Отрицателен баланс по forex сметка

Имате въпроси за български и чужди forex брокери? Смятате, че брокерът ви е бил некоректен спрямо вас? Питайте!

Отрицателен баланс по forex сметка

Мнениеот knestin » 19 Дек 2016, 13:20

ЗАЩИТА ОТ ОТРИЦАТЕЛЕН БАЛАНС ?

Някой знае ли защо някои FX брокери не предлагат защита от отрицателен баланс и до колко това е опасно за клиента сключил договор с такъв брокер ?
От какво всъщност се пазаят те ? :-?
Не можеш да решиш проблемите с мисленето, с което си ги създал !
Аватар
knestin

Бонус: 56 лв.
Благодарности: 1

Re: ОТРИЦАТЕЛЕН БАЛАНС

Мнениеот K_W » 19 Дек 2016, 13:53

knestin написа:ЗАЩИТА ОТ ОТРИЦАТЕЛЕН БАЛАНС ?

Някой знае ли защо някои FX брокери не предлагат защита от отрицателен баланс и до колко това е опасно за клиента сключил договор с такъв брокер ?
От какво всъщност се пазаят те ? :-?

Пазят се да не гризнат те дървото за сметка на клиента.

Брокерите са основно два вида, такива които изнасят поръчки (към ЛП-та/ по-големи брокери) и такива които си държат всичко в тяхната система(маркет мейкъри).

При първите ако стане някой катаклизъм като този с франка и начислят отрицателен баланс на клиенти тези клиенти ще дължат пари на доставчиците на ликвидност, където им се изпълняват поръчките. Затова брокерът който е само посредник има в условията си точка според която да изисква покриването на отрицателните баланси от страна на клиента. Иначе доставчиците на ликвидност ще си търсят парите от него.

При втория вид брокери, всички трейдове са виртуални и сасамо в неговата система. Т.е. той няма как да има проблеми с ликвидност и изпълнение дори и при най страшните пазарни катаклизми. Ако клиентите се докарат до отрицателен баланс чрез ГАП, те ще сължат пари единствено на брокера. Той не губи от това, затова може да реши да не си ги иска и да го сложи в условията си за да не "плаши рибата" :grin:

Дали отрицателния баланс е опасен?

Разбира се, че е. Особено ако не си в час с това което правиш и поемаш големи рискове. При FX пазара обаче рисковете са много малки и ако успееш да се докараш до отрицателен баланс, така или иначе сметката ти е вървяла към кола.

Виж при опции, акции и фючърси рисковете са неизмеримо големи. Виждал съм акция на фармацевтична компания от 4$ на 400$ за един ден. Това значи, че ако си скъсил на 4 и то без левъридж на другия ден си -9900 %. С късите опциите е същата история. Някои колеги от форума пострадаха много сериозно при франка.
Аватар
K_W

Бонус: 438.5 лв.
Благодарности: 37

Мнениеот knestin » 19 Дек 2016, 14:23

Ok. Благодаря.
Това очначава ли, че Брокерите които не са включили в договора си защита от отрицателен баланс трябва да се избягват ? И до колко им е възможно те да се овъзмездят от клиента ?
Не е ли редно КФН да наложи изискване за такава защита ?
Аватар
knestin

Мнениеот druster » 19 Дек 2016, 14:39

knestin написа:Ok. Благодаря.
Това очначава ли, че Брокерите които не са включили в договора си защита от отрицателен баланс трябва да се избягват ? И до колко им е възможно те да се овъзмездят от клиента ?

Търгувай с брокер който има англо-саксонска регулация.Дали ще е ММ или NDD( за предпочитане) там изискванията са сериозни. :smile:
Information is the most dangerous weapon of all the world.
Аватар
druster

Бонус: 49 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот K_W » 19 Дек 2016, 14:48

Не, не значи, че трябва да се избягват. Тази, които трябва да се избягват са не регулираните.

Също така това условие не е гаранция за принадлежност към някой от двата вида.

КфН и другите регулатори имат разпоредби, които се отнасят и за двата вида брокери. И двата вида подлежат на регулация.

Не пречи брокера ти да е маркет мейкър и да е коректен. Единствения проблем този случай е, че сте в лек конфликт на интереси и трябва да разчиташ, на неговата коректност въпреки това. Като цяло масата клиентите си губят и без помощ от страна на брокера.
Аватар
K_W

Мнениеот S.Zhelev » 19 Дек 2016, 15:59

Това, че в договора няма защита от отрицателен баланс, не означава че брокерът задължително ще си търси минуса, останал по сметката на клиента.

