FXTM - мнения и коментари за forextime.com

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Мнения за брокери
Регистриран: 25 сеп 2017, 13:13
2 получени
2 дадени

FXTM - мнения и коментари за forextime.com

Мнение от Мнения за брокери » 02 окт 2017, 21:10

FXTM (известни и като ForexTime) са голям форекс брокер, който оперира в множество страни. Да се запознаете по-подробно с цялата информация в сайта му ще ви отнеме в най-добрия случай 2-3 часа. Като дизайн сайтът на компанията е умерено „напудрен“, но затова пък наситено – информативен и изпълнен с много съдържание по същество.

Сайтът се поддържа на 17 езика: английски, чешки, френски, руски, полски, испански, италиански, арабски, китайски, индонезийски, хинди, корейски, малайски, персийски, виетнамски, урду и тайландски.

Брокерът излиза пред своите настоящи и потенциални нови клиенти с ясно идентифицирано лице: представя поименно , със снимка и кратки данни цялото си висше ръководство.

Посочва ясно адресите на офисите си, телефонните номера за връзка и имейл-адресите, на които може да се свържете с него. Централният офис на FXTM е в Лимасол, Кипър. Голям център на компанията има в Лондон, Обединеното Кралство.

Контакт с брокера е възможен освен на обявените телефни и имейли, още чрез онлайн -чат, WhatsАpp, Viber, Telegram, Facebook, както и чрез Обратно позвъняване.

Регулация:

FXTM е регулиран от CySec в Кипър и от FSB (Financial Services Board) в ЮАР.

Брокерът е регистриран и при следните регулаторни органи:

FCA (Financial Conduct Authority), Англия;
BaFiN (Federal Financial Supervisory Authority), Германия;
CONSOB (Commissione Nazionale per le Società e la Borsa), Италия;
AMF/ACPR (Autorité des marchés financiers), Франция;
CNMV (Comisión Nacional del Mercado de Valores), Испания;
FSAN (Financial Supervisory Authority of Norway), Норвегия;
АTVP (Agencija za trg vrednostnih papirjev), Словения;
FCMC (Financial and Capital Market Commission), Латвия;
FCA (The Danish FSA), Дания;
CBH (Central Bank of Hungary), Унгария
и още 9 други национални регулационни органи.

Член е също така на Компенсационния фонд на инвеститорите (ISF), структура, създадена да защитава интересите на правоимащите клиенти на дребно, която изплаща компенсации до 20 000 евро в случай, че компанията поради финансови проблеми не е в състояние да изплати на клиентите средствата по сметките им.

Предлагани платформи:

Търговските платформи, които предлага FXTM, са:
МТ4 за настолни персонални компютри, мобилни версии за iOS, Android, MAC и МТ4 Web Trader.
МТ5 за настолни персонални компютри, мобилни версии за iOS, Android, MAC и МТ5 Web Trader.
В сайта е отделено място за подробно разясняване функциите на MT4 и МТ5 и възможностите, които те предлагат.

Видове търговски сметки, предлагани от ForexTime:

Standard за МТ4: минимален депозит от $/€/£ 100, кредитно рамо от 1:500 до 1:25, спредове от 1.3 пипса, максимален обем за 1 сделка: 30 лота.
Cent за МТ4: Центовата сметка е достъпна за собствениците на сметка Standard, минималният депозит е $/€/£ 5, спред от 0.1 пипса.
Центовата сметка дава възможност на новаците на форекс пазара да откриват сделки със съвсем малки, но реални суми, за да проверят уменията и знанията си в условията на реално работещ пазар.
Търговска сметка за търговия с акции за МТ4: предлагат се за търгуване повече от 180 CFD на американски акции, като котировките се получават от борсите на NASDAQ и NYSE. Минимален депозит от $/€/£ 100, спред от 0.1 пункт, максимален обем за една сделка 10 лота.

ECN сметки:
ECN се разшифрова като „мрежа за електронни комуникации“. Много популярна сред трейдърите, като им дава възможност за пряка връзка с доставчиците на ликвидност и ги избавя от посреднически услуги.

ECN Zero за МТ4: минимален депозит $/€/£ 200, спред от 0.5 пипса, кредитно рамо от 1:500 до 1:25.
Инструменти: Majors, Minors, Exotics — 47, Метали спот — 5, Спот CFD — 14, максимален обем за 1 сделка : 100.

ECN MT4: минимален депозит $/€/£ 500, спред от 0.1, кредитно рамо от 1:500 до 1:25, комисиона $2 за лот, максимален обем за 1 сделка – 100.
Инструменти: Majors, Minors, Exotics — 45, Метали спот — 3, Спот CFD — 14

ECN MT5: минимален депозит $/€/£ 500, спред от 0.2, комисиона $2 за лот, кредитно рамо от 1:500 до 1:25,
Инструменти: Majors, Minors, Exotics — 34, Метали спот — 2, максимален обем за 1 сделка: 100.

