Inception FX 02 @ Zulutrade

Zulutrade.com е един от най-големите сайтове за forex сигнали. В този раздел са събрани както, коментари за системата като цяло, така и мнения за отделни доставчици на сигнали от Zulutrade

Inception FX 02 @ Zulutrade

Мнениеот S.Zhelev » 15 Апр 2011, 15:48

Navil повдигна въпроса за тази система в темата FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] @ Zulutrade

Inception FX 02 в момента има 1494 последователя и управлява над $1.69 млн. Намира се на 9-то място в класацията на Zulutrade

Drawdown
Max DD на системата е 1750 пипса. Това е според Drawdown графиката, според статистиката на Zulutrade e 2 200 пипса. Тази стойност е доста голяма. Принципно трябва да сме готови за поне два пъти по-голям drawdown в бъдеще, което са си 3 500 пипса.

Ако трябва да следвам тази система, не бих й дал да търгува с повече от 1к на всеки $1000 в сметката. Т.е без ливъридж.

Както ще видим по-нататък обаче относително големия DD е най-малкият проблем на системата.

Печалба
Печалбата на FOREXTECHNO - [EURUSD_LT] към момента е 9 410 пипса, от които трябва да извадим 537 пипса текуща загуба.

При търговия с 1к, печалбата на системата в долари би била приблизително $1000. Това са 100% печалба върху първоначално първоначално инвестираните $1000 за около 4 месеца.

Средната печалба
Средната печалба от сделка е 20 пипса. Този показател е изключително важен, тъй като от него и от средния слипидж зависи дали действително е възможно да реализираме печалба, следвайки тази система. В този случай средната печалба на системата е достатъчно голяма за да бъдем печеливши дори ако търгуваме при Tadawul FX, брокерът с най-висок слипидж (3.4 пипса) при тази система.

Слипидж
Има десетина брокера, които показват слипидж под 1 пипс. Ако търгувате с AAAfx слипиджът е 0.66 пипса. При високатата средна печалба на сделка тази стойност е повече от приемлива.

Продължителност на теста
Системата работи в Zulutrade 30 седмици и реализира печалба за всеки един календарен месец, през който е търгувала .Периодът би бил достатъчно дълъг за система, която поставя стопове, но тук случаят не е такъв. 4 месеца са твърде къс период за система, която добавя към губещите позиции и не слага стопове.

Брой сделки
За 30 седмици имаме 480 сделки, 100% от които са печеливши. Може би на много хора това им се струва ок, но на мен само тази 100% успеваемост ми е достатъчна, за да се откажа да следвам тази система. Тя е направена така, че държи позициите докато не излязат на печалба. Един хубав ден обаче системата ще загуби всичко. Нещо ме кара да мисля, че този ден съвсем не е далеч.

За изминалите 4 месеца Inception FX 02 е държал максимално 14 едновременно отворени позиции. За мен стойностти над 10 вече са неприятни. А тук е неизбежно да видим и по-високи стойности.

Заключение
Казано накратко, Inception FX 02 не става за нищо. Обикновен гридър, който ще направи някой лев от последователите си преди да загуби всичко.

Добрите му резултати в момента се дължи на факта, че еврото и паунда поскъпват спрямо долара от началото на годината. А в началото на годината нашето момче е решило, навярно абсолютно случайно, да държи дълги позиции докато не излязат на печалба. В момента, в който еврото започне да пада, системата ще доведе последователите си до фалит.

Navil, на твое място бих изключил тази система от портфорлиото си.
Вземи forex бонус за участие във форума
Oбида или подигравка се наказва с бан. Всеки, който отговори на обида с обида също ще бъде баннат.
Аватар
S.Zhelev

Бонус: 175.5 лв.
Благодарности: 2

Re: Inception FX 02 @ Zulutrade

Мнениеот arohi » 16 Сеп 2013, 13:27

MNS постига добра средна печалба на сделка (за мен добра означава > 5 пипса), но това не е достатъчно. Търговията му изглежда малко хаотична, допуснал е голям DD през последните дни и си позволява да открива немалко позиции едновременно.
000-608 000-608
000-610 000-610
arohi

Назад към ZULUTRADE FOREX СИГНАЛИ