Аctivtrades

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
1 дадени

Re: Аctivtrades

Мнение от pitfx » 13 ное 2015, 09:50

knestin написа:Очевидно ти си агент на тази '' прекрасна'' кантора ! Едва ли някой който истински се занимала с Fx ще останется дьлго при тях. Като цяло са си едни из.......ци.
Занимавам се с финансови пазари от 11 години, имам акаунти при почти всички брокери в България и доста от водещите световни имена в тази индустрия. Пробвал съм всички и ако седна да ти разправям какво съм видял, и какво ми се е случвало, няма да повярваш. Горял съм с добра сума пари на два пъти. Щях и трети път, ако нямаше кой да ме предупреди. Е намериха се такива хора, така че съм им благодарен. Защо аз също да не помагам? Познавам се с доста от тук пишещите участници във форума, давал съм съвети при поискване от тяхна страна и всеки е останал доволен. За мен приятелството и помощта на човек е доста важно.За момента ActivTrades ме устройват. След доста години на това поприще съм ги проучил преди да се захвана. Търгувам с обеми бих казал добри (показвал съм не веднъж) и то постоянно (интрадей), и ако имам и най-малкото съмнение и некоректно изпълнение веднага се махам (парите ги обичам и лесно не ги давам) :wink:
Има съпорт, какво ти казахa ако си ги питал, интересно ще да е?
Ако търсиш винаги перфектното изпълнение, такъв брокер няма, но успех в търсенето :wink:
Последна промяна от pitfx на 13 ное 2015, 10:23, променено общо 1 път.
Stop loss is your friend

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
1 дадени

Мнение от pitfx » 13 ное 2015, 10:05

emonik написа:Би ли ни казал кой брокер в момента е с по добри условия от тях.
Добър въпрос emonik , чакаме отговор. :wink:
Само да не кажат, че и ти си "агент". Тогава ще станем двама, а може и още доста да се появят :smile:
Stop loss is your friend

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
1 получени
2 дадени

Мнение от emonik » 13 ное 2015, 10:32

Засега съм клиент. Поздрави.

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 13 ное 2015, 10:55

pitfx написа:
Само да не кажат, че и ти си "агент". Тогава ще станем двама, а може и още доста да се появят :smile:
Бройте ме и мен за агент. :wink: :grin:
pitfx написа:
Познавам се с доста от тук пишещите участници във форума, давал съм съвети при поискване от тяхна страна и всеки е останал доволен. За мен приятелството и помощта на човек е доста важно............
Факт! Всичко казано и показано от Вас колега е работещо и вярно, убедил съм се с течение на времето, това се отнася, както за механизмите на пазарите, функциониране кое от кое следва и защо, така и в частност самата търговия, плюс периферните неща, като брокери, изпълнения, котировки, спред..... и.т.н :wink: А това, че си пич и истински приятел, каквито в днешно време трудно се намират, е просто бонус към цялата ситуация. Тук стана ебаси сапунката. :grin:

Тия разминавания от 20-30 пипа нещо не ми се вярват, освен в някакви мега волатилни моменти, аз съм виждал спред на DJIA 20+++ пункта при пейроли, но един NDD брокер няма никаква вина за това и пак идваме до момента, че е желателно първо да познаваш механизмите на пазарите, преди да отправяш обвинения наляво, надясно. :wink:
Proud student of KVV and pitfx!

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 13 ное 2015, 11:04

Борето_С написа:
pitfx написа:
Бройте ме и мен за агент. :wink: :grin:
pitfx написа:
Познавам се с доста от тук пишещите участници във форума, давал съм съвети при поискване от тяхна страна и всеки е останал доволен. За мен приятелството и помощта на човек е доста важно............
Факт! Всичко казано и показано от Вас колега е работещо и вярно, убедил съм се с течение на времето, това се отнася, както за механизмите на пазарите, функциониране кое от кое следва и защо, така и в частност самата търговия, плюс периферните неща, като брокери, изпълнения, котировки, спред..... и.т.н :wink: А това, че си пич и истински приятел, каквито в днешно време трудно се намират, е просто бонус към цялата ситуация. Тук стана ебаси сапунката. :grin:

Тия разминавания от 20-30 пипа нещо не ми се вярват, освен в някакви мега волатилни моменти, аз съм виждал спред на DJIA 20+++ пункта при пейроли, но един NDD брокер няма никаква вина за това и пак идваме до момента, че е желателно първо да познаваш механизмите на пазарите, преди да отправяш обвинения наляво, надясно. :wink:
Абсолютно! Трябва да се познава структурата на Форекс пазара,пазарни участници и т.н. :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
1 получени
2 дадени

Мнение от emonik » 13 ное 2015, 12:01

Съгласен съм с Борето ,Петър е много свесен мъж. Винаги ми е било приятно да говоря с него .

Потребителски аватар
knestin
Регистриран: 28 яну 2015, 14:33
4 получени
Контакти:

Мнение от knestin » 13 ное 2015, 13:13

Здравейте Трейдъри.

Далеч съм от мисълта да отправям обвинения просто така , защото тогава това си е клевета. Но когато регулярно не лъжат в "кантара" и когато основната цел на бкорера е да прибере стоповете заради всякакви "пазарни" условия чрез разширяване на стопа ...... тогава как да не изкажеш своето възмущение ?! :x
За въпросния брокер мога да каже , че обслужването е приемливо / прекрасно е само преди да направиш депозит /.
Що се касае за пазарните механизми мога да кажа, че според мен те би трябвало да действат при всички брокери еднакво. Но когато едни и същи позиции са отворени едновременно при два различни брокера и при единия са изпълнени точно както stopa така и limita, а при нашия любим Activ tr..... стопа се разшири с 40 пипа /400 пункта/ , а в същото време лимита почти не мърда в добрата посока , как да не ви разкажа за тази действителна и реална история.
Не съм агент на друг брокер.
Който иска може сам да си спомни това което съм написал, когато стигне до моята ситуация.
Поздрави.
Не можеш да решиш проблемите с мисленето, с което си ги създал !

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
41 получени
115 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 13 ное 2015, 14:12

knestin написа:Моите наблюдения са, че те /брокера/ винаги използва когато има "игли" за да набута на клиента поне 20 - 30 пипа повече над стопа !!! . А в същото време, ако имате поръчка от същия инструмент в обратна посока лимита подминава с много малко ! Т.е. съотношението е в пъти в полза на брокито :x .
Моля, ако имате опит да споделите.
Здравей, knestin.

Това за което говориш е известно като асиметричен слипидж. Точно както си го описал, често ордерите се изпълняват с по-голям отрицателен слипидж (в ущърб на трейдъра) отколкот с положителен слипидж (в полза на трейдъра). Наблюденията ти са абсолютно верни и няколко големи брокери като FXCM отнесоха солидни глоби от FCA и CFTC за тази си практика.

Моят опит с Активтрейдс е отпреди няколко години, вече съм го споделял и няма да се повтарям. Но докато си припомнях обстоятелствата относно глобите наложени на FXCM, попаднах и на това:

FSA fines ActivTrades £85k for failing to segregate client funds
Модератор

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 13 ное 2015, 15:27

Индексите на са толкова ликвидни колкото валутите. Норамлно е понякога спреда да се разширява само в една посока и да има слип.
Когато има голям ордър на дадено ниво той задържа цената докато не бъде изпълнен. В тези случаи спреда може да се разширява едностранно. Когато няма ордъри на дадени ценови нива няма как да те изпълнят независимо дали цеаната е по-добра за теб или за тях. Тогава те слипват.

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 13 ное 2015, 15:33

Изображение

Слипа напоследък е симетричен, поне при equity, при форекс не знам почти не търгувам тая боза. :wink: За мен активтрейдс са един от добрите брокери, което съвсем не означава, че са идеални, но сравнени с разни ММ тигри са направо космос. :wink: :grin:
Proud student of KVV and pitfx!

Потребителски аватар
knestin
4 получени
Контакти:

Мнение от knestin » 13 ное 2015, 22:28

Здравей S.Zhelev.
Изглежда в този форум ти си единствения човек който разбира всичко от това което съм писал, въпреки моя скромен и непрофесионален опит.
Действително да търгуваш на FX си е чист хазарт обвит с метода : печелиш / губиш и т.н. като в края на отчетния период сумата на печалбите е по-голяма от тези на загубите. Важен е модела /системата/ която си си сглобил да е %-но вярна. Но когато брокера те "краде" ти просто излизаш от системата , фалираш или просто махаш с ръка и се отказваш ! :-?
Какъв е твоя съвет при тази ситуация ?

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
41 получени
115 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 16 ное 2015, 16:54

knestin написа:Здравей S.Zhelev.
Изглежда в този форум ти си единствения човек който разбира всичко от това което съм писал, въпреки моя скромен и непрофесионален опит.
Действително да търгуваш на FX си е чист хазарт обвит с метода : печелиш / губиш и т.н. като в края на отчетния период сумата на печалбите е по-голяма от тези на загубите. Важен е модела /системата/ която си си сглобил да е %-но вярна. Но когато брокера те "краде" ти просто излизаш от системата , фалираш или просто махаш с ръка и се отказваш ! :-?
Какъв е твоя съвет при тази ситуация ?
Слипиджът, когато е в нормални граници, си е част от пазара и трябва да го калкулираш го към разходите за търговия. Колкото по-краткосрочна е системата ти, толкова повече тежи слипиджа. Например ако скалпираш за средна печалба от 2 пипа на сделка, 1 пип слипидж би ти изял половината печалба. В същото време ако търгуваш по-дългосрочхо и таргетът ти е стотина пипса, 1 пип слипидж би оказал пренебрежимо малко влияние върху търговията ти.

Ако слипиджът излиза от нормалните граници, просто трябва да смениш брокера.
Модератор

Потребителски аватар
knestin
4 получени
Контакти:

Мнение от knestin » 16 ное 2015, 21:32

Благодаря Желев. Като цяло играя от ден за ден защото смятам, че дългите позиции са порочни и са за "вътрешни хора". Дневния таргет е между 20 и 50 пипа /200 , 500 пункта/. Респективно и загубата е така. Ресурса е добре спрегнат и се получава добра ефективност.
Проблемът като цяло според мен е, че почти всички брокери програмно разширяват спреда поради каквото се сетят и прибират стоповете които после биха ти донесли профит! Ти си напълно прав, че просто това трябва да се калколира и да се стискат зъби докато се натрупа достатъчна делта за да не им се обръща внимание. Може би трябва да направиш една таблица с известните на теб брокери при които това явление е с повече от 5 пипа за позиция.
Поздрави

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 17 ное 2015, 09:18

knestin написа:Благодаря Желев. Като цяло играя от ден за ден защото смятам, че дългите позиции са порочни и са за "вътрешни хора". Дневния таргет е между 20 и 50 пипа /200 , 500 пункта/. Респективно и загубата е така. Ресурса е добре спрегнат и се получава добра ефективност.
Проблемът като цяло според мен е, че почти всички брокери програмно разширяват спреда поради каквото се сетят и прибират стоповете които после биха ти донесли профит! Ти си напълно прав, че просто това трябва да се калколира и да се стискат зъби докато се натрупа достатъчна делта за да не им се обръща внимание. Може би трябва да направиш една таблица с известните на теб брокери при които това явление е с повече от 5 пипа за позиция.
Поздрави
Много лесно можеш да разбереш дали само твоя брокер е разширил спреда или е от пазара(особено ако отваряш дълги позиции). Брокера няма как да ти гони стопа защото знае "бъдещето" на позицията ти. Друго яче казано вкарваш се в излишни филми. Ако често ти удря стоповете и цената се връща в твоята посока просто не си слагаш стоповете на добри нива и трябва да работиш върху това. :wink:

Потребителски аватар
knestin
4 получени
Контакти:

Мнение от knestin » 17 ное 2015, 09:33

Ок. Благодаря. Прав си за това, че настройките на нивата са важни и зависят от играча. Но аз съм дал стоп например за sell EUR/USD на 1,07893 , а курса на всички графики който сравнявам /от investing.com , ot FXCM и други/ e стигал до 1,07823 и ти сработва стопа без да има някакви съществени новини ? Т.е. при 7 пипа по-малко и стопа хоп ...... закрива позицията !
Това няма как да зависи от настройките. Просто те лижат в кантара.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 17 ное 2015, 09:45

knestin написа:Ок. Благодаря. Прав си за това, че настройките на нивата са важни и зависят от играча. Но аз съм дал стоп например за sell EUR/USD на 1,07893 , а курса на всички графики който сравнявам /от investing.com , ot FXCM и други/ e стигал до 1,07823 и ти сработва стопа без да има някакви съществени новини ? Т.е. при 7 пипа по-малко и стопа хоп ...... закрива позицията !
Това няма как да зависи от настройките. Просто те лижат в кантара.
В такъв случай пиши на съпорта на въпросния брокер и искай обяснение. Недей да премълчаваш, защото брокерите които правят подобни неща умишлено разчитат точно на това. Също е хубаво да си правиш принтскриин на графиката и платформата (историята на поръчките).

Потребителски аватар
knestin
4 получени
Контакти:

Мнение от knestin » 17 ное 2015, 10:13

Мерси. Ти имаш ли наблюдения от FX брокери и към кой би ме насочил ?

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 17 ное 2015, 11:02

knestin написа:Мерси. Ти имаш ли наблюдения от FX брокери и към кой би ме насочил ?
Имам наблюдения от много, но не искам да препоръчвам никой конкретен.

Потребителски аватар
knestin
4 получени
Контакти:

Мнение от knestin » 17 ное 2015, 11:14

:) Тогава аз като натрупам опит ще споделя. А имаш ли наблюдения от AVA Trade ?

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 17 ное 2015, 11:42

knestin написа::) Тогава аз като натрупам опит ще споделя. А имаш ли наблюдения от AVA Trade ?
Доста лош избор са. Маркет мейкъри с големи спредове. Чух че обичали и шиповете. Компанията е започнала като офшорка след което са взели и Ирландска регулация. Залагат на маркетинг и предлагат големи бонуси.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”