Начинаещ Трейдър - въпроси

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59

Re: Начинаещ Трейдър - въпроси

Мнение от saxmovies » 05 ное 2016, 23:32

reniemilova5 написа:Ок съгласна съм ,но малко литература няма да ни навреди :-?
Ето ти една добра книга за четене на Ал Брукс - Технически анализ на ценовото движение за сериозния трейдър/Да четем ценовите графики бар по бар... :wink:
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

reniemilova5
Регистриран: 31 окт 2016, 19:11

Мнение от reniemilova5 » 07 ное 2016, 23:04

Ако наистина ще помогне защо да не си я купя ,все пак още знания в тази сфера няма да ми навредят.Ще я потърся в книжарниците

online-money
Регистриран: 31 окт 2013, 15:29

Мнение от online-money » 08 ное 2016, 14:14

reniemilova5 написа:Ако наистина ще помогне защо да не си я купя ,все пак още знания в тази сфера няма да ми навредят.Ще я потърся в книжарниците
Колкото повече, толкова повече - това правило важи и за форекса, но колкото повече знания имаш не ти гарантира по-големи като трейдър! Един мой познат трейдър ми даде да прочета и да се запозная с доста материал за форекса след което ми каза...да забравя какво съм чел :grin: Форекса не е точна наука и не винаги 2 и 2 прави четири :wink:

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
1 получени

Мнение от druster » 08 ное 2016, 14:56

online-money написа:
reniemilova5 написа:Ако наистина ще помогне защо да не си я купя ,все пак още знания в тази сфера няма да ми навредят.Ще я потърся в книжарниците
Колкото повече, толкова повече - това правило важи и за форекса, но колкото повече знания имаш не ти гарантира по-големи като трейдър! Един мой познат трейдър ми даде да прочета и да се запозная с доста материал за форекса след което ми каза...да забравя какво съм чел :grin: Форекса не е точна наука и не винаги 2 и 2 прави четири :wink:
По точна от математиката няма :smile:
2+2 Винаги прави 4, само ,че може да е 5-1=4, което е корекция на движението :grin:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 08 ное 2016, 15:08

druster написа:
online-money написа:
По точна от математиката няма :smile:
2+2 Винаги прави 4, само ,че може да е 5-1=4, което е корекция на движението :grin:
А бе в "1984"-та както казаха :
Аз знам че 2+2 е 4, ама ако партията каже че е 5 ...
... иска ми се да е 5 , ама като знам че е 4 ???

trader007
Регистриран: 10 окт 2016, 11:20

Мнение от trader007 » 11 ное 2016, 12:31

Търся онлайн платформа за обучение по Форекс, която да е безплатна

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
12 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 11 май 2017, 12:30

не вярвай на хора които пишат всеки ден и се изказват компетентно по всеки въпрос. Има хора които пишат рядко, но определено темите им се отличават драстично. Зарови се в по старите теми и попрочети, оттогава нивото е паднало доста. Не си прави труда да четеш мнения които съдържат голи твърдения, или подкрепени с линиики и чертежи. Тяхната успеваемост е доста добра, около 50%, но трябва да вдигнат още малко около 6-7% за да избият спреда и да остане малки и за тях. Общо взето доверявай се на хора който имат стейтмънт, но те се срещат толкова радко и още по-рядко споделят. По-вероятно е да намериш буца злато в планината :)

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 11 май 2017, 13:55

Boby23227 написа:
aaangelll написа:
Boby23227 написа:
reniemilova5 написа:Да и четене ,а и тук във форума можеш да научиш много.
Ок
Внимава с форума, че понякога се пишат и много глупости
:grin: :grin: :grin:
И сеага какво?Да вярвам или да не вярвам? :evil:
Аз също съм начинаещ и един от хората, който много ми помогна е "Тъпото копеле", направо е като енциклопедия на борсовата търговия. И най-важното има желание да помогне. В началото правех елементарни грешки и благодарение на него научих някой от основните неща.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 26 май 2017, 18:29

alexandersimov написа:
reniemilova5 написа:
alexandersimov написа:
reniemilova5 написа:Това е добре ,аз започнах в един много скучен период за мен а и нямаше бонус и доста парички скарах в началото.Търгувах с малък капитал и това ми изигра много лоша шега.
напротив рени!реалната търговия учи много !няма по добър учител бих казал.стига да осмисляш ЗАЩО си ги загубил и да не повтаряш тази грешка отново. :smile:
Лошото при мен е че все още немога да коригирам грешките си.Или както казва една приятелка "Болеста наречена лудост е винаги да правиш едно и също нещо и да очакваш различен резултат. :grin: Досциплината чи е много трудна.Дисциплината.... :evil:
трябва да се убедиш че ще загубиш на 100% без значение че ще има и печалби те няма да покрият цялата загуба!убеден съм че и ти имаш твоя стратегия която ти дава гарантирано резултати.без значение колко но все пак на плюс.безмислено е да играеш заради страстта на покера (не е важно да спечеля а да играя)и губиш задължително.

Постоянно допускам една и съща грешка.Търгувам срещу себе си.Смисъл такъв :анализирайки графиката мога да ти кажа на 97 % от дните или седмици какво ще се случи с даден инструмент.На теория ги правя нещата ,но на практика пълна трагедия.Често избързвам с отварянето на позицията. :evil: Вече дори си мисля да се откажа.Ако не стана по-уверена в себе си ,какъв е смисъла да допускам грешки ,които винаги ме водят на долу.Определено съм се сбъркала нещо. :cry:

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 26 май 2017, 19:37

reniemilova5 написа:

Постоянно допускам една и съща грешка.Търгувам срещу себе си.Смисъл такъв :анализирайки графиката мога да ти кажа на 97 % от дните или седмици какво ще се случи с даден инструмент.На теория ги правя нещата ,но на практика пълна трагедия.Често избързвам с отварянето на позицията. :evil: Вече дори си мисля да се откажа.Ако не стана по-уверена в себе си ,какъв е смисъла да допускам грешки ,които винаги ме водят на долу.Определено съм се сбъркала нещо. :cry:
Успокоителното е, че това се случва на много трейдъри.

Това което няма да ти хареса е истината, че много от тях никога не се справят с тези проблеми. :grin:

Нещата се изглаждат само с много практика и усилия. Не е лесно.

alexandersimov
Регистриран: 27 фев 2013, 13:11
2 получени
8 дадени

Мнение от alexandersimov » 26 май 2017, 19:49

reniemilova5 написа:
alexandersimov написа:
reniemilova5 написа:
alexandersimov написа:
reniemilova5 написа:Това е добре ,аз започнах в един много скучен период за мен а и нямаше бонус и доста парички скарах в началото.Търгувах с малък капитал и това ми изигра много лоша шега.
напротив рени!реалната търговия учи много !няма по добър учител бих казал.стига да осмисляш ЗАЩО си ги загубил и да не повтаряш тази грешка отново. :smile:
Лошото при мен е че все още немога да коригирам грешките си.Или както казва една приятелка "Болеста наречена лудост е винаги да правиш едно и също нещо и да очакваш различен резултат. :grin: Досциплината чи е много трудна.Дисциплината.... :evil:
трябва да се убедиш че ще загубиш на 100% без значение че ще има и печалби те няма да покрият цялата загуба!убеден съм че и ти имаш твоя стратегия която ти дава гарантирано резултати.без значение колко но все пак на плюс.безмислено е да играеш заради страстта на покера (не е важно да спечеля а да играя)и губиш задължително.

да верно е че няма смисъл но там се крие силата на самоконтрола !!!той не е ей така даден той се контролира!напиши си на едно листче играя тук до тук стоп тук и го сложи на клавиатурата и когато посегнеш да затваряш или отваряш по рано ще го прочетеш без да искаш просто ти е пред очите.аз така се научих преди години .сделка след сделка избързвам забавям добавям ненужно и лека полека стана.имаш силата не се отказвай!!!! :smile: :smile: :smile:

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 26 май 2017, 20:55

reniemilova5 написа: Постоянно допускам една и съща грешка.Търгувам срещу себе си.Смисъл такъв :анализирайки графиката мога да ти кажа на 97 % от дните или седмици какво ще се случи с даден инструмент.На теория ги правя нещата ,но на практика пълна трагедия.Често избързвам с отварянето на позицията. :evil: Вече дори си мисля да се откажа.Ако не стана по-уверена в себе си ,какъв е смисъла да допускам грешки ,които винаги ме водят на долу.Определено съм се сбъркала нещо. :cry:
Аз пък бих те посъветвал да си направиш http://www.forex-hobby.com/forex-jurnal/
и http://www.forex-hobby.com/forex-plan/

Прочети малко от статийте в сайта който много обичаш да цитираш и да даваш за пример http://www.forex-hobby.com има интересни неща.

Лично аз съм мързелив по природа и не ги спазвам тези неща, но казват, че има голяма полза. Дано съм помогнал.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 26 май 2017, 23:07

"да верно е че няма смисъл но там се крие силата на самоконтрола !!!той не е ей така даден той се контролира!напиши си на едно листче играя тук до тук стоп тук и го сложи на клавиатурата и когато посегнеш да затваряш или отваряш по рано ще го прочетеш без да искаш просто ти е пред очите.аз така се научих преди години .сделка след сделка избързвам забавям добавям ненужно и лека полека стана.имаш силата не се отказвай!!!! :smile: :smile: :smile:"

Колега ,благодаря.Страхотен съвет ,не се бях сещала да пробвам по този начин.В следващия петък ще пиша дали са се подобрили нещата.

Boby23227
Регистриран: 10 май 2017, 15:13
1 дадени

Мнение от Boby23227 » 27 май 2017, 15:17

Това с лисчето е много интересно.Опитай ,наистина по някога тези неща помагат.Казвам ти го от личен опит.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 29 май 2017, 20:19

Някой има ли обяснение на това?Сметката е на моя приятелка ,която е нова в трайдър.бг ,и ме попита какво се е случило,но аз не успях да разбера.
Прикачени файлове
IMG_0446.JPG
IMG_0446.JPG (77.64 KБ) Видяна 334 пъти

aaangelll
Регистриран: 19 мар 2016, 08:30
5 получени
6 дадени

Мнение от aaangelll » 29 май 2017, 20:53

reniemilova5 написа:Някой има ли обяснение на това?Сметката е на моя приятелка ,която е нова в трайдър.бг ,и ме попита какво се е случило,но аз не успях да разбера.
Не те разбирам точно какво питаш. Но преди, ако имаш къси акции или индекси и ти дават дивиденти, ти ги отразяваше като изтеглени пари, без реално да си теглил. Сега не знам дали е още така.

Но тук определено става дума за нещо друго защото, няма как да има толкова голям дивидент.

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 29 май 2017, 21:22

aaangelll написа:
reniemilova5 написа:Някой има ли обяснение на това?Сметката е на моя приятелка ,която е нова в трайдър.бг ,и ме попита какво се е случило,но аз не успях да разбера.
Не те разбирам точно какво питаш. Но преди, ако имаш къси акции или индекси и ти дават дивиденти, ти ги отразяваше като изтеглени пари, без реално да си теглил. Сега не знам дали е още така.

Но тук определено става дума за нещо друго защото, няма как да има толкова голям дивидент.

Тя е направила теглене от 37 лв.
Но после и е излязло депозит 39 лв.
Теглене 39лв.

Не можем да разберем какви са 39та лв.

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 30 май 2017, 02:16

reniemilova5 написа:
aaangelll написа:

Тя е направила теглене от 37 лв.
Но после и е излязло депозит 39 лв.
Теглене 39лв.

Не можем да разберем какви са 39та лв.
Брокера е отразил 39 като цяло(37 +2 такса превод). После е сторнирал тези 39 лв. с обратна операция (депозит) резултата от двете операции е нула. След това по-нагледно е описал че е изтеглено 37 лв. плюс 2 лв. такса за банков превод.
Абе Вие нямате ли понятие от счетоводство?
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
24 получени
7 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 30 май 2017, 06:37

С две думи брокера е направил грешка трябвало е да раздели сумата защото отива по две отделни счетоводни сметки. После си е поправил грешката. Хората които имат понятие от счетоводство са го разбрали. Ако не сте счетоводители не си блъскайте главата. Това което ви интерисува е, че плащаш от джоба си допълнително 2 лв. на банката за привода. Надявам се че съм бил достатъчно ясен

reniemilova5

Мнение от reniemilova5 » 30 май 2017, 07:43

Благодаря колеги.Не съм счетоводител.Обърках се защото при мен не изолира по този начин когато тегля .

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”