Внимание Deltastock!

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!
vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
37 получени
6 дадени

Re: Внимание Deltastock!

Мнение от vgc » 28 фев 2012, 10:45

Я дайте един линк към дефиниция на английски касаеща въпросния Бифор за да се пообразовам и аз малко, че явно съм поизостанал със жаргона :smile: Saxsten, на делтите един лот се равнява на един микролот от метатрейдъра. Т.е. Станимир като казва 50 лота то това преобразувано по метатрейдърски означава вход с 0.5 лота. Нищичко не мога да кажа обективно за L2 модулът им защото там нямат API - само съм му разцъкал възможностите, обаче "кума лиса" е добре да си подреди малко мислите като преди да пише бързо и наистина прочете внимателно за минималните обеми при различните доставчици на ликвидност.
Ето малко лични обективни впечатления като трейдър от техните две платформи: за стандартният Deltatrading скоростта за изпълнение е между 1.6 и 2.2 секунди при мен за поръчка, използвайки автоматичен трейд през тяхното АПИ - готин вариант е WEB-алтернативата за следене на открити позиции, както и от преди смартфон-ерата на техният WAP-портал. За техният МТ4 вариант първите стотина сделки бяха със скорост на изпълнение под 0.2 секунди, след което бях паркиран на 3-6 секундно забавяне защото явно настъпих някоя недоговорена клауза (въпросният период може и да е доста по-кратък поради неясният списък от критерии за профилиране недоговаряни между брокер и трейдър). Клиент съм на Делтасток някъде от 2004-та и не мога да кажа нищо лошо за тях в сравнение с който и да е друг средностатистически ритейл брокер. Просто ако човек не скалпира и не прекалява с обема позиция са си супер, иначе ще бъде понастъпен :smile:
Мойта препоръка е ако човек смята да открие сметка при тях (най-добре е да има по една сметчица при всеки един роден брокер за забавление): ако е фен на автоматичният трейдинг да избере МТ4-ката им, ако е фен на скалпинга може да се възползва от началният гратисен период също в МТ4-ката докато не бъде препрофилиран, а ако е фен на валутната търговия и иска да се пообразова на тема ЕЦН то да си избера тяхната малко тромава, но пък доста функционална L2 платформа, а ако е не му се трошат нерви със странни понятия и условности и иска простичко да цъка форекс то отново да се насочи към по-интуитивната МТ4-ка.
Аз лично не се занимавам с CFD-та и сие които също са налични в платформите им, но не ме интересуват, а това чудо Бифор дет се надявам да разбера какво е не ми го побира акъла защо трябва да се прави на ръка и защо трябва решението за трейд да е базирано само на котировките и обемите показани в L2 модула на Делтите, при положение че мога да го получа от N на брой други места в доста по-обективен и представителен вид и ако това не противоречи на договора ми с контрагента (в частност и самите делти) то да си го редистрибутирам на воля например като си трясна една излъчваща в интернет web-камера или по друг по-елегантен начин :-?

Успех.

п.п. Лично според мен туй дето някои му казват маркет-депт, ордер-бук и не знам си още как не става за прогнозиране и на 1 пипс движение като посока по простата причина че 60% от обема сделки в момента се осъществяват от алгоритми. При положение че алгоритмичният трейдинг е доминантен то микро-зависимостта ако я има ще важи до следващата версия/модификация на съответния софтуер или просто пренастройка, а те по веригата са си доста на брой докато се преобразуват от поредица битчета в цифрички зяпани на екрана от трейдъра. Т.е. това че наприме L2 модула на Deltatrader-а ми е показал отляво 5 реда с цифри и имена, а отдясно 3 на брой не може да е решение за посока, а само за изгодност на сделката при въпросния брокер за конкретният момент.
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
йосиф
Регистриран: 25 май 2009, 09:50

Мнение от йосиф » 28 фев 2012, 12:14

saxsten написа: Много внимателно го изчетох.
И тъй като Рукито все мърмори че всичко съм меря с моя си аршин ,чакай да го извадя-аршина де :grin: :grin: :grin: :grin:
--------------------------------------------------------------------
Като пренебрегна неприятното впечатление от дразгите между Желев и Кума Лисо и отчитайки обстоятелството че сме си българи и дето се вика какъв ще ни е темперамента ако няма да е южняшки.
Иначе погледнато от това което са написали и двамата има полза.

Наример много ми е интересен следния цитат на Кума Лисо

Има известен плюсове може да се скалпиера без графика, както по принцип
се прави скалпирането, защото таблицата с ордерите носи много инфорамция.
В дясно в графата за Опен Бай, най вдясно виждаме изписан спред 0.4,
което показва, че пазарът ще е нагоре, в следващите няколко минути,
и вече като видим активните светещи ордери, изразавящи ценовото движение
можеме да си наоправиме сметката в така наречената Бифор търговия, която
се ползва за скалп

Но !

