Варчев Финанс :: Varchev Finance

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
admin
Site Admin
Регистриран: 08 яну 2009, 11:49
1 дадени

Варчев Финанс :: Varchev Finance

Мнение от admin » 30 мар 2010, 17:08

Безплатна Демо сметка

УСЛОВИЯ ЗА ТЪРГОВИЯ

Минимална позиция 0.01 лот (1000 валутни единици)
Ливъридж от 1:1 до 1:500
Комисиона за сделка Няма
Минимална сума за откриване на сметка Няма

ПРОМОЦИИ

Бонус "Акаунт"

При отваряне на акаунт с:
Над $3000 получавате бонус $250
Над $10 000 получавате бонус $1000
Над $50 000 – свържете се с Варчев Финанс за личен разговор и вземете специален VIP бонус

В случай че желаете да изтеглите своя бонус е необходимо да имате изтъргуван обем от 10 стандартни лота в Meta Trader (1 лот = 100 000 валутни едници) за всеки $1 бонус

Бонус "Cashback"- Варчев Финанс възстановява до 500$ от загубата на всеки нов клиент реализирана през първия ден на търговия.
HTC Touch HD - Всеки месец един клиентите открили реална сметка с над $1000 печели HTC Touch HD с инсталиран Metatrader Mobile.Победителят се определя посредством жребий.
Бонус "Приятел" - доведете ли свой приятел за откриване на реална сметка с минимум $1000 и двамата получавате по $100 долара бонус.

ДРУГИТЕ ЗА ВАРЧЕВ ФИНАНС

Мнения на бивши служители
Mнения на трейдъри в Инвестор.бг
Мнения на трейдъри в Finance5.bg
Мнения на трейдъри във Фрийзоната

КОНТАКТИ

Сайт: varchevbrokers.com
Телефон: 0700 17 600
E-Mail: info@varchev.com

GGG
Регистриран: 23 юни 2010, 21:20

Re: Варчев Финанс :: Varchev Finance

Мнение от GGG » 28 сеп 2010, 18:48

Все си мислех, че фхсм са мошенници, но Варчев какво чудо неземно е. Попадна ми сметка при него случайно и се заиграх.

Котировките му са ок на първо четене. но след 2-3к$ профит се започва едно чакане за сделка по 10-15-20секунди. Сървъра я приема и дотам. По някое време я изпълняват, разбира се на най-кофтито цена в тия секунди. Най-забавно е като падневолата. Кликаш за сделка примерно с 1 лот и зачакваш. Да ама пазара не мърда на никъде и трябва някак си да те изпълнят. Веднага правят тик в кофтито посока за тебе с точно 3.2 пипа, явно толкова иска педалчето, изпълняват те на тика и връщат. Българска работа.

Поиграхме, ще си взема мойто и утре напускам тоз убостник.
Всички цени, за които пиша са бидове

ludsic
Регистриран: 25 май 2010, 23:57

Мнение от ludsic » 28 сеп 2010, 19:50

Чувал съм, че тези хубавци, едно време са пускали игли от порядъка на 30++ пипа, за да обират стопове ... Някой запознат по въпроса ?

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 28 сеп 2010, 19:54

Доста по-големи игли съм виждал аз при тях. От рода на стотина пипса. Имах бай лимити, които бяха изпълнени от иглите, но сделките бяха анулирани. Как са процедирали с ударените стопове обаче не знам.
Модератор

GGG

Мнение от GGG » 28 сеп 2010, 20:00

Сега са пуснали да затварят някъде всичко над 1 лот. Проблема е, че искат по 5.5 пипа реален спред. Сигурно плащат на бостън примерно 1.5 и останалото Варче да си купува чант Фурла :)

GGG

Мнение от GGG » 29 сеп 2010, 11:39

Варчев ме пропъди днеска съвсем нагло. Остави автомата на 0.1 и над него отместване със 5.6 пипа. Спреда на еврото вече идва 14 пипа. Всичко това за няма 10к профит.

Стойте далече от този брокер. В класацията на мошенниците идва номер 1.

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 сеп 2010, 12:23

Очаквайте включване от господата, гледам са се регистрирали във форума :D
Модератор

Потребителски аватар
greedforsuccess
Регистриран: 22 юли 2010, 11:48

Мнение от greedforsuccess » 29 сеп 2010, 12:30

Добър ден !

Желев, можеш да създадеш тема със заглавие "Как да осъдим брокер и какво ще ни струва това и има ли смисъл да го правим" Какъв трябва да е брокера за да го осъдим и да си струва съдебният процес. Ако ни изплати щетите да го притиснем ли още докато го накараме сам да се ликвидира 8-)
Хубаво е когато на удара се отвръща с удар.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.

Varchev Finance
Регистриран: 29 сеп 2010, 12:17

Мнение от Varchev Finance » 29 сеп 2010, 12:33

Бисе Варчев:
Прочетох някои от постовете по долу и понеже тона на дискусията е приличен/ане в като някои други форуми/ и видях доста неверни за нас неща , реши да се включа. Напълно не съм съгласен че сме имали несъществуващи 30 пипсови шипове. Всеки който смятаче е ощетен от такава нередност просто трябва да ни покаже графиката на 2 независими брокера където се вижда че няма шипове и аз лично ще му възтановя парите.
Нямаме никакъв модул на Бостън технолоджис, който не е съгласен , моля да заповяда в офиса лично ще му покажа софтуерите с които работим и разполагаме.
Истината за разширяването на спреда в определени моменти е следната: не съм длъжен да ви я кажа но ще го направя : нашата мета изпълнява на автомат до 5 лота обем. Над 5 лота риска за нас като брокер маркетмейкър става восок и ние сме длъжни по закон да лимитираме този риск , затова сме определели този праг и над него метата автоматично прехвърля клиентските поръчки към някои от 2 наши английски контрагента/които са познати на всеки от вас/ и изпълнението се извършва от тях.
Понеже съм си сложил името отпред на фирмата, държа всякакви подозрения да бъдат отстранени, ето защо ако имате обосновани подозрения или оплаквания ето личния ми телефон 0888512324. Моля звънете ми.

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 сеп 2010, 12:38

greedforsuccess написа:Добър ден !

Желев, можеш да създадеш тема със заглавие "Как да осъдим брокер и какво ще ни струва това и има ли смисъл да го правим" Какъв трябва да е брокера за да го осъдим и да си струва съдебният процес. Ако ни изплати щетите да го притиснем ли още докато го накараме сам да се ликвидира 8-)
Хубаво е когато на удара се отвръща с удар.
Даже имам адвокат, на който подобни казуси са му интересни ;)
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 сеп 2010, 12:53

Г-н Варчев, радвам се, че лично се включвате в темата.

Вие бяхте първия брокер, при който започнах да търгувам forex преди повече от 6 години. Не съм ви клиент отдавна, но съм търгувал при вас до 2006 г. Може би не помните какво се случи тогава, тъй като имате много клиенти, но аз помня.

Имах сметка с над $20к при вас. След като забавянето по сделките прехвърли 10 секунди, ужасно рекотиране и някой, нека да ги наречем странни котировки се обадих на брокерите ви. Естествено, според тях всичко беше ок.

Всъщност ето какво се случи на вечерта 21 ноември 2006.
Ето какво ми се случи тази вечер, търгувайки през Варчев Финанс.
Удължих кабела на 1,8981 и сложих трейлинг стоп, чиято последна стойност беше 1,8973.

В 20:51:08 стопът беше ударен със 8 пипсов тик, достигнал 1,8972. Следващият тик беше 8 пипа нагоре, котировката 1,9872 беше на екрана за едно мигване. Долу е графиката от платформата на Варчев Финанс:

Помислих, че тикът е грешен, поради което се обърнах към дежурният дилър, ползвайки фирмения чат на Варчев Финанс. По-долу е целият разговор:

ххххххх

Тези няколко реплики отнеха на дилъра повече от 1/2 час, след което Явор Батов спря да ми отговаря. Позвъних във Варчев Финанс и разговарях със служител, който се представи като Петър Савов.
Обясних му защо се обаждам и потърсих обяснение за случилото се. Г-н Савов се оказа не по-малко арогантен от колегата си. Наглостта му стигна до там да ми заяви, че "няма нито времето, нито желанието да се разправя с мен". Все пак успяхме да установим защо не съм получил скрийншота. Файлът беше твърде голям, за да бъде пратен на абв.бг и ми го пратих на друг мейл. Ето го и самият скрийншот:

ххххххх

Лесно може да се види, че котировките на Варчев Финанс обикновено са филтрирани, но не и когато може да бъде ударен нечии стоп...

Цялата случка ми струва 75$ за ударения стоп+ 200$ пропусната печалба + 2 часа нерви. До края на следващата седмица ще се срещна с г-н Варчев, най-малкото за да "похваля" неговите сръчни и вежливи служители...
За съжаление скрийншотите липсват, тъй като бях качени на Yahoo Geocities, free hosting, който вече не съществува.

На следващия ден имах случай, в който ме рекотирахте 11 поредни пъти. Отново се обадих на брокерите ви, но те ме свързаха лично с Вас.

Тогава лично ми заявихте, че трябва да "спра да тормозя дилърите ви", защото в противен случай ще закриете сметката ми.

Отгових Ви, че няма да се наложи, тъй като сам ще изтегля парите си.

Радвам се, че в случая демонстрирате откритост, която е безкрайно необходима на всеки брокер, който държи на клиентите си.
Модератор

Varchev Finance

Мнение от Varchev Finance » 29 сеп 2010, 13:09

G-n Желев , радвам се че знам с кого говоря, а не с ник.
С вас се познаваме от години, вие търгувахте на старата ни платформа АйТрейдър и лично съм ви обеснявал вашия случай./ а и вие бяхте наясно/
Старата ни платформа имаше бъгове и често забавяше опресняването на котировките. Вие винаги се опитвахте да се възползвате от този бъг и да влизате на нереални закъснели цени. Никога на реална цена. Затова ви и рекотирахме .
На метата такъв проблем няма и естествено вие от тогава не търгувате при нас.

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 сеп 2010, 13:51

Varchev Finance написа:Старата ни платформа имаше бъгове и често забавяше опресняването на котировките. Вие винаги се опитвахте да се възползвате от този бъг и да влизате на нереални закъснели цени. Никога на реална цена. Затова ви и рекотирахме .
Чак пък никога на реална цена... Освен това в конкретния случай ставаше дума за изпълнен стоп на няколко пипса от реалната цена т.е. въпросът за рекотиране при закъснели котировки не стои.
Нямаме никакъв модул на Бостън технолоджис, който не е съгласен , моля да заповяда в офиса лично ще му покажа софтуерите с които работим и разполагаме.
Офисът във Варна или в София? Лично на мен ми е интересно и бих дошъл. След това, разбира се, ще напиша един пост за това, което съм видял.
Модератор

Потребителски аватар
Manov
Регистриран: 08 сеп 2010, 12:55

Мнение от Manov » 29 сеп 2010, 13:53

GGG написа:Варчев ме пропъди днеска съвсем нагло. Остави автомата на 0.1 и над него отместване със 5.6 пипа. Спреда на еврото вече идва 14 пипа. Всичко това за няма 10к профит.

Доколкото разбирам, нормално е това, коетоти се е случило днес.... :)
saxsten написа: Такива алабалагоритми печелят само на бак- теста :twisted:

Varchev Finance

Мнение от Varchev Finance » 29 сеп 2010, 14:01

Чел съм много коментари за некоректно изпълнени стопове от брокери в цял свят. Моето лично мнение е ,че това не е верно , ето защо: то се доказва изключително лесно. Ако трейдъра има претенции, прави 2 скрийншота на 2, 3 големи брокера или Блуумбърг или др сериозен доставчик , отива в офиса на брокера и си заявява претенциите. Всеки уважаващ себе си брокер ще възтанови парите от грешката. /включително и ние/.
В цялата ни практика на брокер, нокой не ми е донесъл скрийн шот с основотелна претенция.
Централата ни е във Варна адреса го има в сайта. Заповядайте. Знаете ми телефона, звънете и елате, лично ще ви покаже всички софтуери които ползваме.

GGG

Мнение от GGG » 29 сеп 2010, 14:11

Г-н Варчев. Аз потъргувах при вас тези дни. Не искам да се връщам на старата ви платформа, ще говоря за новата. Сметките са под други имена. Навъртях около 400 лота оборот и смело мога да застана зад думите си. Подавам поръчка, чакам над 5 секунди, често над 10, за миг мърдате цената в мой ущърб и ме изпълнявате с поне 2.2 пипа по-лоша цена от тази, която съм заявил. След като се оплаках вчера на дилъра ви в София, днеска решихте да вдигнете отклонението и стигнахте до 6, след което изтеглихме парите. Понеже същия номер ми го направихте на друга сметка онзи ден, пак при вас, която пак изтеглихме, решихме този път да правим филмче.
Знаете , за кои сметки става дума, разгледайте ги и вижте, че снощи правихме тестове с 0.9 до 0.4 лота и все имаше отклонение, та личното ми мнение е, че отношението е персонално към сметка, а не към клиентска позиция. Преценете върху 300 и кусур лота по минимум 4,5 пипа слип, каква сума идва.
За английските контрагенти. Понеже и ние ги знаем и не сме чували да работят на 7 общ спред , а по-скоро на 1 и малко, та все оставам с лошото усещане. че останалите 5-6 пипа остават при вас. И още нещо, колко им отнема на тези контрагенти да изпълнят дадена позиция, за 10-15 секунди ще им звънна по телефона дори.

