FGS Markets - мнения

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Barovski
Регистриран: 06 юли 2018, 08:40
1 получени
Контакти:

FGS Markets - мнения

Мнение от Barovski » 23 авг 2018, 19:51

Здравейте, трейдъри!

От доста време чета разни теми и наблюдавам форума. За съжаление първият ми пост ще трябва да е с леко негативен тон.

Въпросът ми е дали някой от вас работи или се е сблъсквал с FGS Markets? И по-конкретно - тегли ли някой пари от там или да се е налагало да изтегли цялата си налична сума при тях? Наистина, ако някой от вас има опит с това, ще ми бъде от помощ.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
128 получени
237 дадени
Контакти:

Re: FGS Markets мнения

Мнение от S.Zhelev » 23 авг 2018, 22:27

Здравей,

Дано не си вкарал пари при тези. Прилича на класическа измама. На различните езикови версии на сайта са посочени различни фирми. На английската версия е посочена фирмата Preseplio, регистрирана в Кипър. Това само по себе си не е проблем, лошото е, че ги няма на сайта на CySec, т.е. не са регулирани. Всички брокери, регистрирани в ЕС, задължително трябва да са регулирани. Изводите си ги прави сам.

На италианската версия на сайта е посочена фирмата Trade Up Ltd, регистрирана на Маршалските острови. Това е офшорна зона без никакви регулации, което я прави предпочитана от много измамници.

Как попадна на тях?

Barovski
1 получени
Контакти:

Re: FGS Markets - мнения

Мнение от Barovski » 24 авг 2018, 08:04

Успяха да ме убедят да вкарам пари при тях. Сега съм в процес на теглене на парите си от там, но срещам затруднения и забавяния. Формата за попълване при теглене е доста усложнена, няма отговор от съпорта, за да ми кажат дали всичко със заявката ми е ок. Не мога да се оплача от друго. Факт е, че до сега почти всеки ден личният ми консултант се свързваше с мен и ми давеше сигнали, които в 100% от случаите бяха печеливши. Поради основателни лични причини обаче ми се налага да изтегля цялата сума от акаунта си, и... Малко греда. Личният ми консултант ми отговаря не достатъчно ясно, от съпорта не отговарят на мейла ми, в който просто ги моля да ми отговорят какво точно означава статуса "open" на заявката ми за теглене както и колко време относително би отнело парите да постъпят в банковата ми сметка... Сега съм леко притеснен за средствата си

Pipster
Регистриран: 22 фев 2018, 17:19
10 получени
4 дадени

Мнение от Pipster » 24 авг 2018, 09:11

Трябва да се съглася с S.Zhelev.
Даже и без да съм ги поглеждал посочените от него неща са достатъчно притеснителни, а 99% от случаите когато имаш "личен консултант" който ти дава сигнали и те печелят си е схема на измамници. Емпирично доказано.
Сега ще започнат проблеми. Няма да можеш да се свържеш, консултанта ти ще изчезне, или пък сметката ти изведнъж ще отвори губещи поръчки и ще замине цялата ти сума... или пък просто ще загубиш всякакви контакти с тях и искането за теглене ще си стои отворено.
Дано не съм прав и всичко да мине без проблеми, но ме съмнява.
Успех!

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 24 авг 2018, 09:43

Barovski написа:
24 авг 2018, 08:04
Успяха да ме убедят да вкарам пари при тях. Сега съм в процес на теглене на парите си от там, но срещам затруднения и забавяния. Формата за попълване при теглене е доста усложнена, няма отговор от съпорта, за да ми кажат дали всичко със заявката ми е ок. Не мога да се оплача от друго. Факт е, че до сега почти всеки ден личният ми консултант се свързваше с мен и ми давеше сигнали, които в 100% от случаите бяха печеливши. Поради основателни лични причини обаче ми се налага да изтегля цялата сума от акаунта си, и... Малко греда. Личният ми консултант ми отговаря не достатъчно ясно, от съпорта не отговарят на мейла ми, в който просто ги моля да ми отговорят какво точно означава статуса "open" на заявката ми за теглене както и колко време относително би отнело парите да постъпят в банковата ми сметка... Сега съм леко притеснен за средствата си
Както ти писал Pipster, "личния ти консултант" всъщност е твоя личен измамник, чиято единствена цел е била да те убеди да вкараш още и още пари, включително чрез фалшиви сделки и фалшиви печалби. Човекът на телефона прибира комисионна около 10% от вкараната сума, останалите са за организаторите на схемата. Тегленето въобще го няма в опциите, на 99% няма да ти върнат парите.

Кога и как депозира?

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 24 авг 2018, 09:44

Barovski написа:
24 авг 2018, 08:04
Както ти е писал Pipster, "личния ти консултант" всъщност е твоят личен измамник, чиято единствена цел е била да те убеди да вкараш още и още пари, включително чрез фалшиви сделки и фалшиви печалби. Той прибира комисионна около 10% от вкараната сума, останалите са за организаторите на схемата. Тегленето въобще го няма в опциите, на 99% няма да ти върнат парите.

Кога и как депозира?

