За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнениеот NYSERookie » 27 Ное 2011, 16:09

greedforsuccess написа:Сакстен виж какво ТОЧНО съм писал. Какви са тия хай лоута умножени по пипс за получаване на обем. Що за глупост отново :-?
Казах ти дори буквално какво точно да погледнеш и от къде да черпиш информация ти пак твоето си знаеш. Не е вярно бе човек. Защо не искаш да го проумееш ?

Обем е изтъргувани контракти, това и само това. Всичко останало е нещо друго.

що требе да е лесно? кат може да е сложно и да се опише с индикатор :lol: :lol: :lol:
Аватар
NYSERookie

Мнениеот fickata » 27 Ное 2011, 16:20

saxsten написа:...
Напоследък се забавлявам с обемите при Форекс.Открих че при еврото
обем умножен по пипс е около 10 пъти повече от Хай - лоу за конкретния бар Това значи че цената обхожда средно 10 пъти бара нагоре надоло преди да се кротне нанякъде.
Наистина е голяма измама.
По реално е според мен при форекса да забравиш изобщо за обемите и да ползуваш техен заместел ,нещо като (Хай - лоу ) х ПИПС.

:-? :-? :-? Как ги измъдри тез зависимости :-? :-? Хай/лоу и обем :-? :-? :-? Явно в няква мъгла се движиш :wink: :grin: А за печено прасенце винаги готов :grin:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот S.Zhelev » 28 Ное 2011, 17:34

saxsten написа:Открих че при еврото
обем умножен по пипс е около 10 пъти повече от Хай - лоу за конкретния бар Това значи че цената обхожда средно 10 пъти бара нагоре надоло преди да се кротне нанякъде.

saxsten, ако беше така, щяхме да правим по милион до обяд и следобяд да си го харчим.

Това значи, че цената прави 10 тика за да измине 1 пипс, а не че бара се обхожда по 10 пъти отгоре до долу.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 194 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот saxsten » 29 Ное 2011, 02:13

S.Zhelev написа:
saxsten написа:Открих че при еврото

saxsten, ако беше така, щяхме да правим по милион до обяд и следобяд да си го харчим.

Това значи, че цената прави 10 тика за да измине 1 пипс, а не че бара се обхожда по 10 пъти отгоре до долу.

Е не ме разбирайте буквално де
Точно така е на един реален пик около десет фалшиви - лоша работа
То за това и Гриди не го харесва форексса ,пък и той форекса ,не е и за харесване ,ама к`во да пра`йш .... :grin:
Форекса е оръжие за масово поразяване
Аватар
saxsten

Бонус: 128 лв.
Благодарности: 13

Мнениеот saxsten » 29 Ное 2011, 02:30

NYSERookie написа:
greedforsuccess написа:Сакстен виж какво ТОЧНО съм писал. Какви са тия хай лоута умножени по пипс за получаване на обем. Що за глупост отново :-?
Казах ти дори буквално какво точно да погледнеш и от къде да черпиш информация ти пак твоето си знаеш. Не е вярно бе човек. Защо не искаш да го проумееш ?

Обем е изтъргувани контракти, това и само това. Всичко останало е нещо друго.

що требе да е лесно? кат може да е сложно и да се опише с индикатор :lol: :lol: :lol:

Пак сте се забъркали
То и аз криво го обясних ама и Вие сте се забъркали след мен.
:grin: :grin:
Става дума за следното:
Когато цената ходи нагоре надоле тя прави пипсове
До тука мисля е ясно.
Да ама тя не ги прави изведнъж ,а за да направи един реален пипс горе доло изразходва средно около десет ,да ги наречем фалшиви пипса по 5 нагоре и по 5 -6 за надоло и така се преместила вече с един пипс.
Така :
От тука нататък правиме следното.Броя на тиковете в бара , което не е нищо друго освен обема умножаваме с един пипс или пойнт както Ви харесва, и получаваме една Виртуална цена, която да е , като да е колко да би се преместила цената ,ако всичките тикове на обема бяха само в една посока.
Следвателно експеримента дава, че броят на тиковете /по един пипс за всеки тик/ , като абсолютна стойност в цена е около десет пъти по голям от реалното придвижване между хайд и лоу.
За това и казвам че само около 10% от тиковете в обема на бара участвуват и формират някакво реално отместване на цената.Останалото е плява.
Надявам се , сега да Ви стана по ясно.
То не точно ,като да наливаш мастика и да пиеш ,ама нейсе , предварително се извинявам ако на някого се вижда да е по сложно
Успех !
Аватар
saxsten

