Inception FX 02 @ Zulutrade

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Inception FX 02 @ Zulutrade

Мнениеот S.Zhelev » 15 Апр 2011, 15:48

Navil повдигна въпроса за тази система в темата FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] @ Zulutrade

Inception FX 02 в момента има 1494 последователя и управлява над $1.69 млн. Намира се на 9-то място в класацията на Zulutrade

Drawdown
Max DD на системата е 1750 пипса. Това е според Drawdown графиката, според статистиката на Zulutrade e 2 200 пипса. Тази стойност е доста голяма. Принципно трябва да сме готови за поне два пъти по-голям drawdown в бъдеще, което са си 3 500 пипса.

Ако трябва да следвам тази система, не бих й дал да търгува с повече от 1к на всеки $1000 в сметката. Т.е без ливъридж.

Както ще видим по-нататък обаче относително големия DD е най-малкият проблем на системата.

Печалба
Печалбата на FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] към момента е 9 410 пипса, от които трябва да извадим 537 пипса текуща загуба.

При търговия с 1к, печалбата на системата в долари би била приблизително $1000. Това са 100% печалба върху първоначално първоначално инвестираните $1000 за около 4 месеца.

Средната печалба
Средната печалба от сделка е 20 пипса. Този показател е изключително важен, тъй като от него и от средния слипидж зависи дали действително е възможно да реализираме печалба, следвайки тази система. В този случай средната печалба на системата е достатъчно голяма за да бъдем печеливши дори ако търгуваме при Tadawul FX, брокерът с най-висок слипидж (3.4 пипса) при тази система.

Слипидж
Има десетина брокера, които показват слипидж под 1 пипс. Ако търгувате с AAAfx слипиджът е 0.66 пипса. При високатата средна печалба на сделка тази стойност е повече от приемлива.

Продължителност на теста
Системата работи в Zulutrade 30 седмици и реализира печалба за всеки един календарен месец, през който е търгувала .Периодът би бил достатъчно дълъг за система, която поставя стопове, но тук случаят не е такъв. 4 месеца са твърде къс период за система, която добавя към губещите позиции и не слага стопове.

Брой сделки
За 30 седмици имаме 480 сделки, 100% от които са печеливши. Може би на много хора това им се струва ок, но на мен само тази 100% успеваемост ми е достатъчна, за да се откажа да следвам тази система. Тя е направена така, че държи позициите докато не излязат на печалба. Един хубав ден обаче системата ще загуби всичко. Нещо ме кара да мисля, че този ден съвсем не е далеч.

За изминалите 4 месеца Inception FX 02 е държал максимално 14 едновременно отворени позиции. За мен стойностти над 10 вече са неприятни. А тук е неизбежно да видим и по-високи стойности.

Заключение
Казано накратко, Inception FX 02 не става за нищо. Обикновен гридър, който ще направи някой лев от последователите си преди да загуби всичко.

Добрите му резултати в момента се дължи на факта, че еврото и паунда поскъпват спрямо долара от началото на годината. А в началото на годината нашето момче е решило, навярно абсолютно случайно, да държи дълги позиции докато не излязат на печалба. В момента, в който еврото започне да пада, системата ще доведе последователите си до фалит.

Navil, на твое място бих изключил тази система от портфорлиото си.
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 269.5 лв.
Благодарности: 2

Re: Inception FX 02 @ Zulutrade

Мнениеот arohi » 16 Сеп 2013, 13:27

MNS постига добра средна печалба на сделка (за мен добра означава > 5 пипса), но това не е достатъчно. Търговията му изглежда малко хаотична, допуснал е голям DD през последните дни и си позволява да открива немалко позиции едновременно.
000-608 000-608
000-610 000-610
arohi

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