В началото на 2015, когато Швейцарската нациаонална банка махна пода на EURCHF масово се стигна до множество отрицателни баланси по сметките на клиентите. Май само Саксо Банк направи някакъв опит да събира отрицателните баланси от клиентите си. Други брокери като Алпари фалираха, давайки си сметка, че практически не могат да съберат парите от клиентите си.

КФН едва ли ще въведе скоро такива изисквания. В момента обаче германският финансов регулатор BaFin е пуснал за обсъждане документ, който предвижда забрана на марджин търговията именно поради факта, че съществува риск от огромни отрицателни баланси по сметките на клиентите: https://smnweekly.com/2016/12/09/german ... struments/
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 273.5 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот S.Zhelev » 19 Дек 2016, 16:01

druster написа:

Търгувай с брокер който има англо-саксонска регулация.Дали ще е ММ или NDD( за предпочитане) там изискванията са сериозни. :smile:

Изискванията са сериозни, само че не се отнасят до отрицателните баланси. Това и в Англия и в Щатите е въпрос на договор между брокера и клиента, не на регулация (поне за момента).
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 273.5 лв.
Благодарности: 2

Re: Отрицателен баланс по forex сметка

Мнениеот zezo » 20 Дек 2016, 18:55

Има един тънак момент който искам да разясня, ако брокера ти е регистриран в България вероятността да си търси отрицателния баланс по съдебен или друг път е в пъти по-голяма от тази ако брокера няма представителсво в България. :wink: А какво пише в условията е друга работа.
zezo

Бонус: 5.5 лв.

Мнениеот knestin » 20 Дек 2016, 21:50

Ок. След тази дискусия едно не ми е ясно : защо все пак брокерите не се съгласяват писмено да потвърдят, че клиента не дължи нищо друго освен внесената /останалата/ сума в своята сметка при възникване на отрицателен баланс, а най-уклончиво обясняват, че в условията на техния сайт това е указано !? Всъщност ние - клиентите не сме защитени при такава ситуация от техен "законен" иск ?
Какво трябва да предприеме клиент който иска да работи с по-сериозни суми в този случай ?
Има ли начин директно чрез банка да се участва на FX пазара при подходящо кредитно рамо ? Или и там е така ?
Като цяло има нещо което "плаши" брокерите от отрицателен баланс, но какво е то ?
Аватар
knestin

Мнениеот vgc » 20 Дек 2016, 22:49

knestin написа:Има ли начин директно чрез банка да се участва на FX пазара при подходящо кредитно рамо ? Или и там е така ?

Един много добър вариант за достъп през банка е този на SG: Prime Market Access - за целта просто трябва да докажеш че си професионален инвеститор ...

Това не е през банка, но пък е сравнително лесно достижим вариант за да се види какво се случва в реално време на една борса: https://www.lmax.com/

п.п. А защо ти е да се занимаваш със "сериозни" суми на FX-маркета? Доста по-лесно е да хванеш в подходящ момент нещо такова: PARROT SA а ако хванеш каквото не трябва, просто ще се окажеш инвеститор вместо спекулант и готово ...
Форексът е полезен като ХОБИ
vgc

Бонус: 312 лв.
Благодарности: 89

Мнениеот druster » 21 Дек 2016, 09:22

knestin написа:Ок. След тази дискусия едно не ми е ясно : защо все пак брокерите не се съгласяват писмено да потвърдят, че клиента не дължи нищо друго освен внесената /останалата/ сума в своята сметка при възникване на отрицателен баланс, а най-уклончиво обясняват, че в условията на техния сайт това е указано !? Всъщност ние - клиентите не сме защитени при такава ситуация от техен "законен" иск ?
Какво трябва да предприеме клиент който иска да работи с по-сериозни суми в този случай ?
Има ли начин директно чрез банка да се участва на FX пазара при подходящо кредитно рамо ? Или и там е така ?
Като цяло има нещо което "плаши" брокерите от отрицателен баланс, но какво е то ?