FXTM PRO: минимален депозит $/€/£ 25 000, спред от 0.00, кредитно рамо от 1:200 до 1:1.25
Инструменти : Majors, Minors, Exotics — 44, Метали спот — 2, максимално количество на ордерите за 1 сделка: неограничено.

Брокерът предлага също така и PAMM сметки.

Начини на разплащане:

ForxTime предлага следните начини за превеждане и теглене на суми в и от вашата сметка:

Кредитни карти: Visa, MasterCard и Mаestro в EUR, USD и GBP – превод до 2 часа, без комисиона.

Електронни преводи: Netteler, Skrill, Alfabank, WebMoney, WesterUnion, Payza, YandexMoney, QiwiWallet. Срокът за осъществяване на електронните преводи е от 2 часа до 24-48 часа за WesternUnion.

Банкови преводи: PPF Banka, Verso Bank, Rietumu Banka, Промсвязьбанк. Сроковете за банкови преводи са от 2 до 5 работни дни и зависят от сроковете, в които банките обработват транзакциите, особено международните валутни преводи.

Отзиви на клиенти:

Отзивите на клиентите са смесени.

Има клиенти, които казват, че са много доволни от търговията си при този брокер, плащанията се извършват без забавяне. Има и такива, които твърдят, че парите им са били забавени, но не и че не са били изплатени.

Недоволствата идват по-скоро от някои реални условия по време на търговските сесии:

• Наличие на различия в графиките на този и други брокери , като дълги сенки на свещите, които не се забелязват при други брокери, особено по време на новини;

• Разширяване на спредовете, особено по време на новини, постоянна промяна на спреда в рамките на секунди - нещо, което не е необичайно за практически всички брокери, предлагащи плаващи спредове.

• Има оплаквания, че брокерът затваря позиции заради поставен стоп лос без реално цената да е достигнала до него (това може да се дължи на разширените спредове, особено при новини или в края и началото на търговските сесии в петък и понеделник).

• Промяна на марджин изискванията при закриване на пазара в петък (според клиент на брокера марджин изискванията се увеличават двойно, което в определени ситуации може да застраши сметката на клиента) а също при откриване на пазара и по време на новини.

• Има оплаквания от замръзване на графиките по 10-15 мин преди затваряне на пазара в петък и след отварянето му в понеделник;

• Загуба на връзка със сървъра по няколко пъти на ден;

• Има недоволство от това, че за депозиране и теглене на пари брокерът взема такси;

• Оплакване има от това, че при чат на живо представителите на компанията не се интересуват какво пита или пише клиентът, а просто копират и вмъкват предварително определени отговори.

• Клиент се оплаква от голямото количество лична информация, която е трябвало да даде на брокера, за да си отвори сметка при него, в т.ч. е имало въпрос къде и какво е работил през последните 11 години

Прави впечатление, че представители на компанията следят отзивите в специализираните сайтове за ревюта и реагират бързо, като дават отговор аргументирано и по същество на оплакванията.

Заключение:

От всички изброени лицензии, регистрации и други данни, извлечени от сайта, може да се направи заключението, че FXTM е легален, стабилен и мощен брокер, на който може да се има доверие.

Относно по-горе изброените оплаквания, трябва да признаем, че разширяването на спредовете и плаващият спред по време на новини, таксите при внасяне и теглене и др. подобни, са неща, които ги има и при много други брокери. Замръзването на графиката е често срещано при вял пазар, особено в края и началото на търговските сесии в петък и понеделник. Дългите сенки, които се забелязват на графиките на даден брокер могат да зависят от доставчиците на ликвидност. Загубата на връзка със сървъра е технически въпрос, който понякога може да не зависи от самия брокер, а от доставчика на интернет.

Въпрос на лично виждане е дали конкретен трейдър счита всичките тези явления за приемливи или неприемливи за себе си.

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Re: FXTM - мнения за forextime.com

Мнение от good mood » 03 окт 2017, 18:48

За всеки брокер ли смяташ да пускаш отделна тема? :( :shock: :oops:
Струва ми се малко разточително! :-? :grin: :lol:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 окт 2017, 19:19

good mood написа:
03 окт 2017, 18:48
За всеки брокер ли смяташ да пускаш отделна тема? :( :shock: :oops:
Струва ми се малко разточително! :-? :grin: :lol:
Да. Може да изглежда разточително и вероятно е малко досадно, но в крайна сметка работи. Проверено е :)

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
24 получени
26 дадени

Мнение от Mateev » 04 окт 2017, 07:41

Благодаря на Желев, че полага усилия толкова подробно да проучва брокерите. Да, наистина за всеки един брокер е редно да има отделна тема, защото условията му за търговия не са статични, а се променят във времето, което означава, че и темата вероятно ще се развива във времето.