Barovski
1 получени
Контакти:

Мнение от Barovski » 24 авг 2018, 09:50

Депозирах преди малко повече от месец с банков превод.

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 24 авг 2018, 09:56

Лошо. Ако беше с кредитна карта, имаше шанс да си върнеш парите чрез chargeback, но с банков превод тази опция я няма.

Barovski
1 получени
Контакти:

Мнение от Barovski » 24 авг 2018, 10:06

Т.е. да започна да мисля за тези пари като за хвърлени на вятъра, така ли? Лошо...

Pipster
10 получени
4 дадени

Мнение от Pipster » 24 авг 2018, 11:14

S.Zhelev написа:
24 авг 2018, 09:56
Лошо. Ако беше с кредитна карта, имаше шанс да си върнеш парите чрез chargeback, но с банков превод тази опция я няма.
Експресбанк имат опция за изпращане на chargeback (или както там му казват). И можеш да пуснеш искане за плащане и без кредитна карта. (но трябва да имаш сметка при тях)
Може да пробва по този начин, въпреки че ме съмнява да мине.
Barovski написа:
24 авг 2018, 10:06
Т.е. да започна да мисля за тези пари като за хвърлени на вятъра, така ли? Лошо...
За съжаление, да. Не се надявай особено...
Говори с банката откъдето си направил превода. Обясни какъв е случая и помоли да ти дадат варианти за връщане на парите (да ги дръпнат от получателя), колкото и малки да са.

Barovski
1 получени
Контакти:

Мнение от Barovski » 24 авг 2018, 11:31

Благодаря ви! Ще видя какво и как ще правя ( и дали изобщо има какво да се направи ). Ще пиша когато има някакво развитие по казуса ( каквото и да е то ).

FXGuruBG
Регистриран: 28 авг 2018, 17:13

Мнение от FXGuruBG » 28 авг 2018, 17:29

Здравейте,

Аз съм клиент на ФДЖИЕС от известно време и понеже и на мен комуникацията ми идва на родния език, реших да потърся и други трейдъри в БГ. Като цяло до сега не съм имал някакви сериозни проблеми, даже съм си доста доволен. Акаунта ми расте вече 8 месеца благодарение на работата ми с тях и на сигналите им. Но понеже гледам че имат клиент, който не е успял да нареди превод обратно, и аз имах такъв проблем първият път. Оказа се че не съм си направил някакви верификаций както трябва и имах един кредит да чистя. След това всичко си беше наред. Имам поне 8-9 тегления... Не съм сигурен как точно оперират, но аз съм повечето време в Германия и се свързвам с тях или в Белгия или в Австрия... Нямат някакъв кой зна какъв сайт, но ми правят печалба и съм ок. По-скоро се свържете с личния си консултант за помощ, съпорта им обработва главно забравени пароли...

Това от мен за сега.

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 28 авг 2018, 17:42

FXGuruBG написа:
28 авг 2018, 17:29
....
Това от мен за сега.
Пълни глупости. Едно единствено мнение и то в защита на измамници. Специално за това се е регистирал човека :grin: Явно имат колцентър в България.

PipsZone
Регистриран: 28 авг 2018, 17:41

Мнение от PipsZone » 28 авг 2018, 18:15

И аз съм им клиент, и до сега имам само едно теглене (защото си игря на индексите и нешо не ми се получава много), но всичко си беше ОК..
Дайе понеже имам опит ис с търбуш брокери, реших да съм наопаки на тяхните сигнали и не беше добро решението. До колкото знам имат офис в Белгия не в БГ... Аз съм по-ОК с тях, от колкото с един Австралийски и един Новозеландски брокер до момента, които бяха с всичките му регулаций и тн. Ако изкочи проблем ще пиша веднага.

П.П.
Желев, така като гледам и ти работиш за някви брокери... Да не ми пишеш да отворя сметка през линка ти в ФП Маркетс след няколко дена.

Както и да е.Надявам се да видя малко повече мнения в близкото бъдеще

Потребителски аватар
S.Zhelev
128 получени
237 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 28 авг 2018, 18:26

Я, още един клиент. И той новорегистриран, и той много доволен.. Съвпадение? Не мисля :lol:

Аз работя с много брокери, но не и ЗА някой от тях. Точно на някакъв измислен герой не съм си и помислял да пиша да си открива сметка с когото и да било.

Pipster
10 получени
4 дадени

Мнение от Pipster » 29 авг 2018, 11:30

Желев, ако погледнеш IP адресите на тия хвалещи акаунти дали няма да съвпаднат?

Barovski
1 получени
Контакти:

Мнение от Barovski » 30 авг 2018, 07:36

Здравейте! Снощи успешно получих парите си обратно в банковата ми сметка. Забавянето беше само 1 седмица ( това е нелепо ). До коментиралите по-горе "ботове" - няма нужда. Фактът, че 1 седмица не знаех какво се случва с парите ми и дали изобщо ще помириша поне половината от тях е достатъчен. Да не говорим, че никой, ама наистина никой не отговаряше на обажданията и мейлите ми.

Pipster
10 получени
4 дадени

Мнение от Pipster » 30 авг 2018, 09:24

Това е добра новина!
Радвам се, че нещата са приключили положително.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”