Ако искаш през банка, Lloyads,Barclays,HSBC го предлагат.Само ,че при банките няма кредитно рамо (leverage) :smile: За целта си отваряш сметка при една от тези банки мин.5000 долара,евро или паунди ,и през онлайн банкирането си даваш заявка на банковият дилър примерно дати ги смени тези пари в друга валута.И той ти ги сменя за когато искаш на възможно най-добрата цена.Но те да ти дадат платформа за търговия,няма как да стане :grin:
Аз ти написах работи с истински DMA брокери с англо-саксонска регулация, платформи от типа level2. Брокера за какво да се плаши от отриц.баланс,те си имат Risk Manager и други които са на заплата и трябват да гледат за това,макар че и по софтуерен път е направено също.Друг е момента когато някой е зяпал под полата на колежката и хоп проблеми с швейцарскяит франк. :grin:
Information is the most dangerous weapon of all the world.
Аватар
druster

Бонус: 49 лв.
Благодарности: 9

Мнениеот K_W » 21 Дек 2016, 10:00

knestin написа:Ок. След тази дискусия едно не ми е ясно : защо все пак брокерите не се съгласяват писмено да потвърдят, че клиента не дължи нищо друго освен внесената /останалата/ сума в своята сметка при възникване на отрицателен баланс, а най-уклончиво обясняват, че в условията на техния сайт това е указано !? Всъщност ние - клиентите не сме защитени при такава ситуация от техен "законен" иск ?

E добре де, нали обясних. Брокера го притеснява същото което и трейдъра, че може да дължи пари. По-точно, че някое камикадзе ще го вкара в дългове към неговите доставчици на ликвидност, от които му зависи бизнеса.

Ако в общите условия пише, че не изискват отрицателен баланс клиента е защитен и още как. Всеки съд би отсъдил според написаното в общите условия.

Естествено, че ще те препратят към общите условия, те са договора помежду ви.
Като искаш от тях да подписват допълнително някакви споразумения/уверения, все едно искаш да подпишеш два пъти един и същи договор или ако условията в двете са различни, да им вмениш нови правила, от което произтичат сумати неудобства. Описаните в общите условия правила са обвързани и с регулацията, те не могат да ти предложат каквото си искат.

Обмена през банка почти винаги е 10-тки до 100-тици пъти по скъп.
Може и да си договориш по-добри условия, но за да ти обърнат внимание трябва да говорим за над 10 000 000-100 000 000. Даже ако говорим за инвестиционните банки съм сигурен, че ще става дума за милиарди. Ти за такива суми ли говориш?
Не мисля, че някой би ти дал какъвто и да е левъридж за такива суми, нито брокер нито банка.

Ако говорим за под 1 000 000 Е, няма кой брокер да ти обърне внимание на разни изисквания и прищявки. Ако ти обърне внимание и е готов на компромиси най-вероятно е малък брокер и трябва да се запиташ дали е разумно да вкараш тези пари при такъв брокер.

Да не говорим и че при въпросите, които задаваш за отрицателен баланс, големи суми и левъридж в едно изречение са голяма "червена лампа" и сериозните брокери биха ти отказали изобщо да те приемат за клиент.

Виж някой измислен ММ ще те приеме с отворени обятия, даже и 1:5000 левъридж ще ти предложи и 0 спред. Като тези по-долу, аз при такива и 5 лв не бих вкарал.

image_7935.jpg
image_7935.jpg (38.56 KiB) Прегледано 2049 пъти
Аватар
K_W

Мнениеот mitef1 » 02 Яну 2017, 18:57

Не знам дали някой си е правил труда да изчислява ако брокера му не предлага защита от отрицателен баланс по сметка и се случи движението нашвейцарския франк срещу него какви загуби може да му донесе. Затова аз го направих и ето какво показват изчисленията ми:
С наличност по сметката 214,69$ и левъридж 1:200 откриваме позиция Buy 0,10 лота EURCHF - напълно възможно и реално. И се случва движение от 17753 пипса срещу нас (като на 15,01,15- тогава са горе долу толко пипса) това прави 1735$ загуба а в сметката имаме 215 да ги закръглим. Това означава че ще дължим още 1520 $, ако по някаква причина брокера ни не е затворил позицията ни навреме. Има ли някакъв начин да се предпазим от този риск? Благодаря предварително!
mitef1

Бонус: 263.5 лв.

Мнениеот bvg » 03 Яну 2017, 11:43

Да! Като използваш ливърийдж не 200, а 20 примерно. Не търгуваш с инструменти като паунд и шфейцарски франк. Като използваш интрадей търговия примерно.
Тези неща се случват обикновено, когато търговците спят или пазара не работи. Умишлено се правят по това време. Та горните правила ще ти намалят доста риска.
bvg

Бонус: 155.5 лв.

Мнениеот K_W » 03 Яну 2017, 13:05

mitef1 написа:Не знам дали някой си е правил труда да изчислява ако брокера му не предлага защита от отрицателен баланс по сметка и се случи движението нашвейцарския франк срещу него какви загуби може да му донесе. Затова аз го направих и ето какво показват изчисленията ми:
С наличност по сметката 214,69$ и левъридж 1:200 откриваме позиция Buy 0,10 лота EURCHF - напълно възможно и реално. И се случва движение от 17753 пипса срещу нас (като на 15,01,15- тогава са горе долу толко пипса) това прави 1735$ загуба а в сметката имаме 215 да ги закръглим. Това означава че ще дължим още 1520 $, ако по някаква причина брокера ни не е затворил позицията ни навреме. Има ли някакъв начин да се предпазим от този риск? Благодаря предварително!

Не ми се рови да видя колко точно пипса бяха, мисля че са доста по малко(тези, при които нямаше ликвидност и стана касапницата ) но не е и толкова важно. Като цяло броекера би трябвало да може да те затвори на отрицателен баланс само когато е имало ГАП.
Гапове повече от 100-200 пипса при основните валутни двойки са изключително рядко събитие(обикновено след уикенд с важни новини, като избори и т.н.), да не кажем, че може да го изключим като вероятност. Т.е. такива събития често могат да се предвидят, повечето брокери изпраща съобщения преди такива събития и намаляват левъриджа.
При франмагедона се случи в ликвидната европейска сесия, иначе можеше и по-зле да е.
Аз търгувах франка дните преди краша, и въпреки "гаранцията" от SNB си бях сложил стопове точно под ключовото ниво. В деня на краша нямах позиции, но до колкото си спомням след това като преглеждах извадките от различните платформи стопа ми беше в зоната където все още е имало ликвидност.

Относно твоя пример $200 са ми малко и за 0.01 лота 0.10 да не говорим. Наистина там движенията бяха малки, но пак 0.10 е прекалено голям риск.

Та аз бих обобщил
- винаги да има "авариен стоп" (ако няма друг) на 20-30% от размера а сметката (може и да не сработи, но поне има за какво да имаш претенции после)

- разумен риск (тук нещата може да варират много според стратегията, но при всяко положение разумния риск е 1% до 5 % на позиция, това правило не харесва на много хора, но или го приемаш или... :twisted: )

-повишено внимание преди важни събития (намаляване на риска, затваряне на позиции преди почивни дни, почивка от трейдинга)

-и "който го е страх от мечки да не ходи в гората"
Аватар
K_W

Мнениеот mitef1 » 03 Яну 2017, 22:43

K_W написа:
mitef1 написа:Не знам дали някой си е правил труда да изчислява ако брокера му не предлага защита от отрицателен баланс по сметка и се случи движението нашвейцарския франк срещу него какви загуби може да му донесе. Затова аз го направих и ето какво показват изчисленията ми:

Не ми се рови да видя колко точно пипса бяха, мисля че са доста по малко(тези, при които нямаше ликвидност и стана касапницата ) но не е и толкова важно. Като цяло броекера би трябвало да може да те затвори на отрицателен баланс само когато е имало ГАП.
Гапове повече от 100-200 пипса при основните валутни двойки са изключително рядко събитие(обикновено след уикенд с важни новини, като избори и т.н.), да не кажем, че може да го изключим като вероятност. Т.е. такива събития често могат да се предвидят, повечето брокери изпраща съобщения преди такива събития и намаляват левъриджа.
При франмагедона се случи в ликвидната европейска сесия, иначе можеше и по-зле да е.
Аз търгувах франка дните преди краша, и въпреки "гаранцията" от SNB си бях сложил стопове точно под ключовото ниво. В деня на краша нямах позиции, но до колкото си спомням след това като преглеждах извадките от различните платформи стопа ми беше в зоната където все още е имало ликвидност.

Относно твоя пример $200 са ми малко и за 0.01 лота 0.10 да не говорим. Наистина там движенията бяха малки, но пак 0.10 е прекалено голям риск.