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 04 окт 2017, 10:06

Mateev написа:
04 окт 2017, 07:41
Благодаря на Желев, че полага усилия толкова подробно да проучва брокерите. Да, наистина за всеки един брокер е редно да има отделна тема, защото условията му за търговия не са статични, а се променят във времето, което означава, че и темата вероятно ще се развива във времето.
Те брокерите вече са в някаква степен проучени - на английският ми сайт има ревюта на над 1000 брокера и продължаваме да добавяме още всеки ден. Подобно нещо на български няма и съм решил да развия форума в тази посока.

Ясно е, че ти или good mood нямате нужда някой да ви казва кой брокер какъв е, но реално това е първият проблем, с който се сблъскват начинаещите колеги.

Mateev
24 получени
26 дадени

Мнение от Mateev » 04 окт 2017, 10:53

Въпросът с качествата на брокерите живо ме интересува, защото се подготвям за широкомащабна търговия с акаунти в десетки или дори стотици брокери. На хардуерно ниво вече съм готов с много сървъри, а на етап софтуер съм пред приключване. Самата работа обаче при подбора на брокери е колосална по обем, и трябваше да я възложа на някой служител, който не се знае как щеше да се справи.

Сега обаче в твоите анализи и в твоя сайт аз намирам готово разрешение на един от големите ми проблеми, по който трябваше да загубя много време и и много пари. Така че не те четкам - наистина съм ти БЕЗКРАЙНО БЛАГОДАРЕН. Ако има нещо, с което мога да се реванширам, с радост бих го направил.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
59 получени
6 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 04 окт 2017, 11:20

Тези също отсяват и търсят качествени брокери с които да сключат договори.
https://www.fxrebate.eu/
От всички подобни сайтове които съм разгледал общо взето се сключват договори с едни исъщи 50-60 брокера.
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 04 окт 2017, 15:20

S.Zhelev написа:
04 окт 2017, 10:06
Mateev написа:
04 окт 2017, 07:41
Те брокерите вече са в някаква степен проучени - на английският ми сайт има ревюта на над 1000 брокера и продължаваме да добавяме още всеки ден. Подобно нещо на български няма и съм решил да развия форума в тази посока.

Ясно е, че ти или good mood нямате нужда някой да ви казва кой брокер какъв е, но реално това е първият проблем, с който се сблъскват начинаещите колеги.
Може ли да си поръчам да ми направите едно проучване на брокер с екзотичното име Alvexo? :smile:
Звънят ми по телефона да ме агитират, а аз на първо четене видях само отрицателни мнения за него.
Брокерите явно си менкат данни за клиентите? :oops: :shock: Когато вкараш повечко пари при един брокер не минава и седмица и
те затрупват оферти от поне 5-6-10 различни брокера, които ти знаят мейла, телефона и ...... майчиното мляко. :grin: :lol: 8-)

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
13 получени
14 дадени

Мнение от p_dim » 05 окт 2017, 22:01

Mateev написа:
04 окт 2017, 10:53
Въпросът с качествата на брокерите живо ме интересува, защото се подготвям за широкомащабна търговия с акаунти в десетки или дори стотици брокери. На хардуерно ниво вече съм готов с много сървъри, а на етап софтуер съм пред приключване. Самата работа обаче при подбора на брокери е колосална по обем, и трябваше да я възложа на някой служител, който не се знае как щеше да се справи.
...
:shock: А какъв е основния замисъл (ако не е тайна)? Би ли споделил малко повече в твоя блог (дето сега го видях) разбира се, не в тая тема за FXTM или дай линк ако в други форуми си го правил вече. Аз също мисля като jssj, че толкова (стотици) читави брокери няма от къде да намериш, а само ще се увъртиш в обичайните проблеми със слипването+бавене на изпълнението на поръчките, увисване на сървърите за по 3-4 часа (не само по време на новини), а за десерт невъзможност да си изтеглиш парите. Аз лично не виждам никакъв смисъл от тая работа, при условие че във Форекс-пазара хорото се води от търговията в десетина големи pool-а по света, като NADEX, FORTEX, LMAX, Currenex, Integral (другите не ги помня наизуст) където големите банки си поставят поръчките и се подритват по кокалчетата, а `сичкото брокер взима ликвидност от тях. Какъв е смисъла да отвориш сметки при десет брокера, които взимат ликвидност от един и същи pool? Дори да си замислил някакъв многостранен арбитраж, то пак е по-добре един от leg-овете да е при един брокер, който обаче има агрегатор и наслагва котировки от няколко доставчика като fxopen.com. Да не говорим, че ти имаш парите, познанията и възможностите директно да си отвориш акаунти в пуловете, по принцип почти всички вече разрешават и на индивидуални трейдъри да си пъхнат там носовете, като естествено достъпа е по FIX протокола. За щатския Currenex в Ню Йорк, май искаха $100К минимум, но при други мисля че ставаше и с $50К. Наистина ме озадачи с тая "масовост" която искаш да правиш.

Mateev
24 получени
26 дадени

Мнение от Mateev » 06 окт 2017, 05:20

Крайната ми цел-мечта е да търгувам по всички читави брокери и банки по света, защото едно от направленията е ДА СЕ АРБИТРИРА ЦЕЛИЯ СВЯТ по всички финансови инструменти, и именно това е най-переспективното направление. За съжаление обаче за постигането на това са необходими хиляди служители, хиляди сървъри, и много много милиони пари (мои или чужди). Тоест мечтая си за High Frequency фонд, печелещ милиони на ден. Естествено това най-вероятно ще си остане само мечта, но в действията си аз ще крача в тази посока до последния си дъх.

Като междинен или дори бих казал като НАЧАЛЕН ЕТАП трябва думичката ВСИЧКИ (брокери, пазари, символи, платформи) да се намали до ниво МНОГО или дори до ниво НЯКОЛКО (брокера, пазари, символи). Основно ограничение на този начален етап се явява ПЛАТФОРМАТА ЗА ТЪРГОВИЯ, и като най-лесна такава засега съм избрал MetaTrader, което автоматично означава, че на първия етап трябва да търгувам само с MetaTrader брокери, повечето от които обаче са ДРЕБНИ, което предполага и създаването на много на брой ДРЕБНИ АКАУНТИ.

Търгуването с други брокери изисква написването на много много допълнителен софтуер, което е много скъпо начинание и ще отнеме доста време. Има смисъл да се прави само ако на първия етап с MetaTrader-а всичко се получи успешно. Чак тогава ще си заслужава да се активират етапите по създаване на фирма с много служители и влагането в нея на много средства за хардуер или софтуер. Това вече го пробвах преди 15 години, но се провалих, защото нямах готова стратегия за търговия и разчитах други хора да ми я намерят. Груба грешка, но това не го знаех тогава. Сега вече правя нещата по правилния начин - стратегията ще си я разработя сам самичък, а другите хора само ще свършат колосалната работа по нейното внедряване, мултиплициране и след това поддържане.

Като цяло са малко брокерите по света, на които спокойно да можеш да довериш акаунти с милиони долари в тях. Точно тези сериозните брокери/банки обаче обикновено си имат собствена платформа за търговия, усвояването на която е много трудно, особено ще се касае до написването на автоматизиран софтуер за търговия. Така че ако стигнем до там, то това ще е бавен и труден процес, за поддържането на който ще са необходими стотици програмисти. И тъй като програмистите по принцип са скъпо платени, ще се наложи преди това фирмата да спечели доста пари на началния етап. А на този начален етап ще има само много малко на брой хора, които ще са посветени във всички тайни на фирмата. Тези хора всъщност ще останат и бъдещите собственици на фонда, които ще трябва да опазят и да доразвият тази тайна. Опасно е да е само един единствен човек, защото всичко може да се случи с него, и именно затова аз полагам някакви усилия да си намеря сериозни съмишленици.

Разбира се всичко това може да се провали с гръм и трясък поради един милион възможни причини, но докато не се е провалило, аз ще работя в посоката на идеята-мечта и има някакъв доста сериозен шанс поне частично тази идея да се реализира.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Re: FXTM - мнения и коментари за forextime.com

Мнение от ndimitrov73 » 09 окт 2017, 02:11

И тоз не приема Сащ и Канада. Какво става тук?
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
S.Zhelev
71 получени
167 дадени
Контакти:

Re: FXTM - мнения и коментари за forextime.com

Мнение от S.Zhelev » 09 окт 2017, 16:45

ndimitrov73 написа:
09 окт 2017, 02:11
И тоз не приема Сащ и Канада. Какво става тук?
Клиенти от САЩ могат да приемат само форекс брокери, лицензирани в САЩ. Tакива в момента са само Forex.com, Oanda и TD Ameritrade. Има и няколко офшорки, които рискуват и приемат американски клиенти. Това не е от вчера, от 2010 г. е така.

Да приемат канадци рискуват повече брокери, тъй като рискът да има бъде наложена глоба и тя да бъде събрана, е значително по-малък. Същото е и с Япония, същото става и с Русия. Регулацията постепенно се затяга и съвсем закономерно във всяка държава ще могат да оперират брокери, притежаващи съответния лиценз. Изключение са държавите от ЕС, в който лиценза от една държава дава право на брокера да оперира във всички останали.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”