Мнениеот katilarium » 29 Ное 2011, 08:53

Мдаааа,
аз го разбирам че на дневна вола от 130-140 пипса,в действителност имаме ефективно движение от едва 10-15 пипса ...т.е скъсва се от мърдане,а дневния клоуз е едва на 10-15 пипса от опена.

Е това беше преди бая годинки,ама ако на някой му е интересно (малииии колко зелен съм бил :grin: )
http://signalsbg.com/forum/viewtopic.php?t=90
Страхът трудно се преодолява само със знания
"Незагубеният 1 лев днес е по-важен от спечелените 2 лева утре"
Аватар
katilarium

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот saxsten » 30 Ное 2011, 03:04

katilarium написа:Мдаааа,
аз го разбирам че на дневна вола от 130-140 пипса,в действителност имаме ефективно движение от едва 10-15 пипса ...т.е скъсва се от мърдане,а дневния клоуз е едва на 10-15 пипса от опена.

Е това беше преди бая годинки,ама ако на някой му е интересно (малииии колко зелен съм бил :grin: )

Ех най сетне някой да зацепи по същество
Колкото повече се замислям толкова повече се убеждавам че това наблюдение е доста фундаментално.
Например дали няма место следното:
След като ефективноста е около десет процента то и времето за промяна на цената не би трябвало да е по малко от това.
Времето за ефективно изменение на цената трябва да е в рамките на 10% от стоиноста на бара в тайм-фрейма на който търгуваш
Това значи за М1 5-6 секунди.За Н1 5-6 минути и тн.
Сега по подробно за да не възникнат отново недоразумения.
Например ,ако търгуваш на Н1 и забележиш фигура ,съпротива ,подкрепа дивергенция или каквото и да е ,което те провокира да направиш сделка, не я прави веднага а изчакай 10% от времето на барчето с което търгуваш.
В случая за Н1 са около 5-6 минути
Ако и след това "нещото " е още на графиката действай.
Както виждате тук се засяга един много сериозен и фундаментален въпрос
за РИТЪМА НА ПАЗАРА в зависимост от тайм-фрейма с който работиш
Щом повечето от Вас тук се мислят за търговци ,ще съм благодарен на всяко споделено експериментално наблюдение от тук нататък.
Аватар
saxsten

Мнениеот anonimen komardjia » 30 Ное 2011, 07:25

saxsten написа:
katilarium написа:Например ,ако търгуваш на Н1 и забележиш фигура ,съпротива ,подкрепа дивергенция или каквото и да е ,което те провокира да направиш сделка, не я прави веднага а изчакай 10% от времето на барчето с което търгуваш.

за часовата не знам как е, но за М1 се наблюдават повтаряща се продължителност, отнасяща се към дължината на предходното на нея (фигурата) движение. Повтарящата се продължителност е в граници - за краткост наречено от профитата :lol: "тайминг".
Аватар
anonimen komardjia

Мнениеот Марк Трендов » 30 Ное 2011, 12:42

saxsten написа:... не я прави веднага а изчакай 10% от времето на барчето с което търгуваш.
Щом повечето от Вас тук се мислят за търговци ,ще съм благодарен на всяко споделено експериментално наблюдение от тук нататък.

В наблюденията ти сигурно има нещо вярно, но аз не смятам, че в този вид те биха имали практическа стойност. Кои точно 10% от времето на бара смяташ да изчакаш - първите, последните или някъде посредата? За тази цел не се работи само в един таймфрейм, а се прави мулти таймфрейм анализ. Ако развиеш твойте наблюдения в тази посока може би ще имаш по-голям успех.
Trade market behaviour, not forecast!
http://trade-the-forex-market.blogspot.com/
Марк Трендов

Мнениеот katilarium » 30 Ное 2011, 12:43

saxsten написа:
katilarium написа:Мдаааа,

Ех най сетне някой да зацепи по същество
Колкото повече се замислям толкова повече се убеждавам че това наблюдение е доста фундаментално.
Например дали няма место следното:
След като ефективноста е около десет процента то и времето за промяна на цената не би трябвало да е по малко от това.
Времето за ефективно изменение на цената трябва да е в рамките на 10% от стоиноста на бара в тайм-фрейма на който търгуваш
Това значи за М1 5-6 секунди.За Н1 5-6 минути и тн.
Сега по подробно за да не възникнат отново недоразумения.
Например ,ако търгуваш на Н1 и забележиш фигура ,съпротива ,подкрепа дивергенция или каквото и да е ,което те провокира да направиш сделка, не я прави веднага а изчакай 10% от времето на барчето с което търгуваш.

saxsten,не знам дали времето може да го впрегнем в наша полза .... аз например отдавна го осъзнавам и все пак редовно избързвам,а представи си как да го наложиш на един новобранец.Таааа май на това дисциплина му викаха хората :wink: ...само требе някой да я спазва :grin:
Аз по-скоро си мислех за друго - ефективно движение малко,а вола много ....и виж кво съм писал и мислел през 2007

"Значи как стана цялата история:в службата сме трима които се занимаваме с форекс и често обсъждаме.Останалите колеги ни гледат малко като извънземни,щото за тях езика на форекса им е непознат и от време на време някой прояви повечко интерес и ни разпитва-ама как,ама що и ние обясняваме ли обясняваме.И нали става въпрос за пари алчността надделява и питат колко се печели на пипс,а ние почваме "На 1000 единици,при един пипс движение се начислява 0,1$ при евро/долар" и закономерно следващия въпрос е "Ама то на ден какво движение прави?" И тука е шах.Как да му кажа че среднодневно движението е 80-100 пипса,като знам че оня ще си помисли какви ли не неща,че за три дни това са си 300 пипса,а в съшото време реално за тези три дни цената се е изместила само с има няма 40-50 пипса.То лошо няма да са по 300 пипса за три дни,и аз го искам ама няма.Ако обаче му кажа че са само 40-50 пипса веднага се долавят неодобрителните погледи "Ама вие за това ли се борите?!?!?"
Та следва равносметката какво е пазара за инвеститорите,какво е за спекулантите и кое за кого е важно.За инвеститорите това животно волатилност би трябвало да е непознато,а за спекулантите волатилността би трябвало да е всичко.И тъй като ние уж сме спекуланти трябва да ни вълнува волатилността.Да ама как да се възползваме от нея? .....
....Това животно реийдж ми е малко странно-какво е рейндж на М1? " :oops: :oops:

А между другото много неподходяща тема сме избрази за тази дискусия

Успех
Аватар
katilarium

Мнениеот saxsten » 30 Ное 2011, 13:18

katilarium
Черна завист ме обзема като прочетох че :
"...в службата сме трима които се занимаваме с форекс и често обсъждаме..."
Шегата на страна При М1 рейнджа е малко изкуствен , може би.Преди време изследвах средната волативност за различните тайм-фреймове при еврото за период около 500-1000 бара.По памет за М1 тя е около 1 пипс което сам разбираш е доста малко.Когато скъсиш броя на барчетата се вдига естествено но тогава не се знае с колко да скъсиш дали да са 50 ,25 ,или по малко барчета.Това е неизследвана територия.При по-големите - Н1 средната волативност е около 10 пипса , при Н4 е 15-21 пипса и тн.
При тях какво е рейндж е ясно,щом си под средната волативност значи си в рейндж.
Пускам и скрипта с който изследвах ,можете да го направите и сами

Комарджи ,
Можеш ли да кажеш ей така "по миризмата" ,според теб ,каква е горе -доло продължителноста на тези периоди , дали при различните тайм-фреймове са различни и тн , благодаря предварително.