Руки внимавай ,че ето сега вадя аршина :grin: :grin: :grin:

Все още не ми е ясно за какъв дявол ще трябва да искам да търгувам с 11 лота ,което по моята сметка е 11000000 примерно долара на сделка,което по моя аршин ,при маржин 1:200 и ММ 10% на сделка прави 55000 долара акаунд
И що трябва да търгувам с толкоз пари като мога да го правя с далеч по малко.
Единствената Логика която ми би позволила да търгувам с такава сума би била ако предварително знаех посоката на пазара.

Да ама не!

Изглежда всички що търгуват по този начин и на сън да ги бутнеш знаят накъде върви пазара и всички са спецове в Бифор търговията.

И така обяснете с думи прости що е Бифор търговията и на нея ли се надявате за да търгувате по този начин или има и друго.
Успех !
Сакстен понеже ти е направило впечатление думите на Кума Лиса , та какво ти е мнението за следното казано от него:
"В дясно в графата за Опен Бай, най вдясно виждаме изписан спред 0.4,
което показва, че пазарът ще е нагоре, в следващите няколко минути"

мисля ,че това е нов поглед във Форекс търговията и ако е така ( не съм ползвал още ейсиени) , то си мисля че работата става доста оптимистична за дребния трейдър..... :-?

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 28 фев 2012, 18:19

йосиф написа:
saxsten написа: Много внимателно го изчетох.
И тъй като Рукито все мърмори че всичко съм меря с моя си аршин ,чакай да го извадя-аршина де :grin: :grin: :grin: :grin:
--------------------------------------------------------------------
Като пренебрегна неприятното впечатление от дразгите между Желев и Кума Лисо и отчитайки обстоятелството че сме си българи и дето се вика какъв ще ни е темперамента ако няма да е южняшки.
Иначе погледнато от това което са написали и двамата има полза.

Наример много ми е интересен следния цитат на Кума Лисо

Има известен плюсове може да се скалпиера без графика, както по принцип
се прави скалпирането, защото таблицата с ордерите носи много инфорамция.
В дясно в графата за Опен Бай, най вдясно виждаме изписан спред 0.4,
което показва, че пазарът ще е нагоре, в следващите няколко минути,
и вече като видим активните светещи ордери, изразавящи ценовото движение
можеме да си наоправиме сметката в така наречената Бифор търговия, която
се ползва за скалп

Но !

Руки внимавай ,че ето сега вадя аршина :grin: :grin: :grin:

Все още не ми е ясно за какъв дявол ще трябва да искам да търгувам с 11 лота ,което по моята сметка е 11000000 примерно долара на сделка,което по моя аршин ,при маржин 1:200 и ММ 10% на сделка прави 55000 долара акаунд
И що трябва да търгувам с толкоз пари като мога да го правя с далеч по малко.
Единствената Логика която ми би позволила да търгувам с такава сума би била ако предварително знаех посоката на пазара.

Да ама не!

Изглежда всички що търгуват по този начин и на сън да ги бутнеш знаят накъде върви пазара и всички са спецове в Бифор търговията.

И така обяснете с думи прости що е Бифор търговията и на нея ли се надявате за да търгувате по този начин или има и друго.
Успех !
Сакстен понеже ти е направило впечатление думите на Кума Лиса , та какво ти е мнението за следното казано от него:
"В дясно в графата за Опен Бай, най вдясно виждаме изписан спред 0.4,
което показва, че пазарът ще е нагоре, в следващите няколко минути"

мисля ,че това е нов поглед във Форекс търговията и ако е така ( не съм ползвал още ейсиени) , то си мисля че работата става доста оптимистична за дребния трейдър..... :-?
Иосифе ми то и аз не го знам бе джанам , за това и питам що е туй бишоп ... таковата.
Ма никой не ми казва :x
"Тъпото" рече ,че само така търгувало от три години ама и то нищо не каза ,като как се прави далаверата.
Айде бре , нема ли кой да се понапъне малко между чешките и да обясни и на наз сиромасито ,за що иде реч
:evil: 8-) 8-) 8-) 8-)
Форекса е оръжие за масово поразяване

vgc
37 получени
6 дадени

EURCHF

Мнение от vgc » 05 мар 2012, 12:07

Една добра дума от мен за Делтасток - не преглътвам и похвалата за брокер когато срещна коректно отношение (в повечето случаи ругая). Ползата от българският брокер е че след подобен шиш, може да им се обадиш и да получиш бързо разрешение на проблема - поздравления за адекватната реакция на съпорта им:
d.png
d.png (1.9 KБ) Видяна 4313 пъти
От друга страна това е една от многото причини човек да не държи една единствена голяма сметка при един брокер - сметката трябва да е малка и открита с определена цел, като замине ще се допълни, като се увеличи ще се изтегли печалбата. Ако някой е имал затворени позииции в полунощ основно в еврофранк и евройена да се свърже с тях - аз случих на любезен и оправен дилър :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 мар 2012, 16:48

Ихааа. Шишът е до 1.1763 и все още може да се види на едноминутните графики на Делтасток. Спредът в онзи момент е бил 260 пипса.

Наистина е хубаво когато при такъв проблем можеш да се разбереш с брокера с две думи.

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 05 мар 2012, 19:05

S.Zhelev написа:Ихааа. Шишът е до 1.1763 и все още може да се види на едноминутните графики на Делтасток. Спредът в онзи момент е бил 260 пипса.

Наистина е хубаво когато при такъв проблем можеш да се разбереш с брокера с две думи.
Я вижте при мене какво се случи посред нощите :grin:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
9 получени
13 дадени

Мнение от me4a_kryv » 05 мар 2012, 19:11

То тука само хвалби за Делтата :smile: брей да се чуди човек какъв беше смисъла на темата.
Ми така е след като изчезна лютата конкуренция на СТС делтата ще си е N1 поне за БГ.
Тънка поста, Л2, WAP, пет цифри след запетаята, МТ4,ДТ, коректни (в повечето случаи)... с кеф да си даваш паричките . :grin:
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Antony
Регистриран: 03 дек 2010, 16:52

Мнение от Antony » 05 мар 2012, 19:44

добре де, от какво се получават тези "шишове"? :-? и по-важния въпрос, след това ако имам печалба/загуба има ли брокера право да не ми я даде или пък да ми възстанови загубата?

Потребителски аватар
SPART
Регистриран: 02 мар 2010, 16:47
Контакти:

Мнение от SPART » 05 мар 2012, 20:02

saxsten написа:.... за това и питам що е туй бишоп ... таковата.
Ма никой не ми казва :x ....
:shock: :lol:

Жаргон-синоним на бъкет - произлиза от търговия на дребно, в смисъл надлъгване от сорта тука-има , тука-нема ! :grin:

Май тоз хазарт форекса, не е за тебе :x щом не знаеш основни термини :o :grin:

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 05 мар 2012, 20:24

Antony написа:добре де, от какво се получават тези "шишове"? :-? и по-важния въпрос, след това ако имам печалба/загуба има ли брокера право да не ми я даде или пък да ми възстанови загубата?
Сигурно е имало някои отворковци за уикенда :grin:

Antony
Регистриран: 03 дек 2010, 16:52

Мнение от Antony » 05 мар 2012, 21:52

druster написа:Сигурно е имало някои отворковци за уикенда :grin:
ъ, това несериозно ми звучи... :grin: кажете друга причина
и оставям с впечатление, че не при всички брокери се случва :-?

vgc
37 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 05 мар 2012, 22:56

Метатрейдъра е нова платформа при Делтите и имат проблеми с котирането при него. Още преди два-три месеца писах във форума че не са инвестирали в достатъчно качествен софтуер за обслужване на тази платформа или пък нямат добре обучен човек и правят всичко в движение. Според мен трябва да си платят за консултант и после да си купят това което той им предложи. Иначе както имат два метатрейдърски брокера, то проблемите им ще ескалират. Вместо това предпочитат като защита да използват изключително остаряла техника на 3-6 секундно забавяне за определена група свои клиенти. Съпортът им обаче е на ниво, поне като впечатления от първият ми сблъсък с него днес - т.е. доволен съм от реакцията след иглата.
А иглите обикновенно идват от кофти алгоритъм за котиране, когато ги има само при един брокер. Например представи си че имат три източника за цена и в полунощ двата показват 1.2060, а третият го няма и някой колега програмист е решил че в този случай цената се приема за единица например. Проблемът може и да е при някой от доставчиците им на котировки, ама фактът че пуснаха игли в МТ4-ките си, а такива няма в самият DeltaTrading (старата им платформа) говори за не добре обезпечен метатрейдърски сървър. Трябва да си оправят котирането и да си купят ново или настроят добре старото плъгинче, така че да се оправя със скалперите като мен в рамките на едносекундно забавяне. 6 секундното изчакване при сравнително умрял пазар си е направо срамота като се вземе в предвид колко напредна софтуера последните години.

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 мар 2012, 15:42

Antony написа:добре де, от какво се получават тези "шишове"? :-? и по-важния въпрос, след това ако имам печалба/загуба има ли брокера право да не ми я даде или пък да ми възстанови загубата?
При подобни шишове, които без съмнение са следствие на грешна котировка, би трябвало да се отменят всички сделки - както печеливши, така и губещи. VGC потвърди, че губещите сделки се отменят, за печелившите все още никой не е споделил опит.

Преди година и половина нищихме подобен случай в темата заVarchev Finance

Хеджър
Регистриран: 10 мар 2012, 14:08

Мнение от Хеджър » 10 мар 2012, 14:25

Колега speculus не си прав!
Делтасток е утвърдено име сред финансовите институции в страната с непрекъснато нарастващо присъствие в сферата на предлагането на инвестиционни услуги в световен мащаб.
Има и най-добрите условия за търговия, най-добрия софтуер, най-добрия съпорт и служители изобщо. Публично са си сложили спредовете на страницата само, защото всички други брокери правят така. Няма да се приеме добре, ако вместо таблица с цифри напишат с големи букви
НАЙ-ДОБРИТЕ УСЛОВИЯ

Нищо лошо за Делтасток не е вярно по презумпция!
Вярно е само едно - те гледат на внесените от клиента пари като на пари, които задължително трябва да станат тяхни колкото се може по-скоро. И си помагат с всякакви средства за това, но пък това не е лошо нали?

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28
2 получени

Мнение от bokogega » 10 мар 2012, 19:56

Хеджър написа:Колега speculus не си прав!
Делтасток е утвърдено име сред финансовите институции в страната с непрекъснато нарастващо присъствие в сферата на предлагането на инвестиционни услуги в световен мащаб.
Има и най-добрите условия за търговия, най-добрия софтуер, най-добрия съпорт и служители изобщо. Публично са си сложили спредовете на страницата само, защото всички други брокери правят така. Няма да се приеме добре, ако вместо таблица с цифри напишат с големи букви
НАЙ-ДОБРИТЕ УСЛОВИЯ

Вярно е само едно - те гледат на внесените от клиента пари като на пари, които задължително трябва да станат тяхни колкото се може по-скоро. И си помагат с всякакви средства за това, но пък това не е лошо нали?
Е те с това,се изчерпва цялата тема за ДелтаСток
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 11 мар 2012, 09:39

......................
Вярно е само едно - те гледат на внесените от клиента пари като на пари, които задължително трябва да станат тяхни колкото се може по-скоро. И си помагат с всякакви средства за това, но пък това не е лошо нали?[/quote]

Това нещо не го схванах. :grin: Не е ли по-правилно аз като трейдър да печеля чрез тях, а те да си прибират комисионната.

Happy68
Регистриран: 09 юни 2009, 19:23

Мнение от Happy68 » 11 мар 2012, 09:48

druster написа:......................
Това нещо не го схванах. :grin: Не е ли по-правилно аз като трейдър да печеля чрез тях, а те да си прибират комисионната.[/quote]

Явно всеки има свое тълкувание :smile: Делтата едно, клиентите друго :smile: ако се срещнат по средата, ще е идеално, но понеже парата е при тях, те са с предимство, на практика :smile:
Безплатен обяд няма!

Потребителски аватар
druster
2 получени

Мнение от druster » 11 мар 2012, 09:51

Happy68 написа: .....................
Това нещо не го схванах. :grin: Не е ли по-правилно аз като трейдър да печеля чрез тях, а те да си прибират комисионната.[/quote]

Явно всеки има свое тълкувание :smile: Делтата едно, клиентите друго :smile: ако се срещнат по средата, ще е идеално, но понеже парата е при тях, те са с предимство, на практика :smile:[/quote]

Ша видим тая работа :grin: Накрая ще има в английски брокери :o

Хеджър
Регистриран: 10 мар 2012, 14:08

Мнение от Хеджър » 11 мар 2012, 21:41

druster написа:......................
Това нещо не го схванах. :grin: Не е ли по-правилно аз като трейдър да печеля чрез тях, а те да си прибират комисионната.
И ти си един от заблудените каквато е целта. По-горе някой каза и пише го и в общите им условия: Съвсем открито /ама скрито/ пише, че се съгласяваш, че те не са посредник, а са насрещна страна по сделката. Така директно загубата на клиента е печалба за тях. Смятай имат ли файда да пелечиш. Нямат. И не само нямат но и лекинко те подхлързулват така че да губиш колкото се може повече и по-бързо :)

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 11 мар 2012, 23:30

Хеджър,
Принципно можеш да отидеш на ECN платформата на Делтасток и всяка твоя сделка да се изнася при FXCM, Dukascopy или Interactive Brokers.

Тази тема многократно е дискутирана във форума и аз все се включвам с един и същи въпрос, на който обаче никой не се наема да отговори.

Каква е разликата дали на отсрещната страна на сделката ти стои Делтасток или Дойче банк? Нали принципът е същия - твоята печалба е тяхна загуба, обаче те държат парите и определят условията?

Отговори

Върни се в “ФОРЕКС БРОКЕРИ :: FOREX BROKERS”