Търговия срещу тренда

Как се създава и тества forex система. Expert Advisors и бектестове на системи за автоматична търговия.

Търговия срещу тренда

Мнениеот goldrun » 05 Яну 2017, 21:54

Кой как го прави? Хватки и чалъми. Осредняване, локиране, мартингейл ...? Моля колегите, които практикуват това вуду да споделят!
goldrun

Бонус: 23 лв.

Re: Търговия срещу тренда

Мнениеот Trader90 » 05 Яну 2017, 22:46

Всеки тренд се състои от рейндж и от микротренд. При двете се влиза по различни начини. Трябва да уточниш малко.
Trader90

Бонус: 431 лв.

Мнениеот goldrun » 05 Яну 2017, 22:50

Trader90 написа:Всеки тренд се състои от рейндж и от микротренд. При двете се влиза по различни начини. Трябва да уточниш малко.

Срещу текущото движение имам изнадпредвид :grin: Ся не ме карай да уточнявам и на кой фрейм е това движение.
goldrun

Мнениеот Trader90 » 05 Яну 2017, 23:05

goldrun написа:
Trader90 написа:Всеки тренд се състои от рейндж и от микротренд. При двете се влиза по различни начини. Трябва да уточниш малко.

Срещу текущото движение имам изнадпредвид :grin: Ся не ме карай да уточнявам и на кой фрейм е това движение.

Да де, ясно, но нали това казвам. Когато има миктротренд по тренда може да се влиза по един начин, а когато отиде в рейндж в тренда, по друг. Най-добрият вариант е когато влезеш когато е в рейндж. Тогава и движението срещи тренда е по-голямo. Примерно на час и 4 си в тренд надолу, но в повечето време върви в рейндж преди да направи 2, 3 или 4 вълни по тренда и после пак рейндж.
Последна промяна Trader90 на 05 Яну 2017, 23:17, променена общо 1 път
Trader90

Мнениеот goldrun » 05 Яну 2017, 23:12

Колега накара ма да са замисля с тоя си пост. Ше мине малко време да го осмисля. Благодаря и успех в търговията!
goldrun

Мнениеот Trader90 » 05 Яну 2017, 23:23

Това е пример. Има и по-ясно изразени, но не ми се рови сега. В червено прави вълна и влизаш срещу тренда. В зелено е когато отиде в рейндж. Както виждаш и движението срещу тренда в рейндж е по-голямо. Важно е да се ориентираш кога корекцията е на нова вълна или начало на рейндж.
Изображение
Trader90

Мнениеот S.Zhelev » 06 Яну 2017, 10:55

goldrun написа:Кой как го прави? Хватки и чалъми. Осредняване, локиране, мартингейл ...? Моля колегите, които практикуват това вуду да споделят!

Аз последните години точно това практикувам.

Вход при минимум едномесечен връх/дъно.

Първоначално влизам с не по-голяма позиция от парите в сметката - т.е. не повече от 0.01 лот на всеки $1000.

Добавям през около 1% промяна в цената - примерно около 100 пипа в EURUSD.

Мартингейла е твърде агресивен за мен. Локиране = хеджиране - не употребявам.

Затварям и на загуба - ако се наложи.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот emonik » 06 Яну 2017, 17:48

Здравей Станимир , имаш ли статистика колко пъти си затворил на загуба когато суапа е бил положителен и колко когато е бил отрицателен .
emonik

Бонус: 230.5 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот goldrun » 06 Яну 2017, 18:05

Желев, много благодаря за отговора! Точно такъв отговор очаквах, конкретен! Изхода как определяш? Чакаш срещуположен връх/дъно или си гониш % печалба и пак дебнене? Поздрави и успех в търговията!
goldrun

Мнениеот StoneHeart » 06 Яну 2017, 20:35

Ей сега това което ще напиша,
ще предисвика едни ... как се казва ... ПРО-ТРЕНД коментари.

Значи , има два типа играчи :
1. Едните залагат ЗА ТРЕДА
2. Другите залагат ПРОТИВ ТРЕНДА

Първите , наричат се "ИНВЕСТИТОРИ" или "BUY and HOLD",
няма да ги коментирам. Аз не съм от тях.

Вторите, наричат се "СПЕКУЛАНТИ",
определено ми харесват повече.
Аватар
StoneHeart

Бонус: 244 лв.
Благодарности: 51

Мнениеот goldrun » 06 Яну 2017, 21:21

StoneHeart написа:Ей сега това което ще напиша,
ще предисвика едни ... как се казва ... ПРО-ТРЕНД коментари.

Значи , има два типа играчи :
1. Едните залагат ЗА ТРЕДА
2. Другите залагат ПРОТИВ ТРЕНДА

Първите , наричат се "ИНВЕСТИТОРИ" или "BUY and HOLD",
няма да ги коментирам. Аз не съм от тях.

Вторите, наричат се "СПЕКУЛАНТИ",
определено ми харесват повече.

Леден разпиши някоя тънкост. Знам че има какво да спишеш по темата. Само насоки за обмисляне разбира се! ;)
goldrun

Мнениеот saxmovies » 09 Яну 2017, 00:23

И аз съм играл срещу тренда, но няколко пъти се опарих и сега вече гледам да е по тренда, че е по-печелившо... :wink:
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг
Аватар
saxmovies

Бонус: 167.5 лв.
Благодарности: 29

Мнениеот jssj » 09 Яну 2017, 10:05

Объркани понятия. Банките влизат срещу тренда и го обръщат, а ние оставаме в старата посока и държим на минус докато светне маржина. Когато започнат да падат първите ни далечни стопове или да излизаме поради изчерпване на сметките банките излизат от позиции поглъщайки ликвидността която им осигуряваме с нашето напускане на пазара. Докато се изчерпят разпродажбите или свръхпокупките, банките вече са акумулирали позиции за ново обръщане на тренда. И така си вървим, все в обратна посока. :wink: :smile:

EURUSDH1.png
EURUSDH1.png (39.26 KiB) Прегледано 577 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."
Аватар
jssj

Бонус: 420 лв.
Благодарности: 112

Мнениеот saxmovies » 09 Яну 2017, 10:56

jssj написа:Объркани понятия. Банките влизат срещу тренда и го обръщат, а ние оставаме в старата посока и държим на минус докато светне маржина. Когато започнат да падат първите ни далечни стопове или да излизаме поради изчерпване на сметките банките излизат от позиции поглъщайки ликвидността която им осигуряваме с нашето напускане на пазара. Докато се изчерпят разпродажбите или свръхпокупките, банките вече са акумулирали позиции за ново обръщане на тренда. И така си вървим, все в обратна посока. :wink: :smile:

EURUSDH1.png

Ами няма как да се меримс тях, защото техните ресурси и възможности са в пъти по-големи...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг
Аватар
saxmovies

Бонус: 167.5 лв.
Благодарности: 29

Мнениеот jssj » 09 Яну 2017, 12:08

Не трябва дори и опит да правим да се мерим с тях. Трябва само да се научим да усещаме кога и в коя посока влизат банките и да им скачаме в посоката. :smile:
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."
Аватар
jssj

Бонус: 420 лв.
Благодарности: 112

Мнениеот knestin » 09 Яну 2017, 13:00

S.Zhelev написа:
goldrun написа:Кой как го прави? Хватки и чалъми. Осредняване, локиране, мартингейл ...? Моля колегите, които практикуват това вуду да споделят!

Първоначално влизам с не по-голяма позиция от парите в сметката - т.е. не повече от 0.01 лот на всеки $1000.

А би казал кои индикатори ползваш ?
Не можеш да решиш проблемите с мисленето, с което си ги създал !
Аватар
knestin

Бонус: 42 лв.
Благодарности: 1

Мнениеот S.Zhelev » 10 Яну 2017, 17:25

emonik написа:Здравей Станимир , имаш ли статистика колко пъти си затворил на загуба когато суапа е бил положителен и колко когато е бил отрицателен .

Нямам статистика, но при сегашните ниски лихви суапът не е от толкова голямо значение. Последно затворих на загуба при отрицателен суап - къси GBPJPY, но ако бях изчакал днес вече щях да съм на печалба.
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот S.Zhelev » 10 Яну 2017, 17:28

goldrun написа:Желев, много благодаря за отговора! Точно такъв отговор очаквах, конкретен! Изхода как определяш? Чакаш срещуположен връх/дъно или си гониш % печалба и пак дебнене? Поздрави и успех в търговията!

Чакам някаква по-значима корекция и тест на някаква подкрепа/съпротива. Не чакам определен процент печалба, понякога затварям и на загуба - това си е част от играта.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот S.Zhelev » 10 Яну 2017, 17:29

knestin написа:
S.Zhelev написа:

А би казал кои индикатори ползваш ?

Казвал съм - никакви индикатори не ползвам :)
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот mitef1 » 12 Яну 2017, 21:08

S.Zhelev написа:

Звучи добре! Не разбрах само за добавянето. Добавяш ако цената се движи в обратна на твоята или добавяш ако цената се движи в твоята посока?
mitef1

Бонус: 112 лв.

Следваща

Назад към FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