За човека от Тренда,
Не е задължително 10% от времето на барчето непременно да ги чакаш в същото барче.Началото на броенето е когато решиш че ще имаш сделка -края на броенето е когато я осъществиш.Това значи, че можеш да започнеш в едното барче и да приключиш в следващото, стига времето между това да е около 10% от големината на барчето в тайм -фрейма с който работиш.Освен това е задължително фигурата на графиката която те е провокирала, за да направиш сделката още да си е там след като 10% от времето са изтекли.
Не желателно да работиш с повече тайм фреймове,просто защото при различните тайм-фремове времената са различни.По принцип се работи с един тайм фрейм ,това което се вижда на останалите е спомагателна информация.
Например ако на два тайм фрейма от които единия е с къс период на барчетата а другия с дълъг период на барчетата случайно имаш една и съща фигура можеш да си сигурен че след изтичане на 10% от времето на барчето в малкия тайм-фрейм фигурата на големия тайм-фрейм още ще си е там :grin:
Успех !
ПП Желев ако речеш да ни местиш в отделна тема остави биляжка , моля :grin:
Прикачени файлове
SKRIPT Volative.mq4
(1.63 KiB) 35 пъти
Аватар
saxsten

Мнениеот katilarium » 30 Ное 2011, 13:36

saxsten,за да те разбера по-точно би ли ми казал на кое придаваш повече тежест и важност - волатилност или време?
Аватар
katilarium

Мнениеот saxsten » 30 Ное 2011, 13:51

katilarium написа:saxsten,за да те разбера по-точно би ли ми казал на кое придаваш повече тежест и важност - волатилност или време?

Не знам бе братче :grin:
Както рекъл милиционера когото попитали дали може да носи и двете дини под една мишница... и вдигал ръце от недоумение :grin: :grin:
До сега придавах основно значение на волативностаЗа конкретния бар ако тя е по висока от средната може да очакваш пробив.Но сега не знам до колко ще подходящо към това да се прибави инкубационене период от време за изчакване по смисъла на казаното от по -гореС други думи имаш някакъв пробив на волативноста съчетан с пробив на съпротвата или подкрепата върху графиката с която работиш.
Единия начин е като добър ПА трейдър да уловиш мига и веднага да скочиш в дълбокото.
Другия начин е да почакаш малко и ако ситуацията не се е променила да скочиш.
Не знам кое от двете ще е по добро.
Аватар
saxsten

Мнениеот katilarium » 30 Ное 2011, 14:04

saxsten написа:
katilarium написа:saxsten,за да те разбера по-точно би ли ми казал на кое придаваш повече тежест и важност - волатилност или време?

Не знам бе братче :grin:
Както рекъл милиционера когото попитали дали може да носи и двете дини под една мишница... и вдигал ръце от недоумение :grin: :grin:
До сега придавах основно значение на волативностаЗа конкретния бар ако тя е по висока от средната може да очакваш пробив.Но сега не знам до колко ще подходящо към това да се прибави инкубационене период от време за изчакване по смисъла на казаното от по -гореС други думи имаш някакъв пробив на волативноста съчетан с пробив на съпротвата или подкрепата върху графиката с която работиш.
Единия начин е като добър ПА трейдър да уловиш мига и веднага да скочиш в дълбокото.
Другия начин е да почакаш малко и ако ситуацията не се е променила да скочиш.
Не знам кое от двете ще е по добро.

