Моята Zulutrade сметка

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Моята Zulutrade сметка

Мнениеот S.Zhelev » 19 Апр 2011, 15:58

В тази тема ще пиша какво се случва по сметката ми при Zulutrade / AAAfx.

А самата сметка можете да видите тук:

Пуснах я късно снощи, тъкмо навреме да захапе 2 губещи сделки отPipMyTrade.

PipMyTrade e една от трите сиситеми, които избрах да следвам. Другите две са FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] и Big Ben

Разглеждам още 1-2 системи, една от които е българска. За тях ще пиша в отделни теми.

2 думи за ММ-а. PipMyTrade отваря позиции с 3к, FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] също с 3к, а Big Ben - с 6к. Причината Big Ben да търгува с по-голям лот е, че досега управлява капитала много консервативно и е държал едва 2 едновременно открити позици.

Margin Call -o- meter е 53% в момента.

Слипидж - рано е да говоря, но двете сделки са изпълнени практически без слипидж. (<0.5 пипса)

Първоначалното салдо по сметката беше $2017, в момента са с двадесетина долара по-малко.

Линкът към сметката при AAAfx/Zulutrade ми вече е в подписа ми:
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 187 лв.
Благодарности: 2

Re: Моята Zulutrade сметка

Мнениеот yavoraki » 20 Апр 2011, 14:26

Темата за зулото ми е много интересна и най-вече как ще подбираш провайдърите.
Според теб не е ли по-добре да диверсифицираш между повече провайдъри (надали тези са единствените надеждни), за да е по-малка волатилността на твоята сметка?
Гледал ли си MNS?

Поздрави :smile:
Явор Спасов, брокер, ИП БМФН ЕАД
Коментарът не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
yavoraki

Мнениеот vgc » 20 Апр 2011, 15:11

Пожелавам ти успех и уверено растящо нагоре екуити :smile:
Само като идея, от това което разгледах за подбраните системи, ако влязат в позиция и трите по едно и също време с максималното си количество ордери то поетият риск по сметката ще бъде около 22% сумарно (гледах брой ордери и максимална загуба). Хубавото в случая би било, че риска би трябвало да е поделен сравнително поравно като експозиция между еврото и кабела. Следователно лично според мен ако се включат допълнително системи, този общ риск не бива да се увеличава - т.е. трябва да им се понамалят леко лотовете, но това си е въпрос на лична преценка разбира се.

Успех.
Форексът е полезен като ХОБИ
vgc

Бонус: 304 лв.
Благодарности: 89

Мнениеот S.Zhelev » 20 Апр 2011, 15:25

yavoraki написа:Темата за зулото ми е много интересна и най-вече как ще подбираш провайдърите.
Според теб не е ли по-добре да диверсифицираш между повече провайдъри (надали тези са единствените надеждни), за да е по-малка волатилността на твоята сметка?
Гледал ли си MNS?

Поздрави :smile:

Здравей :smile:

Според мен е необходима диверсификация, но не прекалена и в никакъв случай самоцелна. По-добре 3-4 системи, които в голяма степен покриват изискванията, отколкото 9-10 системи, събрани с цената на компромиси.Повече от 5 провайдъра за мен са излишни. В момента със се спрял на 3 системи, за 2 от които (ForexTechno и Big Ben ) вече писах. Малко ме затискат задачките в момента, но днес-утре ще напиша и едно ревю за третата система - PipMyTrade.

Ако добавя още системи може би ще изгладя малко кривата, но ако може да се съди от бектестовете, изглаждането няма да бъде кой знае какво.

Какво e MNS?
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот S.Zhelev » 20 Апр 2011, 15:34

vgc написа:Пожелавам ти успех и уверено растящо нагоре екуити :smile:
Само като идея, от това което разгледах за подбраните системи, ако влязат в позиция и трите по едно и също време с максималното си количество ордери то поетият риск по сметката ще бъде около 22% сумарно (гледах брой ордери и максимална загуба). Хубавото в случая би било, че риска би трябвало да е поделен сравнително поравно като експозиция между еврото и кабела. Следователно лично според мен ако се включат допълнително системи, този общ риск не бива да се увеличава - т.е. трябва да им се понамалят леко лотовете, но това си е въпрос на лична преценка разбира се.

Успех.

Благодаря :smile:

Пожеланието изглежда вече действа, защото гледам, че след реализираната вчера загуба сметката днес е излязла на +.

Точно около 20% е максималния drawdown в момента и мисля да го държа винаги под 25%. Добавянето на още системи от тук нататък задължително минава през намаляване на лота на съществуващите. Затова и не съм фен на прекомерната диверсификация - трябва да взема от капитала на добрите системи за да го дадем на някои, които поне според мен не са толкова добри.

Има един българин - Robin Hood - който ми харесва и сигурно по-натам ще го добавя и него. Само не знам защо е избрал Alpari.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот yavoraki » 20 Апр 2011, 16:01

... MNS е един от българските провайдъри.
Имам въпрос, може би риторичен за маститите трейдъри :smile: : могат ли да се свързват метатрейдъри без участието на брокера?
Явор Спасов, брокер, ИП БМФН ЕАД
Коментарът не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
yavoraki

Мнениеот S.Zhelev » 20 Апр 2011, 18:07

yavoraki написа:... MNS е един от българските провайдъри.
Имам въпрос, може би риторичен за маститите трейдъри :smile: : могат ли да се свързват метатрейдъри без участието на брокера?

Да, виж тази тема:
viewtopic.php?f=14&t=734
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот S.Zhelev » 21 Апр 2011, 09:47

Ето разбивка по провайдъри.

PipMyTrade успя да избие първоначалните загуби.

ForexTechno тръгна много силно. Затвори вчерашната дълга с 132 пипса печалба

Big Ben има една сделка, но печеливша.

Общо 261 пипса печалба за 3 дни. Ясно е, че ще има "корекция", та се чудя дали да не спра ForexTechno до края на месеца :roll:
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот soros » 21 Апр 2011, 10:43

S.Zhelev написа:Ето разбивка по провайдъри.

PipMyTrade успя да избие първоначалните загуби.

ForexTechno тръгна много силно.

Big Ben има една сделка, но печеливша.

Общо 261 пипса печалба за 3 дни. Ясно е, че ще има "корекция", та се чудя дали да не спра ForexTechno до края на месеца :roll:

По-добре го остави. Влязъл е в добра серия, не е за изпускане.
Според мен можеш да преместиш стоповете на 0 или малка печалба. Знам, че си против това(да се месиш в системата), но това е по-добрия вариант, отколкото да го изключиш. Поне според мен.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.
Аватар
soros

Мнениеот S.Zhelev » 21 Апр 2011, 11:06

Здравей, Soros

Там е работата, че добрите серии при този ForexTechno са доста къси. Едва 37% от трейдовете са печеливши и печелившите серии са от 3-4 сделки, които вече са налице.

Както и да е, в момента този провайдър има отворена позиция (-10 пипса текущо), така че ще го оставя да си върви.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот S.Zhelev » 21 Апр 2011, 14:55

ForexTechno върна набързо 100 пипса. Ей затова си мислех да го спра :)
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот soros » 21 Апр 2011, 18:44

S.Zhelev написа:ForexTechno върна набързо 100 пипса. Ей затова си мислех да го спра :)

Току що го погледнах. Да, така е. Това е едно от нещата, които не ми харесват в тази система. Много често се случва "печалба" от +130 пипса(понякога съм виждал и +390-420) да се превърне в загуба от 100-120 пипса. Според моите разбирания това е неразумно, затова и ти казах да подсигуриш сделките си със стопове на 0 или някаква печалба, за да си покриеш разходите по сделките.
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.
Аватар
soros

Мнениеот ptj » 21 Апр 2011, 20:15

Чудя се толкова ли е трудно да накарате собствените си мозъци да помислят малко. Форекса не е толкова труден, но се изисква опит. Ако имате желание за работа един ден ще намерите достатъчно добра система за технически анализ. Останалото е да научите как новините за различните икономически индикатори влияят на пазара. Когато достигнете това ниво в 70% от пазарното време ще сте уверени за посоката. Последното е елементарен ММ -например само интрадневни сделки по 6-10 базови валутни двойки с фиксиран минимален и максимален лимит . :o
ptj

Бонус: 5 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 21 Апр 2011, 21:38

ptj написа:Чудя се толкова ли е трудно да накарате собствените си мозъци да помислят малко. Форекса не е толкова труден, но се изисква опит. Ако имате желание за работа един ден ще намерите достатъчно добра система за технически анализ. Останалото е да научите как новините за различните икономически индикатори влияят на пазара. Когато достигнете това ниво в 70% от пазарното време ще сте уверени за посоката. Последното е елементарен ММ -например само интрадневни сделки по 6-10 базови валутни двойки с фиксиран минимален и максимален лимит . :o

Можеш ли да ни покажеш?
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот ptj » 21 Апр 2011, 22:00

П.П.Колкото до показването правил съм го по-рано поне 2 пъти в реално време. Последния път прекъснах заради ежедневната доза драскаческа помия лисната върху мен. Нямям желание за подобни експерименти повече. Дали ще приемете съвета ми си оставава изцяло ваше решение.
ptj

Бонус: 5 лв.

Мнениеот S.Zhelev » 21 Апр 2011, 22:24

ptj написа:П.П.Колкото до показването правил съм го по-рано поне 2 пъти в реално време. Последния път прекъснах заради ежедневната доза драскаческа помия лисната върху мен. Нямям желание за подобни експерименти повече. Дали ще приемете съвета ми си оставава изцяло ваше решение.

Показвал си, но сметките бяха губещи. Тонът ти е неадекватен на показаното.
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот SPART » 21 Апр 2011, 23:15

Желев успя ли да му разкодираш входовете на тоя ( тия ) ?

Метнах бегъл поглед на извлечението ти и май ползва некви примитивни енвелопчета на М5 :shock: ....Ама може и да бъркам , но във всеки случай ми се привижда подобна дървения или манджа " набор от осцилатори - индикатори " :grin: ...Дано да не е некво пресичане на МА ( ЕМА ) от цената ,че тия са ми "любими " :grin:

Друго забелязвам -- май като затвори лонга и след 10-пипса отваря сел ,респективно и след сел-а влиза на дълго ..Или около дългия стоп --изшортва , след късия - удължава :shock:

И защо не махнеш паунд/долар ? Наскоро писах , дори и на интрадей паунда много често не върви заедно с еврото от 2008 г. насам :x

Кво ти пречи да се търгува само на една вал.двойка -- в случая евро/долар ?

П>С :Но като цяло , смятам че в голяма авантюра си се забъркал :evil: --- ако не те познавах , нямаше да ти го кажа :oops:
Аватар
SPART

Мнениеот S.Zhelev » 22 Апр 2011, 00:32

SPART написа:Метнах бегъл поглед на извлечението ти и май ползва некви примитивни енвелопчета на М5 ....Ама може и да бъркам

Според мен бъркаш, ама какво точно ползва си знае само той.

SPART написа:И защо не махнеш паунд/долар ? Наскоро писах , дори и на интрадей паунда много често не върви заедно с еврото от 2008 г. насам

От коя система да махна кабела? От PipMyTrade ли? 75% от сделките на системата са с GBPUSD, няма как да я махна. А това, че не върви заедно с еврото няма никакво значение.

SPART написа:Но като цяло , смятам че в голяма авантюра си се забъркал --- ако не те познавах , нямаше да ти го кажа

:smile:

Голяма, голяма... колко да е голяма. Както винаги първо съм преценил първоначалния размер на сметката, след това съм избрал малък лот, ограничил съм позициите на отделните провайдъри до определен брой и т.н. С две думи всичко е преценено.

Иначе наистина се заформя опашка - Тъпото копеле, Йосиф, ПТЖ и сега ти. Радвам се, че начинанието има отзвук. Още по-хубаво ще е, ако цифрите в постовете са повече от емотиконите :wink:
Аватар
S.Zhelev

Мнениеот katilarium » 22 Апр 2011, 00:47

Не че съм се отдал на задълбочено изследване,но ....може ли да има изгода ,ако се избере най куцата система,но да се отиграва наобратно според сигналите и.Верно малко тъпо е изпълнението,но да речем вариантът да е следния:пускаме се по системата с минимален лот(колкото да докопаме сигналите),а с по сериозен лот в обратната посока.Мился си че експерт или скрипт може да го направи,но пък оправдано ли ще бъде :oops:
Приемам само мнението на Желев,понеже само той за сега е със реална сметка и ни удостоява като зрители,та даже и пояснения дава.Може пък и да излезе заек от тая трънка,де да знае човек :-?

Успех
Страхът трудно се преодолява само със знания
"Незагубеният 1 лев днес е по-важен от спечелените 2 лева утре"
Аватар
katilarium

Бонус: 7.5 лв.
Благодарности: 3

Мнениеот S.Zhelev » 22 Апр 2011, 10:27

Възможно е да работи това. Преди даже имаше отметка "Reverse" някъде в Zulutrade, която позволяваше да се отиграват наобратно сигналите на провайдъра. Но сега нещо не я виждам.
Аватар
S.Zhelev

Следваща

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