рекотира с по 1 пип или слипва със същия няма принципно значение.
Питам някой от собствен опит дали може да даде конкректни цифри колко е средния спред на изпълнение за 4-5 лота обем. В нормална волатилност, извън публикуването на данни.

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 20 дек 2010, 11:55

тъпото_копеле написа:Обявеният в сайта му е 2 пипа, но даже и в демото си е на 2.5-3 през цялото време.
Питането е само за евро/долар.
При Варчев демотата и реалните сметки са на един сървър. Изпълнението и спредовете са същите и за демо и за реални сметки.
Модератор

Потребителски аватар
тъпото_копеле

Мнение от тъпото_копеле » 20 дек 2010, 12:03

Не съм срещал досега такова нещо. Т.е. да разбирам, че каквото изпълнение (рекотиране или слипване или липсата им) виждам на демото, същото ще е в конкретния момент и на реалната? Сигурен ли си в това, от опит ли го казваш?

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 20 дек 2010, 12:56

Да, сигурен съм.

Погледни си сървърите в Метатрейдъра - има само един.
Погледни и номерата на поръчките на реална и демо сметка - вървят последователно.

Естествено, не мога да гарантирам, че всяка сметка се третира по един и същ начин.
Модератор

elessar
Регистриран: 19 яну 2012, 09:17

Мнение от elessar » 19 яну 2012, 09:25

Колеги, някой от вас срещал ли е някъде на сайта на Варчев изречение, че изпълняват стоп и лимит ордери на точно заявената цена? Имам убеждението, че преди съм го виждал на сайта, но в момента не мога да го открия...
Става въпрос за изпълнение при двойките с фиксиран спред - досега са ме изпълнявали без слипидж, а вчера при новините - 31 пипа слип. Какво ви е мнението по въпроса?

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 яну 2012, 11:20

И аз си мисля, че преди съм мяркал подобно изречение на сайта на Варчев, но нещата явно са се променили. Иначе слипиджа по време на новини е нещо нормално, в България Trader.bg са единствените, които не слипват и в същото време предлагат фиксиран спред.
Модератор

Потребителски аватар
NYSERookie
Регистриран: 26 юли 2010, 14:56

Мнение от NYSERookie » 21 яну 2012, 11:40

S.Zhelev написа:И аз си мисля, че преди съм мяркал подобно изречение на сайта на Варчев, но нещата явно са се променили. Иначе слипиджа по време на новини е нещо нормално, в България Trader.bg са единствените, които не слипват и в същото време предлагат фиксиран спред.
преди около две години го махнаха това изречение. щото няколко тариката им смъкнаха една камара стотинки от бракетиране на новини с гарантираните стопове :wink:

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 яну 2012, 11:42

NYSERookie написа:преди около две години го махнаха това изречение. щото няколко тариката им смъкнаха една камара стотинки от бракетиране на новини с гарантираните стопове :wink:
Верно ли Варчев са имали гарантирано изпълнение на стопове по време на новини и фиксиран спред до 2010?
Модератор

Потребителски аватар
NYSERookie
Регистриран: 26 юли 2010, 14:56

Мнение от NYSERookie » 21 яну 2012, 11:45

S.Zhelev написа:
NYSERookie написа:преди около две години го махнаха това изречение. щото няколко тариката им смъкнаха една камара стотинки от бракетиране на новини с гарантираните стопове :wink:
Верно ли Варчев са имали гарантирано изпълнение на стопове по време на новини и фиксиран спред до 2010?
за спреда не знам, трябва да питам , но стоповете бяха гарантирани за известно време.
който се усети намаза :grin: :grin: :grin:
възможно е и да бъркам за точното време , когато гимахнаха гарантираните стопове, но да 2 години give or take :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 21 яну 2012, 11:48

Аз от Варчев съм изкарал пари от бракетиране на новини, но това беше през далечната 2004-2005 г. След това вкараха много широка забранена зона, след това плаващи спредове, които е в реда на нещата да се разширят до 10-20 пипса по време на важни новини и далаверата свърши.

Както се казваш - На печелившите честито!
Модератор

Потребителски аватар
Bolyarski
Регистриран: 13 дек 2011, 15:14
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 13 юли 2013, 23:42

Сори, че изрових тази тема, искам да ви предупредя, ако търгувате редовно при Варчев, не си ъптейдвайте историята! Такова мазало като историята на Варчев няма! Съвсем коректно запаметени данни в реално време в платформата биват изтривани и на тяхно място се слагат кошмарни по размери "дупки"! Карайте си на реално запаметените, никакво F2 :twisted:
Тоя ми прецака седмичния анализ тотално! :cry:

Потребителски аватар
musketeer
Регистриран: 15 юни 2010, 10:57

Мнение от musketeer » 14 юли 2013, 01:12

Това не зависи от брокера... който и да е той, в случая: Варчев...

Потребителски аватар
Bolyarski
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 14 юли 2013, 09:41

А от кого, след като това не се случва с Алпари например, които също ъптейднах скоро, понеже не им бях пускал метата от 2 месеца :-?

Потребителски аватар
musketeer
Регистриран: 15 юни 2010, 10:57

Мнение от musketeer » 14 юли 2013, 22:37

трудно е да се отговори еднозначно все пак :) В случая са "виновни" Алпари, защото сваляйки история от тях, го правиш наистина от тях (Алпари). Всички други брокери те мятат на черешата и ти сваляш от великата компания Метакуотс. Т.е. виждам някакво противоречие с предишния си поста, та затова уточнявам: при специални усилия положени от съответния брокер, предното ми твърдение е невалидно :)
По дефолт: не са виновни брокерите...
Както и да е, зацапано се получи.... :) Но с 2 думи: като имаш брокер, чиято история сваляш (а не Метакуотската) всичко ще ти е доста по-добре

Потребителски аватар
Bolyarski
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 15 юли 2013, 00:29

Аха, значи другите освен Алпари не си правят труда. Мислех, че пазят на сървърите си, логично е все пак. Благодаря за инфото и архива - оправих бакията и сега имам читава графика :so_happy: Играта започва :gamer:

Потребителски аватар
stoynov93
Регистриран: 02 ное 2013, 20:34

Мнение от stoynov93 » 18 юли 2014, 20:56

Здравейте. Реших да си отворя сметка при този брокер и искам да попитам дали мога да съм спокоен за личните ми данни, тъй като се изисква доста подробна информация?

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”