Отрицателен баланс по forex сметка

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Re: Отрицателен баланс по forex сметка

Мнениеот тъпото копеле » 06 Яну 2017, 11:45

mitef1 написа: Да психясъл съм, защото видях доста стряскащи цифри и искам да знам колко голям риск поемам. Иначе е ясно че риска е налице.

Рискът ще си го контролираш сам, на всяка позиция. Ако не можеш никакви рекламни трикове от типа на тези "защити" няма да помогнат. Важното е, че тия защити и гаранции не могат да бъдат критерий за избор на брокер. Важни са регулацията, спреда, изпълнението и репутацията.
mitef1 написа:А относно левъриджа 100 добре ли е за начало. Вие майсторите, какъв левъридж ползвате?

Левъриджа не е константен параметър, той е функция, резултат от параметрите на вход, стоп и риск от капитала. Примерно:
Имаш 1000 долара капитал, рискуваш 20 долара на сделка.
Отваряш дълго Е/$ @1.0590, стоп 1.0530, цел 1.0670.
Рискът ти е 1.0590-1.0530=0.0060 => $20/0.0060=3333.33 Е/$. т.е. обемът ти е 0.03 лота или 3000 Е/$.
Загубата ти ще е $18, печалбата $24.
Реалният левъридж в конкретния случай е 3000*1.0590/1000= 3.17 към 1.
Няма значение дали сметката ти се води на 100:1, 200,500 или 1000:1.

Сега разбираш ли безсмислието на защита от отрицателен баланс като си левърдижиран 3:1?
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 280.5 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот mitef1 » 06 Яну 2017, 13:41

тъпото копеле написа:
mitef1 написа: Рискът ще си го контролираш сам, на всяка позиция. Ако не можеш никакви рекламни трикове от типа на тези "защити" няма да помогнат. Важното е, че тия защити и гаранции не могат да бъдат критерий за избор на брокер. Важни са регулацията, спреда, изпълнението и репутацията.
За трейдър.бг какво можете да кажете?

mitef1 написа:А относно левъриджа 100 добре ли е за начало. Вие майсторите, какъв левъридж ползвате?

Левъриджа не е константен параметър, той е функция, резултат от параметрите на вход, стоп и риск от капитала. Примерно:
Имаш 1000 долара капитал, рискуваш 20 долара на сделка.
Отваряш дълго Е/$ @1.0590, стоп 1.0530, цел 1.0670.
Рискът ти е 1.0590-1.0530=0.0060 => $20/0.0060=3333.33 Е/$. т.е. обемът ти е 0.03 лота или 3000 Е/$.
Загубата ти ще е $18, печалбата $24.
Реалният левъридж в конкретния случай е 3000*1.0590/1000= 3.17 към 1.
Няма значение дали сметката ти се води на 100:1, 200,500 или 1000:1.

Сега разбираш ли безсмислието на защита от отрицателен баланс като си левърдижиран 3:1?

Съгласен съм в тази част в която риска при загубата на позиция при различен левъридж е еднаква при еднакъв брой пипсове разлика от първоначалната цена. Но разликата идва от блокирания марджин като при 3:1 е 33,3333 пъти по-голям от 100:1. И за да търгувам с 3:1 марджин трябва да открия сметка с поне 5 цифрена сума, защото и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.
mitef1

Бонус: 112 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 06 Яну 2017, 14:18

mitef1 написа:...о и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.

Няма как да ти блокира $333 за 0,01 лот. Бъркаш се нещо.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 178.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот тъпото копеле » 06 Яну 2017, 14:18

mitef1 написа:Съгласен съм в тази част в която риска при загубата на позиция при различен левъридж е еднаква при еднакъв брой пипсове разлика от първоначалната цена. Но разликата идва от блокирания марджин като при 3:1 е 33,3333 пъти по-голям от 100:1. И за да търгувам с 3:1 марджин трябва да открия сметка с поне 5 цифрена сума, защото и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.

В предния пост всъщност ти казах, че реалният левъридж не зависи от теб, а от конкретната пазарна ситуация. Дори и в екстремен казус при 10 пипа стоп и 5% риск от капитала левъриджа ще ти е 50:1, което значи, че при всеки брокер ще го имаш.
А това колко ти блокира брокера спрямо договорния левъридж няма никакво значение. Както и е ясно, че така или иначе ще трябва да откриеш 5 цифрена сметка някога, иначе е загуба на време.
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот mitef1 » 06 Яну 2017, 15:52

S.Zhelev написа:
mitef1 написа:...о и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.

