Платформа IqOption - мнения?

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
plamensve
Регистриран: 11 ное 2013, 09:26

Платформа IqOption - мнения?

Мнение от plamensve » 25 яну 2018, 10:46

Здравейте,

имам нужда от мнение относно тази платформа за търговия.

Благодаря

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
109 получени
214 дадени
Контакти:

Re: Платформа IqOption - мнения?

Мнение от S.Zhelev » 19 фев 2018, 15:25

IqOption бяха едни от големите брокери за търговия с бинарни опции, но смениха фокуса си поради регулаторните промени. Сега предлагат форекс и търговия с криптовалути.

Платформата им за търговия е малко особена, аз съм свикнал с метатрейдъра. Вместо пипове и суми нагоре-надолу шават някакви проценти и не ми се занимаваше да я разучавам.

В същото време обаче условията за търговия с крипотвалути не са никак лоши. В момента предлагат bitcoin, ethereum, ripple, bitcoin cash, litecoin, neo, stellar, dash, ethereum classic, tron, qtum, omisego, zchash, bitcoin gold - аз поне не се сещам за друг брокер, който да предлага подоно разнообразие. Комисионната е 2.9%, но трябва да се има предвид, че спредът е още толкова и за интрадей търговия става скъпичко.

Нямам реален акаунт при тях, но доколкото разбрах от сайта им, за разлика то другите форекс брокери, при тях не търгуваш със CFD-та върху биткойн, а реално притежаваш биткойн и ако желаеш, можеш да си го прехвърлип по друг битойн портфейл - https://blog.iqoption.com/en/how-to-withdraw-bitcoin/ .

Брокерът е регулиран в Кипър, което му дава право да оперира във всички държави от ЕС. Кипърският компенсационен фонд гарантира депозити до 20 хиляди евро. IqOption имат и нерегулирана компания, но всички клиенти от България и останалите държави от ЕС автоматично се прехвърлят на сайта на регулираното дружество.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”