Георги Иванов, известен като ГГГ
Последна промяна от GGG на 29 сеп 2010, 14:26, променено общо 1 път.

Varchev Finance

Мнение от Varchev Finance » 29 сеп 2010, 14:15

Manov написа:
GGG написа:Варчев ме пропъди днеска съвсем нагло. Остави автомата на 0.1 и над него отместване със 5.6 пипа. Спреда на еврото вече идва 14 пипа. Всичко това за няма 10к профит.

Доколкото разбирам, нормално е това, коетоти се е случило днес.... :)

...честно казано не схващам мн добре за какво става въпрос в този пост. 14 пипа е спред който се случва мн рядко и рязко изтегляне обикновено при рилийзи...
Не мога твърдо да заявя чя никога не се е случвало при нас,защото това не е пазарно твърдение, но гарантирам че последните 2,3,..4 дни не се е случвало.
Ако сумирате спреда при вход и изход - да би могло. То е около 7 на ордер и при изтегляне понякога се отваря до толкова
При позиция от 1 лот - изключено. Обесних защо по горе...
Б.В.

GGG

Мнение от GGG » 29 сеп 2010, 14:19

Г-н Варчев, нека да говорим за този произволен ордер.

1352185 2010.09.28 23:36 sell 4.00 eurusd 1.35877 0.00000 1.35600 2010.09.28 23:53 1.35874 0.00 0.00 0.00 12.00

Запомних, че ме хвана много яд на него. Слип 2.2 на входа, слип 2.2 на изхода, спред 2.4, сумарно 7. Аз прибрах 12 долара, вие 7х4х10=280.

Оредера, заради който сутринта ми кипна

1353225 2010.09.29 11:29 sell 1.00 eurusd 1.35865 0.00000 0.00000 2010.09.29 11:31 1.36045 0.00 0.00 0.00 -180.00

6 пипа разширен спред надолу на опена, прилагам и снимка, че още не сме уплоаднали филмчето.
Прикачени файлове
adding3.gif
adding3.gif (83.49 KБ) Видяна 10103 пъти

GGG

Мнение от GGG » 29 сеп 2010, 14:23

Varchev Finance написа:При позиция от 1 лот - изключено. Обесних защо по горе...
Б.В.

Вие заставате ли с репутацията си и лиценза си в БНБ и КФН под това твърдение и ако ви бъде доказано, че не е така, ще възстановите ли около 10к $ щети заради разширен спредна позиции под 5 лота

Varchev Finance

Мнение от Varchev Finance » 29 сеп 2010, 14:25

GGG написа:Г-н Варчев. Аз потъргувах при вас тези дни. Не искам да се връщам на старата ви платформа, ще говоря за новата. Сметките са под други имена. Навъртях около 400 лота оборот и смело мога да застана зад думите си. Подавам поръчка, чакам над 5 секунди, често над 10, за миг мърдате цената в мой ущърб и ме изпълнявате с поне 2.2 пипа по-лоша цена от тази, която съм заявил. След като се оплаках вчера на дилъра ви в София, днеска решихте да вдигнете отклонението и стигнахте до 6, след което изтеглихме парите. Понеже същия номер ми го направихте на друга сметка онзи ден, пак при вас, която пак изтеглихме, решихме този път да правим филмче.
Знаете за, кои сметки става дума, разгледайте ги и вижте, че снощи правихме тестове с 0.9 до 0.4 лота и все имаше отклонение, та личното ми мнение е, че отношението е персонално към сметка, а не към клиентска позиция. Преценете върху 300 и кусур лота по минимум 4,5 пипа слип, каква сума идва.
За английските контрагенти. Понеже и ние ги знаем и не сме чували да работят на 7 общ спред , а по-скоро на 1 и малко, та все оставам с лошото усещане. че останалите 5-6 пипа остават при вас. И още нещо, колко им отнема на тези контрагенти да изпълнят дадена позиция, за 10-15 секунди ще им звънна по телефона дори.

Георги Иванов, известен като ГГГ
Г-н Иванов, в този пост има много твърдения и ако трябва да го дискутираме през чат , няма да мога за свърша нищо друго... мисля че с вас или ваш колега, лично говорих по телефон сутринта и ви поканих да ми покажете нагледно за какво става въпрос. Аз също стоя твърдо зад думите си и ако нагледно видя това което казвате и по телефона ви гарантирах че лично че ви въстановя разликите.
Сложил съм си името отпред и няма да позволя да се петни без основание, ако има основание и го видя с очите си, брокера или дилър ще бъде наказан ,а вие няма да бъдете ощетен.
Б.В

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”