Отзиви за Alpari Limited ?

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
B12
Регистриран: 10 юли 2018, 14:51
12 дадени

Отзиви за Alpari Limited ?

Мнение от B12 » 25 юли 2018, 10:31

Здравейте!
Тъй като не открих скорошна тема за този брокер (Алпари Лимитед) бих искал да знам вашето мнение за него.
Да, знам за фалита на английският му клон, но в Русия го водят за номер едно и е от 20 години. Както за всеки брокер има противоположни мнения, но положителните преобладават. Кофтито е, че става дума за руски трейдъри. Има ли българи с реални сметки в него и какви са ви отзивите за този брокер? Благодаря предварително за отговорите!
...

Потребителски аватар
alphaomega
Регистриран: 12 апр 2011, 22:09
12 получени
5 дадени

Re: Отзиви за Alpari Limited ?

Мнение от alphaomega » 25 юли 2018, 11:15

Брокера е ОК. Няма да имаш никакви проблеми. Все пак е един от първите форекс брокери в света, не са от вчера в бизнеса.

Но си отвори "ECN" или "PRO.ECN" акаунт понеже при другите спредовете са фиксирани така че да не падат под 1-2 пипса.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
66 получени
49 дадени

Мнение от Mateev » 25 юли 2018, 11:18

Аз имам реална сметка в Алпари почти от зората на неговото създаване. През годините съм имал различни казуси за разрешаване, но винаги съм оставал доволен от действията на съпорта.

За който не знае - собственика на Алпари е съученик на собственика на MetaQuotes. Още докато са били студенти, двамата са правили планове и концепции за това, което после се случи през годините, и което вие вече го знаете. Всъщност MetaQuotes започна да развива MetaTrader-а именно заради Алпари и по поръчка на Алпари, и двамата съученици се държаха за ръка и подкрепяха един друг в първите години от развитието им (пък и до ден днешен). Дори не изключвам възможноста и двамата да имат някакви дялове (акции) във фирмата на другия.

Така че смело може да се каже, че Алпари не е просто първия MetaTrader брокер в Русия. Алпари е първия MetaTrader брокер в целия свят, и самия факт, че е оживял до ден днешен въпреки хилядите перипетии, говори много за него и за отношението му към неговите клиенти.

Потребителски аватар
B12
Регистриран: 10 юли 2018, 14:51
12 дадени

Мнение от B12 » 25 юли 2018, 11:41

Mateev, а по какъв начин теглиш оттам, понеже видях, че има доста варианти и кой според теб е най-подходящ? Благодаря за отговора!
...

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
66 получени
49 дадени

Мнение от Mateev » 25 юли 2018, 13:06

Ами досега не съм теглил пари. Само съм прехвърлял печалбите от един акаунт в друг, и към днешна дата имам няколко акаунта с различни параметри. Имам съм обаче проблеми със забравена парола и от съпорта ми съдействаха да получа нова, без да ми откраднат парите (а можеха). Имал съм и проблеми с изтекъл срок на годност на документите ми за самоличност. И в давата случая губех контрол върху акаунтите си, но от съпорта любезно ми го възстановяваха.

Аз лично си мисля, че собствениците на Алпари са честни и почтени. Колкото до условията за търговия - там има какво още да се желае, но в сравнение с останалите бъкита Алпари си е един доста свестен брокер.

Потребителски аватар
Abadaebadababada
Регистриран: 10 май 2014, 09:54
4 получени
26 дадени

Мнение от Abadaebadababada » 25 юли 2018, 14:55

Аз съм теглил към Skrill, мисля че 2,5% е таксата. Кофти се получава ако Skrill е в една валута, акаунта в друга, а накрая ги теглиш в левове. Курсовете им са не особено добри (на Skrill). За по-големи суми мисля най-изгодно беше към банкова сметка - такса 13usd и някакъв минимален % 0,2 по спомени. Има едно нещо, което лично мен ме дразни -ако вкараш пари през skrill и банкова сметка, после тегленето е само към банкова сметка. Така че ако решиш да ползваш skrill, внасяй и тегли само от там.
Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”