Или пък трети (май аз това правя :-? ) - влизам на мига,чак тогава изчаквам точно това лагване 10% (обикновенно се случва да дава възможност стопа да бъде преместен на нула или на много близко) и после вече го карам едно към гьотере :lol: ...в смисъл или оставам и се надявам на някакво лудо движение (100-150 пипса) илиииии..... може пък и да си ги взема ...все пак са си 10-тина пипса .....иии това с цялата сметка :wink: :P :grin:
Виж ....как си определям входовете,ще запазя в тайна.Споделям само че разчитам на повече от 60% успеваемост,но поради постоянната алчност за "голямото движение " много от сдделките ми остават нулеви :evil: ...но това пак си е дисциплина де
Аватар
katilarium

Мнениеот katilarium » 30 Ное 2011, 14:09

Ето едно примерче за алчност :grin: ...днес са ми четири :evil: ,все греда на нула
Изображение

Ама съм проклет и тази ще я държа за много :wink:
Аватар
katilarium

Мнениеот katilarium » 30 Ное 2011, 14:27

katilarium написа:Ето едно примерче за алчност :grin: ...днес са ми четири :evil: ,все греда на нула
Изображение

Ама съм проклет и тази ще я държа за много :wink:

И тук на .3295 почвам да се вкарвам във филми ....брееехххх ...незапълнен гап от началото на седмицата,едни опени и клоузове два поредни дни ..ама странни та странни ....все за надоло ...ама по малките графики я пробие я не .....пък са си 30 пипса :shock: :o :shock: .... и надделява че тия хора не са слепи и все пак ще е надоло и го оставям ... и после псувам,щото то това за "хората" е голям период,а аз само с 30 пипса разполагам и на тях се надявам(30-те пипса) да устиска позицията

Хехехе,простотиите на трейдъра,които му минават през главата :lol: :lol: :lol:
Аватар
katilarium

Мнениеот katilarium » 30 Ное 2011, 15:05

Ето го и завършека на историята :lol:
Изображение
Аватар
katilarium

Мнениеот soros » 30 Ное 2011, 15:41

По темата- Винаги ползвам стопове. Не са строго фиксирани(да се разбира с точен размер пипсове), зависят от вижданията ми за вълните, съпротиви и подкрепи и др. Гравитират ок. 30-35 пипса, рядко 45 и повече, често под 30-на. Пример от преди 35 мин. Бях с дълга при usdcаd. Движението беше 21 пипса в моята посока, стоп под дъното на последната низходяща вълна. Не бях пред лаптопа и не следях сделката. В резултат- силно движение срещу мен и ударен стоп на - 8.1 пипса. Ако го нямаше, щях в момента да съм с отворена сделка на минус 90-100 пипса. Всеки сам си избира стила на търговия. Аз ползвам стопове. Успешни сделки.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.
Аватар
soros

Мнениеот Speedgnom » 21 Дек 2011, 21:41

За да не се използва stop loss трява един търговец да има огромно доверие на системата си. В един чуждестранен сайт, мисля че беше английски, имаше подобна тема. Един търговец беше заявил, че не е определил точен stop loss, но пък за сметка на това търгува доста по-рядко и чака възможно най-доброто време, за да купи или продаде дадена валута. Мисля, че системата му беше от рода breakout. Повечето trader-и едвали са готови да чакат по 2 или 3 седмици за такава възможност. Под възможност имам предвид около 70-120 пипса на един удар. Поне толкова мисля, че спомена търговеца във форума. Даже имаше една книга, която бях прочел. Беше написана от жена и тя бе написала как е чакала близо месец, за да се включи в пазара.
Не разбирам нещата чак толкова добре, но по принцип хората, които търгуват с позиции, които искат да задържат за няколко седмици ако не и месеци най-вече нямат определен stop loss.Все пак за обикновения човечец или по-точно за индианецът, който реже скалпове stop loss-а е крайно необходим.

А,да. Гордън Геко не използва stop loss :geek: Е и морален кодекс почти не ползва :smile:
Speedgnom

Мнениеот Bombe » 22 Дек 2011, 09:27

Speedgnom написа:...Един търговец беше заявил...

speedgnom, я дай един линк, ако се сетиш къде е? Много ми се ще да му погледна трейдовете на тоя търговец.
В тренд всичко работи.
Аватар
Bombe

Бонус: 40 лв.
Благодарности: 16

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА