Брокери, как да не бъдем измамени

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
alexandersimov
Регистриран: 27 фев 2013, 13:11
2 получени
8 дадени

Re: Брокери, как да не бъдем измамени

Мнение от alexandersimov » 28 май 2017, 13:17

reniemilova5 написа:
alexandersimov написа:
reniemilova5 написа:Така ли.Аз също знам,че няма как да се натрупа отрицателен баланс,но дори и това
да се случи ,мисля че имаха някаква застраховка.
Не съм много сигурна .Моля г-н Желев ако може да ни помогне малко.
специално за вас мадам емилова!!!!

Изображение

:grin: Зани може.Не мисе е случвало ,дано и не ми се случи за напред. :grin:
след преценка на риска не би трябвало !но малко успяват :grin: :grin: :grin:

reniemilova5
Регистриран: 31 окт 2016, 19:11

Мнение от reniemilova5 » 28 май 2017, 13:32

Аз затова избягвам да оставям позиции от петък за понеделник.Не се знае какво може да се случи през уикенда и да в понеделника да те изненадат.Доста е рисковано.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 28 май 2017, 14:09

mmm написа:
aaangelll написа:
mitef1 написа:
reniemilova5 написа:
Boby23227 написа:Засега ще пробвам с Трейдъра ,а после ще му мисля 8-) Важно е да потръгнат нещата.
С тях поне може да си спокоен.А и си е български брокер и нещата се случват много лесно ,бързо и приятно.
И не можеш да натрупаш отрицателен баланс(така казват), който после да дължиш както е при другите.
Кой казва, че не може да натрупаш отрицателен баланс. В договора пише друго.
Не че е за хвалене, но в Трейдъра съм занулил доста сметки ( поне десетина ) и никога не съм стигал до отрицателен баланс.
Не е за хвалене факта, че пишеш без да си подготвен по темата. Аз дадох линк за дискутирана вече такава тема, ама кой да чете по-лесно е да се пише. Може и 1000 сметки да занулиш и какво от отва. Про нормален пазар когато достигнеш 20% от баланса брокера почва автоматично да ти затваря позициите обикновенно се започва от първата и т.н. Проблема възниква когато се появи необичайно събитие както беше историята с швейцарския франк преди няколко години. Чети за него няма да те светвам. Свръх волатилност за няколко часа франка се оскъпи с около 20%. В този случай има гапове. Пазара е буквално полудял безброй поръчки. Ако знаеш английски има изказвания във форуми, че хората се събуржад един прекрасен ден отвяарят платформата и гледат и не вярват на очите си стотици хиляди долари със знак минус отпред и питат какво да правят. Много брокери затвориха кепенци при този инцидент.

Един виц за такива като теб.

Едни архиолози намерили много старинна плоча и на нея било написано следното:
"Всеки пиши, никой не чете". :grin:
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

alexandersimov
2 получени
8 дадени

Мнение от alexandersimov » 28 май 2017, 14:44

S.Zhelev написа:alexandersimov, кои са тия брокери?

Разчистих малко флууда :)
КАПИТАЛ УАН ФОРЕКС СЕ НАРИЧА .ВЧЕРА ЛИЧНО СЪМ ПОПИТАЛ ЗАРАДИ ВАС.

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 28 май 2017, 14:49

Хубаво е да се направи един "черен списък" на форекс брокери тук във форума за да се внимава. И винаги съм се чудел как колегите ги избират тези форекс брокери та да потънат така. То никой не е застрахован. И сега като се замисля ами ако Биткойн наистина достигне 1 000 000 долара, дали аз така спокойно ще си ги изтегля тези коини, ако са останали естествено до тогава. :grin:
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 28 май 2017, 15:01

alexandersimov написа:

Сигорно имаш предвид този: http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... 1forex.com

alexandersimov
2 получени
8 дадени

Мнение от alexandersimov » 28 май 2017, 15:08

ndimitrov73 написа:
alexandersimov написа:

Сигорно имаш предвид този: http://www.forexpeacearmy.com/forex-rev ... 1forex.com

имам в предвид точно този инищо друго - Capital One Forex Ltd., Cyprus .............

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 28 май 2017, 15:11

alexandersimov написа:
ndimitrov73 написа:
alexandersimov написа:

имам в предвид точно този инищо друго - Capital One Forex Ltd., Cyprus .............

Как си с англето отгоре пише: Capital1Forex.com (was CapitalOneForex.com)
February 2016: Website is down. Samir moved himself over to Capital1Forex.com.
Хайде дай сайт да видим. Не ми цитирай Име на фирми.

alexandersimov
2 получени
8 дадени

Мнение от alexandersimov » 28 май 2017, 15:20

ndimitrov73 написа:
alexandersimov написа:
ndimitrov73 написа:
alexandersimov написа:

Как си с англето отгоре пише: Capital1Forex.com (was CapitalOneForex.com)
February 2016: Website is down. Samir moved himself over to Capital1Forex.com.
Хайде дай сайт да видим. Не ми цитирай Име на фирми.

спирай с коката братле!!!светът е създаден за да му се любуваме а не да го унищожаваме!!бъди нежен с публиката !!!

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 28 май 2017, 15:31

alexandersimov написа:спирай с коката братле!!!светът е създаден за да му се любуваме а не да го унищожаваме!!бъди нежен с публиката !!!

Ето ти твоя брокер : https://www.100forexbrokers.com/reviews ... aloneforex

Website: http://www.capitaloneforex.com
Year since: 2012
Headquarters: Cyprus
Company registration: Capital One Forex Ltd., Cyprus
Regulation: not regulated

не е ли същия който цитирах по горе? Вече е затворен. Омръзна ми да отварям очи на хора дето не искат да прогледнат и благодарност няма накрая.

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 29 май 2017, 00:27

Извода за мен от тая тема е:
Ако бъдем малко по-внимателни със сигурност ще си спестим нерви, главоболия и най-вече пари при избора на брокер.
Най- малкото което можем да направим е да проучим брокера на който сме се спрели. Да гоогленем името на брокера и да видим какво ще излезе.
Рейтинг, отзеви и мнения на други трейдъри за него(за което си е нужен английски разбира се) и после да вземаме решение.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
24 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 май 2017, 14:55

alexandersimov написа:

Тия Capital One Forex са били 100% scam. Фирмата може да е била регистрирана в Кипър, а може и само така да е пишело на сайта и парите да отиват в някоя офшорна банка. При всички случаи не са били надлежно регулирани от CySec, кипърската финансова комисия.

Приятелят ти е още един пример за това, какво се случва като си дадеш парите на нерегулиран брокер.
Модератор

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
24 получени
109 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 май 2017, 14:59

mmm написа:
aaangelll написа:
mitef1 написа:
reniemilova5 написа:
Boby23227 написа:Засега ще пробвам с Трейдъра ,а после ще му мисля 8-) Важно е да потръгнат нещата.
С тях поне може да си спокоен.А и си е български брокер и нещата се случват много лесно ,бързо и приятно.
И не можеш да натрупаш отрицателен баланс(така казват), който после да дължиш както е при другите.
Кой казва, че не може да натрупаш отрицателен баланс. В договора пише друго.
Не че е за хвалене, но в Трейдъра съм занулил доста сметки ( поне десетина ) и никога не съм стигал до отрицателен баланс.
Практиката на Trader.bg е в такива случаи да покриват загубата на клиента. Ако сметката е отишла на - $500 примерно след гап през уикенда, в понеделник захранват бонус и пак е на 0.
Модератор

alexandersimov
2 получени
8 дадени

Мнение от alexandersimov » 29 май 2017, 15:08

S.Zhelev написа:
alexandersimov написа:

Тия Capital One Forex са били 100% scam. Фирмата може да е била регистрирана в Кипър, а може и само така да е пишело на сайта и парите да отиват в някоя офшорна банка. При всички случаи не са били надлежно регулирани от CySec, кипърската финансова комисия.

Приятелят ти е още един пример за това, какво се случва като си дадеш парите на нерегулиран брокер.
Да и аз съм на същото мнение !!!Но всеки си трае последствията.А относно традер.бг
Поздравления ако всичко е както го описвате.Прегледах им платформата подробно и наистина има неща които ми направиха впечетление и до 6 месеца ще си отворя сметка и при тях.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 01 юни 2017, 13:21

Колеги попаднах на реклама във фейсбук за обучение с profitpoint.bg .Стана ми интересно и реших да се регистрам за да разбера за този курс за трейдъри.Когато ди дадох телефонния номер на следващата страница ми даде грешка404.Мисля че това поредната измама на брокери да събират номерата на клиенти и след това да ги тормозат да търгуват с тях. :x

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 01 юни 2017, 14:39

reniemilova5 написа:Мисля че това поредната измама на брокери да събират номерата на клиенти и след това да ги тормозат да търгуват с тях. :x
Не точно но до голяма степен да :grin: Така де не ти препоръчвам да имаш каквито и да е отношения с тях

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 02 юни 2017, 13:34

K_W написа:
reniemilova5 написа:Мисля че това поредната измама на брокери да събират номерата на клиенти и след това да ги тормозат да търгуват с тях. :x
Не точно но до голяма степен да :grin: Така де не ти препоръчвам да имаш каквито и да е отношения с тях

Ок.Свързаха с мен и ми предложиха безплатно обучение от следващата седмица.Интересно е .Ще споделя впечатления.Приех обучението ,онлайн.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 02 юни 2017, 20:42

reniemilova5 написа:
K_W написа:

Ок.Свързаха с мен и ми предложиха безплатно обучение от следващата седмица.Интересно е .Ще споделя впечатления.Приех обучението ,онлайн.
Ще има още оферти и обещания за светло бъдеще :grin: Те преди май пускаха обяви и по сайтовете за работа търсейки хора за позицията трейдър (но май не се търгуваше точно с техните пари, но помня вече). Другото им име е Теле Трейд :wink:

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 03 юни 2017, 09:42

K_W написа:
reniemilova5 написа:
K_W написа:

Ще има още оферти и обещания за светло бъдеще :grin: Те преди май пускаха обяви и по сайтовете за работа търсейки хора за позицията трейдър (но май не се търгуваше точно с техните пари, но помня вече). Другото им име е Теле Трейд :wink:

Няма начин да ме убедят .Аз си търгувам с Трейдър.бг и още един брокер.Достатъчно ми е.А с тия обещания за светло бъдеще ,вече веднъж ме прецакаха Та втори път не се връзвам. :grin: По междодругото като казах ,че имам опит и брокера ми е Трейдъра не се зарадваха много. :grin: Явно трудно се крадат клиенти от коректни брокери. :grin:

alexandersimov
2 получени
8 дадени

Мнение от alexandersimov » 03 юни 2017, 19:12

reniemilova5 написа:
K_W написа:
reniemilova5 написа:
K_W написа:

Няма начин да ме убедят .Аз си търгувам с Трейдър.бг и още един брокер.Достатъчно ми е.А с тия обещания за светло бъдеще ,вече веднъж ме прецакаха Та втори път не се връзвам. :grin: По междодругото като казах ,че имам опит и брокера ми е Трейдъра не се зарадваха много. :grin: Явно трудно се крадат клиенти от коректни брокери. :grin:
поразрови се малко повече относно фирмата!!!!имат лоша репутация по спомен говоря потърси коментари и във фейса и в гооглето и би трябвало да ти светне !! :smile:

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”