Plus500 - мнения и коментари

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
moris
Регистриран: 31 окт 2014, 11:55

Re: Plus500 - мнения и коментари

Мнение от moris » 16 фев 2015, 12:19

Не е някакъв няколко секунден шип. Тази разлика е от снощи, даже при отварянето е по - голяма - над долар.

ivobos
Регистриран: 08 дек 2013, 13:12

Мнение от ivobos » 23 фев 2015, 13:27

K_W написа:Аз познавам няколко човека, които са търгували при тях, но не познавам никой който да е теглил успешно :wink:
Вече познаваш един късметлия! :grin: :lol: :wink:
You have just received money from Plus500CY Ltd.

Amount: BGN 100
Sender ID: 1397277660
Your ID: 1397277662

Your money is waiting for you in your Skrill Account.
Времената се менят към по-добро и търпението се възнаграждава! :grin:
Дай, Боже, всекиму! :wink:

kosta123
Регистриран: 12 мар 2015, 15:29

Мнение от kosta123 » 12 мар 2015, 15:40

Плюс500 е офшорна компания със седалище Кипър. Основната им дейност е да събират лични данни. Зарибяват с реален бонус и когато натрупаш печалба и тръгнеш да теглиш парите започва ада. Първо ти искат документ за самоличност и след това започват да искат невъзможи документи за потвърждение на адреса. Документите трябва да са английски език. В българия официалният език е български и всички документи се исдават на него. Именно това е уловката за да неможеш да теглиш а само да си предоставиш личните данни. Смятам скоро да подам залба до КФН и Комисията за защита на личните данни. Трябва да ги забранят в България за да не се лъжат хората!

Потребителски аватар
alexandar
Регистриран: 09 дек 2013, 10:35

Мнение от alexandar » 12 мар 2015, 16:29

kosta123 написа:Плюс500 е офшорна компания със седалище Кипър. Основната им дейност е да събират лични данни. Зарибяват с реален бонус и когато натрупаш печалба и тръгнеш да теглиш парите започва ада. Първо ти искат документ за самоличност и след това започват да искат невъзможи документи за потвърждение на адреса. Документите трябва да са английски език. В българия официалният език е български и всички документи се исдават на него. Именно това е уловката за да неможеш да теглиш а само да си предоставиш личните данни. Смятам скоро да подам залба до КФН и Комисията за защита на личните данни. Трябва да ги забранят в България за да не се лъжат хората!
Благодарности за информацията колега, за да не се лъжем да ставаме клиенти на този офшорен кипърски брокер. Наистина е добре да сезираш българските органи за да бъде прекратена тази дейност на измамни схеми целящи кражба на лични данни и средства от клиенти в България от Плюс500. :evil:

ivobos

Мнение от ivobos » 12 мар 2015, 18:41

kosta123 написа:Плюс500 е офшорна компания със седалище Кипър. Основната им дейност е да събират лични данни. Зарибяват с реален бонус и когато натрупаш печалба и тръгнеш да теглиш парите започва ада. Първо ти искат документ за самоличност и след това започват да искат невъзможи документи за потвърждение на адреса. Документите трябва да са английски език. В българия официалният език е български и всички документи се исдават на него. Именно това е уловката за да неможеш да теглиш а само да си предоставиш личните данни. Смятам скоро да подам залба до КФН и Комисията за защита на личните данни. Трябва да ги забранят в България за да не се лъжат хората!
Аз съм последният, който би тръгнал да прави реклама на който и да е брокер, но пък съм привързан прекалено много към истината и затова вече споделих моите лично впечатления от Плюс500. :wink: Колега с теб имаме някакво разминаване и аз съм сигурен, че съм 100% прав за това, което пиша тук! 8-)

На сайта им пише, че имат регулация освен в Кипър и в Лондон и Австралия.
Заявих теглене и в рамките на 4 работни дни ми платиха. Още при регистрацията пратих скенирано копие на личната си карта за верификация. Не са ми искали никакви допълнителни документи. По никакъв начин не са ме търсили, за преводи на английски и други разправии.
Нямам идея защо при теб така се е получило? :o :shock: :wink:

Ailin
Регистриран: 07 авг 2014, 18:52

Мнение от Ailin » 12 мар 2015, 18:51

Не съм пробвала този брокер. Но ми стана интересно написаното.
Това, че са офшорна компания не е престъпление и грях. Между офшорките има и работещи читави. За личните данни - какво ще ги правят като ги съберат? Ако им изпратя сметка за ток - да не би да ми гепят панелката?
А и нали всеки сам избира къде да се регистрира и да си даде данните.
Дъщеря ми живее в Англия. Там за легитимиране навсякъде искат подтвърждение за адрес. Та детето си има ЛК и паспорт. Но си ходи с пресниман документ за платени общински такси на адреса.

ivobos

Мнение от ivobos » 12 мар 2015, 20:10

Ailin написа:За личните данни - какво ще ги правят като ги съберат?
Само в няколко случая е опасно да си даваш личните данни и ще спомена един от тях, защото ме шокира! Оказва се, че електронната система за разплащане Pay Pal иска да въведеш три цифрения секретен код, когато си линкваш кредитната карта! :shock: :-? Това вече е много рисковано, защото ако ги хакнат .......ти източват парите за отрицателно време. Сайта не ми изглежда никак надежден и искат да питам запознати - Това от скоро ли се практикува или винаги е било така? Аз лично съм чел на много места, че този номер не трябва да се въвежда и дава на никой и никъде! Или съм подведен от прекалено предпазливи потребители в нета? :o :grin: :wink:

Георги Георгиев
Регистриран: 08 сеп 2014, 21:43
3 дадени

Мнение от Георги Георгиев » 12 мар 2015, 20:17

ivobos написа:
Само в няколко случая е опасно да си даваш личните данни и ще спомена един от тях, защото ме шокира! Оказва се, че електронната система за разплащане Pay Pal иска да въведеш три цифрения секретен код, когато си линкваш кредитната карта! :shock: :-? Това вече е много рисковано, защото ако ги хакнат .......ти източват парите за отрицателно време. Сайта не ми изглежда никак надежден и искат да питам запознати - Това от скоро ли се практикува или винаги е било така? Аз лично съм чел на много места, че този номер не трябва да се въвежда и дава на никой и никъде! Или съм подведен от прекалено предпазливи потребители в нета? :o :grin: :wink:
Този номер го даваш почти винаги когато се пазарува нещо от интернет,аз лично съм го давал в bet365,iherb, за тях се сещам,другия вариант е да си направиш виртуална карта и там да поставиш точна сума която да бъде изтеглена,ако толкова се страхуваш.

Ailin
Регистриран: 07 авг 2014, 18:52

Мнение от Ailin » 12 мар 2015, 20:55

Отклоняваме се от темата, но като стана дума -
по принцип не е хубаво да има много пари в картата, с която плащаш по сайтове. Аз имам една дебитна, в която влагам по малко пари. Ако трябва да платя нещо - превеждам сума с нея и остават 2 -3 лв. И да пробват да я източат ще вземат на босия цървулите.
Но с бележка за платена сметк на адреса - какво лошо могат да ни направят.
По толкова места ни имат личните данни, че не са решили - не са ни сготвили.

ElenaS
Регистриран: 16 дек 2013, 16:43

Мнение от ElenaS » 12 мар 2015, 22:55

Ailin написа:Отклоняваме се от темата, но като стана дума -
по принцип не е хубаво да има много пари в картата, с която плащаш по сайтове. Аз имам една дебитна, в която влагам по малко пари. Ако трябва да платя нещо - превеждам сума с нея и остават 2 -3 лв. И да пробват да я източат ще вземат на босия цървулите.
Но с бележка за платена сметк на адреса - какво лошо могат да ни направят.
По толкова места ни имат личните данни, че не са решили - не са ни сготвили.
Добра стратегия. Вярно е - не са решили, не са ни сготвили :good:

Потребителски аватар
letsplay
Регистриран: 05 яну 2015, 20:54

Мнение от letsplay » 13 мар 2015, 00:18

ivobos написа:
Така си е, Иво, винаги при плащане в интернет ти искат трите цифрички от кредитната карта и всичко, което знаеш ти го знае и търговеца... Депресиращо е за човек с БГ психика, аз също ползвам схемата на Айлин :grin: Само дето съм с кредитна карта и наскоро смятах какви лихви съм платил на тези няколкостотин лева кредит дето го държа нарочно на червено (за да не може да източи някой твърде много) и не съм сигурен, че мнителността ми ми е спестила нещо :grin:

petszata
Регистриран: 17 мар 2014, 15:26

Мнение от petszata » 13 мар 2015, 11:07

Брокера Plus500 си е напълно легален и листван на АИМ борста в Лондон.Друг е въпроса ,че условията (спреда и комисионните ) не са им в предимство с другите играчи на пазара.Също и липсва разнообразие от индикатори.Единствено разчитат на аграсивна реклама и бездепозитни бонуси.
Както всеки букмейкър и те явно искат доста документи докато ви дадат парите.Бетфеър и колко други английски при теглене искат същите документи.

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
19 получени
7 дадени

Мнение от Trader90 » 24 юни 2015, 13:54

А забива ли ви онлайн платформата на реална сметка или може да е от мен, защото от един час не мога да вляза, а имам отворена позиция, засега е плюс. ама...? Или просто да ги отписвам?

eduard19916766
Регистриран: 06 мар 2015, 18:39

Мнение от eduard19916766 » 29 юни 2015, 13:25

Аз съм доволен от плюс 500. Дадох си номера и ми дадоха 30лв. бонус. Имах и огромния добър късмет да ги направя 395лв. Разбира се и на два пъти ми се случи да съм със значителни загуби като например да ми пише, че разполагам със -158лв. Да точно така. Не ми затвориха веднага позицията щом парите намалеят. Очевидно има някакъв аванс за минусови наличности. На 380лв. парите бяха отключени да мога да си ги изтегля. Изтеглих си всичките 395лв през paypal. Във paypal за да можеш да си изтеглиш парите в картата е нужно да си вкараш в виртуалната paypal сметка 1,50eur. Със тази транзакция трябва да видите какво е основанието за плащане. В него има код за да си потвърдите,че картата е ваша. Закъснението за трансфер на парите от плюс500 до paypal е около 1 ден, а от paypal до дебитната ми карта беше 7 или 8 дена.
Основно се занимавах да търгувам със суров петрол. Цялото нещо продължи около месец. Спрях да се занимавам понеже не можех да спя нощем.

kolyo_eood
Регистриран: 08 юли 2015, 23:09

Мнение от kolyo_eood » 08 юли 2015, 23:19

търгувах с тез простаци две години доста пари се завъртяха тегленето става за 5 дена, но един ден решиха че им трябват 1000 бележки за доказване на адреса ми и така ми блокираха акаунта с добра сума която вече от няколко месеца отказват да освободят. Просто не се занимавайте с тях

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 09 юли 2015, 01:09

:shock: Две години.?. Винаги съм се чудил как плюс500 още са на пазара при положение че почти всички се оплакват от тях. Амъ вечи знъм дават бонуси и стях ловят риби вид зелен трейдър.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 09 юли 2015, 16:07

Rocky97 написа::shock: Две години.?. Винаги съм се чудил как плюс500 още са на пазара при положение че почти всички се оплакват от тях. Амъ вечи знъм дават бонуси и стях ловят риби вид зелен трейдър.
Не само са "още на пазара", но и капитализацията им беше надхвърлила $1 млрд., което ги правеше доста по-големи от установени имена като FXCM и Forex.com. Бонуси дават много брокери, но малко са тези, които наистина разбират от маркетинг.

Между другото днес излязоха данни за този брокер - за първите 6 месеца на тази година са имали почти 100 000 активни клиента. Далеч съм от мисълта да им правя реклама, но тези хора наистина разбират ритейл форекс индустрията.

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 09 юли 2015, 23:52

Нищо чудно над 90% от тези 100 000 активни клиента да са със бонусни сметки които се мъчат да икарат някой лев от нищото и в същото време въртят оборот на брокера. Прав си коректните брокери също предлагат бонуси това е запазен трик за привличане на нови клиенти. Но и ти и аз знаем че от 30 или 200 лв. Бонус няма файда.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 10 юли 2015, 01:15

Rocky97 написа:Нищо чудно над 90% от тези 100 000 активни клиента да са със бонусни сметки които се мъчат да икарат някой лев от нищото и в същото време въртят оборот на брокера. Прав си коректните брокери също предлагат бонуси това е запазен трик за привличане на нови клиенти. Но и ти и аз знаем че от 30 или 200 лв. Бонус няма файда.
Мисля, че бонусните сметки не се вкл. в това число. Така или иначе Plus500 е един от най-големите брокери в света с капитализация от няколстотин милиона долара, а сред акционерите има много сериозни имена като JP Morgan.

Самите бонуси според мен са една от причините за успеха на Plus500, като в същото време са и причина за множество негативни коментари за компанията от хора, които искат да изтеглят бонуса без да са изпълнили съответните изисквания.

Не искам да бъда разбра грешно. Plus500 имат множество кусури, като например ужасната платформа, но в момента не бих ги нарекъл некоректен брокер.

kolyo_eood
Регистриран: 08 юли 2015, 23:09

Мнение от kolyo_eood » 10 юли 2015, 15:24

Аз ги наричам не коректен брокер поради няколко причини блокираха ми сметката с 5 цифрена сума с обяснението че искат да си докажа адреса, пратил съм им 15 различни документа който те не приемат, поддръжката им е бавна чакам по 5 дена за отговор на емаил, не може да се разчита на тях изобщо !!!

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”