За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.

Re: За Бога, не ползвайте стоп лосс!

Мнениеот greedforsuccess » 09 Ное 2011, 12:30

jssj написа:Пфууу, стригано та стригано. Умно, интелигентно и .... дървено!! Метафизика . :grin: :grin: :grin: Това са днешните млади !

Те и дъртите толку струват :lol:
Като са живели 40-50години и се мислят за повелители на мъдростта :lol:
Па кат седнат да правят сделки и получават тикове в пръстите :lol: :lol: :lol:
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот speculus » 09 Ное 2011, 12:31

greedforsuccess написа:Ако си решил да ни убеждаваш в някакви експертни системи и пр. математически главоблъсканици се откажи. Няма смисъл.
Ние не се интересуваме кое на какво се дължи, това го правят анализаторите след като всичко свърши и онези от големите компании като WSJ, Bloomberg щото им се плаща да пиша анализи, като всичко свърши и да документират като счетоводители :grin:

Аз се уча. Затова за мен е от значение, да знам на какво разчитат ТА трейдърите. Искам да знам всички гледни точки. Никого не убеждавам в нищо, само споделям разсъждения. Ще започна да убеждавам, когато направя пари, което е основната ми цел. Смятам, че колкото повече хора печелят от форекс, толкова по добре, защото това ще разбие социалните йерархии и ще промени обществения ред, но това е друга тема.

Дотук разбрах, че ТА фигурите се основават на статистиката, но нямат друга логическа обосновка. ОК, и това е нещо, не го отричам, просто преценявам за себе си.
Аватар
speculus

Бонус: 32.5 лв.
Благодарности: 7

Мнениеот fickata » 09 Ное 2011, 12:37

speculus написа:
Аз се уча. Затова за мен е от значение, да знам на какво разчитат ТА трейдърите. Искам да знам всички гледни точки.

...........................

speculus написа: Смятам, че колкото повече хора печелят от форекс, толкова по добре, защото това ще разбие социалните йерархии и ще промени обществения ред, но това е друга тема.

Забрави :lol: :lol: :lol:

speculus написа:Дотук разбрах, че ТА фигурите се основават на статистиката, но нямат друга логическа обосновка. ОК, и това е нещо, не го отричам, просто преценявам за себе си.

ТА и ПА не са само фигури, но както казах преди, ПРОЧЕТИ :evil: :evil:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот speculus » 09 Ное 2011, 12:42

fickata написа:
ТА и ПА не са само фигури, но както казах преди, ПРОЧЕТИ :evil: :evil:

Може тези фигури да са израз на някакви по сложни зависимости, които ТА анализаторите не могат да разберат, но се възползват от тях. Възможно е.
За мен обаче основната зависимост е графиката и достатъчно голямата и извадка.

Жалко, че в тази тема нямаше по силно включване от страна на авторите на експерти. Щеше да се получи по интересна дискусия.
Аватар
speculus

Мнениеот S.Zhelev » 09 Ное 2011, 16:03

Speculus, как се справя експерта днес?
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот speculus » 09 Ное 2011, 16:16

S.Zhelev написа:Speculus, как се справя експерта днес?

В момента не търгувам с експерт, освен на демо. Около нулата е в момента, беше на малка печалба.
Аватар
speculus

Мнениеот S.Zhelev » 09 Ное 2011, 16:27

Добър резултат като се има предвид тренда.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот speculus » 09 Ное 2011, 16:32

Настройките на трейлинг стопа бяха за активация през повече нива, така че печелившите ордери не се затвориха рано, което компенсира загубата от губещите ордери.

S.Zhelev написа:Добър резултат като се има предвид тренда.
Аватар
speculus

Мнениеот alphaomega » 09 Ное 2011, 16:40

fickata написа:Спекулус, разбери, че за да печелиш на Форекс не трябва да търсиш зависимости между двойките :wink: ТОВА Е ФОРЕКС :!: Тук не търгуваме акции :wink: :grin:

Тук не мога да се съглася напълно!
Може да се печели и без да гледаш зависимостите, НО ако ги гледаш имаш далеч по големи шансове! Най вече ако търгуваш мейджърите трябва да се следи стойността на долара като цяло спрямо кошница от други валути ( AUD, CAD, CHF, EUR, GBP, JPY,). Тези зависимости ти дават супер ценна информация за това какво става на пазара като цяло.
Ако пък търгуваш кросове си е направо задължително да следиш основните двойки.
Например за EURJPY гледаш какво става във EURUSD и USDJPY
За EURGBP гледаш EURUSD , GBPUSD
За GBPJPY гледаш GBPUSD , USDJPY
и т.н.

