Внимание !!!

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
Потребителски аватар
DIDO
Регистриран: 23 май 2012, 01:48
Контакти:

Внимание !!!

Мнение от DIDO » 21 юни 2012, 12:38

Thu, Jun 21 2012, 12:23 EET | Forex Magnates

The Financial Supervision Commission (FSC), Bulgarian Financial Regulator, has announced that seven companies that are not licensed by the FSC and not allowed to provide investment services and activities under the Markets in Financial Instruments in Bulgaria, including by electronic platforms for trading financial instruments .

These are:

Teletreyd Bulgaria – Sofia
Admiral Markets – Sofia
Instaforeks (InstaForex), Russia
Hotforeks (HotForex), Mauritius
SitiKepital Ltd. – Sofia
Sofia Bulgarian Trading Group
Kay Em EFG Capital Investments Ltd. – Sofia.

The Commission provides this information after signals and identified a number of publications for investment services and activities, including electronic trading platforms and financial instruments of companies that are not licensed.
The Commission shall inform potential investors that investment services and activities may be provided only by companies licensed by the FSC to carry nadeynost as an investment firm, bank, licensed by the BNB and registered by the FSC as investment firms, investment firms from Member States under the freedom to provide services or through a branch in Bulgaria.

The Bulgarian Levs is currently trading at 1.542 against the greenback.

Regarding the activity of management of portfolios of financial instruments and cash, unless the above companies have to perform this activity have companies licensed to operate as a management company or management company of a Member State.

Investors should note that the contracting and placement of orders, including the provision of funds for transactions in financial instruments of companies are not licensed by the FSC or by the competent authority of another Member State, potential investors can be deceived and suffered significant financial losses.

http://forexmagnates.com/bulgarian-regu ... s-license/

Will
Регистриран: 26 яну 2012, 15:24
2 получени

Re: Внимание !!!

Мнение от Will » 21 юни 2012, 14:14

DIDO написа:Thu, Jun 21 2012, 12:23 EET | Forex Magnates

Greenback (money), a fiat currency issued during the American Civil War

:mrgreen: :?:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 22 юни 2012, 10:23

Will написа:

Greenback (money), a fiat currency issued during the American Civil War

:mrgreen: :?:

Greenback се използва като синоним на щатския долар, поради зеления цвят на американските банкноти.

А иначе КФН не знам точно за какво предупреждава. Първо доста късно са се сетили - примерно Адмирал са на българсия пазар поне от 5 години. После не ми е съвсем ясно за какво им е нужен лиценз от КФН, те си имат лиценз в други държави или пък са колонове/IB-та на лицензирани брокери. Едва ли КФН може да наложи санкции на някой брокер, защото има БГ версия на сайта си.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 22 юни 2012, 10:28

http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 11 юли 2012, 09:18

Край на измамите по чейндж бюрата
СЕГА - 11 юли 2012, 07:06

Скандалните курсове на валутата в част от обменните бюра остават в историята. Тарифите на търговците занапред ще могат да се разминават с максимум 5% спрямо тези на БНБ. В момента маржът е до 20%. Ще бъдат затворени и всички бюра, които не се помещават в масивни сгради. Това предвижда проектът за промени в наредбата за валутните търговци.
Всички обменни бюра ще трябва да се съобразят с новите ограничения в курсовете в 7-дневен срок от влизането в сила на новите текстове. Разликата е съществена.
При сега действащите правила за до 20% отклонение от курса на БНБ едно евро може да бъде продадено за 1.56 лв. вместо установения от БНБ курс от 1.95. По новите правила клиентът следва да получи не по-малко от 1.85 лв. за евро.
Лимитът при определяне на курсовете бе въведен за първи път през 2004 г., като преди това обменните бюра определяха цените на изцяло пазарен принцип. Ограничението ще удари редица обекти в туристически райони, които разчитат на чуждестранни туристи. В тези случаи скандалните курсове обикновено се прикриват с различни трикове в нарушение на изискванията към таблата.
Наскоро германски туристи бяха измамени в обменно бюро в Слънчев бряг, обявило официален курс от 1.95 лв. за евро и втори курс в самия обект от 1.59 лв. за евро. Често се злоупотребява и с рекламни табла, които прокламират най-добър курс продава - 1.95 лв. за евро, и клиентите изобщо не поглеждат към курс купува. Някои обменни бюра пък отвличат вниманието с различни подаръци при по-големи сделки.
В големите градове курсовете на обмените бюра обикновено са близки до тези на БНБ.

