Брокери, как да не бъдем измамени

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Брокери, как да не бъдем измамени

Мнение от good mood » 01 авг 2016, 23:58

S.Zhelev написа: Не знам как точно Инстафорекс се сети да споменеш, при положение, че не са регуларани никъде и предлагат 3 пипа спред.
Инстафорекс ги е споменал колегата, който цитирах и затова така се намеси тяхното име. Иначе думата ми беше за рейтинг сайтовете, в които според това кой си плаща и кой не, се раздават номинации коректен брокер или скам. Благодаря, че разясни за тези регулации, че са ми непозната материя. Все пак дали може да се вярва на брокери с регистрация в офшорна зона и адрес в Кипър, например? Видяхме каква чернилка изтече покрай Панамските досиета. :-? :shock: :o

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
Has thanked: 1 time

Мнение от emonik » 02 авг 2016, 08:49

good mood написа:
audia6 написа:Та след кат се упарих попаднах на един сайт http://www.forexpeacearmy.com

Винаги преди да депозирате пишете в google "името на брокера forexpeacearmy" и виждате как стоят нещата:
ето за пример страницата за instaforex:

http://www.forexpeacearmy.com/public/re ... com?page=1
Не взимайте за чиста монета всичко, което го пише в тези сайтове. Нещата са относителни и често платена реклама. Специално за Инстафорекс познавам хора, които работят с този брокер и са много доволни. Изобщо за всеки влак си има пътници. Важното е да са си купили билети. Щото ако си гратис е нормално да те свалят. :grin: :P :lol:
Още един път ще те помоля да обясниш как може да се возиш на този влак гратис . Другия вариант е да напишеш , извинявай сгреших , не помислих , изказах се неподготвен . Така според мен постъпват нормалните хора когато разберат че са сбъркали . Естествено в грешка може да съм аз , обясни ми и ако си прав аз ще ти се извиня . Накрая дори ще сложа картинки с извиняващи се човечета .

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
Has thanked: 48 times
Been thanked: 12 times
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 авг 2016, 10:41

good mood написа:
S.Zhelev написа: Не знам как точно Инстафорекс се сети да споменеш, при положение, че не са регуларани никъде и предлагат 3 пипа спред.
Все пак дали може да се вярва на брокери с регистрация в офшорна зона и адрес в Кипър, например?
Е как едновременно с регистрация в офшорна зона и адрес в Кипър :smile: Кипър отдавна е член на ЕС и регулацията на брокерите не се отличава особено от регулацията в България примерно. Сигурно 60% от всички ЕС брокери са регистрирани там.
Модератор

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
Has thanked: 6 times

Мнение от good mood » 02 авг 2016, 11:11

S.Zhelev написа: Е как едновременно с регистрация в офшорна зона и адрес в Кипър :smile: Кипър отдавна е член на ЕС и регулацията на брокерите не се отличава особено от регулацията в България примерно. Сигурно 60% от всички ЕС брокери са регистрирани там.
Верно че Кипър от 2004 г. са член на ЕС. Идея си нямах, честно казано. Толкова и следя политиката. Но преди това са били офшорна зона и възниква въпроса - Защо в толкова миниатюрна държавичка са регистрирани 60% от всички ЕС брокери?
emonik написа: Още един път ще те помоля да обясниш как може да се возиш на този влак гратис . Другия вариант е да напишеш , извинявай сгреших , не помислих , изказах се неподготвен . Така според мен постъпват нормалните хора когато разберат че са сбъркали . Естествено в грешка може да съм аз , обясни ми и ако си прав аз ще ти се извиня . Накрая дори ще сложа картинки с извиняващи се човечета .
За какво трябва да се извинявам и какво съм сбъркал? Тия лафове за влака и пътниците са общоизвестни шеги и не ми се вярва да не си ги чувал. Опитах се да разведря темата, а ти взе всичко много буквално.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
Has thanked: 48 times
Been thanked: 12 times
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 авг 2016, 11:28

good mood написа:Верно че Кипър от 2004 г. са член на ЕС. Идея си нямах, честно казано. Толкова и следя политиката. Но преди това са били офшорна зона и възниква въпроса - Защо в толкова миниатюрна държавичка са регистрирани 60% от всички ЕС брокери?
Кипър има щадящо бизнеса данъчно законодателство, подготвена работна ръка (всички говорят и работят на английски) и относително либерална регулаторна рамка, която едновременно защитава в достатъчна степен интересите на клиента и в същото време дава неободимата свобода на брокера в едно с правото да оперира на пазарите на всички страни-членки на ЕС.

На всеки, който не му се занимава с по-тежкото лицензиране в UK, си прави кипърски брокер. Някои брокери имат регистрирани дружества и в двете държави.
Модератор

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24

Мнение от emonik » 02 авг 2016, 11:46

Е тогава аз се извинявам че не съм разбрал шехата ти . А щом не разбираш какво си сбъркал никои не може да ти помогне .

