Японски свещи

В този блог ще поствам моите анализи на валутните пазари, базирани на японските свещи

Модератор: mgurbanov

Re: Candle Signals

Мнениеот heavencloser » 14 Окт 2013, 08:43

Pavel написа:Добро утро!
Ето една чакаща на EUR/JPY
Пускам я заради червения пин бар на четери часова графика!

P.s. Това което аз наричам пин бар не отговаря на условието за истински пин бар защото истинския пин бар освен дълга опашка трябва да отваря и затваря в рамките на тялото на предния бар . Незнам как е постановката ако е имало гап. някой ако знае да коментира

''Приятелче'',кво стана с евро-долара...може би ...нищо?....и колко щеше да чакаш ето ти понеделник е ся....
а тая йена няма да я бъде нагоре ама никак...
слушкай ся-шаблоните сами по себе си са верни но трябва да се съпоставя с кво се случва и кво се е случило,оттам идва тртудното...глегай какво възгодящо движение е направила...сега не ти ли се струва че е време за корективно движение? :wink: ...или мислиш че още 300 пипа ще продъллжи нагоре?...
After the pullback...
Яздя вълната без много да расъждавам....
universal scalper...
официално се отказвам от начисляването на бонус,ако може желая да бъде премахнат !!!
Аватар
heavencloser

Бонус: 29 лв.
Благодарности: 2

Мнениеот Pavel » 14 Окт 2013, 09:13

Приятелче заEUR/USD какво е станало виж назад , няма скрито покрито таргетите постигнати!
За EUR/Jpy незнам какво ще стане , но във форекса едно от най-важните неща е да има дисциплина и да се спазват правила.Другото , да се търгува по интуиция рано или късно те води до зануляване на сметката. така че какво си мисля аз или какво чувстваш ти няма никакво значение . Цената сама си казва кое е най-вероятно да се случи. просто заслужава си да загубя 10 пипса заради възможността да спечеля 50. при този риск за да съм на 0 трябва да печеля една от всеки шест порички !

късмет
Pavel

Бонус: 40 лв.
Благодарности: 16

Мнениеот Pavel » 16 Окт 2013, 18:09

Ето това пуснах сега !
Прикачени файлове
eurusdh1.png
eurusdh1.png (45.6 KiB) Прегледано 1191 пъти
Pavel

Мнениеот Pavel » 17 Окт 2013, 05:23

Pavel написа:Ето това пуснах сега !

Затворих на 1.3550
Pavel

Мнениеот mgurbanov » 17 Окт 2013, 19:50

Извинявам се за отсъствието си, но тази седмица нямах възможност да търгувам и другата също ще съм зает. Очаквайте нови постове след 28 октомври ;)
Безплатни сигнали и анализи на валутните пазари
http://www.candle-signals.com
Аватар
mgurbanov

Мнениеот jiveto » 31 Окт 2013, 15:42

mgurbanov написа:Извинявам се за отсъствието си, но тази седмица нямах възможност да търгувам и другата също ще съм зает. Очаквайте нови постове след 28 октомври ;)

chahamete brat :o
jiveto

Re: Японски свещи

Мнениеот sakral » 31 Окт 2013, 20:38

На какъв времеви интервал ги гледаш тези свещи?
Аватар
sakral

Бонус: 5 лв.

Мнениеот mgurbanov » 25 Ное 2013, 10:01

sakral написа:На какъв времеви интервал ги гледаш тези свещи?

Преди да започна работа гледах 4 часа и после на 30 мин. А сега, понеже работя, гледам 1 седмица и 8 часа. Така мога да съчетая работата с търгуването.

Не съм поствал скоро, защото нямам никакво време, защото освен че работя, уча и магистър. Трябваше ми малко време да си пренастроя стратегията за по-дългосрочно търгуване. Скоро пак ще почна да поствам.
Аватар
mgurbanov

Мнениеот sakral » 25 Ное 2013, 10:50

mgurbanov написа:
sakral написа:На какъв времеви интервал ги гледаш тези свещи?

Преди да започна работа гледах 4 часа и после на 30 мин. А сега, понеже работя, гледам 1 седмица и 8 часа. Така мога да съчетая работата с търгуването.

Не съм поствал скоро, защото нямам никакво време, защото освен че работя, уча и магистър. Трябваше ми малко време да си пренастроя стратегията за по-дългосрочно търгуване. Скоро пак ще почна да поствам.

Значи и на 30 минути конфигурациите могат да ти вършат работа, добре... Но да разбирам, че колкото е по-голям интервала, толкова по-добре, нали?
Аватар
sakral

Бонус: 5 лв.

Мнениеот mgurbanov » 25 Ное 2013, 15:14

[/quote]
Значи и на 30 минути конфигурациите могат да ти вършат работа, добре... Но да разбирам, че колкото е по-голям интервала, толкова по-добре, нали?[/quote]

Ами по принцип по-дългосрочното търгуване/инвестиране е по-безрисково. Защото на по-малките времеви интервали има много шум. Иначе зависи от свободното ти време и стила ти. Аз сега съм принуден да търгувам по-дългосрочно, което не ми допада много, защото се чувствах много по-добре на 4ч/30мин.
Аватар
mgurbanov

Мнениеот flow » 21 Юли 2014, 08:29

Изображение
Аватар
flow

Бонус: 26.5 лв.

Предишна

Назад към Candle Signals