Ето една пълна таблица със зависимостите между валутните двойки:
Изображение
Аватар
alphaomega

Бонус: 5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот speculus » 09 Ное 2011, 16:43

alphaomega написа:Тук не мога да се съглася напълно!
Може да се печели и без да гледаш зависимостите, НО ако ги гледаш имаш далеч по големи шансове! Най вече ако търгуваш мейджърите трябва да се следи стойността на долара като цяло спрямо кошница от други валути ( AUD, CAD, CHF, EUR, GBP, JPY,). Тези зависимости ти дават супер ценна информация за това какво става на пазара като цяло.
Ако пък търгуваш кросове си е направо задължително да следиш основните двойки.
Например за EURJPY гледаш какво става във EURUSD и USDJPY
За EURGBP гледаш EURUSD , GBPUSD
За GBPJPY гледаш GBPUSD , USDJPY
и т.н.

Ето една пълна таблица със зависимостите между валутните двойки:
Изображение

Вместо тази таблица, не е ли по лесно да се гледа валутния индекс?

http://www.forexticket.co.uk/en/forex-charts/c-index#c_index
Аватар
speculus

Мнениеот alphaomega » 09 Ное 2011, 17:01

speculus написа:Вместо тази таблица, не е ли по лесно да се гледа валутния индекс?

Тази таблица просто показва принципа на зависимостите и е със учебна цел!

Иначе този валутен индекс не е лош. Според мен е по добре да се следят валутните двойки в реално време но всеки сам си преценява кое му върши работа и му е удобно.
Аватар
alphaomega

Бонус: 5 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот speculus » 09 Ное 2011, 17:15

alphaomega написа:
speculus написа:Вместо тази таблица, не е ли по лесно да се гледа валутния индекс?

Тази таблица просто показва принципа на зависимостите и е със учебна цел!

Иначе този валутен индекс не е лош. Според мен е по добре да се следят валутните двойки в реално време но всеки сам си преценява кое му върши работа и му е удобно.

Валутният индекс показва същото, както и много повече. В момента виждаме, че целият спад на еврото е заради покупката на долари с евра, тъй като графиките на еврото и долара на 5 и 15 мин таймфрейм са огледални. Паундът, франкът и канадският долар не си променят индекса осезаемо, т.е. или търговията с тях е слаба и не влияе особено на случващото се на пазара, или се продават и купуват в сходни обеми. Виждаме, че в момента еврото е най слабо, но австралийският и новозеландският долар също вървят надолу с подобен темп.
Тази информация може да послужи на някой да си направи система от поръчки с висока вероятност за печалба.
Аватар
speculus

Мнениеот phillips » 25 Ное 2011, 13:16

speculus написа:...В момента виждаме, че целият спад на еврото е заради покупката на долари с евра...

?! заради... и заради нещо друго ли може да е !??

все си мислех че когато продаваме нещо, цената му е нормално да падне... или не съм го разбрал адам смит достатъчно добре?!... някой ще ме светне ли какво иска да каже колегата?
pink martini every day keeps the doctor far away
Аватар
phillips

Мнениеот fickata » 25 Ное 2011, 22:27

phillips написа:
speculus написа:...В момента виждаме, че целият спад на еврото е заради покупката на долари с евра...

все си мислех че когато продаваме нещо, цената му е нормално да падне... или не съм го разбрал адам смит достатъчно добре?!... някой ще ме светне ли какво иска да каже колегата?