Както съм писал ... разликата идва от блокирания марджин като при 3:1 е 33,3333 пъти по-голям от 100:1. И за да търгувам с 3:1 марджин трябва да открия сметка с поне 5 цифрена сума, защото и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.Или аз не мога да смятам или не четете целия текст който съм написал. 0,01 buy лота eur/usd са 1000 eur. С 3:1 марджин 333,33 eur = 352usd дори
mitef1

Мнениеот mitef1 » 06 Яну 2017, 16:03

тъпото копеле написа:
mitef1 написа:Съгласен съм в тази част в която риска при загубата на позиция при различен левъридж е еднаква при еднакъв брой пипсове разлика от първоначалната цена. Но разликата идва от блокирания марджин като при 3:1 е 33,3333 пъти по-голям от 100:1. И за да търгувам с 3:1 марджин трябва да открия сметка с поне 5 цифрена сума, защото и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.

В предния пост всъщност ти казах, че реалният левъридж не зависи от теб, а от конкретната пазарна ситуация. Дори и в екстремен казус при 10 пипа стоп и 5% риск от капитала левъриджа ще ти е 50:1, което значи, че при всеки брокер ще го имаш.
А това колко ти блокира брокера спрямо договорния левъридж няма никакво значение. Както и е ясно, че така или иначе ще трябва да откриеш 5 цифрена сметка някога, иначе е загуба на време.

Явно говорим на различни езици и никой от двама ни не разбира какво казва другия. Да ясно е че някога ще трябва да открия 5 цифрена сметка, но съм мноого далеч от този момент, както става ясно с написаното по-горе от мен. Интересно ми е какъв е размера на твоята сметка за да казваш "А това колко ти блокира брокера спрямо договорния левъридж няма никакво значение" може би 5 или 6 цифрена. А първата ти сметка 5 цифрена ли беше?
mitef1

Мнениеот тъпото копеле » 06 Яну 2017, 17:04

mitef1 написа:Явно говорим на различни езици и никой от двама ни не разбира какво казва другия. Интересно ми е какъв е размера на твоята сметка за да казваш "А това колко ти блокира брокера спрямо договорния левъридж няма никакво значение" може би 5 или 6 цифрена. А първата ти сметка 5 цифрена ли беше?

Нали питаш с какъв левиридж се търгува по принцип, казвам ти - ако си със стопове е между 3 и 10:1. Колко ти е договорния с брокера, дали е 30:1 или 500:1 няма значение. Ако си с $200 сметка автоматично минималният левърдиж който ще ползваш става 5:1 заради минималния лот. Което пък значи, че трябва да търсиш сделки със стопове под 50 пипа. Иначе търговията ти става рискова и фалираш.
Първата ми беше 4-ри цифрена и видях, че е губене на време при премерен риск.
mitef1 написа:С наличност по сметката 214,69$ и левъридж 1:200 откриваме позиция Buy 0,10 лота EURCHF - напълно възможно и реално.

Този пример е с левъридж 55:1, а не 200.
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот S.Zhelev » 06 Яну 2017, 17:32

mitef1 написа:
S.Zhelev написа:

Както съм писал ... разликата идва от блокирания марджин като при 3:1 е 33,3333 пъти по-голям от 100:1. И за да търгувам с 3:1 марджин трябва да открия сметка с поне 5 цифрена сума, защото и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.Или аз не мога да смятам или не четете целия текст който съм написал. 0,01 buy лота eur/usd са 1000 eur. С 3:1 марджин 333,33 eur = 352usd дори

Добре мога да чета, бъди сигурен. Доколко ти можеш да смяташ и ти е позната материята - не знам :smile:

Кой е този брокер, който ти блокира 333,3 EUR за 0.01 лот?
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот K_W » 06 Яну 2017, 17:49

mitef1 написа:
тъпото копеле написа:

Явно говорим на различни езици и никой от двама ни не разбира какво казва другия. Да ясно е че някога ще трябва да открия 5 цифрена сметка, но съм мноого далеч от този момент, както става ясно с написаното по-горе от мен. Интересно ми е какъв е размера на твоята сметка за да казваш "А това колко ти блокира брокера спрямо договорния левъридж няма никакво значение" може би 5 или 6 цифрена. А първата ти сметка 5 цифрена ли беше?

Тъпото копеле е прав, ако си контролираш риска левъриджа може да се каже, че няма никакво значение. На мен и 1:10-20 ми стига, сметките ми са с 1:100 до 1:400.

1:100 е пре достатъчен, ако ти трябва повече, значи нещо не наред в системата. Това колко пише, че ти блокира няма никакво значение.

С 200$ в сметката и позиции по 0.01 лота и 1:10 ще ти стига
Аватар
K_W

Бонус: 415.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот p_dim » 07 Яну 2017, 13:50

mitef1, сметките са ти правилни. Ако брокера ти дава ливъридж 1:3 за даден инструмент, то при влизане с €1000 очевидно ще ти блокира €333,33. Например ако търгуваш биткоин на платформата на fxopen.com или btc-e.com, там ливъриджа е 1:3 и смятането за марджин изискване си е такова. Само че ниския ливъридж няма да ти спаси акаунта и с нищо не ти помага, даже напротив и вече съм давал пример за това:
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50&t=1574&start=40
Научи се да си изчисляваш къде ти е StopOut-а т.е. къде брокера ще те спре (затвори позициите) преди баланса да е станал отрицателен и това е всичко което ти трябва. В примера мисля че е достатъчно ясно. От формулката е очевидно, че си най-далече от StopOut-а когато брокера ти дава максимално висок ливъридж и си влязъл с минималния възможен лот. При щатските брокери например не можеш да използваш парите блокирани за марджин изискване за да покриваш нереализираните загуби от позициите. Тия пари все едно че ги нямаш в сметката. Трябват ти още пари специално за покриване на нереализираните загуби т.е. StopOut-a ти е винаги при MarginLevel = 100% че и повече през уикенда. Това е изискване на регулатора (NFA), както и макс ливъридж 1:50. При европейските брокери е по-`лабаво, повечето позволяват да ползваш част от блокираните за марджин пари за покриване на нереализираните загуби (в примера мисля че е ясно). Затова ако искаш висока защита, трябва да поискаш от брокера да ти вдигне нивото на StopOut при какъв процент MarginLevel го искаш (никой брокер няма да ти откаже), а не да си намаляваш ливъриджа който е само едната страна на монетата. Ливъриджа е неутрална сила, като огъня и водата. Както огъня може да сготви ядене, но може и да изгори къщата, така и ливъриджа може да ти помогне да печелиш повече, но може и да отскочиш при гап в цената до отрицателен баланс. Разни "реален ливъридж" и "нереален ливъридж" съществуват само в хашишовите халюцинации на тъпото. Да не говорим, че ливъриджа винаги Е константа и е атрибут (параметър) към настройките на брокера за всеки инструмент. Само че на тъпото му се привидяло че плава... :-? В интерес на истината обаче знам за едно изключение където е плаващ: при fxpro.com ливъриджа е се изчислява като функция на лотовете с които влизаш и съответно ти го намаляват ако скачаш у тигана мъжката :lol: т.е. наистина там е плаващ но това е изключение и не са ми известни други такива брокери. Масовата практика е евентуално да ти вдигнат марджин изискванията за уикенда.
Последно: недей да психясваш с тоя страх от отрицателен баланс, това което се случи с франка стана защото бяха обявили праг в цената на 1.20000 и всички на пазара го приемаха за непроменима даденост след като желязно си беше там три години. В момента няма друга валутна двойка която да има обявен праг в цената, така че тия събития няма как да се повторят. Единствено при датската, чешката и шведската крони централните банки са казали че ще защитават (не на всяка цена) определени ценови нива спрямо еврото, но никой не е казал че тия нива не може да бъдат пробити, така че няма причина да се появи липса на ликвидност както стана при франка.
Айде успех!
Аватар
p_dim

Бонус: 97 лв.
Благодарности: 22

Мнениеот mitef1 » 07 Яну 2017, 21:05

тъпото копеле написа:Нали питаш с какъв левиридж се търгува по принцип, казвам ти - ако си със стопове е между 3 и 10:1. Колко ти е договорния с брокера, дали е 30:1 или 500:1 няма значение. Ако си с $200 сметка автоматично минималният левърдиж който ще ползваш става 5:1 заради минималния лот. Което пък значи, че трябва да търсиш сделки със стопове под 50 пипа. Иначе търговията ти става рискова и фалираш.
Първата ми беше 4-ри цифрена и видях, че е губене на време при премерен риск.

С наличност по сметката 214,69$ и левъридж 1:200 откриваме позиция Buy 0,10 лота EURCHF - напълно възможно и реално.

Този пример е с левъридж 55:1, а не 200.[/quote]

Минималния левъридж ако е 5:1 при сметка от 200$. 200$ ще бъдат блокирани още при отварянето на позиция от 0,01 лота, а нали има изискване за остатъчен марджин, а и за движение на цената. Нали трябва макс. 2% от капитала да се използва за откриване на позиция , а други позиции няма ли да отваряме преди да затворим тази?

И за примера го смяташ пак все едно влизаме със 100% от капитала само в тази сделка. :-?
mitef1

Мнениеот mitef1 » 07 Яну 2017, 21:11

K_W написа:Тъпото копеле е прав, ако си контролираш риска левъриджа може да се каже, че няма никакво значение. На мен и 1:10-20 ми стига, сметките ми са с 1:100 до 1:400.

1:100 е пре достатъчен, ако ти трябва повече, значи нещо не наред в системата. Това колко пише, че ти блокира няма никакво значение.

С 200$ в сметката и позиции по 0.01 лота и 1:10 ще ти стига

Казваш , че няма значение колко ми блокира, но ако имам примерно 200$ в сметката и ми блокира 100$ за една позиция , нали не мога да открия втора такава и трябва да затворя първо първата? Или аз не разбирам нещо правилно?
mitef1

Мнениеот mitef1 » 07 Яну 2017, 21:17

p_dim написа:mitef1, сметките са ти правилни. Ако брокера ти дава ливъридж 1:3 за даден инструмент, то при влизане с €1000 очевидно ще ти блокира €333,33. Например ако търгуваш биткоин на платформата на fxopen.com или btc-e.com, там ливъриджа е 1:3 и смятането за марджин изискване си е такова. Само че ниския ливъридж няма да ти спаси акаунта и с нищо не ти помага, даже напротив и вече съм давал пример за това:
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50&t=1574&start=40
Научи се да си изчисляваш къде ти е StopOut-а т.е. къде брокера ще те спре (затвори позициите) преди баланса да е станал отрицателен и това е всичко което ти трябва. В примера мисля че е достатъчно ясно. От формулката е очевидно, че си най-далече от StopOut-а когато брокера ти дава максимално висок ливъридж и си влязъл с минималния възможен лот. При щатските брокери например не можеш да използваш парите блокирани за марджин изискване за да покриваш нереализираните загуби от позициите. Тия пари все едно че ги нямаш в сметката. Трябват ти още пари специално за покриване на нереализираните загуби т.е. StopOut-a ти е винаги при MarginLevel = 100% че и повече през уикенда. Това е изискване на регулатора (NFA), както и макс ливъридж 1:50. При европейските брокери е по-`лабаво, повечето позволяват да ползваш част от блокираните за марджин пари за покриване на нереализираните загуби (в примера мисля че е ясно). Затова ако искаш висока защита, трябва да поискаш от брокера да ти вдигне нивото на StopOut при какъв процент MarginLevel го искаш (никой брокер няма да ти откаже), а не да си намаляваш ливъриджа който е само едната страна на монетата. Ливъриджа е неутрална сила, като огъня и водата. Както огъня може да сготви ядене, но може и да изгори къщата, така и ливъриджа може да ти помогне да печелиш повече, но може и да отскочиш при гап в цената до отрицателен баланс. Разни "реален ливъридж" и "нереален ливъридж" съществуват само в хашишовите халюцинации на тъпото. Да не говорим, че ливъриджа винаги Е константа и е атрибут (параметър) към настройките на брокера за всеки инструмент. Само че на тъпото му се привидяло че плава... :-? В интерес на истината обаче знам за едно изключение където е плаващ: при fxpro.com ливъриджа е се изчислява като функция на лотовете с които влизаш и съответно ти го намаляват ако скачаш у тигана мъжката :lol: т.е. наистина там е плаващ но това е изключение и не са ми известни други такива брокери. Масовата практика е евентуално да ти вдигнат марджин изискванията за уикенда.
Последно: недей да психясваш с тоя страх от отрицателен баланс, това което се случи с франка стана защото бяха обявили праг в цената на 1.20000 и всички на пазара го приемаха за непроменима даденост след като желязно си беше там три години. В момента няма друга валутна двойка която да има обявен праг в цената, така че тия събития няма как да се повторят. Единствено при датската, чешката и шведската крони централните банки са казали че ще защитават (не на всяка цена) определени ценови нива спрямо еврото, но никой не е казал че тия нива не може да бъдат пробити, така че няма причина да се появи липса на ликвидност както стана при франка.
Айде успех!

Много ти благодаря! Много полезна информация
mitef1

Мнениеот mitef1 » 07 Яну 2017, 21:30

S.Zhelev написа:
mitef1 написа:
S.Zhelev написа:

Както съм писал ... разликата идва от блокирания марджин като при 3:1 е 33,3333 пъти по-голям от 100:1. И за да търгувам с 3:1 марджин трябва да открия сметка с поне 5 цифрена сума, защото и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.Или аз не мога да смятам или не четете целия текст който съм написал. 0,01 buy лота eur/usd са 1000 eur. С 3:1 левъридж 333,33 eur = 352usd дори

Добре мога да чета, бъди сигурен. Доколко ти можеш да смяташ и ти е позната материята - не знам :smile:

Не претендирам да съм специалист в материята и затова искам съвети и чета информация от вас по-опитните, а относно изчисленията мисля ,че ми се отдават
Както съм писал при 3:1 левъридж всеки би трябвало да блокира толкова.
Ето и един калкулатор който показва същото:
http://www.fxpro.co.uk/trading/calculators/margin#
mitef1

Мнениеот тъпото копеле » 10 Яну 2017, 11:40

p_dim написа: Разни "реален ливъридж" и "нереален ливъридж" съществуват само в хашишовите халюцинации на тъпото. Да не говорим, че ливъриджа винаги Е константа и е атрибут (параметър) към настройките на брокера за всеки инструмент. Само че на тъпото му се привидяло че плава... :-?

Хаш нямам подръка, ама ще свия един масур докато осмислям мъдрите ти думи. :wink:
Аватар
тъпото копеле

Мнениеот S.Zhelev » 10 Яну 2017, 17:20

mitef1 написа:
S.Zhelev написа:
mitef1 написа:
S.Zhelev написа:

Както съм писал ... разликата идва от блокирания марджин като при 3:1 е 33,3333 пъти по-голям от 100:1. И за да търгувам с 3:1 марджин трябва да открия сметка с поне 5 цифрена сума, защото и с 0,01 лота да търгувам ми блокира около 333 долара марджин за позиция.Или аз не мога да смятам или не четете целия текст който съм написал. 0,01 buy лота eur/usd са 1000 eur. С 3:1 левъридж 333,33 eur = 352usd дори

Не претендирам да съм специалист в материята и затова искам съвети и чета информация от вас по-опитните, а относно изчисленията мисля ,че ми се отдават
Както съм писал при 3:1 левъридж всеки би трябвало да блокира толкова.
Ето и един калкулатор който показва същото:
http://www.fxpro.co.uk/trading/calculators/margin#

Колегите вече са написали доста по темата. Накратко - отваряш си сметка с левъридж 100:1 , вкарваш 1000 евро, купуваш 0.01 лот. Имаш блокирани 10 евро от сметката и използваш реален левърид 1:1. Не ти трябват петцифрени суми :)
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот mitef1 » 11 Яну 2017, 09:04

S.Zhelev написа:Колегите вече са написали доста по темата. Накратко - отваряш си сметка с левъридж 100:1 , вкарваш 1000 евро, купуваш 0.01 лот. Имаш блокирани 10 евро от сметката и използваш реален левърид 1:1. Не ти трябват петцифрени суми :)

Най-после се разбрахме. :smile:
mitef1

Мнениеот K_W » 19 Яну 2017, 09:08

http://www.marketwatch.com/story/help-m ... 2015-11-19

Да припомним тази история
И тоя пич не е използвал левъридж :twisted:
Аватар
K_W

Бонус: 415.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот emonik » 19 Яну 2017, 10:49

https://www.youtube.com/watch?v=5Udwh8vS_QI&t=227s
В клипчето се споменава и за компанията KBIO и как са ги сготвили .
emonik

Бонус: 230.5 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот mitef1 » 19 Яну 2017, 15:31

K_W написа:http://www.marketwatch.com/story/help-my-short-position-got-crushed-and-now-i-owe-e-trade-10644556-2015-11-19

Да припомним тази история
И тоя пич не е използвал левъридж :twisted:

И е затънал с над 100 000$. Ами ако беше ползвал? :evil:
mitef1

Предишна

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