Сравнение на forex брокери по спред, bid и ask

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
72 получени
172 дадени
Контакти:

Сравнение на forex брокери по спред, bid и ask

Мнение от S.Zhelev » 22 ное 2009, 21:26

Попаднах на изключително добър сайт, който позволява да се сравняват 14 forex брокера по няколко критерия в реално време.

Сайтът е FXIntel Analyzer .

Брокерите са MB Trading, FXOpen MT4 ECN, PFG MT$, InterbankFX, Forex.com, BroCo Investments, IKON GM Royal, UGMFX, Alpari, Windsor Brokers, ACM, RealTrade, FXDD, Gimex-NEXTT

Сайтът сравнява в реално време bid-а, ask-а и спреда на 16 валутни двойки. Освен това можете да видите графики на спреда/bid-a/ask-а на различните брокери за послените 12 изминали часа (или дни) и да сравните поведението на различните брокери през това време

Roki
Регистриран: 20 авг 2017, 11:01
2 дадени

Re: Сравнение на forex брокери по спред, bid и ask

Мнение от Roki » 20 авг 2017, 11:09

Здрасти Желев,

Първо, искам да ти благодаря, че си толкова информативен по почтви всяка тема. Хора като мен имат нужда от това.

Второ, искам да ти кажа, че сайта не работи в момента. Не знам дали е моментно или линкът не е точен, затова исках да те уведомя, в случай, че нещо не си копирал правилно.

Трето, в книжката, с която правя първите си стъпки в търговията - "Как да търгуваме на финансовите пазари" от Светлин Минев, пише, че едно от най-важните неща е брокерът да изпълнява заявките много бързо, за да не настъпват промени в стойностите. Брокерите, които този сайт сравнява отговарят ли на това изискване?

Благодаря ти предварително и всичко най-хубаво!

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 20 авг 2017, 12:35

Роки, сайтчето си работи. Просто ти си избрал лайф линка и в почивен ден той не е активен. Кликни горе на която опция искаш (например "Home") и си готов. За другото нека Желев допълни. :wink: :grin:

Roki
Регистриран: 20 авг 2017, 11:01
2 дадени

Мнение от Roki » 22 авг 2017, 15:13

Благодаря ти :)

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 22 авг 2017, 15:28

Мерси Желев за сайта.

Само ще коригирам линка : http://www.fxintel.com/compare-forex-broker-spreads/

Когато влезете на сайта излиза предупреждение, че някои брокери имат допънителни такси и комисионни и според мен още това предупреждение обезмисля това сравнение.

И ще добавя да проверите лидерите в това състезание тук : http://www.forexpeacearmy.com

No comment
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 23 авг 2017, 14:00

Роки, благодаря за добрите думи :) Преди 8 години съм я пуснал темата, от тогава има доста промени.

Сега "лидери в това състезание" не са forexpeacearmy, дори не ми е известно те да предлагат сравнение на спредове.

Лидери са myfxbook: http://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads . В тяхното сравнение на спредове могат да се добавят комисионните, което го прави много полезно.

На моя сайт forexbrokerz.com също има сравнение на спредове, но в момента има ограничен брой брокери и комисионните не се отчитат.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 23 авг 2017, 15:26

S.Zhelev написа:
23 авг 2017, 14:00
Роки, благодаря за добрите думи :) Преди 8 години съм я пуснал темата, от тогава има доста промени.

Сега "лидери в това състезание" не са forexpeacearmy, дори не ми е известно те да предлагат сравнение на спредове.

Лидери са myfxbook: http://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads . В тяхното сравнение на спредове могат да се добавят комисионните, което го прави много полезно.

На моя сайт forexbrokerz.com също има сравнение на спредове, но в момента има ограничен брой брокери и комисионните не се отчитат.
Сега видях, че темата е стара. Не разбирам защо такива стари теми се повдигат тук. Явно не си ме разбрал правилно. Исках да кажа, че когато сравнят по тези данни кои брокери предлагат най-ниски спредове преди да се предоверим на тези данни да проверим какво казва forexpeacearmy за тези брокери. Защото сега виждам че лидер по ниски спредове е FBS.com . Веднага влизам да видя що за брокер е това http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... ww.fbs.com

И какво излиза:
NOTE: FBS is offering a trading insurance plan. If you read the details closely, you will see the plan increases spread by 1 pip. It appears that in order to collect $100 for losses, the trader must have already payed in at least $120 in spread markups.

The FPA considers paying $120 or more to protect $100 to be a bad deal. The FPA is surprised that FBS would offer such a program. CLICK HERE to read more about this insurance.
Ето го и другия фаворит: http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... apital.com

Просто както казах брокерите имат "1000 номера и един за след това " както се пееше в една фолк песен навремето. Друго интересно ми стана, един брокер предлагаше на Паунд /Долар дори -0.1 :grin: . И все пак за толкова бързо менящи се спредове ще успеем ли да си пуснем поръчката навреме и да хванем този нисък спред? Явно брокерите стават все по-гъвкави в ловенето на шарани. Трябва да се внимава много!!!

Специален поздрав до всички трейдъри от клубът на ниско спредовите брокери : https://www.youtube.com/watch?v=bkZzdSiRNkc

:grin: :grin: :grin:
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 23 авг 2017, 16:21

Не съм те разбрал наистина. Действително спредът не е единствения критерий за избор на брокер - за това спор няма.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 23 авг 2017, 16:25

S.Zhelev написа:
23 авг 2017, 16:21
Не съм те разбрал наистина. Действително спредът не е единствения критерий за избор на брокер - за това спор няма.
Благодаря, стигнахме до един и същи извод. Колкото по- бързо и другите колеги стигнат и те до този извод по-добре за тях.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 13 сеп 2017, 09:37

тва троловете колко са прозрачни. От 100 км се надушват. То да си бяхте сменили поне името, в КФН пишат че дейността ви е незаконна. Като ви пусна името в гугъл първите 3 резултата са на КФН. Едно дете на 12 години има повече акъл.

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 13 сеп 2017, 22:34

bvg написа:
13 сеп 2017, 09:37
тва троловете колко са прозрачни. От 100 км се надушват. То да си бяхте сменили поне името, в КФН пишат че дейността ви е незаконна. Като ви пусна името в гугъл първите 3 резултата са на КФН. Едно дете на 12 години има повече акъл.
Така е... Изтрих спама и ги баннах.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”