http://banks.dir.bg/2012/07/11/news11538891.html

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 11 юли 2012, 09:51

DIDOмалко съм далеч от тези проблеми. Но преди седмица сина ми купува паунди от чейндж бюро. И ми направи впечатление че ги бе купил по курс, много близък до пазарния. Този на платформите. Очаквах повече да му одерат кожата. Щото преди това го навиках защо не е отишъл през деня в банка, ами вечерта в 22.00 тръгнал да търси чейндж бюро. :geek:

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 11 юли 2012, 10:39

Georgi написа:DIDOмалко съм далеч от тези проблеми. Но преди седмица сина ми купува паунди от чейндж бюро. И ми направи впечатление че ги бе купил по курс, много близък до пазарния. Този на платформите. Очаквах повече да му одерат кожата. Щото преди това го навиках защо не е отишъл през деня в банка, ами вечерта в 22.00 тръгнал да търси чейндж бюро. :geek:

До скоро поне естеството на работата ми беше да пътувам ... Не знаеш какво е да влезеш в БГ и да нямаш ЛЕВ ... еле по тъмно :) ако не се докопаш до голям град ..ядеш едни спредове ... :) За курортите само съм чувал ... какво ли не :)

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 11 юли 2012, 10:59

DIDO написа:
До скоро поне естеството на работата ми беше да пътувам ... Не знаеш какво е да влезеш в БГ и да нямаш ЛЕВ ... еле по тъмно :) ако не се докопаш до голям град ..ядеш едни спредове ... :) За курортите само съм чувал ... какво ли не :)
Спомням си преди години едно чейндж бюро на централна гара. И слизат големи групи чужди туристи. И се наредили на опашка. А курсовете на бюрото бяха ужасни! Пладнешки грабеж! Но от доста време не съм минавал от там. :shock:

Потребителски аватар
speculus
Регистриран: 11 сеп 2011, 12:45
3 получени

Мнение от speculus » 11 юли 2012, 12:14

Georgi написа: Спомням си преди години едно чейндж бюро на централна гара. И слизат големи групи чужди туристи. И се наредили на опашка. А курсовете на бюрото бяха ужасни! Пладнешки грабеж! Но от доста време не съм минавал от там. :shock:
Аз пък си спомням едно време Магурата. И минават много минувачи. И магураджиите досаждат на минувачите да им купуват и продават валутата. Не грабеж, ами грабеж :grin:
Пълен фарс!
Но аз подминавах и си свирках! :grin:

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 11 юли 2012, 12:54

speculus написа:
Georgi написа: Спомням си преди години едно чейндж бюро на централна гара. И слизат големи групи чужди туристи. И се наредили на опашка. А курсовете на бюрото бяха ужасни! Пладнешки грабеж! Но от доста време не съм минавал от там. :shock:
Аз пък си спомням едно време Магурата. И минават много минувачи. И магураджиите досаждат на минувачите да им купуват и продават валутата. Не грабеж, ами грабеж :grin:
Пълен фарс!
Но аз подминавах и си свирках! :grin:

"магураджиите" - треѝдъри спартанци бих казал ... няма комп ,офис ,климатик , банкова сметка , индикатори , сигнали , и т.н и т.н ....не знам колко от днешните "master" треѝдъри биха оцеляли и една седмица ... при онези условия ... но това е друга тема ...

Потребителски аватар
speculus
Регистриран: 11 сеп 2011, 12:45
3 получени

Мнение от speculus » 11 юли 2012, 13:04

DIDO написа: "магураджиите" - треѝдъри спартанци бих казал ... няма комп ,офис ,климатик , банкова сметка , индикатори , сигнали , и т.н и т.н ....не знам колко от днешните "master" треѝдъри биха оцеляли и една седмица ... при онези условия ... но това е друга тема ...
Времената се менят, и хората също. Въпреки че някои хора остават с манталитета от 90те - "Чшшш, ти знайш ли кой съм аз бе" :grin:
Остатъци, времето ги подминава.

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 20 юли 2012, 13:06

July 20 - Standard & Poor's Ratings Services has reviewed the banking sector of the Republic of Bulgaria under our updated Banking Industry Country Risk Assessment (BICRA) methodology.

Our criteria define the BICRA framework as one "designed to evaluate and compare global banking systems." A BICRA analysis for a country covers rated and unrated financial institutions that take deposits, extend credit, or engage in both activities. A BICRA is scored on a scale from '1' to '10', ranging from what Standard & Poor's Ratings Services views as the lowest-risk banking systems (group '1') to the highest-risk (group '10').

We rank Bulgaria in BICRA group '7', along with countries such as Hungary, Lithuania, Ireland, Portugal, Russia, and Jordan. For the full report, see "Banking Industry Country Risk Assessment: Bulgaria," published today on RatingsDirect on the Global Credit Portal.

The BICRA comprises two main areas of analysis--economic risk and industry risk--where the Bulgarian banking system scores '7'and '6', respectively.

Our economic risk score of '7' reflects our opinion that Bulgaria faces "high risk" in "economic resilience" and "economic imbalances" and "very high risk" in "credit risk in the economy," as our criteria define these terms.

The industry risk score for Bulgaria is '6'. This reflects our opinion that the country faces "high risk" in its "institutional framework", "intermediate risk" in "competitive dynamics," and "high risk" in "systemwide funding," as our criteria define these terms.

http://www.reuters.com/article/2012/07/ ... ialsSector

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 20 юли 2012, 13:37

DIDO написа:Край на измамите по чейндж бюрата
СЕГА - 11 юли 2012, 07:06

Скандалните курсове на валутата в част от обменните бюра остават в историята. Тарифите на търговците занапред ще могат да се разминават с максимум 5% спрямо тези на БНБ. В момента маржът е до 20%. Ще бъдат затворени и всички бюра, които не се помещават в масивни сгради. Това предвижда проектът за промени в наредбата за валутните търговци.
Всички обменни бюра ще трябва да се съобразят с новите ограничения в курсовете в 7-дневен срок от влизането в сила на новите текстове. Разликата е съществена.
При сега действащите правила за до 20% отклонение от курса на БНБ едно евро може да бъде продадено за 1.56 лв. вместо установения от БНБ курс от 1.95. По новите правила клиентът следва да получи не по-малко от 1.85 лв. за евро.
Лимитът при определяне на курсовете бе въведен за първи път през 2004 г., като преди това обменните бюра определяха цените на изцяло пазарен принцип. Ограничението ще удари редица обекти в туристически райони, които разчитат на чуждестранни туристи. В тези случаи скандалните курсове обикновено се прикриват с различни трикове в нарушение на изискванията към таблата.
Наскоро германски туристи бяха измамени в обменно бюро в Слънчев бряг, обявило официален курс от 1.95 лв. за евро и втори курс в самия обект от 1.59 лв. за евро. Често се злоупотребява и с рекламни табла, които прокламират най-добър курс продава - 1.95 лв. за евро, и клиентите изобщо не поглеждат към курс купува. Някои обменни бюра пък отвличат вниманието с различни подаръци при по-големи сделки.
В големите градове курсовете на обмените бюра обикновено са близки до тези на БНБ.

http://banks.dir.bg/2012/07/11/news11538891.html
Този закон е ясно защо е приет.Но бюрата първо не работят на 20% или 5%, а НА 1%.!!! Измамите стават на курортите заради чужденците, другаде не съм чувал или виждал подобни аномалии в курса. Понякога работят и на 0,5% зависи дали клиента им е ключов. :smile: Бюрата са по гъвкави от банките и това ги дразни :grin:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 20 юли 2012, 13:57

druster написа: Този закон е ясно защо е приет.Но бюрата първо не работят на 20% или 5%, а НА 1%.!!! Измамите стават на курортите заради чужденците, другаде не съм чувал или виждал подобни аномалии в курса. Понякога работят и на 0,5% зависи дали клиента им е ключов. :smile: Бюрата са по гъвкави от банките и това ги дразни :grin:
Малко е тъпа цялата история. Пред всяко чейндж бюро има по няколко чейнчаджии. Които предлагат още по-изгодни оферти и от чейндж бюрото. Но както и да е! Ще въведят чейндж автоматите, дето монопола ще измести дребните риби и това ще е! 8-)

Потребителски аватар
goshko147
Регистриран: 17 юли 2011, 18:38
5 получени

Мнение от goshko147 » 20 юли 2012, 16:17

The Financial Supervision Commission (FSC), Bulgarian Financial Regulator, has announced that seven companies that are not licensed by the FSC and not allowed to provide investment services and activities under the Markets in Financial Instruments in Bulgaria, including by electronic platforms for trading financial instruments .

These are:

Teletreyd Bulgaria – Sofia
Admiral Markets – Sofia
Instaforeks (InstaForex), Russia
Hotforeks (HotForex), Mauritius
SitiKepital Ltd. – Sofia
Sofia Bulgarian Trading Group
Kay Em EFG Capital Investments Ltd. – Sofia.

The Commission provides this information after signals and identified a number of publications for investment services and activities, including electronic trading platforms and financial instruments of companies that are not licensed.
The Commission shall inform potential investors that investment services and activities may be provided only by companies licensed by the FSC to carry nadeynost as an investment firm, bank, licensed by the BNB and registered by the FSC as investment firms, investment firms from Member States under the freedom to provide services or through a branch in Bulgaria.

Regarding the activity of management of portfolios of financial instruments and cash, unless the above companies have to perform this activity have companies licensed to operate as a management company or management company of a Member State.

Investors should note that the contracting and placement of orders, including the provision of funds for transactions in financial instruments of companies are not licensed by the FSC or by the competent authority of another Member State, potential investors can be deceived and suffered significant financial losses.

Комисията за финансов надзор (КФН), българския финансов регулатор обяви, че седемте компании, които не са лицензирани от КФН и не позволява да предоставят инвестиционни услуги и дейности по Закона за пазарите на финансови инструменти в България, включително чрез електронни платформи за търговия с финансови инструменти.

Те са следните:

Teletreyd България - София
Адмирал Маркетс - София
Instaforeks (InstaForex), Русия
Hotforeks, (HotForex), Мавриций
SitiKepital ООД - София
София български Group Trading
Кей Ем Джи Кепитъл Инвестмънтс ЕООД - София.

Комисията предоставя тази информация, след сигнали и идентифицира редица публикации за инвестиционни услуги и дейности, включително електронни платформи за търговия и финансови инструменти на дружества, които не са лицензирани.
Комисията информира потенциалните инвеститори, че инвестиционни услуги и дейности могат да бъдат предоставяни само от дружества, лицензирани от КФН за извършване на nadeynost като инвестиционен посредник, банка, лицензирана от БНБ и са регистрирани от КФН за инвестиционни посредници, инвестиционни посредници от държавите-членки съгласно свободата на предоставяне на услуги или чрез клон в България.

Български лева се търгува в 1,542 спрямо зелените пари.

Що се отнася до дейността на управление на портфейли от финансови инструменти и парични средства, освен ако горните дружества са за извършване на тази дейност фирми, лицензирани за извършване на дейност като управляващо дружество или дружество за управление на държава-членка.

Инвеститорите трябва да имат предвид, че сключването на договори и поставяне на поръчки, включително предоставянето на средства за сделки с финансови инструменти на компаниите не са лицензирани от КФН или от компетентния орган на друга държава членка, потенциалните инвеститори могат да бъдат измамени и претърпели значителни финансови загуби.
Всеки мой лев ми е наемен работник , който работи 24 часа на денонощие и няма да му позволя да се измъкне.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 20 юли 2012, 16:36

goshko147 написа: Комисията за финансов надзор (КФН), българския финансов регулатор обяви, че седемте компании, които не са лицензирани от КФН и не позволява да предоставят инвестиционни услуги и дейности по Закона за пазарите на финансови инструменти в България, включително чрез електронни платформи за търговия с финансови инструменти.

Те са следните:

Teletreyd България - София
Адмирал Маркетс - София
Instaforeks (InstaForex), Русия
Hotforeks, (HotForex), Мавриций
SitiKepital ООД - София
София български Group Trading
Кей Ем Джи Кепитъл Инвестмънтс ЕООД - София.

Комисията предоставя тази информация, след сигнали и идентифицира редица публикации за инвестиционни услуги и дейности, включително електронни платформи за търговия и финансови инструменти на дружества, които не са лицензирани.
Комисията информира потенциалните инвеститори, че инвестиционни услуги и дейности могат да бъдат предоставяни само от дружества, лицензирани от КФН за извършване на nadeynost като инвестиционен посредник, банка, лицензирана от БНБ и са регистрирани от КФН за инвестиционни посредници, инвестиционни посредници от държавите-членки съгласно свободата на предоставяне на услуги или чрез клон в България.

Български лева се търгува в 1,542 спрямо зелените пари.

Що се отнася до дейността на управление на портфейли от финансови инструменти и парични средства, освен ако горните дружества са за извършване на тази дейност фирми, лицензирани за извършване на дейност като управляващо дружество или дружество за управление на държава-членка.

Инвеститорите трябва да имат предвид, че сключването на договори и поставяне на поръчки, включително предоставянето на средства за сделки с финансови инструменти на компаниите не са лицензирани от КФН или от компетентния орган на друга държава членка, потенциалните инвеститори могат да бъдат измамени и претърпели значителни финансови загуби.
Да. Ама не! Когато един брокер е лицензиран в една страна членка на ЕС, лиценза му важи върху целия ЕС!! Някой не си е научил урока. Или пак старата калинкина история. Дали са ги проверили всичките от КФН дали имат завършено образование?

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 21 юли 2012, 21:56

Без да съм много запознат с правото, искам да дам един пример,
който е аналогичен на описания случай.
Преди време имаше Български Държавен Стандарт (БДС), то и сега има.
Но преди време, беше нещо като "задължителен", сега не е !
Сега е "препоръчителен" :!:
Тоест, ако продукта , който предлагаш,
отговаря на БДС, това е един вид "сертификат за качество";
... "допълнителна реклама". И нищо повече :!:
Нищо не ми забранява да си купя (да си платя за) стока (услуга),
която НЕ ОТГОВАРЯ (или не е одобрена) по БДС .
... P.S. : Те по едно време искаха да направят и онлайн залаганията към чуждестранни букмейкъри незаконни, ама като се оказа, че то НЯМА Български, се отказаха.

Потребителски аватар
Georgi

Мнение от Georgi » 22 юли 2012, 14:57

StoneHeart написа:Без да съм много запознат с правото, искам да дам един пример,
който е аналогичен на описания случай.
Преди време имаше Български Държавен Стандарт (БДС), то и сега има.
Но преди време, беше нещо като "задължителен", сега не е !
Сега е "препоръчителен" :!:
Тоест, ако продукта , който предлагаш,
отговаря на БДС, това е един вид "сертификат за качество";
... "допълнителна реклама". И нищо повече :!:
Нищо не ми забранява да си купя (да си платя за) стока (услуга),
която НЕ ОТГОВАРЯ (или не е одобрена) по БДС .
... P.S. : Те по едно време искаха да направят и онлайн залаганията към чуждестранни букмейкъри незаконни, ама като се оказа, че то НЯМА Български, се отказаха.
И сега го има. Ако си в строителния бизнес, трябва задължително да приложиш сертификат за цимента, арматурата, тръби и всичко използувано. Освен качествата, а те задържително са по ISO, в документа присъства и доставчика, и производителя. И при един одит, често се правят насрещни проверки, дали еди какво си е произведено и купено от еди кой си.
Колкото до онлайн залаганията, малко съм далеч от тази сфера. 8-)

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 29 юли 2012, 02:54

As a result, five customers traded about 26,000 contracts overall during the so-called prohibited timeframe and generated almost $230,000 in total profits. The customer who filed the arbitration claim accounted for almost 25,000 of the contracts traded and over $220,000 of the profits

http://forexmagnates.com/nfas-lack-of-i ... t-traders/

Потребителски аватар
DIDO
Контакти:

Мнение от DIDO » 07 авг 2012, 08:52

Чейндж бюрата обжалват надценките
News.dir.bg - 7 август 2012, 08:23

Собствениците на чейндж бюра ще атакуват в съда новите правила за обмяната на валута, които намаляват маржовете от 20% на 5%, съобщи бТВ. Промените вече са обнорадвани в Държавен вестник.
Според сега действащия регламент маржът, тоест разликата в курсовете "купува" и "продава", не трябва да е повече от 20% от курса за деня на Българската народна банка. Промяната намалява този марж четири пъти. Сега разликата между "купува" и "продава" може да бъде близо 80 стотинки, тоест от 1,56 до 2,34 лева.
В бъдеще курс "купува", например, не може да бъде по-нисък от 1,85 стотинки, тоест максимум 10 стотинки от курса за деня на БНБ.
Според НАП промяната ще елиминира почти изцяло възможностите за заблуждаващи реклами и подвеждане на клиентите, докато от чейндж бюрата са категорични, че промяната ще доведе до фалит много от тях, особено в зимните и летните курорти.
Освен бюрата, които подвеждат клиенти, с големи маржове са и котировките на някои по-екзотични валути, които трудно се намират в брой, а банките имат за тях само безкасови курсове купува и продава.

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”