Да не мислиш, че той знай :lol: :lol: :lol:
Най-голямото престъпление е да се признаеш за виновен, за престъпление, което не си извършил.
Аватар
fickata

Мнениеот saxsten » 27 Ное 2011, 13:52

phillips написа:

Естествено, че може и да е "за нещо друго"
Тривиален пример е когато шв. банка се е набълбукала с много и евро и са и свършили франковете.Тогава продават евро по скъпата цена и купват евтини франкове , но разбира се никой не може да се мери с възможностите на печатницата за долари на Фед или с тази на Евр Ц Банка :grin:
Разбира се винаги има мелизми /музикални украшения /
Например на сайта горе са дадени сравненията между долара ,примерно ,и другите валути.В нашия пример с еврото и шв. франк, музикалното украшение е ,че графиката на еврото трябва да се разбира в прав текст ,а графиката на франка в обратен, просто паради тъпото обстоятелство ,че валутната двойка с която търгуваме е долар/франк а не франк /долар ,както е с корелацията в сайта по-горе.
Но разбира се това са мелизми и без тях хорото пак си върви :grin: :grin:

Според мен , по принцип Спекулус е прав да се гледа предимно накъде ходи долара.Специално заради него публикувам един индикатор койта правих още преди да съществува горния сайт.Той сравнява относителните движиния на валутите но признавам че много полза от него нямах.
Може би оти съм тъп :grin:
Прикачени файлове
Complex'.rar
(1.01 KiB) 29 пъти
Последна промяна saxsten на 27 Ное 2011, 14:27, променена общо 1 път
Форекса е оръжие за масово поразяване
Аватар
saxsten

Бонус: 128 лв.
Благодарности: 13

Мнениеот saxsten » 27 Ное 2011, 14:18

fickata
Кога ще го печеме това прасенце от картинката или само така ще ни го размахваш под носа за да ни дразниш :grin:
Аватар
saxsten

Мнениеот saxsten » 27 Ное 2011, 15:02

..................
Последна промяна saxsten на 27 Ное 2011, 15:05, променена общо 1 път
Аватар
saxsten

Мнениеот saxsten » 27 Ное 2011, 15:04

greedforsuccess написа:ОБЕМЪТ.
Това е причината.
Имаш нива(цени) на всяко ниво имаш определен брой ордери, разликата в този брой ордери и техният размер формира и съответното движение.

При форекс това не можеш да го видиш ясно.
Във фючърсите това се вижда обаче.
Буквално виждаш как ордери с голям брой контракти започват да бъдат търгувани докато цената уж не мърда и след няколко секунди започва рязко ускорение.
Друг пример.
Виждаш сравнително големи движения и пробиви на подкрепи и съпротиви формации(като например двойният връх или 2Б и други), но с много нисък обем, след това цената се връща и се налива в пъти повече обем и се получава и последващото ускорение.
Някакви ей такива нещица.

Грийди ,добро попадение.
Напоследък се забавлявам с обемите при Форекс.Открих че при еврото
обем умножен по пипс е около 10 пъти повече от Хай - лоу за конкретния бар Това значи че цената обхожда средно 10 пъти бара нагоре надоло преди да се кротне нанякъде.
Наистина е голяма измама.
По реално е според мен при форекса да забравиш изобщо за обемите и да ползуваш техен заместел ,нещо като (Хай - лоу ) х ПИПС.
Аватар
saxsten

Мнениеот phillips » 27 Ное 2011, 15:25

saxsten написа:
phillips написа:

?! заради... и заради нещо друго ли може да е !??...

Естествено, че може и да е "за нещо друго"...

може ама не може... когато еврото спада, то е заради покупката на долари с евра, както е казал спекулус... друг вариант няма ;)... чисто технически, за да спадне цената на еврото, то трябва да го продадем... когато продаваме еврото, какво правим?... купуваме долари с него... толкова е просто... базов пазарен елемент, не са необходими никакви индикатори за целта...

вече причините за разпродажбата са отделна тема... но те пак не се показват от индекс... така че графиката на евро.долар е напълно достатъчна... когато сочи надолу, на пазара се продават евра и се купуват долари... когато сочи нагоре, обратно...
pink martini every day keeps the doctor far away
Аватар
phillips

Мнениеот greedforsuccess » 27 Ное 2011, 15:44

Сакстен виж какво ТОЧНО съм писал. Какви са тия хай лоута умножени по пипс за получаване на обем. Що за глупост отново :-?
Казах ти дори буквално какво точно да погледнеш и от къде да черпиш информация ти пак твоето си знаеш. Не е вярно бе човек. Защо не искаш да го проумееш ?

Обем е изтъргувани контракти, това и само това. Всичко останало е нещо друго.
The illusion has become real, and the more real it becomes, the more desperately they want it. Capitalism at it's finest.
Аватар
greedforsuccess

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

ПредишнаСледваща

• Подобни теми
    Автор
    Отговори

Назад към FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА