Аctivtrades

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
41 получени
115 дадени
Контакти:

Re: massive slippage

Мнение от S.Zhelev » 29 юни 2017, 14:40

K_W написа:Ползвам този брокер от не доста веме, препоръчвал съм го на доста хора и така до преди известно време когато започнах да засичам неща които не ми харесват, реших да им дам още един шанс до днес, когато ме слипнаха жестоко.
А какво друго се е променило в негативна посока? Price feed-a и изпълнението им ок ли са?
Модератор

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
14 получени
2 дадени
Контакти:

Re: Аctivtrades

Мнение от bvg » 29 юни 2017, 15:26

Като цяло това със слипиджа и спреда трябва да влезе в някаква регулация. Щото с тези общи условия може да се прекара слон през иглено ухо. Пазара е бил волатилен и край, този предтекст може да бъде използван за всичко, ако това последните години е волатилен пазар, какво да кажем за пазарите 2007-2008 имали сме по 500 пипса в рамките на секунди. И пак нямам спомен да са ми слипвали тогава поръчка, или да са разширявали спреда.

Потребителски аватар
S.Zhelev
41 получени
115 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 29 юни 2017, 15:53

bvg написа:И пак нямам спомен да са ми слипвали тогава поръчка, или да са разширявали спреда.
Винаги го е имало и слипиджа и разширяването на спреда. Поне винаги след 2004-2005 г. В това няма нищо нередно, така функционира всеки един пазар - форекс, фючърси, акции. При висока волатилност се случва да няма достатъчно ликвидност за да се изпълни поръчката на заявената цена и тя се изпълнява на първата цена, на която е възможно.

Проблемът е, че форекса е децентрализиран и първата възможна цена се различава при различните брокери. При едни няма да има никакъв слипидж, при други слипиджът може да е значителен и съпроводен със значителни загуби/пропусати ползи. Докато пазарът е децентрализиран, това ще си е така. Регулаторите от време на време налагат по някоя глоба за асиметричен слипидж, но изглежда това е всичко, което могат да направят към момента.
Модератор

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Re: massive slippage

Мнение от K_W » 29 юни 2017, 19:41

S.Zhelev написа:
K_W написа:Ползвам този брокер от не доста веме, препоръчвал съм го на доста хора и така до преди известно време когато започнах да засичам неща които не ми харесват, реших да им дам още един шанс до днес, когато ме слипнаха жестоко.
А какво друго се е променило в негативна посока? Price feed-a и изпълнението им ок ли са?
Не знам дали се е променило или аз хванах някои неща, които преди не е имало как да забележа.

Има разлики в различните им сървъри, забелязах го тъй като имам повече от една сметка(при тях), която работи с този експерт и понякога се отварят различни позиции. Различни не само спрямо други брокери, но и спрямо техните си сървъри. Това няма как да стане без различка в цените на затваряне и отваряне. Понякога свещите им се разминават с тези на други брокери (говоря за м5) случвало се е да крашва сървър и 10-15 мин няма графика. Слипиджа, както споменах е по-голям(двойно и тройно) не само от другите брокери с които съм сравнявал, но и винаги по-голям при стопове отколкото при таргети. Веднъж имах положителен слипидж на стоп, т.е. беше ме изпълнило на по-добра цена от зададената и тогава търсих обяснение защото това може да е взет преждевременно стоп. Обясниха, че цената е спайкнала точно до стопа, буквално за 1,2 пойнта и е активирало поръчката, след което цената се е върнала и те са ме изпълнили на първата възможна (спайка до стопа беше върха и позицията при други брокери беше печеливша). Тогава сравних котировките на 4-5 места и приех, че е възможно и достоверно обяснение, въпреки, че друг едва ли би го приел. След като се събраха повечко неща изтеглих повечето пари и следих пак изпълнението, наскоро внесох пак пари и сега съжалих.
Като ме питаха предния път защо си тегля 95% от парите им обясних тези неща но едва ли някой е обърнал внимание.

Проблема им според мен, е че имат забавяне в изпълнението и риск отдела им (който е в София, нищо че са голям световен брокер)е нагласил нещата по платформата така, че да дерат от слипидж за сметка на спреда, който си е рекордно нисък в световен мащаб. Доказателство затова е и че сипиджа при таргета ми е само 6 пойнта в сравнение с 160 при стопа(да 160, даже не е 150 както ми писаха).
Малко или много съм наясно с това какво може да се нагласи в МТ4. Не знам в каква група са ми вкарали сметката. В МТ4 можеш да направиш страхотни условия за един клиент(0 слипидж, стегнат спред, светкавично изпълнение) и отвратителни за друг (всичко на обратно). Затова и брокерите я обичат толкова. Не знам дали има брокер, който да предлага еднакви условия за всички клиенти и много се съмнявам да има. Това може да е причина и един да е доволен а друг да се оплаква. Ако брокера е ММ и не му харесваш се сещате в коя група отиваш. :wink:

4i4ogo6o
Регистриран: 09 авг 2017, 13:56
1 дадени

Мнение от 4i4ogo6o » 09 авг 2017, 14:07

Дал се знае нещо ново по темата, защото обмислям да си отворя сметка при тях, но от това което чета тук и https://bgrabotodatel.com/company/10444, положението не изглежда добре поне в българският офис на activtrades. Но все пак ще е добре ако има някой, който все още е при тях да каже нещо допълнително.
(Благодаря предварително)

Потребителски аватар
S.Zhelev
41 получени
115 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 09 авг 2017, 14:52

4i4ogo6o написа:
09 авг 2017, 14:07
Дал се знае нещо ново по темата, защото обмислям да си отворя сметка при тях, но от това което чета тук и https://bgrabotodatel.com/company/10444, положението не изглежда добре поне в българският офис на activtrades. Но все пак ще е добре ако има някой, който все още е при тях да каже нещо допълнително.
(Благодаря предварително)
Здравей, не съм адвокат на Активтрейдс, но БГ Работодател можеш да го гледаш ако ще почваш работа там. Ако ще си откриваш сметка, по-добре прочети тази тема. Аз отдавна нямам сметка при тях и за съжаление не мога да ти помогна с актуална информация относно условията за търговия. Едно време си позволяваха да бавят поръчки ако видят, че скалпираш. Относно сигруността на парите ти, мисля, че няма от какво да се притесняваш - брокерът е регулиран и няма да имаш проблеми с тегленето.
Модератор

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 09 авг 2017, 15:58

K_W написа:
29 юни 2017, 19:41
Не знам дали има брокер, който да предлага еднакви условия за всички клиенти и много се съмнявам да има. Това може да е причина и един да е доволен а друг да се оплаква. Ако брокера е ММ и не му харесваш се сещате в коя група отиваш. :wink:
Сега си обяснявам много неща. :shock: :oops: :x Започвайки при нов брокер в началото всичко ми е супер. :wink: Имам особен стил на търгуване, който в очите на брокера сигурно се води "високо рисков" - близки стопове, но пък влизане с големи обеми и добавки при печалба. :smile: Факт е, че ми носи успех и често в началото бързо удвоявам и дори утроявам акаунта си. :lol: Но после сценария винаги е един и същ - рязко влошаване на условията на брокера. :twisted: Пъргавата иначе платформа започва да забива, появяват се шишове изневиделица и винаги ми нацелват стоповете до пипс. Да не изброявам, но мога да кажа, че след третата седмица е почти невъзможно да печеля и се налага да сменя брокера. И така нататък. Поне знам, че грешката не е при мене. Благодаря, Киви! :grin: :wink: :lol: :-?

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”