Внимание !!!

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Re: Внимание !!!

Мнение от Georgi » 07 авг 2012, 09:59

Не се ли усетиха собствениците на чеиндж бюрата че времето вече им отмина! Беше бума през 90те години. Сега от всеки банкомат мога с карта от външна банка, в независимо каква валута, да си тегля български левове! 8-)

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 07 авг 2012, 10:19

Georgi написа:Не се ли усетиха собствениците на чеиндж бюрата че времето вече им отмина! Беше бума през 90те години. Сега от всеки банкомат мога с карта от външна банка, в независимо каква валута, да си тегля български левове! 8-)
Gergi, явно не си запознат много,много с чейджа :grin: Проблема че им намалят от 20% на 5% е при вторичните валути защото има доста по-голям риска.При еврото и долара и паунда там се работи на 1%. А дали на 5% или на 1% да е винаги ще има мошеници.главно по курортите.Аз в голям град живея такова нещо с измама не съм срещал :-?
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 07 авг 2012, 10:45

druster написа: Gergi, явно не си запознат много,много с чейджа :grin: Проблема че им намалят от 20% на 5% е при вторичните валути защото има доста по-голям риска.При еврото и долара и паунда там се работи на 1%. А дали на 5% или на 1% да е винаги ще има мошеници.главно по курортите.Аз в голям град живея такова нещо с измама не съм срещал :-?
Изобщо не съм запознат! Но за мен това не е бизнес! Щом имотите се продават вече във валути, какво им пречи на хотелиерите да си нацвъкат цените в евра! По добре да си наслагат АТМ автомати за плащане и да не работят в кеш. Аз например по бензиностанции и хипермаркети задължително плащам с карта. И то от външна банка! Банките и НАП да се наложат и да сведат кешовото разплащане до минимум. Само на зеленчуковия пазар с пари на ръка! 8-)

grigortopalov
Регистриран: 08 авг 2012, 12:50
Контакти:

Мнение от grigortopalov » 08 авг 2012, 14:14

Ами, да ви кажа аз лично съм бил свидетел и знам какво правят на Златни пясъци. Купуват еврото по 1,57-1,60 лв. и го продават по 2,18 лв. Отвън стоят някакви табели, които всъщност не били истинските, а просто сложени за да заблудят туристите. И когато се разпишат без да погледнат какво пише на платежното, стават големи скандали, но в крайна сметка сами са си виновни, че не гледат какво подписват. Но това е от много години и крайно време беше да се направи нещо по въпроса.

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 08 авг 2012, 14:31

grigortopalov написа:Ами, да ви кажа аз лично съм бил свидетел и знам какво правят на Златни пясъци. Купуват еврото по 1,57-1,60 лв. и го продават по 2,18 лв. Отвън стоят някакви табели, които всъщност не били истинските, а просто сложени за да заблудят туристите. И когато се разпишат без да погледнат какво пише на платежното, стават големи скандали, но в крайна сметка сами са си виновни, че не гледат какво подписват. Но това е от много години и крайно време беше да се направи нещо по въпроса.
Този закон го приеха заради мошениците по курортите а не заради читавите търговци :smile:

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 09 авг 2012, 22:09

http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 10 авг 2012, 16:01

И все пак е красиво!!!!!

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 10 авг 2012, 16:56

Georgi написа:Не се ли усетиха собствениците на чеиндж бюрата че времето вече им отмина! Беше бума през 90те години. Сега от всеки банкомат мога с карта от външна банка, в независимо каква валута, да си тегля български левове! 8-)
и това какво общо има с кешовата търговия ..Аз съм собственик на чендж бюро и ви се смея как се жалвате за неща които не разбирате ... А тези които искат да съдят Държавата са "онези" които така или иначе мамят хората ..но сега когато им казват "Продължавайте да мамите , но с 5 % " и ги заболя ...Нормално чендж бюро дори и по комплексите работи на около 5 % , а в големите градове около 1 % ( и то спред м/у неговите котировки ) .
и да те пиатм Георги , можеш ли от всеки банкомат да смениш в левове ако имаш 100 евро в джоба.

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 10 авг 2012, 17:01

Georgi написа:
druster написа: Gergi, явно не си запознат много,много с чейджа :grin: Проблема че им намалят от 20% на 5% е при вторичните валути защото има доста по-голям риска.При еврото и долара и паунда там се работи на 1%. А дали на 5% или на 1% да е винаги ще има мошеници.главно по курортите.Аз в голям град живея такова нещо с измама не съм срещал :-?
Изобщо не съм запознат! Но за мен това не е бизнес! Щом имотите се продават вече във валути, какво им пречи на хотелиерите да си нацвъкат цените в евра! По добре да си наслагат АТМ автомати за плащане и да не работят в кеш. Аз например по бензиностанции и хипермаркети задължително плащам с карта. И то от външна банка! Банките и НАП да се наложат и да сведат кешовото разплащане до минимум. Само на зеленчуковия пазар с пари на ръка! 8-)
много страна логика вкарваш..То малко като киселото грозде...Кешовия чендж е като всеки бизнес..Има търсене на тази услуга , съответно има търговци ... когато дойде деня Х и тази услуга престане да бъде търсена , ще изчезнат и търговците ..Какви са тези тъпи съвети дето даваш какво да правят хотелиерите , пък ти как си пазарувал само с карти ..защото видите ли ченча бил лошо нещо...Накара му се на сина си , пък после си останал приятно изненандан....

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 11 авг 2012, 10:21

йосиф написа: и да те пиатм Георги , можеш ли от всеки банкомат да смениш в левове ако имаш 100 евро в джоба.
йосифе, много рядко нося пари в кеш. Веднъж брах ядове с едни 100 долара, и гледам вече да избягвам такива моменти. Леко скъсани някъде по средата. Аз не съм обърнал внимание когато съм ги получавал. Отивам в чейндж бюро, не ми ги приемат. Отивам в банка: "Не можем да ти ги приемем. Истински са, всичко им е на ред, с изключение на това скъсаното по тях. Трябва да отидеш в БНБ, в еди кой си отдел. Само там ще ти ги вземат. Щото подлежат на бракуване и ..... дълга и широка."
Та от тогава, всичко по банкови сметки и карти. В кеш пари, вече писах. Само за зеленчуковия пазар. 8-)

haiko123
Регистриран: 26 юни 2012, 00:42
1 дадени

Мнение от haiko123 » 11 авг 2012, 10:38

И аз имах тоя проблем с едни 20 евро и ми ги дадоха в банка ,после не мога да ги сменя,имах късмет обаче че касиерката в същатат банка излезе човек и ми ги взе и ми даде здрави.

Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Мнение от Georgihh » 12 авг 2012, 17:19

Щом ги има значи си правят пари.
Друго от автомата също те удрят с 2-3%, а и може да ти вземат данните от картата и да ти изтеглят парите.

Има едно бюро на НДК където се работи с разлика 50 стотинки между курс продава, купува, колкото пъти съм минал оттам винаги има опашка.

Потребителски аватар
DIDO
Регистриран: 23 май 2012, 01:48
Контакти:

Мнение от DIDO » 16 авг 2012, 08:26

Опасявам се, че горивата ще достигнат цени, които са непосилни за гражданите, ако ситуацията в Иран ескалира, заяви в интервю за “24 часа” министърът на транспорта Ивайло Московски.
Той уточни, че ако това се случи, означава да се променя акцизът, но правителството неможело да го направи без разрешение от Брюксел.

По повод досегашния скок на дизела и бензина, който прехвърли 2.70 лв./литър при най-масовия А 95, Московски заяви, че няма друг коментар, освен че това ще доведе до поскъпване на транспорта и увеличение на всички цени. Държавата обаче нямала преки механизми за влияние, които да включи.

http://dnes.dir.bg/news/dizel-goriva-be ... 6367?nt=10

Потребителски аватар
QWE
Регистриран: 18 ное 2011, 15:20

Мнение от QWE » 16 авг 2012, 09:20

То се е видяло, че правителството е мноооого загрижено за нашето здраве, решило е да ни свали от колите и да ни качи на колела.

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 16 авг 2012, 10:02

DIDO написа:Опасявам се, че горивата ще достигнат цени, които са непосилни за гражданите, ако ситуацията в Иран ескалира, заяви в интервю за “24 часа” министърът на транспорта Ивайло Московски.
Той уточни, че ако това се случи, означава да се променя акцизът, но правителството неможело да го направи без разрешение от Брюксел.

По повод досегашния скок на дизела и бензина, който прехвърли 2.70 лв./литър при най-масовия А 95, Московски заяви, че няма друг коментар, освен че това ще доведе до поскъпване на транспорта и увеличение на всички цени. Държавата обаче нямала преки механизми за влияние, които да включи.

:lol:

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 16 авг 2012, 11:24

DIDO написа:Опасявам се, че горивата ще достигнат цени, които са непосилни за гражданите, ако ситуацията в Иран ескалира, заяви в интервю за “24 часа” министърът на транспорта Ивайло Московски.

Изобщо може ли нещо държавата! Имаме толкова министерства, агенции и разни чиновници, дето не могат да измислят някакво рационално решение. До кога само ще се оправдават и оплакват? Че за какво са ни? :lol: :lol:

Потребителски аватар
QWE

Мнение от QWE » 16 авг 2012, 12:06

Да ни крадът и лъжат Жоро, освен тия двете аз не виждам да вършат нещо както трябва.

Потребителски аватар
DIDO
Регистриран: 23 май 2012, 01:48
Контакти:

Мнение от DIDO » 16 авг 2012, 16:13

Еквадор обяви, че ще даде политическо убежище на основателя на Уикилийкс Джулиан Асандж. Великобритания обаче заяви, че няма да разреши той да напусне спокойно еквадорското посолство и полицията може да нахлуе вътре. Това разгневи еквадорските власти, стигна се и до сблъсъци на демонстранти с властите в Лондон.

http://dnes.dir.bg/news/ekvador-julian- ... 7500?nt=10

Потребителски аватар
QWE

Мнение от QWE » 16 авг 2012, 16:34

Аз не знам как се хвана с тая работа тоя Асандж, не знам какви си ги е мислил, но е трябвало да му е било пределно ясно, че ще го гонят да откат.

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 16 авг 2012, 16:59

QWE написа:Аз не знам как се хвана с тая работа тоя Асандж, не знам какви си ги е мислил, но е трябвало да му е било пределно ясно, че ще го гонят да откат.
Те го гонят , ама не искат да го хванат :grin:

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”