Та аз бих обобщил
- винаги да има "авариен стоп" (ако няма друг) на 20-30% от размера а сметката (може и да не сработи, но поне има за какво да имаш претенции после)

- разумен риск (тук нещата може да варират много според стратегията, но при всяко положение разумния риск е 1% до 5 % на позиция, това правило не харесва на много хора, но или го приемаш или... :twisted: )

-повишено внимание преди важни събития (намаляване на риска, затваряне на позиции преди почивни дни, почивка от трейдинга)

Благодаря за бързия и полезен отговор. Наистина не знам колко пипса е нямало ликвидност, но движението е такова, на графиката го гледах. В онзи случай,от един линк от сайта даден ми от колегата S.Zhelev(Благодаря за което) се вижда че има хора претърпели далеч по-големи загуби.
Това за стопа е ясно, но тогава не е сработило явно за много хора. Иначе както сам казваш "При франмагедона се случи в ликвидната европейска сесия, иначе можеше и по-зле да е."
А понеже все още нямам реална сметка а играя на демо с $200 за да добия реална представа с пари които бих могъл да рискувам а ти казваш че "$200са ми малко и за 0.01 лота" с каква минимална сума мога да започна на реална сметка и да търгувам с 0,01лота според теб? Наистина искам съвет относно размера на сметката и левъриджа за начинаещ. Нямам амбиции за големи и бързи печалби , а по-скоро постепенно и редовно да печеля да кажем 5-10% месечно.(На демо имам за последния месец от 268$ от 200$ което прави 34%(68$), но може да е късмет)
mitef1

Мнениеот тъпото копеле » 04 Яну 2017, 13:54

mitef1 написа:С наличност по сметката 214,69$ и левъридж 1:200 откриваме позиция Buy 0,10 лота EURCHF - напълно възможно и реално. И се случва движение от 17753 пипса срещу нас (като на 15,01,15- тогава са горе долу толко пипса) това прави 1735$ загуба а в сметката имаме 215 да ги закръглим. Това означава че ще дължим още 1520 $, ако по някаква причина брокера ни не е затворил позицията ни навреме. Има ли някакъв начин да се предпазим от този риск? Благодаря предварително!

Психясъл си с тоя отрицателен баланс и "защитата" от него.
Декларирането на такава защита нормативно е просто нова маркетингова хватка покрай флаш крашовете последните години. Гугъл връща доста резултати покрай тази мода:
защита отрицателен баланс
Масата трейдъри винаги е обичала безумно големия левъридж, който пък прави невъзможно бързото затваряне на позициите след марджин кола.
Гарантирани стопове или пък защита от негативен баланс няма как да има нормативно на реален пазар, нещо което се подчертава и от големите регулатори в света:
http://www.nfa.futures.org/NFA-investor ... y2007.HTML
The possibility exists that you could lose all of your initial investment and be liable for additional losses.

Затова мярката за защита е съобразен с волатилността левъридж, който се налага от"лошия" щатски регулатор и от някои от по-съвестните брокери.
Като търгуваш с реален левъридж около 10:1 дилинга разполага с поне 2-3% пазарно движение между ауто клоуза и отрицателния баланс за да те изпълни.
А тия брокери, които безпрекословно покриват отрицателен баланс по договор (ако изобщо има такива) са готови за схема със срещуположни позиции на максимален левъридж в две различни сметки.
Аватар
тъпото копеле

Бонус: 324 лв.
Благодарности: 23

Мнениеот K_W » 04 Яну 2017, 14:34

mitef1 написа:
K_W написа:

Та аз бих обобщил

Благодаря за бързия и полезен отговор. Наистина не знам колко пипса е нямало ликвидност, но движението е такова, на графиката го гледах. В онзи случай,от един линк от сайта даден ми от колегата S.Zhelev(Благодаря за което) се вижда че има хора претърпели далеч по-големи загуби.
Това за стопа е ясно, но тогава не е сработило явно за много хора. Иначе както сам казваш "При франмагедона се случи в ликвидната европейска сесия, иначе можеше и по-зле да е."
А понеже все още нямам реална сметка а играя на демо с $200 за да добия реална представа с пари които бих могъл да рискувам а ти казваш че "$200са ми малко и за 0.01 лота" с каква минимална сума мога да започна на реална сметка и да търгувам с 0,01лота според теб? Наистина искам съвет относно размера на сметката и левъриджа за начинаещ. Нямам амбиции за големи и бързи печалби , а по-скоро постепенно и редовно да печеля да кажем 5-10% месечно.(На демо имам за последния месец от 268$ от 200$ което прави 34%(68$), но може да е късмет)

Като за начало, отвори си с $200 аз не познавам и не съм чул за някой, който да не си е занулил първата сметка, така че няма смисъл да рискуваш повече.

Търгувай с 0.01 и ако след половин година още ги имаш тези $200 значи се справяш добре. Тогава ако още имаш желание да се занимаваш с трейдинг и желание за по сериозна сметка вземи средната си загуба от позиция(която трябва да е близка до максималната) и я умножи по 50/100 така ще получиш колко трябва да ти е голяма сметката за всеки 0.01 лот обем който търгуваш(2%/1% риск)

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО търгувай със стопове, дори и да не ти харесва и постоянно да ти ги удря (търси правилните места за поставянето им). В противен случай си обречен да се наредиш сред останалите донори :smile:

Ситуацията при франка с отрицателните баланси е сложна и при различните брокери протече по различен начин. Много хора изгубиха пари включително и такива от форума (някои от тях задлъжняха със стотици хиляди). Причина затова беше най-вече поемането на огромен не премерен риск и търговия с сложни инструменти като опции.

Форекса е най-безопасния пазар за търгуване и тук в най-голяма сметка си "защитен", до колкото това е възможно, от отрицателен баланс. Като цяло това не трябва да те тревожи, по-важното и там където ще имаш проблеми е как да докараш желаните 5-10% :smile:
Аватар
K_W

Мнениеот mitef1 » 05 Яну 2017, 18:21

тъпото копеле написа:
mitef1 написа:С наличност по сметката 214,69$ и левъридж 1:200 откриваме позиция Buy 0,10 лота EURCHF - напълно възможно и реално. И се случва движение от 17753 пипса срещу нас (като на 15,01,15- тогава са горе долу толко пипса) това прави 1735$ загуба а в сметката имаме 215 да ги закръглим. Това означава че ще дължим още 1520 $, ако по някаква причина брокера ни не е затворил позицията ни навреме. Има ли някакъв начин да се предпазим от този риск? Благодаря предварително!

Психясъл си с тоя отрицателен баланс и "защитата" от него.
Декларирането на такава защита нормативно е просто нова маркетингова хватка покрай флаш крашовете последните години. Гугъл връща доста резултати покрай тази мода:
защита отрицателен баланс
Масата трейдъри винаги е обичала безумно големия левъридж, който пък прави невъзможно бързото затваряне на позициите след марджин кола.
Гарантирани стопове или пък защита от негативен баланс няма как да има нормативно на реален пазар, нещо което се подчертава и от големите регулатори в света:
http://www.nfa.futures.org/NFA-investor ... y2007.HTML
The possibility exists that you could lose all of your initial investment and be liable for additional losses.

Затова мярката за защита е съобразен с волатилността левъридж, който се налага от"лошия" щатски регулатор и от някои от по-съвестните брокери.
Като търгуваш с реален левъридж около 10:1 дилинга разполага с поне 2-3% пазарно движение между ауто клоуза и отрицателния баланс за да те изпълни.
А тия брокери, които безпрекословно покриват отрицателен баланс по договор (ако изобщо има такива) са готови за схема със срещуположни позиции на максимален левъридж в две различни сметки.

Да психясъл съм, защото видях доста стряскащи цифри и искам да знам колко голям риск поемам. Иначе е ясно че риска е налице.
mitef1

Мнениеот mitef1 » 05 Яну 2017, 18:30

Като за начало, отвори си с $200 аз не познавам и не съм чул за някой, който да не си е занулил първата сметка, така че няма смисъл да рискуваш повече.

Търгувай с 0.01 и ако след половин година още ги имаш тези $200 значи се справяш добре. Тогава ако още имаш желание да се занимаваш с трейдинг и желание за по сериозна сметка вземи средната си загуба от позиция(която трябва да е близка до максималната) и я умножи по 50/100 така ще получиш колко трябва да ти е голяма сметката за всеки 0.01 лот обем който търгуваш(2%/1% риск)

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО търгувай със стопове, дори и да не ти харесва и постоянно да ти ги удря (търси правилните места за поставянето им). В противен случай си обречен да се наредиш сред останалите донори :smile:

Ситуацията при франка с отрицателните баланси е сложна и при различните брокери протече по различен начин. Много хора изгубиха пари включително и такива от форума (някои от тях задлъжняха със стотици хиляди). Причина затова беше най-вече поемането на огромен не премерен риск и търговия с сложни инструменти като опции.

Форекса е най-безопасния пазар за търгуване и тук в най-голяма сметка си "защитен", до колкото това е възможно, от отрицателен баланс. Като цяло това не трябва да те тревожи, по-важното и там където ще имаш проблеми е как да докараш желаните 5-10% :smile:[/quote]
Благодаря за съветите. И аз мисля по същия начин и затова ще започна с малко и мин. лот и само валутни двойки. А относно левъриджа 100 добре ли е за начало. Вие майсторите, какъв левъридж ползвате?
mitef1

Следваща

Назад към FOREX BROKERS - ФОРЕКС БРОКЕРИ