петко саботинков
Регистриран: 11 сеп 2016, 13:21

Мнение от петко саботинков » 11 сеп 2016, 13:42

скъпи колеги и бъдещи трейдари преди да се захванете с такова начинание е хубаво да прочетете на сайта на брокера дали е лицензиран предимно всички брокерски и инвестиционни посредници са лицензирани но те си имат свой правила при раздаването на бонуси който иска бонус трябва да чете внимателно

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48

Мнение от Boogeyman » 13 сеп 2016, 09:53

Ботовете с все по-голям дял във форекс търговията.. малко време ни остава да си играем на технически и фундаментален анализ колеги..
http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... cy-markets

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
Been thanked: 7 times

Мнение от bvg » 13 сеп 2016, 11:12

High-speed electronic market making

Автора на статията бърка, алгоритмичната търговоя със high-frequency и high speed
За да търгуваш с алгоритъм, самообъчаващ се алгоритъм или адаптивен алгоритъм не е задължително да се разчита на бърз достъп или възможност за често и бързо влизане излизане от сделка.

Това ще стане в един момент страшен проблем, може да се разгори "война" между няколко робота за търговия които управляват големи капитали и за секунди да се сдобием с DJ = 0

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48

Мнение от Boogeyman » 13 сеп 2016, 11:42

и тогава се намесва човешкия фактор, т.е. ние, и купуваме.. :smile:
и двете е все Бот.. съровнованието с които е безсмислено.. хубаво е, че и други колеги осъзнават проблема.. съжалявам ако звуча песиместично

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04

Мнение от pitfx » 13 сеп 2016, 12:23

ИНТЕРВЬЮ-ЦБР думает о сокращении числа финансовых посредников и отмене дилерской лицензии

http://ru.reuters.com/article/ruRoubleR ... 6S?sp=true
Stop loss is your friend

zubik
Регистриран: 09 сеп 2016, 13:24

Мнение от zubik » 19 окт 2016, 13:03

Е, нека да ги мисля. Те имат много брокери, които трябва да бъдат затворени. Teletrade колко са излъгани? И все още се работи. :-?

reniemilova5
Регистриран: 31 окт 2016, 19:11

Мнение от reniemilova5 » 01 ное 2016, 13:33

Много внимавайте и с финансовата пирамида създадена от ТНК кепитъл.Дават ви заем с който да търгуватее,но при условие че работите с техния брокер Prime Markets.Вие почвате да търгувате да речем с 3500 евро печелите добре и сивръщате заема коректно,но тях това не ги устройва.Тогава техния брокер почва да си прави каквото иска с вашите позиции докато фалира сметката ви.Ха сега връщайте за 6 месеца заема.Щом закъснеете с две вноски лихвата от 5% ти става 35%.Почват се глоби таксси истории. И накрая сумата става колкото един апартамент.Ако има изпратили от тях ми пишете на лични за да си кажа как да си потърсите правата и да се отървете от този демо заем ,защото има твърдения че парите се вкарват в демосметки а не са реални а самия брокер печели от загубите на трейдърите .Схемата е много жалка и скоро ще решим нещата в съда.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 03 дек 2016, 17:01

Здравейте вече един човек се свърза с мен заради въпросния брокер ,но знам че сме много повече ,не се притеснявайте от нищо ,моля ви свържете с мен на лични . Благодаря

Lanfear
Регистриран: 13 ное 2013, 18:39

Мнение от Lanfear » 05 дек 2016, 22:53

То със собствен капитал е трудно, какво остава за заемен...

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 06 дек 2016, 08:21

Съгласна съм с теб ,но все пак те дават големи заеми и ако са коректни и всичко е както трябва пари се печелят и можеш да си поразяващ кредита нормално.Но при тази фирма всяка дума и действие са лъжа .Да не говорим ,че на всеки човек дават различни и не смислени обяснения.

stoyanov
Регистриран: 27 фев 2011, 15:34
Контакти:

Мнение от stoyanov » 07 яну 2017, 12:01

Здравейте,
Моля някой да ми каже стабилен брокер със 100% бонус на първият депозит.

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13

Мнение от druster » 07 яну 2017, 12:04

stoyanov написа:Здравейте,
Моля някой да ми каже стабилен брокер със 100% бонус на първият депозит.
Няма такова животно :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

stoyanov
Регистриран: 27 фев 2011, 15:34
Контакти:

Мнение от stoyanov » 07 яну 2017, 12:13

Тогава 50% :D

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13

Мнение от druster » 07 яну 2017, 12:18

stoyanov написа:Тогава 50% :D
И такова няма:grin: Виж наскоро FCA(UK) забраниха мисля ,че разни ритейл брокери да дават разни бонуси като рекламен трик.Ти се запитай защо го дава този бонус?
Моят брокер и един цент не дава бонус. :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Отговори

Върни се в “FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ”