Работодатели (forex брокери) търсещи хора

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Re: Работодатели търсещи хора

Мнение от K_W » 25 авг 2016, 09:16

Не сте прави за повечето неща и говорите наизуст. Доста фирми търсят кадри от вън и предлагат за чужденци квартира и други бонуси, за да дойдат да работят тук. Видял съм го лично и в последните години съм работил с няколко фирми в които 60-70% от служителите не са Българи. Изобщо не са единични случаи.
Относно IT сектора имам познати мениджъри на големи компании тук, веднъж обсъждахме точно пазара на труда. Има голям "глад" за специалисти и те са готови да наемат всякакви хора с необходините умения. Мениджъра на една от фирмите каза, че наемат хора, плащат много високи заплати за да ги задържат и въпреки това топ кадрите често напускат заради по-добро предложение от хед хънтъри.

А иначе темата стана страшно мазало.

Потребителски аватар
BDSM_Mistress
Регистриран: 31 окт 2013, 07:22

Мнение от BDSM_Mistress » 25 авг 2016, 11:03

K_W написа:Не сте прави за повечето неща и говорите наизуст.
:!: :!: :!:

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 25 авг 2016, 16:21

K_W написа:Не сте прави за повечето неща и говорите наизуст. Доста фирми търсят кадри от вън и предлагат за чужденци квартира и други бонуси, за да дойдат да работят тук. Видял съм го лично и в последните години съм работил с няколко фирми в които 60-70% от служителите не са Българи. Изобщо не са единични случаи.
Относно IT сектора имам познати мениджъри на големи компании тук, веднъж обсъждахме точно пазара на труда. Има голям "глад" за специалисти и те са готови да наемат всякакви хора с необходините умения. Мениджъра на една от фирмите каза, че наемат хора, плащат много високи заплати за да ги задържат и въпреки това топ кадрите често напускат заради по-добро предложение от хед хънтъри.

А иначе темата стана страшно мазало.
Миналата година през април се беше върнал от САЩ един близък приятел,който беше завършил висше програмиране в Ню Йорк университета и знаеше 12 прогр.езика. Между впрочем имаше там 7-8 години работа сред които и в Гугъл и Майкрософт. Върна се в БГ поради БЛАГОПРИЯТНАТА обстановка в нашата държава :o Отиде до София и си подаде документите до 20 софтуерни компании ,но от нито една не го поканиха на интервю дори :grin: А по телевизията се трабеше че пазара веднага щял да погълне 20-30к ИТ специалиста.Славо богу човека си намери работа в Лондон :lol: :lol:
Такива ми ти работи K_W :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
14 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 25 авг 2016, 17:06

От личен опит мога да споделя, че се търсят хора които веднага могат да захванат работата на напусналия без обучение, като не искат да дават по-висока заплата от тази на напусналия и се цупят като сърдити деца като им кажеш тва е положението, хората не искат за по-малко и в крайна сметка мястото си седи незаето ако не се намери за същите пари. Иначе на 8-900 лв. пазара веднага е готов да погълне 20к човека гарантирам ви. Ама една сервитьорка вече изкарва чисто 1500 лв в оборотно квартално кафе или пицария (мин. заплата +50ст. бакшиш от клинет), а в нощните клубове минават 2200 и нагоре. Една фризорка изкарва 5к. А мен толкова ме е яд, че се минах 10 години да уча информационни технологии за нема нищо 5 години в университет и още 3-4 по разни академии семинари и единични курсове, единственото което ме успокоява е, ако не друго поне ми е интересно. Накрая ше си направя експеримент да им поискам мин. заплата 420 лв + социални придобивки да ми плащат наема, сметките, храната и да ми дадът служебна кола. :lol: но съм сигурен, че ше им излезе по-скъпо. Абе с една дума живеем под себестойност, само цифрите ни се виждат големи.

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 25 авг 2016, 17:34

bvg написа:От личен опит мога да споделя, че се търсят хора които веднага могат да захванат работата на напусналия без обучение, като не искат да дават по-висока заплата от тази на напусналия и се цупят като сърдити деца като им кажеш тва е положението, хората не искат за по-малко и в крайна сметка мястото си седи незаето ако не се намери за същите пари. Иначе на 8-900 лв. пазара веднага е готов да погълне 20к човека гарантирам ви. Ама една сервитьорка вече изкарва чисто 1500 лв в оборотно квартално кафе или пицария (мин. заплата +50ст. бакшиш от клинет), а в нощните клубове минават 2200 и нагоре. Една фризорка изкарва 5к. А мен толкова ме е яд, че се минах 10 години да уча информационни технологии за нема нищо 5 години в университет и още 3-4 по разни академии семинари и единични курсове, единственото което ме успокоява е, ако не друго поне ми е интересно. Накрая ше си направя експеримент да им поискам мин. заплата 420 лв + социални придобивки да ми плащат наема, сметките, храната и да ми дадът служебна кола. :lol: но съм сигурен, че ше им излезе по-скъпо. Абе с една дума живеем под себестойност, само цифрите ни се виждат големи.
bvg, при моя приятел въобще не е ставало за заплащане.Той само си подава документите+дипломата си от там и препоръките от двете компании от там.От едната компания само са му казали че не признавали дипломата му от САЩ трябвало да бъде от Европа :grin: И той след още 2-3 месеца лутане тука и го поканиха в Англия от една голяма софтуерна компания :smile:

Потребителски аватар
BDSM_Mistress
Регистриран: 31 окт 2013, 07:22

Мнение от BDSM_Mistress » 25 авг 2016, 18:48

Да ама както и да ги въртим нещата вие все сте неразбрали, а Кирчо все вижда истината. Сега пак ще получите отговор "Е не е точно така, защото....." и ще послушаме къде пак бил и коментирал в тези среди именно точно това и как нещата всъщност били по-различни от реалността с която се сблъсквате.

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16

Мнение от saxsten » 27 авг 2016, 02:09

vgc написа:България няма как да си внесе програмисти, щото нито има от къде, нито пък може да ги привлече с нещо. Освен това в софтуерният бранш у нас работят под 20,000 човека и всеки софтуерен специалист средногодишно произвежда като продукт около 90,000 левчета. На който му е интересно миналогодишният барометър от тук: http://www.basscom.org/publications
Че то сега всички младежи са се юрнали да учат С плънк как се справяте с проблема :grin:
Форекса е оръжие за масово поразяване

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
14 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 29 авг 2016, 14:49

saxsten написа:
vgc написа:България няма как да си внесе програмисти, щото нито има от къде, нито пък може да ги привлече с нещо. Освен това в софтуерният бранш у нас работят под 20,000 човека и всеки софтуерен специалист средногодишно произвежда като продукт около 90,000 левчета. На който му е интересно миналогодишният барометър от тук: http://www.basscom.org/publications
Че то сега всички младежи са се юрнали да учат С плънк как се справяте с проблема :grin:
Това е щото ги заблуждават, че ще им дават после много пари и те си губят времето в учене. А къде къде е по-лесно и по-доходно да оформяш и почистваш триъгълници.

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
1 получени

Мнение от Марио Димитров » 01 сеп 2016, 10:00

Извинявам се на K_W за този пост,но тук протича дискусията за работната заплата.
Вместо абстрактни разсъждения за „справедливо – несправедливо“ да дадем думата на числата.

В България производството на БВП на човек е само 2.4 пъти по-малко от това в Еврозоната, а средната реална заплата е 4.83 пъти по-ниска.

Изводът – ако разпределението на националния доход между капитала и труда е такова като в Еврозоната, средната заплата би трябвало да е два пъти по-висока. Това е измерената несправедливост в заплащането на труда в България, ако приемем за еталон – критерий Еврозоната, ядро на която са страни, най-представителни за европейския социален модел.

Ако някой не е е склонен да приеме осреднените за Еврозоната числа, предлагам като критерий за сравнение водещата в Eврозоната страна – Германия. Ето и числата: България има 2.6 пъти по-малко БВП на човек от Германия, а средната реална заплата е 5.2 пъти по-ниска у нас. Резултатът е същия – за единица сравнима производителност на труда, за единица сравним резултат в България заплащането на труда е два пъти по-ниско, в сравнение с Еврозоната, с Германия.

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/09/0 ... hto.314249
Търгувайте това, което виждате на графиките

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 02 сеп 2016, 09:33

druster написа:
Миналата година през април се беше върнал от САЩ един близък приятел,който беше завършил висше програмиране в Ню Йорк университета и знаеше 12 прогр.езика. Между впрочем имаше там 7-8 години работа сред които и в Гугъл и Майкрософт. Върна се в БГ поради БЛАГОПРИЯТНАТА обстановка в нашата държава :o Отиде до София и си подаде документите до 20 софтуерни компании ,но от нито една не го поканиха на интервю дори :grin: А по телевизията се трабеше че пазара веднага щял да погълне 20-30к ИТ специалиста.Славо богу човека си намери работа в Лондон :lol: :lol:
Има причини да не го искат. Прекалено е висока квалификацията му, и фирмите едва ми имат дейност с която да го натоварят пълноценно.
Ако той действително има позиции в щатите, защо на регистрира своя фирма тука?

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 02 сеп 2016, 10:11

idimitrov99 написа:
druster написа:
Има причини да не го искат. Прекалено е висока квалификацията му, и фирмите едва ми имат дейност с която да го натоварят пълноценно.
.....жената искаше да ражда у Бългериуту :grin: .Защо ти е фирма тука в тия дейности на ИТ, като може и на о-в Ман, под Бритамски юрисдикция :smile: По спокойно се чувства човек сякащ а? :grin:

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 02 сеп 2016, 10:56

idimitrov99 написа: Има причини да не го искат. Прекалено е висока квалификацията му, и фирмите едва ми имат дейност с която да го натоварят пълноценно.
Да точно, това и други фактори. Не ми се впуска в дълги обяснения, не виждам смисъл.

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 02 сеп 2016, 11:26

Марио Димитров написа:Извинявам се на K_W за този пост,но тук протича дискусията за работната заплата.
Вместо абстрактни разсъждения за „справедливо – несправедливо“ да дадем думата на числата.

В България производството на БВП на човек е само 2.4 пъти по-малко от това в Еврозоната, а средната реална заплата е 4.83 пъти по-ниска.

Изводът – ако разпределението на националния доход между капитала и труда е такова като в Еврозоната, средната заплата би трябвало да е два пъти по-висока. Това е измерената несправедливост в заплащането на труда в България, ако приемем за еталон – критерий Еврозоната, ядро на която са страни, най-представителни за европейския социален модел.

Ако някой не е е склонен да приеме осреднените за Еврозоната числа, предлагам като критерий за сравнение водещата в Eврозоната страна – Германия. Ето и числата: България има 2.6 пъти по-малко БВП на човек от Германия, а средната реална заплата е 5.2 пъти по-ниска у нас. Резултатът е същия – за единица сравнима производителност на труда, за единица сравним резултат в България заплащането на труда е два пъти по-ниско, в сравнение с Еврозоната, с Германия.

http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/09/0 ... hto.314249

:grin: :grin: :grin:

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 02 сеп 2016, 16:59

druster написа:
.....жената искаше да ражда у Бългериуту :grin: .Защо ти е фирма тука в тия дейности на ИТ, като може и на о-в Ман, под Бритамски юрисдикция :smile: По спокойно се чувства човек сякащ а? :grin:
Повечето ИТ фирми в България са чужди. За един и същи труд тука плащаш в пъти по тънко.

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 02 сеп 2016, 17:55

idimitrov99 написа:
druster написа:
Повечето ИТ фирми в България са чужди. За един и същи труд тука плащаш в пъти по тънко.
Ти може да имаш фирма в някоя офш.зона и да ползваш пак БГ програмисти, след работа от Софийските им офиси :smile: :grin:
Виж много това за ИТ сектора ми е през......., просто съм му дал задание да ми направи на C# една бангия :grin:

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 04 сеп 2016, 11:31

http://www.bloombergtv.bg/klub-investor ... -balgariya

13873100_10210034641683879_5081147179607727796_n.jpg
13873100_10210034641683879_5081147179607727796_n.jpg (112.23 KБ) Видяна 709 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 04 сеп 2016, 15:30

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 04 сеп 2016, 17:11

Мнениеот K_W » 04 Сеп 2016, 14:30
http://www.ft.com/cms/s/0/b0f5665c-69e0 ... z4IpkDINua

:smile: Трябва ли нещо конкретно да прочета, или .... ?
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 04 сеп 2016, 17:48

Като цяло ми се стори интересна и свързана с темата.

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 04 сеп 2016, 18:03

Много гърци регистрират фирми в България, за да си открият банкови сметки. 100к евро са защитени от гаранц.фонд нали така?
Ако всичките гръцки фирми 15-17к в БГ работеха истински щяха да решат проблема с безработицата.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”